Szerző Téma: MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)  (Megtekintve 2187954 alkalommal)

Nem elérhető gprinz

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 644
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #5865 Dátum: 2013. Január 09. - 20:01:24 »
Mindenkinek nagyon szépen köszönöm a gratulációkat, jókívánságokat! Holnap jönnek haza a csajok, ha minden jól megy. Előfordulhat, hogy netes jelenlétem tovább ritkul, de veletek vagyok bátyáim/nővéreim! (és béláim)
"Iuris praecepta sunt haec: honeste vivere, alterum non laedere, suum cuique tribuere." (Ulpianus)

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #5866 Dátum: 2013. Január 10. - 10:22:41 »
A mai  :borotva:

- Proraso Preshave Cream
- 23 mm Shavemac, Finest Badger ("Gut rasiert Forum" 2011)
- Madame Scodioli - Fiji Mermaid (The Briny Deep)
- TOSUKE
- Biber-Elster Feinste Spez. Juchte paddle strop
- WTG/XTG
- J&E Atkinson's I COLONIALI, Sooting Aftershave Emulsion with Rhubarb
- CLINIQUE Happy for men

H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető Ser Renly

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 132
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #5867 Dátum: 2013. Január 10. - 10:58:00 »
Mai sikeres RÓMAI JOG alapvizsga előtti  szerencsehozó  ;D

 - HJM borz
 - Klar Kabinett arcon
 - Futur + Feather @ 2
 - SZM, SZOx2, SZSZ
 - Yves Rocher Transat AS

Ilyen BBS sem voltam még talán, ez a mai egy referenciaértékű borotválkozás volt. Amikor hónapokkal ezelőtt elgondoltam, milyen lehet egy tökéletes eredmény akkor ilyesmire gondoltam.  ;)

Ezúton kilátásba helyezem egy teljes Klar szappan beszerzését, ha lesz rá keret, tuti rendelek, annyira jó habot ad és olyan finom illatú.



U.i.: Gprinz! Bár nem ismerlek és nem is vagyok oszlopos fórumtag, de én is szeretnék szívből gratulálni! :) Az aláírásodban szereplő ulpianusi sor pedig amúgy is régóta szemet szúrt  nekem ;)

Nem elérhető snake

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1570
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #5868 Dátum: 2013. Január 10. - 11:45:34 »
Figaró krém
Semogue 1470
Derby penge
Gillette OT OC 1918
Tobacco szesz

Hiába na, DE borotváim közül ez a leg alaposabb. A más vasban csak szenvedő Derby itt szinte szárnyakat kapott. Két kört mentem (wtg, xtg), vér sehol, ellenben a borotvált felület 80%-a bébipopó, a maradék húszon nagyon enyhe maradványok. Soha rosszabbat!
Rájöttem, hogy uralkodni nem is nehéz, csak trónhoz jusson az ember ebbe a tolongásba. (Rejtő J.)

Nem elérhető rty42

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1920
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #5869 Dátum: 2013. Január 10. - 12:42:09 »
Tegnap felavattam a karácsonyra kapott HJM szintetikus pamacsot (hát Istenem, ritkán borotválkozom  :crazy:)


egyáb résztvevők:
PRE: proraso mentolos
szappony: Madame Scodioli (felkaptam valamelyik samplét, talán Fiji mermaid volt)
kés: Flashner Kálmán féle remekmű (Flasibától garanciális szervizelésből visszaérkezve Fonti által megélezve  :borz2:)
ibrik: Georgetown Pottery scuttle
AFTER: proraso zöld tea + aloe

eredmény:  :borz2:

konklúzió: korábbi kísérletezéseim alkalmával képtelen voltam normális habot verni a madame szappanjaiból, de most CSODA történt. Igaz, mindent bevetettem, öntöttem a tetejére pici forró vizet és hagytam ázni pár percet, de a végére akkora habtengert sikerült elérni, hogy csak csuda. Kb 3 körre való testes tartós hab lett, pedig korábban csak vérszegény és rohamos sebességgel csoffadt szürke trutyivá degradálódó habokat tudtam ebből gyártani.
konklúzió konklúziója: a régi sörtepamacsomat valamivel meg kell tisztítanom, mert némiképp hidrofil a szappanbevonattól (vagy valami mástól, nem tudom), és forró vízzel hiába mosom, nem akar megjavulni... pedig jó kis pamacs az is :)
... a nyúlon túl?

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2042
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #5870 Dátum: 2013. Január 10. - 12:59:34 »
TOBS Jermyn Street krém
Mühle szintetikus pamacs (Silvertip Fibre)
Lord SS penge
Edwin Jagger DE89
Nivea Sensitive ASB

Majdnem mindig zöld Astrát rakok a borotvába, de a próbálgatós kezdeti korszakból maradt még egy csomó penge, néha adok nekik egy esélyt.  Nos, a Lord SS pengének egy darabig most megint nem, durván megnyúztam magam vele, 2 pontvérzés, és égő érzés a bőrön, már WTG után.  A vége felé már jobb volt, szóval van egy olyan érzésem hogy az él végpolírozásához a cég az arcbőrömet használja ;)

Nem elérhető Világosító

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 762
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #5871 Dátum: 2013. Január 10. - 14:43:28 »
Nem igazán értem ezt az egyszer tesztelem a pengét című akciót. Hogy ténylegesen jó képet alkoss egy borotva pengéről, szerintem legalább 10-15 borotválkozást az adott márkával kell végrehajtani. Az, hogy egy borotválkozásnál nem jött be a penge szerintem még semmit nem jelent.

Penge szaktárs talán megerősíti, hogy a borotva pengék nem teljesen egyformák, mind kialakításukban, mind anyagukban. Szerintem minden pengét külön meg kell tanulni.
Lássuk Magyarországot reálisan: jó borok, szép nők, gyenge forint, Erős Pista...

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2042
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #5872 Dátum: 2013. Január 10. - 14:55:57 »
Nem igazán értem miből gondolod hogy 1x teszteltem a pengét.  Vissza-visszatérek pengékhez, hogy megint kipróbáljam őket, egyiket se írom le véglegesen, annak ellenére hogy úgy néz ki megvannak a személyes kedvencek.  Ez volt a Lord SS sokadik esélye (és lesz neki holnap megint, nem dobom ki, még 2őt megborotválkozom vele).  De nagyon úgy néz ki nem illünk össze, van ilyen.  SZVSZ nem akkora misztérium a DE borotválkozás hogy egy pengét két hétig kelljen tanulmányozni, ha vki már DEt használ egy ideje.

Nem elérhető Betyarka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2001
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #5873 Dátum: 2013. Január 10. - 18:18:31 »
Tiszteletem.

Ming Shi
Wilkinson penge
Barbon krém
Viktoria pamaty
parajdi sótömb
Barbon arcszesz



Élmény faktor 9,5/10 csak azért nem adok tízet mert még nem ismerem a maximális élményt.
Mondhatni majd elájultam. Olyan sima és pikk pakk volt az első kör is, hogy a SZM is majd full BBS t értem el. Annyira csodálkoztam, ámultam, hogy ájultamban sikerült az orrom tövét megvágni mindkét irányból. Most ez a kómaszerű élmény vagy a Ming Shi pengeszögének köszönhető nem tudom.
/meredekebben áll ki mint mondjuk DE89 vagy l6 ban/
A nem szeretett Wilkinson ebben megtáltosodott.
Következő lehetőségek vannak.
1. Wilkinson táltosodás MIng Shi ben.
2. Extra adag Barbon kinyomva és felhabosítva.
3. Pamatyolási technika fejlődése. Most nem csak felraktam hanem törekedtem arra, hogy az arcomat minden irányból többször is minél alaposabban bekenjem. Addig pamacsoltam míg a habból fényes krémréteg lett a buci fejemen. :crazy:
4. 4 napos borosta amit esetleg könnyebb vágni mint a pár napos kemény borostát.


Most ezek közül valamelyik adta az élményfaktort vagy mindezek összessége nem tudom. És igaz, hogy minden pengének meg lehet találni úgymond a párját borotvában. ;D
Csak a puffin ad erőt...

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #5874 Dátum: 2013. Január 10. - 19:03:42 »
Penge szaktárs talán megerősíti, hogy a borotva pengék nem teljesen egyformák, mind kialakításukban, mind anyagukban. Szerintem minden pengét külön meg kell tanulni.
Igen valahogy így van, és alátámasztja az én tapasztalatom is, hogy évek után is simán változott a véleményem egy-egy pengéről, mindet meg kell tanulni és kitapasztalni, mind kicsit más. Ettől függetlenül kezdőmókusnak bevallom férfiasan, hogy a kékfehér Lord nekem sem a kedvencem, de mivel pontvérzések vágások és egyéb komolyabb kellemetlenségek nélkül is könnyedén lehet vele borotválkozni, a hiba valószínűleg leginkább a készülék/penge kombóban, az előkészítésben vagy a technikában keresendő.

Nem elérhető Világosító

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 762
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #5875 Dátum: 2013. Január 10. - 19:17:22 »
Kb 15-20 borotválkozáson vagyok túl a közösen rendelt Persona pengével, és még mindíg tud meglepetést okozni. Még mindíg nem merem azt mondani, hogy ismerem. Szerintem még kell vagy 20 borotválkozás, hogy korrekt véleményt mondjak róla. Nekem mondjuk jó a kékfehér is, de azt 2-3 borotválkozásonként cserélem.
Lássuk Magyarországot reálisan: jó borok, szép nők, gyenge forint, Erős Pista...

Nem elérhető bgakos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5276
  • 7/8"-os kést keresek
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #5876 Dátum: 2013. Január 10. - 21:37:04 »
Ma esti:

- pamacs: Semoue 830
- szappan: Nanny's levendula
- kés: 6/8 Ford & Medley Sheffield
- ASB: Weleda

Jól sikerült  :borotva:
HW: Razorock Game Changer .084, Ap Shave Co. pamacsok
SW: B&M, Stirling, Tabac

Nem elérhető Albert Emerich

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 333
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #5877 Dátum: 2013. Január 11. - 15:54:27 »
 :borotva2: A mai  :borotva2:

Meleg fürdés

Pamacs: Omega Pro 48

Szappan: Cella

Merkur 33C + Personna *6

Loción N Algas Marinas AS

Cune Crianza 2009 Rioja  ::)




Szervusz!!
Aetate fruere, mobili cursu fugit

Nem elérhető snake

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1570
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #5878 Dátum: 2013. Január 12. - 15:37:58 »
Vegyes szappan
Semogue 1470
Gillette B.E.T.
Astra (kék) bléd
Tobacco after

A menet a habképzésig volt jó, utána a borotválkozás már elég gyatrára sikerült. A borotvában egy lord penge ült először, de a 3. mozdulat után kidobtam a kukába, mert nem vitt úgy, ahogy én szerettem volna. Új penge után matatva akadtam egy még bontatlan kék Astrára (úgy gondoltam már elfogyott itthonról), mondom akkor most hadd fogyjon el, beletettem azt a vasba. Hát sokkal jobban ezzel sem jártam. A penge is biztonsági, a borotva is az, a kettő kombójából csak valami sz.r születhetett.
Külön-külön persze tudom a módját, hogy lehet tisztességes munkára bírni ezeket: az Astrát csak agresszív vasba szabad beletenni, a Gillette BET pedig Fedörrel szeret csak dolgozni. Mindegy, most ez jött ki belőle, ennél csak jobbat!
Rájöttem, hogy uralkodni nem is nehéz, csak trónhoz jusson az ember ebbe a tolongásba. (Rejtő J.)

Nem elérhető stacio

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 201
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #5879 Dátum: 2013. Január 12. - 16:09:36 »
A mai :

Zuhany
Wilkinson UFO tálkában habosítva
Omega 10098 pamaccsal
Gillette Slim + Wilkinson penge
SZM,SZSZ,SZO
Wilkinson AS
Nagyon komfortos borotválkozást adott.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici