Szerző Téma: MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)  (Megtekintve 2188075 alkalommal)

Nem elérhető Ser Renly

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 132
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #5925 Dátum: 2013. Január 16. - 20:49:37 »
Habosítás arcon történt.
Amióta lereszeltem a szappant, elhagytam a tálkát.
Nagyon tetszik így.

Én is most váltottam tálkáról pár hete. Próbáltam több szappant és krémet is arcon habosítani, nekem is nagyon tetszett a dolog: szerintem takarékosabb, mert "nem a tálkának, hanem az arcomnak habosítok". És mivel van közvetlen tapintásbeli visszajelzés, azt is tudom egyből, mikor van kész a hab. A pamacs szőreinek kímélése szempontjából sem utolsó szerintem, hogy kemény kő/műanyagtálkában vagy arcbőrön használom. Szóval most egy ideig hanyagolni fogom a tálacskákat.

Nem elérhető Toportyan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1870
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #5926 Dátum: 2013. Január 16. - 21:19:32 »
A mai:

"...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű."
Hrabal - Őfelsége pincére voltam

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (SicTransit 2013.01.16.)
« Válasz #5927 Dátum: 2013. Január 16. - 22:47:36 »
tothzoltan volt kedves fölhívni a figyelmemet arra, hogy ez lesz a négyezredik hozzászólásom, így lassan megemberelhetném magam, és elkezdhetnék értelmes hozzászólásokat is közzétenni. Nos, ezt továbbra sem ígérhetem, azonban megleptem magam egy jubiliumi borotválkozással:

  • Omega 11126 (Sörte, 25x50 mm, Ovangkol nyél)
  • Crabtree&Evelyn West Indian Limes szappan
  • Bonsawerk 9853
  • SZM, SZSZ
  • Proraso arcvíz

God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #5928 Dátum: 2013. Január 16. - 22:56:04 »
Zoli miért zaklatsz minket ilyen sejtelmes képekkel? Nem tudna az a Bonsa szépen kitárulkozni?  :fenek:

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #5929 Dátum: 2013. Január 16. - 22:57:56 »
Így szexibb...  ;D
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #5930 Dátum: 2013. Január 17. - 08:07:53 »
A mai  :borotva:

- Proraso Preshave Cream
- 24 mm Shavemac D01 Extra Silver Tip 2 Band Version
- QED Essentials Fresh Lime Shaving Soap
- Fitjar borotválkozótál
- Dubl Duck Goldedge
- Kanayama Cordovan #60000
- WTG/XTG
- Musgo Real After Shave Balsam

H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #5931 Dátum: 2013. Január 17. - 08:53:29 »
  • C&E utazó pimp + mandulás Vitos
  • Merkur-Ikon + NOS Astra
  • "Rudolf Steiner kedvence" ASB
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #5932 Dátum: 2013. Január 17. - 09:30:06 »
A ma reggeli:

Rájöttem 8/8-ad alatt is van élet.
5/8-os Sagis:

Amikor megvettem a régiségvásárban nem sok jót néztem ki belőlle. Elvittem Kelemen mesterhez aki szépen rendbeszedte és tett rá egy szép nyelet mert aztmondta megérdemli. Mondta, hogy sok ilyennel találkozott már és minőségben a Globusmen és Dovo mellé pozicionálta, sőtt szerinte Dovo-nál még jobb is.
Nagyon kellemes borotválkozás volt, jól kézreáll s megnyugtató érzés, hogy a sok 8/8-os után nem felejtettem el keskeny késsel borotválkozni.

Nem elérhető Világosító

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 762
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (SicTransit 2013.01.16.)
« Válasz #5933 Dátum: 2013. Január 17. - 10:47:34 »
tothzoltan volt kedves fölhívni a figyelmemet arra, hogy ez lesz a négyezredik hozzászólásom, így lassan megemberelhetném magam, és elkezdhetnék értelmes hozzászólásokat is közzétenni. Nos, ezt továbbra sem ígérhetem, azonban megleptem magam egy jubiliumi borotválkozással:

OFF:

Jubiliumi hozzászólásod alkalmából engedd meg, hogy megrendezzelek: Rendeződj diagonálba, és ne bontsd meg a térformádat, vigyázz takarod a Tranyót, ott bal oldalon, gyere előre magadnak egy fél lépést jobbra... Rendezői jobbra... Jó... Most minden SicTransit emelje fel a jobb  kezét. Igen, Te ott hátul, tudod, hogy melyik a jobb kezed???
Köszönöm, hogy letetted a balt, és akkor most mindenki megveregeti a saját bal vállát!

Gyerekek ez létezhetetlen, hogy nem hallom a tenyerek csapódását, a vállakon. Hol a hangosító, mért nem adja be a vállmikroportokat? Miért nem tettétek fel próba előtt? Nem tudtátok??? Kollektív fegyelmi az egész tárnak.

Na még egyszer. Tessék...

Nem, nem, nem. Ne a bal kezedet emeld fel te tehetségtelen, hanem a másikat, annyira rossz vagy, hogy azon csodálkozom, hogy nem dob le a deszka magáról. Ki vett téged ide fel? Én??? Szerintem valamit félre értettél. Köszönöm az eddigi munkádat menj haza! Szia!

Jó, Én így nem tudok dolgozni... 2013-van gyerekek, ember járt a Holdon!!! Látni akarom a tenyereket, miközben a vállakat csapkodják! Tegyél rá egy lámpát! Alúlról kéne megvilágítani... Világosítók, kérek 50 pár világító kesztyűt... Mért kell legyártani? Hogy-hogy nincs raktáron? Idejövök rendezni, és nem készültök? Itt ültök mögöttem, és nem tudjátok, hogy mit szeretnék látni??? Jó, akkor még egyszer álljon mindenki a helyére, és kezdjük előröl... A kellékes szórjon konfettit és girlandot a karzatról. Köszönöm... Jó, figyelj!!! TESSÉK!!!!!!!!!!!!!!!!

 :sör: :buek: :borz2: :crazy: :fetreng: :fetreng: :fetreng: :fetreng:

ON
Lássuk Magyarországot reálisan: jó borok, szép nők, gyenge forint, Erős Pista...

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #5934 Dátum: 2013. Január 17. - 16:12:01 »
Ha ezen a vonalon elindulunk, akkor mások megnevezésével is gondok lesznek...

És most nem magamra gondolok  ;D Páran mondjuk az én nevemmel kapcsolatban is szokták említeni, de attól igen távol állok.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető MetalWarrior

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 955
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #5935 Dátum: 2013. Január 17. - 17:08:57 »
Nem éppen mai, inkább legutóbbi borotválkozásom, összefolytak a napok...

Fürdés
Semogue 1470
NancyBoy Signature krém
Mofém nyitott fésűs magyar borotva
Gillette 7'Clock, zöld, új
Ennyi

Konklúzió: Két páros született: egy jó és egy rossz.
A sz'móg alig akart habozni ezzel a krémmel, kb olyan volt, mintha disznózsírból próbáltam volna habot verni.
Azért valamennyi hab lett. A Nancyből.
MdC-vel jó ez a pamacs, de azzal aztán olyan...
Viszont a Mofém és a Gillette jó párosnak sikerült, lett négy pontvérzés, ami kb lemosással el is tűnt, ha jól olvastam valaki pont így járt ezzel a pengével nemrég. Tisztességes végeredmény, de  a hab miatt lehetett volna jobb is.

Nem elérhető fenyosicsaba

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 6
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #5936 Dátum: 2013. Január 17. - 19:31:07 »
- Brut hab (száraz arcra)
- Double Arrow 74
- Old Spice Original AS
A minőség és a mennyiség nem érdekel, csak jó legyen és sok!

Nem elérhető Szőrmók

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2684
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #5937 Dátum: 2013. Január 17. - 19:33:13 »
A ma reggeli:

Rájöttem 8/8-ad alatt is van élet.
5/8-os Sagis:

Amikor megvettem a régiségvásárban nem sok jót néztem ki belőlle. Elvittem Kelemen mesterhez aki szépen rendbeszedte és tett rá egy szép nyelet mert aztmondta megérdemli. Mondta, hogy sok ilyennel találkozott már és minőségben a Globusmen és Dovo mellé pozicionálta, sőtt szerinte Dovo-nál még jobb is.
Nagyon kellemes borotválkozás volt, jól kézreáll s megnyugtató érzés, hogy a sok 8/8-os után nem felejtettem el keskeny késsel borotválkozni.

Zozo:
A Kelemen mester szóösszetételt mellőzhetnéd. Javaslom helyette a Kelemen úr v. Kelemen műköszörűs használatot.

Szerintem kár lenne ezt feszegetni. Illető szakemberek, Nagyváradon, vagy Szegeden, vagy bárhol az országban, ha dolgoznak még, mint köszörűs, vagy műköszörűs, akkor az azért van, mert annak idején kitanulták a szakmát, kaptak mesterlevelet, dolgoztak jól, vagy rosszul, de fennmaradtak a maguk üzletében sok éven át, a mai napig. Tették mindezt egy partvonalra került foglalkozásban. Akárhogy is, de ha 15-20 éven át nem visznek hozzád borotvakést, lehet, hogy eladod a köveidet, alkalmazkodsz az igényekhez és a mestermunkádat egy szegen tartod felakasztva, mint az a köszörűs mester, akinek a minap tévedtem a műhelyébe Szegeden, jééé 35 éve dolgozik ott, én csak 12 éve lakom szegeden, s 5 év múlva leszek 35. Nem vállal borotvakés élezést, nincs már köve hozzá, "kifelé megy" a szakmából. Ettől függetlenül műköszörűs mester, mint ahogy az xy is fodrász mester, szerintem, mert kiérdemelte valamikor, szakmai bizottság előtt. Az, hogy K. mester nem úgy élez borotvakést, mint X mester, nem fosztja meg a szakmájától. Tény, hogy a mai "fórumozók" már olyan magas szinten művelik a borotvakések dolgát, hogy az idős műköszörűs brigád le van már maradva.

Dolgozzon még sokáig minden műköszörűs mester, jó egészségben, én a borotváimat úgyis a fórumtagokra bízom! ;D
Sheffield-England

Nem elérhető kiro

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 72
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #5938 Dátum: 2013. Január 17. - 20:16:33 »
Ide írom most legújabb tapasztalataimat, nem a szappanokról szóló topikba. Nem is a mai, hanem az utolsó kettő 'teszt' borotválkozásom eredményét.
A cél a D.R. Harris Marlborough ls a Mitchelle's Wool Fat összehasonlítása volt.
Igyekeztem, minden más változót kiküszöbölni, így mindkét borotválkozásnál a következő volt a setup:

Proraso Green Tea pre
Merkur Futur @2 + Lord SC, mindkét alkalommal újat tettem bele.
Az ellenőr pedig az Osma timsó.

Amit már eddig is észre vettem, a két szappan habjának állaga és viselkedése nagyon hasonló. A DRH egy kicsivel hamarabb ad jó habot, felkenve csak illat alapján tudnám megkülönböztetni.

Borotválkozás közben nem sok különbséget éreztem, viszont a végén a timsó elárulta, hogy bizony a DRH jobban teljesített. A MFW-nél kemény csipés az egész arcon, DRH-nál semmi. Viszont a MWF hidratálása jobb.

Nem elérhető Seventy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 814
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #5939 Dátum: 2013. Január 17. - 20:45:14 »
Ma esti:

Figaró habzó borotvakrém / Hjm sörte
Mühle R89 / Gillette 7o'clock /zöld/ #2
Barbon after shave



Mai egy igen zöld borotválkozás volt.
Figaró,zöld Gillette,Barbon  ;D

Figaróval kellő mennyiségű és minőségű habot pillanatok alatt sikerült elkészítenem az arcomon.
Bár a zöld Gillette simán csúszott rajta (MetalWarriornak is üzenem), a végére a múltkori 3-4 pötty helyett 5-öt is sikerült begyűjtenem, de nekem se volt vészes.
Felitatás után el is tűntek. Azt hiszem elteszem ezt a doboz pengét későbbre,
hátha pár hónap múlva jobban fog tetszeni. Barbon szintén pihenőre kerül. Nagyon szárított.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici