Szerző Téma: MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)  (Megtekintve 2188121 alkalommal)

Nem elérhető kiro

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 72
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #5940 Dátum: 2013. Január 17. - 21:23:49 »
Gratula, hogy bemutattad.
A pre miatt nem lehet objektíven megítélni pár alap dolgot - hacsak előtte vissza nem mostad.
A MWF natúr szappan, a Harris nem igazán. Ebböl adódóan a timsó szerű hatást a dr. Harris alapból hozhatja. (A Harris levandernel én ezt tapasztaltam.)

Jelenleg ez a ket szappanom van napi forgasban, a kovetkezo nekifutasra pre nelkul probalom aztan beszamolok majd arrol is

Nem elérhető MetalWarrior

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 955
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #5941 Dátum: 2013. Január 17. - 23:16:40 »
Bár a zöld Gillette simán csúszott rajta (MetalWarriornak is üzenem), a végére a múltkori 3-4 pötty helyett 5-öt is sikerült begyűjtenem, de nekem se volt vészes.

Próbáld ki egy megbocsájtóbb vasban, szvsz jobb lesz.  :sör:

Nem elérhető Toportyan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1870
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #5942 Dátum: 2013. Január 18. - 08:39:53 »
A De borotvák üdítő és színes világába tett kiruccanásom után vissza a késhez!


Proraso preshave crém
Fischer 5/8
New Forest Tubby 2
Mamma Bear Rosewood
Pitralon

Közben a http://danko.radio.hu/content/view/16404/1/ szólt


Felüdítő élmény!
"...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű."
Hrabal - Őfelsége pincére voltam

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #5943 Dátum: 2013. Január 18. - 08:54:10 »

Szerintem kár lenne ezt feszegetni. Illető szakemberek, Nagyváradon, vagy Szegeden, vagy bárhol az országban, ha dolgoznak még, mint köszörűs, vagy műköszörűs, akkor az azért van, mert annak idején kitanulták a szakmát, kaptak mesterlevelet, dolgoztak jól, vagy rosszul, de fennmaradtak a maguk üzletében sok éven át, a mai napig. Tették mindezt egy partvonalra került foglalkozásban. Akárhogy is, de ha 15-20 éven át nem visznek hozzád borotvakést, lehet, hogy eladod a köveidet, alkalmazkodsz az igényekhez és a mestermunkádat egy szegen tartod felakasztva, mint az a köszörűs mester, akinek a minap tévedtem a műhelyébe Szegeden, jééé 35 éve dolgozik ott, én csak 12 éve lakom szegeden, s 5 év múlva leszek 35. Nem vállal borotvakés élezést, nincs már köve hozzá, "kifelé megy" a szakmából. Ettől függetlenül műköszörűs mester, mint ahogy az xy is fodrász mester, szerintem, mert kiérdemelte valamikor, szakmai bizottság előtt. Az, hogy K. mester nem úgy élez borotvakést, mint X mester, nem fosztja meg a szakmájától. Tény, hogy a mai "fórumozók" már olyan magas szinten művelik a borotvakések dolgát, hogy az idős műköszörűs brigád le van már maradva.

Dolgozzon még sokáig minden műköszörűs mester, jó egészségben, én a borotváimat úgyis a fórumtagokra bízom! ;D

A család 1900 óta foglalkozik ezzel, kifejezetten borotvaköszörűs. Kelemen Mihály úr a '60-as évektől. Nem akarok megsérteni senkit a "fórumozók" közzül, de lenne mit tanulni tőlle. És nem is olyan nagyképű, mint egy másik sokak által ismert "műköszörűs" akinek a keze közzül kikerült már néhány elég kókány munka. három számjegyű a nagyságrend ahány borotvakést rendbetett már nekem Kelemen mester, eddig nem vot rá panaszom, azt leszámitva, hogy az elején rendszeresen beáldozta a penge gravirozást a tökéletes holkerért, de ezt azóta letisztáztuk.

Nem elérhető Szőrmók

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2684
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #5944 Dátum: 2013. Január 18. - 10:07:25 »

Szerintem félre értetted a hozzászólásom, Kelemen Mihály munkájáról nincs sok tapasztalatom, de van rossz Szegedről. Általánosságban beszéltem, s inkább a Kellemen úrhoz hasonló mesterek védelmében, a titulust illetően, mint ellenük. Részemről mindenki oda viszi a borotváját, ahol számára megfelelően bánnak vele, s elégedett lesz az eredménnyel.  :sör:

A család 1900 óta foglalkozik ezzel, kifejezetten borotvaköszörűs. Kelemen Mihály úr a '60-as évektől. Nem akarok megsérteni senkit a "fórumozók" közzül, de lenne mit tanulni tőlle. És nem is olyan nagyképű, mint egy másik sokak által ismert "műköszörűs" akinek a keze közzül kikerült már néhány elég kókány munka. három számjegyű a nagyságrend ahány borotvakést rendbetett már nekem Kelemen mester, eddig nem vot rá panaszom, azt leszámitva, hogy az elején rendszeresen beáldozta a penge gravirozást a tökéletes holkerért, de ezt azóta letisztáztuk.
Sheffield-England

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #5945 Dátum: 2013. Január 18. - 10:20:22 »
Mesterembernek én nem azokat nevezem akinek megvan a mesterlevele, hanem aki valódi mestere a szakmájának. Nem egy mesterembert ismerek akinek nincs mesterlevele, mert amikor ő kezdte a szakmát már rég nem lehetett szakmaként tanulni ezt, de a mesterlevéllel rendelkező "mesterek" még tanoncnak is kevesek lennének melléjük. Csak hogy mutassam mit ér egy mesterlevél, itt vannak a Mogyoróssy kések:

http://web.t-online.hu/mogyorosyc/8link.htm

Ott is minden le van írva a honlapon, 1903 óta solingeni gyökerek meg nagyapától átvett meg akármi, de egy kétbalkezes kezdő szebbet alkot annál, és van mesterlevele.

Ilyen és hasonló embereket mesternek nevezni az igazi mesterek lealacsonyítását jelenti. Az meg nem kifogás hogy kihalóban van a szakma, a szar munkára nincs mentség, ha "szakmája" az illetőnek akkor annál gázabb.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető Szőrmók

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2684
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #5946 Dátum: 2013. Január 18. - 10:31:24 »
Hát ebbe belenyúltam... :fetreng:

Tökéletesen egyetértek veled Sanyi, meg Zozóval is, sőt Kazam Éltárssal is, csupán túlzásnak éreztem, hogy K. vagy X. mestert urazzuk, azért mert nem jól dolgozik adott esetben.

Mekk mestert sem urazzuk, pedig  tudjuk, hogy nem mestere a szakmájának, egyiknek sem. A lényeg ez lett, de mindenki belegondolt mindenfélét. Erre utaltam azzal, hogy kár feszegetni...nem vitát akartam szítani.

Sheffield-England

Nem elérhető Toportyan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1870
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #5947 Dátum: 2013. Január 18. - 10:39:41 »
Úgy gondolom, hogy ez a "vita" parttalan, mert kicsit hitvita irányába fordul.

Mindenki saját tapasztalat alapján minősít xyz mestert. Majd arról vitatkozik a másikkal, hogy kinek van igaza.

A valóság mindenki számára egyéni, pontosabban a valóságot mindenki saját, egyéni személyén keresztül érzékeli. Aztán arról az érzékelt valóságról vitatkozik a másikkal.



"...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű."
Hrabal - Őfelsége pincére voltam

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #5948 Dátum: 2013. Január 18. - 10:43:39 »

Kedves Zozo!

Nekem egy újragrindelt késéhez volt szerencsém (egyenes élszalaú nem mosolygós). Külalakkal semmi probléma. Műszakilag egy kalap szart nem ért. A síkolt kőre felfektetve a gerince különbözően billeget. Így az élszalag teljes hosszában szinte lehetetlen megfelelő élt produkálni. Ebből kifolyólag most már tudom hogy kb egy séf kés élességét érte el. Aki egy első késnek vesz meg egy ilyet nagyon pórul jár.

Kelemen úr több fórumozóhoz beiratkozhatna tanoncnak. Azonban ha a tudása és képessége megvan még rosszabb a helyzet.

Zozo nem veled van problémám mert korrekt voltál.

Azthiszem ebben az esetben tudom, hogy mi volt probléma annak ellenére, hogy nem tudom, konkrétan melyik késről van szó.
A szokásos komunikáció hiány.
Vagy ő nem mondta el nekem, hogyan "tete rendbe" a kést, vagy mivel akkor én még nem tudtam ennek mi a következménye ezért én nem adtam tovább az infót a vevőnek.
Amióta nekem is van kövem és én is élezgetek otthon( egy-másfél éve), azóta tudom mit jelent, ha az élszallag nem fut párhuzamosan a gerincel.
Volt több olyan eset is, amikor olyan késeket élezett meg aminek ez nagyon nem futott, olyan is volt amit ha lefektettél a kőre, nem hogy nem volt a gerincel párhuzamos, hanem jól el volt hajolva az él.
Ezeket ő általában rögtön jelezte velem és vázolta a lehetőségeket:
1. Leszedi annyira az anyagot, hogy fogpiszkáló marad
2. Megélezi így, használható, bőrőzhetem otthon, de fenni hozzá vigyem vissza.
Mivel éveken át használtam ő általa megélezett késeket, természetesen a második változatot választottam, na meg azért mert fogalmam sem volt hogy ez utólagos élezésnél milyen következményekkel jár.  :nemtom:

Tehát MEA CULPA még ha nem is volt szándékos  :-[
Ha ilyen kés kerűlt birtokotokba tőllem, kérlek keressetek meg és próbálok egy megoldást találni., valamiféle kártéritést, stb.

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #5949 Dátum: 2013. Január 18. - 10:53:03 »
Sanyi, Topi, Szőrmók egyetértek veletek, mindenkinek szíve joga melyik mestert hogy minősíti.
Ennek ellenére tudom, hogy szubjektív vagyok, de ennyi rendbetett kés után engedtessék meg nekem, hogy pozitivan beszélek Kelemen mesterről aki még soha nem b...t át, eddig meg voltam elégedve a munkájával. Viszont mással aki annk tartja magát ez már megtörtént. Ne kérdezzetek, ne találgassatok úgy sem mondok nevet.

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #5950 Dátum: 2013. Január 18. - 11:14:42 »
Mekk talán fodrász volt, nem? Az utsó részből derül ki.

Mekk mestert sem urazzuk, pedig  tudjuk, hogy nem mestere a szakmájának, egyiknek sem.
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető Qka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2388
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #5951 Dátum: 2013. Január 18. - 11:23:09 »
Mekk talán fodrász volt, nem? Az utsó részből derül ki.

Mekk mestert sem urazzuk, pedig  tudjuk, hogy nem mestere a szakmájának, egyiknek sem.

Szerintem szabó.  ;D
Preparation, Preparation, Preparation, Technique, Technique, Technique, No pressure, Let the razor do the work, it is not a race, it is your face.

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #5952 Dátum: 2013. Január 18. - 11:24:56 »
Az volt a másik sejtésem, akkor jó eséllyel szabó.
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #5953 Dátum: 2013. Január 18. - 13:12:29 »
A sok OFF-olás után:

A ma reggeli:


Full wedge WB, a  sokat vitatott mester által rendbetéve.
Nekem jó volt  :borotva2:
Annyira kíméletesek ezek a régi angol fullwedge vasak, szinte nem is érzed.

Nem elérhető stacio

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 201
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #5954 Dátum: 2013. Január 18. - 13:16:44 »
A mai :

Zuhany
Wilkinson rúdszappan
hjm borz pamacs
Gillette Slim + Timor penge
Adidas Ice Dive AS

Negyedik alkalom volt a Timor pengével.Továbbra is kellemes sima borotválkozást nyújtott.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici