Szerző Téma: „Elsősegély”: timsók és társaik  (Megtekintve 150093 alkalommal)

Nem elérhető cbandi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 662
Re:„Elsősegély”: timsók és társaik
« Válasz #120 Dátum: 2012. November 19. - 22:47:41 »
A culkin gyerek borotválkozása mindig a kedvencem volt.

Nem elérhető cbandi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 662
Re:?Elsősegély?: timsók és társaik
« Válasz #121 Dátum: 2012. November 19. - 22:50:39 »
A culkin gyerek borotválkozása mindig a kedvencem volt.
Timsó a Fodrászkelléknél...  ;)

Ilyet próbáltam, AS-ként, majdnem úgy üvöltöttem, mint a Culkin kölyök a Reszkessetek betörőkben...

valahogy így akartam az előbb is beírni

Nem elérhető Betyarka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2001
Re:„Elsősegély”: timsók és társaik
« Válasz #122 Dátum: 2012. November 24. - 18:46:41 »
a timsó teljesen természetes lehet összetételében vagy van még benne valami?
Csak ha van esetleg valami oda nem illő inkább használom az emissziónál található parajdi só szappant ami kocka sótömb.
Csak a puffin ad erőt...

Nem elérhető trofimov

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 53
Re:„Elsősegély”: timsók és társaik
« Válasz #123 Dátum: 2012. November 24. - 18:55:08 »
Ma vettem a Flórián téri aluljáróban az 1€-ós boltban a fenti 100g-osat ( http://www.fodraszkellekekbolt.hu/uploads/shop/fodraszkellekekbolt.hu/termek/1051920_thumb240.jpg) 680ft-ért. Csak egy darab volt éppen. Gondolom másik ilyen boltban is tartanak.

namost a belinkelt timsó kocka alkalmas vérzés csillapításra? tehát összehúzza a bőrt? vagy inkább arra érdemesebb a kis rudat megvenni?

Nem elérhető legyozo

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 97
Re:„Elsősegély”: timsók és társaik
« Válasz #124 Dátum: 2012. November 24. - 19:08:35 »
namost a belinkelt timsó kocka alkalmas vérzés csillapításra? tehát összehúzza a bőrt? vagy inkább arra érdemesebb a kis rudat megvenni?
Volt rudacskám is, de ezzel a tömbbel hatékonyabb a vérzéscsillapítás. Egyszerűen rányomod néhány másodpercre a sebre és kész.
"...egy gentleman nem a társaságnak, hanem önmagának borotválkozik." Rejtő Jenő

Nem elérhető jpi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 142
Re:„Elsősegély”: timsók és társaik
« Válasz #125 Dátum: 2012. November 24. - 19:14:48 »
Ma vettem a Flórián téri aluljáróban az 1€-ós boltban a fenti 100g-osat ( http://www.fodraszkellekekbolt.hu/uploads/shop/fodraszkellekekbolt.hu/termek/1051920_thumb240.jpg) 680ft-ért. Csak egy darab volt éppen. Gondolom másik ilyen boltban is tartanak.

namost a belinkelt timsó kocka alkalmas vérzés csillapításra? tehát összehúzza a bőrt? vagy inkább arra érdemesebb a kis rudat megvenni?

A képen szereplő olasz timsókocka nagyon jó vérzéscsillapító!
"Itt minden ápolt így kezdte. Én is..." © Qttyyy

Nem elérhető Betyarka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2001
Re:„Elsősegély”: timsók és társaik
« Válasz #126 Dátum: 2012. November 24. - 22:08:27 »
aluminium sulfate a timsó. hmm nem tűnik természetes cuccnak.
Csak a puffin ad erőt...

Nem elérhető cbandi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 662
Re:„Elsősegély”: timsók és társaik
« Válasz #127 Dátum: 2012. November 24. - 22:28:23 »
Ma vettem a Flórián téri aluljáróban az 1€-ós boltban a fenti 100g-osat ( http://www.fodraszkellekekbolt.hu/uploads/shop/fodraszkellekekbolt.hu/termek/1051920_thumb240.jpg) 680ft-ért. Csak egy darab volt éppen. Gondolom másik ilyen boltban is tartanak.

namost a belinkelt timsó kocka alkalmas vérzés csillapításra? tehát összehúzza a bőrt? vagy inkább arra érdemesebb a kis rudat megvenni?

nekem elég jól működik

Nem elérhető gprinz

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 644
Re:„Elsősegély”: timsók és társaik
« Válasz #128 Dátum: 2012. November 26. - 09:04:15 »
Pedig természeteses az: http://mek.oszk.hu/05400/05440/pdf/kron_szathmary_timsogyartas.pdf Fémsó... Tudod, mint a NaCl.
"Iuris praecepta sunt haec: honeste vivere, alterum non laedere, suum cuique tribuere." (Ulpianus)

Nem elérhető kiro

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 72
Re:„Elsősegély”: timsók és társaik
« Válasz #129 Dátum: 2012. November 26. - 18:07:15 »
Kb egy eve vettem egy fodraszkellekes boltba egy  pont ugyanilyen pogacsa timsot, mart, csipett mint a veszedelem, akarhogy borotvalkoztam, viszont, ha megvagtam magam azonnal elallitotta a verzest. Aztan nemreg vettem egy Osmat, ami szinte alig csip, de a verzest nem allitja meg azonnal mint a pogacsa. Osmat azota minden borotvalkozasnal hasznalom es megszunt minden kipattogas, stb.. Miben kulonbozhet?

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:„Elsősegély”: timsók és társaik
« Válasz #130 Dátum: 2012. November 26. - 18:16:05 »
kiro- nyilvánvalóan vagy az egyik nem tiszta (adalékolt) timsó, vagy a másik finomabb és tisztább és nagyobb mennyiségben (koncentrációban) könnyebben oldódik és penetrál. vagy az arcodon a bőr és a vágások ennyire különböztek. Más nagyon nem lehet.

Nem elérhető bgakos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5276
  • 7/8"-os kést keresek
Re:„Elsősegély”: timsók és társaik
« Válasz #131 Dátum: 2012. November 26. - 18:20:23 »
Nekem is van egy Osmám, összevissza talán 3 alkalommal használtam (fél éve a szekrényben pihen), de én is hasonlóra emlékszem, nem egy agresszív anyag  :sör:
HW: Razorock Game Changer .084, Ap Shave Co. pamacsok
SW: B&M, Stirling, Tabac

Nem elérhető csigafrédi

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 89
Re:„Elsősegély”: timsók és társaik
« Válasz #132 Dátum: 2012. November 27. - 10:47:49 »
Kipörsent a nyakamon egy rész, még a megfordított pengés rányomós borotválkozástól, és gondoltam várok egy kicsit, had gyógyuljon, de a szőr növekedésével csak egyre jobban zavart és nem is gyógyult igazán, így hát úgy határoztam, hogy nem zavartatom magam és folytatom a szokásos kétnaponkénti borotválkozást, ami legalább kellemes. Úgyhogy a nyaki résznél nagyon ügyelve (amúgy is csak wtg húzom ott, ami nekem egy fura oldal-keresztbe irányt jelent az állam alatti résztől sugárirányban) megborotválkoztam.
Persze óhatatlanul megsértettem az irritálódott pontok némelyikét, amit a borotválkozás utáni papírtörlő nyakamra való szorításával igyekeztem ellensúlyozni. Mikor megszáradtak, megalvadtak a sérült pontok fogtam egy darab aloe-verát. kb 3 cm-es részt egy kisebb levélvégből, szétnyitottam egy pengével és szépen bedörzsöltem a belsejével a nyakam.
Úgy tűnik hatásos a módszer, a gyulladás látványosan csökkent. Úgy határoztam, hogy folytatom a terápiát, amíg teljesen meg nem gyógyul a terület.

Valaki próbálta már ezt a "módszert"?

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:„Elsősegély”: timsók és társaik
« Válasz #133 Dátum: 2012. November 27. - 11:54:22 »
Nekünk van Aloénk két féle is, de még nem nagyon használtuk...
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Nem elérhető csigafrédi

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 89
Re:„Elsősegély”: timsók és társaik
« Válasz #134 Dátum: 2012. November 27. - 11:58:50 »
Nekünk van Aloénk két féle is, de még nem nagyon használtuk...

Eddig én sem. Valami vizes takonyféle van a levelében  :fetreng:
Nem tudom mifélék vannak, de ennek zöld pozsgás levelei vannak halványzöld cirmossággal.

A trutyija pedig kísértetiesen hasonlít erre:


Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici