Szerző Téma: „Elsősegély”: timsók és társaik  (Megtekintve 136771 alkalommal)

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:„Elsősegély”: timsók és társaik
« Válasz #345 Dátum: 2016. December 09. - 06:46:52 »
A két só, már leírtam valahol fentebb, http://borotvaforum.hu/index.php?topic=35.msg134350#msg134350 , összetételében, és kámiai stabilitásában külömbözik.

Egyik vérzéscsillapításra és seb összehúzásra alkalmazható, másik inkább csak fertőtlenítésre.
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető Narakh

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1139
Re:„Elsősegély”: timsók és társaik
« Válasz #346 Dátum: 2016. December 09. - 08:05:56 »
A két só, már leírtam valahol fentebb, http://borotvaforum.hu/index.php?topic=35.msg134350#msg134350 , összetételében, és kámiai stabilitásában külömbözik.

Egyik vérzéscsillapításra és seb összehúzásra alkalmazható, másik inkább csak fertőtlenítésre.

Ezért is kérdeztem rá. Sajnos első alkalommal még nem olvastam utána, és rádumáltak a fehérre. :-[
"This was I, a sparrow. I did my best; farewell."

Nem elérhető Stefan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 114
Re:„Elsősegély”: timsók és társaik
« Válasz #347 Dátum: 2016. December 09. - 09:28:37 »
Én mostanában a DM-ben kapható Himalája sószappant használom AS-nek...  Nekem nincs vele bajom.

Nem elérhető Takuun

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 675
Re:„Elsősegély”: timsók és társaik
« Válasz #348 Dátum: 2016. December 09. - 11:39:07 »
Te egy ááááálat vagy  :peace:
Egyszer próbáltam a sószappant borotválkozás után. ÉN NEM AJÁNLOM!
A reggeli borotválkozás voltaképpen egy próba, mely az ember naprakészségének vizsgája.

Nem elérhető Stefan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 114
Re:„Elsősegély”: timsók és társaik
« Válasz #349 Dátum: 2016. December 09. - 11:52:49 »
Mi a baj vele?  Nyilván nem dörgölöm az arcomhoz, úgy nagyon csikarna.  :)  Csak megforgatom vizes kézben es a kezemmel megpaskolom a pofimat.  :)

Nem elérhető magyar

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 955
Re:„Elsősegély”: timsók és társaik
« Válasz #350 Dátum: 2016. December 09. - 12:33:31 »
A só cserzi a bőrőd akár paskolod akár nem. A himalájai só egy nagy hájp. Mindenki azt hiszi, hogy marha egészséges mert rózsaszín, pedig ugyan olyan só mint a finomítatlen asztali só, csak vasoxidot tartalmaz. Nem azonos a hatása a timsóval. A vergulde egy nagyon jó ár/érték arányú cucc.Minden nap használom, más drágább márkákkal egyenértékű.

Nem elérhető Stefan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 114
Re:„Elsősegély”: timsók és társaik
« Válasz #351 Dátum: 2016. December 09. - 18:54:24 »
Láttam az ebayen, hogy 3,5 - 4 dollállért már lehet venni 100gr "alum block"-ot. Többnyire Indiából vagy Törökországból szállítják őket. Ezek rosszabb minőségűek lehetnek, mint pl. egy Osma?
http://www.ebay.com/itm/291716228936?var=590743060690

Nem elérhető atteeharp

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1550
Re:„Elsősegély”: timsók és társaik
« Válasz #352 Dátum: 2016. December 09. - 19:16:49 »
Ezekkel miert jo kiserletezni, ha helyben is van jo?
Persze ha mar kiserleteztel leirhatod hogy milyen. Majd az is erdekelne hogy egeszben ert-e ide.

Nekem Haasztol van 700ert, nem tudom hany gramm de sose fog elfogyni.
http://borotvaforum.hu/index.php?topic=35.msg161132.msg#161132

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:„Elsősegély”: timsók és társaik
« Válasz #353 Dátum: 2016. December 09. - 19:26:10 »
Ezekkel miert jo kiserletezni, ha helyben is van jo?
Persze ha mar kiserleteztel leirhatod hogy milyen. Majd az is erdekelne hogy egeszben ert-e ide.

Nekem Haasztol van 700ert, nem tudom hany gramm de sose fog elfogyni.
http://borotvaforum.hu/index.php?topic=35.msg161132.msg#161132

Így gondolom én is!
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető Stefan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 114
Re:„Elsősegély”: timsók és társaik
« Válasz #354 Dátum: 2016. December 09. - 19:48:21 »
Köszi az infót, tényleg jó vétel lenne ez még a jelenlegi listaárán is (1189ft).
Megnézem városunk egyetlen fodrászkellék boltjában, hogy van-e, de nem sok reményt fűzök hozzá. A szállítás miatt én is aggódtam kissé, hogy nem-e összetörik az úton...

...vagy valami bioboltban keresek "Najel" timsó tömböt. Azt talán nagyobb eséllyel találok.

Nem elérhető atteeharp

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1550
Re:„Elsősegély”: timsók és társaik
« Válasz #355 Dátum: 2016. December 09. - 20:29:11 »
Ha gondolod, veszek neked, a Haasz mellett vagyok egesz nap... Irj ram PU-t ha gondolod.

Nem elérhető mano66

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 184
Re:„Elsősegély”: timsók és társaik
« Válasz #356 Dátum: 2016. December 10. - 05:45:29 »
...vagy valami bioboltban keresek "Najel" timsó tömböt. Azt talán nagyobb eséllyel találok.

Itt http://shop.egeszsegguru.hu/Najel_Kristalydezodor_-_Timso_tomb-termek-191653 nem olcsó,de ingyen szállítás az országban.
RazoRock Game Changer .84-P . RazoRock Silver 400 Plissoft Noir szintetkus borotvapamacs.

Nem elérhető Stefan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 114
Re:„Elsősegély”: timsók és társaik
« Válasz #357 Dátum: 2016. December 17. - 15:20:05 »
Kecskeméten a Pomádé fodrászkellék boltban találtam ilyen "Olasz" timsó tömböt, amiről szó esett már itt a topikban. Nem tudom észrevettétek-e a made in PRC feliratot... Szóval szerintem ezt Olaszországban csak csomagolják és kínában tömbösítik (préselik) timsó morzsalékból. a felszíne kb. úgy néz ki, mint a kockacukornak, néhol nagyobb darabokkal megspékelve. Persze ettől még lehet teljesen jó. Érzésre lágy, nem mar egyáltalán. 700 ft-ot megért. Gondolom, hogy pl. az Osma az a természetben előforduló formájában van, ahogy kinyerik és méretre vágják, nem? Ez indokolhatja az árkülönbözetet.

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:„Elsősegély”: timsók és társaik
« Válasz #358 Dátum: 2016. December 17. - 16:43:58 »
Kecskeméten a Pomádé fodrászkellék boltban találtam ilyen "Olasz" timsó tömböt, amiről szó esett már itt a topikban. Nem tudom észrevettétek-e a made in PRC feliratot... Szóval szerintem ezt Olaszországban csak csomagolják és kínában tömbösítik (préselik) timsó morzsalékból. a felszíne kb. úgy néz ki, mint a kockacukornak, néhol nagyobb darabokkal megspékelve. Persze ettől még lehet teljesen jó. Érzésre lágy, nem mar egyáltalán. 700 ft-ot megért. Gondolom, hogy pl. az Osma az a természetben előforduló formájában van, ahogy kinyerik és méretre vágják, nem? Ez indokolhatja az árkülönbözetet.

A timsó nem természetes só, max akkor fordul elő természetben, ha elhagyod az erdőben.

A felülete sima akkor jó, ha rücdkös, akkor hagyd a túróba.

- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető Stefan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 114
Re:„Elsősegély”: timsók és társaik
« Válasz #359 Dátum: 2016. December 17. - 17:04:47 »
Na, ezt nem is tudtam. :)  Köszönöm a javítást. Akkor ezt közvetlenül az archoz szokás dörzsölni?

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici