Szerző Téma: Richie  (Megtekintve 30769 alkalommal)

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Richie
« Dátum: 2015. Január 25. - 14:06:08 »
.
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető Richie

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 294
  • Visszatérő
Re:Richie
« Válasz #1 Dátum: 2015. Január 25. - 15:20:03 »
Sziasztok,

Nem egészen egy hónapja "tértem meg", azóta használok DE-t. Írtam annakidején a bemutatkozóban, szóval most nem akarok sokat mesélni :) Egy Lord L111-el kezdtem, elsőre kicsit agresszívnek tartom (így kezdésként) ezért félretettem, majd játszadozom vele, ha ügyesebb leszek. Most egy Gillette Slim Twist-et használok stacio fórumtag jóvoltából ( :bow: stacio!), éppen egy blue Personna pengével, de van még pár penge ami kipróbálásra vár (pl. Feather, zöld Astra, Derby, stb.). Egyelőre egy ~1000 Ft-os HJM pamacs még a társam. Most érkezett még Hong Kong-ból egy Weishi TTO, hamarosan tesztelem. Krémekből eddig Florena-t és Amigo-t próbáltam a habzóak közül, mindkettő jól működik nálam. A nem habzó Figaro nem jött be. Szappant még nem próbáltam.

Amint látjátok, lassan de biztosan elindultam a lejtőn  ;D
Közelebbi cél, a meglévő hardverekkel normálisan megtanulni borotválkozni, kikísérletezni a számomra legkomfortosabb borotva/penge kombinációt. Nem túl távoli cél egy Edwin Jagger/vagy Mühle R89 beszerzése, és egy komolyabb pamacs esetleg. Távoli cél a kés kipróbálása, de az majd inkább csak pár év múlva :)

Teszek majd képet is, csak még nem is csináltam fotót, illetve fogalmam sincs, hogy kell beszúrni :)
Az okos emberek hülyéskednek, a hülye emberek okoskodnak...

Nem elérhető Viszkislacy

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 65
Re:Richie
« Válasz #2 Dátum: 2015. Január 25. - 20:42:52 »
Gratulakok a threadedhez (magyarul nem jut eszembe hogy hogy mondjak). Jo uton jarsz en is wilkinsonnal kezdtem a DE vonalat es egy kinai occo pamaccsal. Azutan valtottam Muehle r89 re ami minosegbeli ugras volt. Eg es fold s kulonbseg. Kivslo borotva nem aggressziv es minosegi darab jo fejjel es kellemes sullyal. Nagyon szeretem, mondjuk ez az egy komolyabb bototvam van. Csak el ne kapjon a gepszij :). Engem elkpott de nem banom. A ekezetekert bocs de telorol vagyok Erdely fele.

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:Richie
« Válasz #3 Dátum: 2015. Január 25. - 22:03:14 »
Gratulakok a threadedhez (magyarul nem jut eszembe hogy hogy mondjak).
Téma?
Szál?
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Nem elérhető Viszkislacy

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 65
Re:Richie
« Válasz #4 Dátum: 2015. Január 25. - 22:17:40 »
Igen, koszi.:)

Nem elérhető Richie

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 294
  • Visszatérő
Re:Richie
« Válasz #5 Dátum: 2015. Január 26. - 06:33:07 »
Viszkislacy - Köszi, igyekszem. A gépszíj szerintem már el is kapott, hiszen alig egy hónapja kezdtem, és máris 3 borotvám van :) Legszívesebben vennék még vagy 3-at, de vissza kell fognom magam, hogy ne essek át a ló túlsó oldalára. Mert ha most bevásárolnék, akkor hogyan tanulnék meg jól borotválkozni? Vagy váltogatom az 5-6-7 borotvát és mire hozzászoknék az egyikhez, jön a másik. Vagy kiválasztok egyet, és a többi porosodik. Inkább úgy vagyok vele, hogy a 2 TTO-val (Gillette és Weishi) gyakorolgatok, így is félretettem a kis Lordot, mert az még agresszív nekem. Majd ha már ezekkel jól megy, veszek ismét készülékeket, de onnan szerintem nincs megállás :D

Malac - Köszi a kiegészítést :)
Az okos emberek hülyéskednek, a hülye emberek okoskodnak...

Nem elérhető Richie

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 294
  • Visszatérő
Re:Richie
« Válasz #6 Dátum: 2015. Január 29. - 08:08:59 »
Mai nap volt életem eddigi legjobb hagyományos borotválkozása! :)
Egy hónap kellett, hogy ráérezzek a helyes technikára. 5 napos szőrt nagyon minimális irritációval (csak a nyak problémás részein) gyönyörűen lekaptam :) Borotválkozás után nem égett a pofám, csak az a kellemes "meg vagyok borotválkozva" érzésem volt :D Perfekt.
Az okos emberek hülyéskednek, a hülye emberek okoskodnak...

Nem elérhető Viszkislacy

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 65
Re:Richie
« Válasz #7 Dátum: 2015. Január 29. - 08:16:16 »
Gratulálok. Nekem is nagzon jó élménzem volt mikor rájöttem hogz hogzan is kell borotválkozni , meg úgy borotválkozni ahogy az arcod megengedi, irányt kell váltani ,esetemben csak wtg de legalább irritáció és piros pöttyök nélkül. Csak így tovább soha rosszabbat.

Nem elérhető Richie

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 294
  • Visszatérő
Re:Richie
« Válasz #8 Dátum: 2015. Január 29. - 08:22:09 »
Köszi!
Nekem meg az a dolog nyitja, hogy sajnos naponta/kétnaponta nem borotválkozhatok, nem tolerálja a bőröm, még WTG-ben sem... Ha 3-4-5 naponta tolom, mehet akár az ATG is, kellő előkészítéssel, szuper eredményt érek el, a mai erre a legjobb példa. Bár ha még javul a technikám megpróbálom gyakrabban művelni, de egyelőre így kényelmes, nem erőltetem :)
Az okos emberek hülyéskednek, a hülye emberek okoskodnak...

Nem elérhető bgakos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5276
  • 7/8"-os kést keresek
Re:Richie
« Válasz #9 Dátum: 2015. Január 29. - 09:24:23 »
Régen 4-5 naponta tudtam, miután áttértem a DE-re és késre (és megtanultam borotválkozni) már gond nélkül ment 2 naponta, ma már akár minden nap lehetne, nem okoz gondot.
HW: Razorock Game Changer .084, Ap Shave Co. pamacsok
SW: B&M, Stirling, Tabac

Nem elérhető Richie

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 294
  • Visszatérő
Re:Richie
« Válasz #10 Dátum: 2015. Január 29. - 09:29:17 »
Majd csak belejövök én is :)
Az okos emberek hülyéskednek, a hülye emberek okoskodnak...

Nem elérhető bgakos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5276
  • 7/8"-os kést keresek
Re:Richie
« Válasz #11 Dátum: 2015. Január 29. - 09:37:09 »
Tuti  :kv2:

Majd csak belejövök én is :)
HW: Razorock Game Changer .084, Ap Shave Co. pamacsok
SW: B&M, Stirling, Tabac

Nem elérhető Richie

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 294
  • Visszatérő
Re:Richie
« Válasz #12 Dátum: 2015. Január 29. - 11:10:24 »
 :sör:
Az okos emberek hülyéskednek, a hülye emberek okoskodnak...

Nem elérhető Richie

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 294
  • Visszatérő
Re:Richie
« Válasz #13 Dátum: 2015. Február 01. - 08:53:06 »
Ígértem képet, szóval itt láthatjátok a jelenlegi borotváimat:
Az okos emberek hülyéskednek, a hülye emberek okoskodnak...

Nem elérhető Richie

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 294
  • Visszatérő
Re:Richie
« Válasz #14 Dátum: 2015. Február 08. - 12:55:42 »
Ma is új tapasztalattal lettem gazdagabb. Én nem tudok naponta borotválkozni. Nem, nem szétkaszabolás, és nem irritáció miatt. Részletek lejjebb.

Szóval. Tegnapi borotválkozás után olyan messzinek tűnt a legközelebbi, és mivel vasárnap is van, rá is értem, gondoltam egyet, s olyat tettem, amit még soha. Rápróbálkoztam az egy napos borostámra. Gondoltam vagy fasza lesz és kiderül, hogy megy ez vagy pedig szétvágom a pofám lesz ami lesz. Szokásos előkészületek, ma habosítottam először tálkában és az nagyon bejött. Majd beizzítottam a Weishit. Nekimentem egyből ATG-ben. Semmi. Kiröhögött a borosta. Na mondom a Weishi túl gyengéd lesz. Elővettem a Slim Twist-et amivel már frankó BBS-t tudok elérni. Hát ez se vitte. Talán a kaparáson kívül egy picit szedett is le, de ahogy végigfutottam az orcámon, közel ugyanúgy néz ki mint borotválkozás előtt. Ezek szerint nekem egy nap alatt nem nő a szőröm annyit, hogy borotválkozhassak :)
Az okos emberek hülyéskednek, a hülye emberek okoskodnak...

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici