Szerző Téma: gret  (Megtekintve 7657 alkalommal)

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
gret
« Dátum: 2010. December 18. - 19:46:09 »
.
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető gret

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 44
Re:gret
« Válasz #1 Dátum: 2010. December 18. - 20:34:06 »
Gergő vagyok, 19 évvel Bp-n, és a történelemtanulással egy időben kezdődött meg a régi dolgokkal kapcsolatos érdeklődésem és vonzalmam, ami végül ott csúcsosodott ki, hogy ma is 4-5 ~hatvanéves öngyújtóm van itthon amit épp javítok/már működik; több apróbb régiséggel együtt. A borotválkozás mikéntje mindig is érdekelt, valamikor másfél hónapja akadtam rá a pamacs&penge blogra, és azzal a lendülettel végig is olvastam az egészet.
A fórum linkjét is ott találtam meg, egy hónapja olvasgatom hozzászólásaitokat, véleményeteket és tanácsaitokat. Szép lassan érlelődött bennem, hogy meg kellene tanulni késsel is borotválkozni, mert lassan a múlt egy majdnem elveszett darabjának számít ez a rituálé is. Szóval ma regisztráltam is, azóta pedig postolgatok mindenféle hülyeséget:)

A kellékek és a kés beszerzése még tervezési fázisban van, de egy másfél két hónap múlva már szeretnék itthon próbálkozni
"...Ha egy ifjút megtanítasz a beretválkozásra és arra, hogy beretvaszerszámát jó rendben tartsa, ezzel jobban előmozdítod élete boldogságát, mintha ezer aranyat adnál neki." Franklin

Nem elérhető vidak

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 910
Re:gret
« Válasz #2 Dátum: 2010. December 18. - 20:35:30 »
Gergő vagyok, 19 évvel Bp-n, és a történelemtanulással egy időben kezdődött meg a régi dolgokkal kapcsolatos érdeklődésem és vonzalmam, ami végül ott csúcsosodott ki, hogy ma is 4-5 ~hatvanéves öngyújtóm van itthon amit épp javítok/már működik; több apróbb régiséggel együtt. A borotválkozás mikéntje mindig is érdekelt, valamikor másfél hónapja akadtam rá a pamacs&penge blogra, és azzal a lendülettel végig is olvastam az egészet.
A fórum linkjét is ott találtam meg, egy hónapja olvasgatom hozzászólásaitokat, véleményeteket és tanácsaitokat. Szép lassan érlelődött bennem, hogy meg kellene tanulni késsel is borotválkozni, mert lassan a múlt egy majdnem elveszett darabjának számít ez a rituálé is. Szóval ma regisztráltam is, azóta pedig postolgatok mindenféle hülyeséget:)

A kellékek és a kés beszerzése még tervezési fázisban van, de egy másfél két hónap múlva már szeretnék itthon próbálkozni

Üdv a fedélzeten!

Nem elérhető gret

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 44
Re:gret
« Válasz #3 Dátum: 2011. Január 10. - 15:22:27 »
Megjött végre Slynak hála a sheffieldi, vettem mellé pamacsot is és szappant is, élezés még hátravan. A képek színárnyalatáért elnézést, nem volt időm szórakozni a géppel, hogy szép színhőmérsékletük legyen, majd legközelebb:)






sajnos az ablakméretező imgw parancsot nem ismerte:(
"...Ha egy ifjút megtanítasz a beretválkozásra és arra, hogy beretvaszerszámát jó rendben tartsa, ezzel jobban előmozdítod élete boldogságát, mintha ezer aranyat adnál neki." Franklin

Nem elérhető vidak

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 910
Re:gret
« Válasz #4 Dátum: 2011. Január 10. - 15:28:08 »
Hinnye, ekkora monitorom nincs, ehhez mozivászon kell  :P

PaT

  • Vendég
Re:gret
« Válasz #5 Dátum: 2011. Január 10. - 15:30:43 »
A pamacsot hol vetted? Ilyen formájú pamacsom van borzban, vennék ilyet mellé. Köszi.

Nem elérhető Toportyan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1870
Re:gret
« Válasz #6 Dátum: 2011. Január 10. - 15:33:56 »
OFF
Mindenkinek ajánlom a Ctrl gomb + egér scroll fícsört! :crazy:
"...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű."
Hrabal - Őfelsége pincére voltam

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:gret
« Válasz #7 Dátum: 2011. Január 10. - 15:54:00 »
Majd számolj be a borotváról! Amennyi látható az éléből, annyiból én azt mondanám hogy nem fogod élvezni a következő borotválkozást.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető gret

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 44
Re:gret
« Válasz #8 Dátum: 2011. Január 10. - 16:13:13 »
"BP, a Kosztolányinál, a Bocskai melletti Feneketlen-tavi hosszú parkolós Edömér utcában (ami a Flamencóhoz meg a tűzoltósághoz vezet) van egy nagy fodrászkellék-bolt, a Haász" kezdős topicból, ebben a boltban vettem a szappant és a pamacsot is, utóbbi sertés és 1700.- volt, van borotvakésük is, és egy 7-8 különféle pamacsuk sörte/borz. Jenessanyi egy élezés kell neki, van itt fórumon valaki aki vállal ilyet, csak apróbb felületi gondok vannak rajta, semmi olyan, amit egy pasztás fenőkő(?) ne tudna kijavítani. Legalábbis ránézésre, számomra. De szívesen megnézetném több fórumtárssal is:)
"...Ha egy ifjút megtanítasz a beretválkozásra és arra, hogy beretvaszerszámát jó rendben tartsa, ezzel jobban előmozdítod élete boldogságát, mintha ezer aranyat adnál neki." Franklin

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:gret
« Válasz #9 Dátum: 2011. Január 10. - 17:45:00 »
Többen is vagyunk akik szerintem szívesen megélezik a késed, írhatsz nekem is, vagy nálam tapasztaltabbanak. (fonti, mry, longball, Salmo, stb.)
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető bimbi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 572
    • kések
Re:gret
« Válasz #10 Dátum: 2011. Január 10. - 19:09:13 »
OFF
Mindenkinek ajánlom a Ctrl gomb + egér scroll fícsört! :crazy:
10 %on egész jól látszik a kép...  ;D
"...tegnapelőtt, amikor még holnapután volt..."

Nem elérhető gret

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 44
Re:gret
« Válasz #11 Dátum: 2011. Február 16. - 16:44:06 »
És Uraim megejtettem ma az első késes borotválkozásom :borotva:  Három pontvágást sikerült összehozni, és egész sima az arcom^^ Az állammal gondok vannak, a nyakat és az arcomat pedig megcsináltam WTG és ATG módszerrel is. Fúúúúdefura érzés és milyen büszke vagyok magamra+!
"...Ha egy ifjút megtanítasz a beretválkozásra és arra, hogy beretvaszerszámát jó rendben tartsa, ezzel jobban előmozdítod élete boldogságát, mintha ezer aranyat adnál neki." Franklin

Nem elérhető sonkatekercs

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 83
Re:gret
« Válasz #12 Dátum: 2011. Február 16. - 18:27:05 »
csak Így tovább!!!!!!  :borotva: :borotva:

Nem elérhető OBJoe

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 444
  • Old Black Joe
Re:gret
« Válasz #13 Dátum: 2011. Február 17. - 10:25:49 »
Gratulálok!  :sör:
Novaculum habeo.

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:gret
« Válasz #14 Dátum: 2011. Február 17. - 10:31:09 »
Gret-grat... :fetreng: :fetreng: :fetreng:
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici