Szerző Téma: Gillette  (Megtekintve 324778 alkalommal)

Nem elérhető nork

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1583
Re:Gillette
« Válasz #1230 Dátum: 2016. Október 25. - 09:22:07 »
A késes felfedező élményeim elvittek tőlem pár jó cuccot. A New-k is mentek. Már csak egy erősen keverék darab van. Sapka USA, alaplap angol, nyél angol Tech, doboza kanadai khaki. Internacionalista LC :-)
egyébként fasza az összes LC típus. A legszebb pedig a No77. Legjobban az usákok kopnak. A legjobb fogás a bbuffy-félén van.
http://borotvaforum.hu/index.php?topic=340.msg164333#msg164333

A fej nagyon jó, tán a mai napig verhetetlen. Tudom, ez relatív, de az is biztos, hogy nem véletlen van meg az ára még mindig egy-egy szebb példánynak. Az én No77-emből a két legjobb késem kijött élezéssel együtt...

Nem elérhető romsitsa

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1027
Re:Gillette
« Válasz #1231 Dátum: 2016. Október 25. - 09:33:42 »
A No 77 megjelenésben erős második a két részes No 81 után, szerintem.

Üdv

Á

Nem elérhető nork

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1583
Re:Gillette
« Válasz #1232 Dátum: 2016. Október 25. - 09:48:25 »
Ezen nem fogunk összeveszni :-)

Legszebb DE szavazás volt már? Egy fotós verseny sorozat jól nézne ki valamelyik topikban.

Nem elérhető vetus.novacula

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 301
Re:Gillette
« Válasz #1233 Dátum: 2016. Október 25. - 10:26:19 »
Ha az 1929 utáni New készülékekről van szó, akkor a legkeresettebbek és talán legjobbak a Big Boy kivitelek.
Működésben, fogásra, felület tartósságra, kinézetre tényleg nagyon jók. Áruk kallódva is az egekben, komplett szettben meg szinte megfizethetetlen.

Éjszaka erről a Big Boy Hibryd-ről maradtam le.



Pedig a fadoboza már megvan. Gyanítom, hogy az árak miatt egy jó darabig még üresen fog árválkodni. Jó áron megcsípni egy szépet szinte csoda lenne,

Nem elérhető vetus.novacula

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 301
Re:Gillette
« Válasz #1234 Dátum: 2016. Október 25. - 18:21:15 »
Vicces Gillette 'pamflet' füzetecske 1906-ból. Kicsit feldobja a gyűjteményt.


















Nem elérhető nork

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1583
Re:Gillette
« Válasz #1235 Dátum: 2016. Október 25. - 18:25:59 »
No, ez már fasza!
Tiéd?

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Gillette
« Válasz #1236 Dátum: 2016. Október 25. - 18:41:17 »
Kérlek, told fel pdf-ben!

Ezt közkinccsé illendő tenni!
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető nork

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1583

Nem elérhető vetus.novacula

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 301
Re:Gillette
« Válasz #1238 Dátum: 2016. Október 25. - 19:14:42 »
Azt nem tudom, hogy tényleg enyém lesz-e. Mert 2.25$-os postával jön az USA-ból.  :fejtor:
Meg remélem nem az usák posta címemre megy.

A razorarchivum.com-on beszkennelve fent van. De felrakhatom persze majd ide is.

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Gillette
« Válasz #1239 Dátum: 2016. Október 25. - 19:26:52 »
Azt nem tudom, hogy tényleg enyém lesz-e. Mert 2.25$-os postával jön az USA-ból.  :fejtor:
Meg remélem nem az usák posta címemre megy.

A razorarchivum.com-on beszkennelve fent van. De felrakhatom persze majd ide is.

Ok várjuk
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető Guyane

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 90
Re:Gillette
« Válasz #1240 Dátum: 2016. Október 25. - 19:45:03 »
Matyóc!!!Az NO77 nálam landolt?Ha nem,megyek hozzád.

Nem elérhető nork

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1583
Re:Gillette
« Válasz #1241 Dátum: 2016. Október 25. - 19:55:26 »
Nem. De jöhetsz ettől függetlenül :) Van itt olyan, amire fáj a fogad :)   

Nem elérhető Guyane

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 90
Re:Gillette
« Válasz #1242 Dátum: 2016. Október 25. - 19:59:47 »
Nos,akkor holnap hivlak!Gondolom most silencium van

Nem elérhető atteeharp

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1550
Re:Gillette
« Válasz #1243 Dátum: 2016. Október 25. - 23:48:23 »
Köszönöm szépen a mindenféle hozzászólásokat.
Próbálom rövidre fogni, de szerintem hosszú lesz.
A DE pályafutásom viszonylagos elején sikerült szert tennem egy két részes New Improved-ra. Kb így ment: Lord L6, Gillette Tech, Old Type, aztán New Improved. Persze akartam mai borotvát, így végigturnéztam az R41 sztorit, de igazából nekem nem akkora fless R41-et használni, mint New Improved-ot. Az okát nem tudom, lehet hgoy csak szimplán a súlya kicsi, a New Improved-omért nagyon oda vagoyk meg vissza. Olvasgattam a New-król, láttam B&B-n a nagy alaplemez összehasonlító képet, meg mindenféle véleményeket olvastam. Gondoltam megkérdem az itteni éltársakat, hogy kinek milyen tapasztalata van velük. Zenith-et privátban faggattam már, mert korábban mindig reagált a New Improved-os hozzászólásaimra.
Szóval leginkább a különböző New-k New Improved-hoz való viszonya érdekelne felhasználói szemszögből, alaposság és kezelhetőség tekintetében. A szettek bár szépek, és szívesen nézegeteim a képeiteket, engem annyira nem motíválnak, hogy azért többet áldozzak egy-egy ilyen eszközre, inkább egy sokféle fej+2-3 kedvenc nyél szett összerakásán ügyködök. Persze ehhez az kell, hogy ne 2 részes borotvákat lőjjek, hanem 3 :D

A deluxe-ról (leginkább Ikon OC-járól) olvastam olyat, hogy valaki nagyon kaparósnak érezte a fogakat. Gondolom a rövid fogak miatt, az OT nálam is kicsit ilyen volt. Az angol New-król ódákat zengett jópár ember, kíváncsi lennék mások véleményére, hogy tényleg érdekesebb-e az angol vonal, mint az usa.
A Deluxe alaplemez kialakítása masszivitása szimpatikus, végülis a RFB lényeg pont ugyanaz lehet, súly és stabilitás, masszivitás.
De akkor konkrétan kérdezném, hogy a penge hajlása, kiállása különbözik a mindenféle New-knál, és csak a gap más a mindenféle LC-knél, vagy több paraméter is változik a különböző modelleket összehasonlítva? A fogak vastagsága ahogy nézem nagyjából egységes.

A Tech kérdéskör pedig onnan jött fel, hogy láttam hibrid Tech+New fejet, illetve láttam hogy a korai Tech-ek még viszonylag hasonlítanak a safetybart leszámítva a New-kra. Ez tényleg így van? Ha jól láttam, a háromszöggel lyukasztott fejre lehet ez igaz. Contract Tech meg a korai Fat Handle ilyen, illetve volt még a hibrid meg a flat bottom, de ezek spécibb cuccok ha jól látom. Van egy nikkel Tech-em, hát nem vagoyk oda érte, bár régen használtam, még a kezdetekkor próbálkoztam vele, de végül a harapósabb cuccoknál tettem le a voksom.


Nem elérhető romsitsa

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1027
Re:Gillette
« Válasz #1244 Dátum: 2016. Október 26. - 01:33:34 »
Van angol New, RFB és első szériás angol Tech, a New Improved egyelőre kimaradt. Az alaplemezek nagyon hasonlítanak, szerintem az RFB-kben hajlik legkevésbé a penge a fogak irányába, a New középút, a Tech a másik vége a skálának.
Az amerikai és angol New között annyi a különbség (legalább is az én példányai,nál), hogy az angol fej kb. 1,5-2 mm-rel keskenyebb, ez a borotválkozást nem befolyásolja.
Az RFB fej szerintem jobb a "sima" Newnál, nyél tekintetében meg a fat fogása a legkedvesebb.

Üdv

Á

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici