Szerző Téma: Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések  (Megtekintve 251174 alkalommal)

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1125 Dátum: 2016. Augusztus 23. - 21:51:09 »
Nekem a pamacs beáztatása, utána kv lefőzésével s anyának szervírozása, s ezt követő kétkör, összesen 30 peres rutin.
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető Djibouti

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 72
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1126 Dátum: 2016. Augusztus 23. - 21:53:25 »
Valószínűleg feleslegesen precíz akarok lenni. Nem irritáló a bőrömnek. Ezért sok helyen sokszor lehúzom. Talán ezzel lehetne időt spórolni. De ezzel is max 1-2 percet.

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1127 Dátum: 2016. Augusztus 23. - 22:01:31 »
Nem értesz, mindenki annyira finomkodjon, ami neki kellemes.

Jómagam bekötött szemmel se vágnám össze magam. De ez  a közel harminc éves napi borotválkozás a DE-vel, betanult rutinja.

Nincs szupererőm.
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető Black

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1613
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1128 Dátum: 2016. Augusztus 23. - 22:17:55 »
Én is 20-25 perces borotválkozásokat tolok. De az ilyen nálam, teljesen átlagos.
Az eldobhatós van meg 10 perc alatt, full bbs-re.

Ja! csak a bbs-el elégszem meg én is, addig megyek újra és újra vissza, amíg kell.
Lajong és bolotvál! ;-)

Nem elérhető Djibouti

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 72
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1129 Dátum: 2016. Augusztus 24. - 05:20:00 »
Black ezt mondom én is. Miért gyorsabb annyival egy eldobhatós? Mikor már évek óta DE használok, soha nem vágom meg magam stb stb?

Nem elérhető Bowapex

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2055
    • Mood for Dance zenekar
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1130 Dátum: 2016. Augusztus 24. - 07:28:48 »
Nekem késsel három kör 15 perc, de két kisebb séruléssel le tudom nyomni 10 perc alá :)
Soha ne vitatkozz hülyékkel, mert lehúznak a szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

Nem elérhető Black

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1613
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1131 Dátum: 2016. Augusztus 24. - 07:57:06 »
Black ezt mondom én is. Miért gyorsabb annyival egy eldobhatós? Mikor már évek óta DE használok, soha nem vágom meg magam stb stb?

Az eldobhatósat lehet nyomni, és ahogy mondják tök bolondbiztos. Húzom vonom én is, és sitty-sutty, kész is. Ha sietek ezzel tolom.
DE-nél nincs sitty-sutty és húzás-vonás, mert az büntet. Éppen ezért lassabb is, oda kell figyelni. Szerintem.  :) Aztán lehet másnál másként van.
Lajong és bolotvál! ;-)

Nem elérhető Djibouti

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 72
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1132 Dátum: 2016. Augusztus 24. - 08:14:22 »

Nem elérhető nork

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1583
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1133 Dátum: 2016. Augusztus 24. - 09:25:39 »
Nekem késsel három kör 15 perc, de két kisebb séruléssel le tudom nyomni 10 perc alá :)

Neb@cc! Ennél tolnivalót is tovább tolom reggelente... ::)

Nem elérhető Lord Ickenham

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 806
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1134 Dátum: 2016. Augusztus 24. - 09:41:35 »
Azért nem mérvadó, hogy kinek mennyi ideig tart, mert nem csak a technikától függ, hanem az arctól és a szőrtípustól is.

Nem elérhető nork

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1583
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1135 Dátum: 2016. Augusztus 24. - 10:43:27 »
Mélyen egyetértek.

Nem elérhető Bowapex

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2055
    • Mood for Dance zenekar
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1136 Dátum: 2016. Augusztus 24. - 10:44:19 »
Azért nem mérvadó, hogy kinek mennyi ideig tart, mert nem csak a technikától függ, hanem az arctól és a szőrtípustól is.
:+1:
Soha ne vitatkozz hülyékkel, mert lehúznak a szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

Nem elérhető zenith

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1492
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1137 Dátum: 2016. Augusztus 26. - 11:55:29 »
Black ezt mondom én is. Miért gyorsabb annyival egy eldobhatós? Mikor már évek óta DE használok, soha nem vágom meg magam stb stb?

Az eldobhatósat lehet nyomni, és ahogy mondják tök bolondbiztos. Húzom vonom én is, és sitty-sutty, kész is. Ha sietek ezzel tolom.
DE-nél nincs sitty-sutty és húzás-vonás, mert az büntet. Éppen ezért lassabb is, oda kell figyelni. Szerintem.  :) Aztán lehet másnál másként van.
Van DE -ben is ilyen, pl. a Tech -et nyomkodhatod is, sőt (az is egy technika, amikor nyomod, és EZZEL kerül megfelelő szögbe a pengéhez a bőr - ezt is itt írta valaki, talán atteeharp?).
Gillette Tech 1951

Nem elérhető atteeharp

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1550
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1138 Dátum: 2016. Augusztus 26. - 12:29:45 »
Black ezt mondom én is. Miért gyorsabb annyival egy eldobhatós? Mikor már évek óta DE használok, soha nem vágom meg magam stb stb?

Az eldobhatósat lehet nyomni, és ahogy mondják tök bolondbiztos. Húzom vonom én is, és sitty-sutty, kész is. Ha sietek ezzel tolom.
DE-nél nincs sitty-sutty és húzás-vonás, mert az büntet. Éppen ezért lassabb is, oda kell figyelni. Szerintem.  :) Aztán lehet másnál másként van.
Van DE -ben is ilyen, pl. a Tech -et nyomkodhatod is, sőt (az is egy technika, amikor nyomod, és EZZEL kerül megfelelő szögbe a pengéhez a bőr - ezt is itt írta valaki, talán atteeharp?).

Igen, én firtattam ezt a kérdést. Persze össze-vissza hívják ezt is külföldi fórumokon.
Itt találtam egy jó megfogalmazást:
Steep (top cap doesn't touch the skin):
http://badgerandblade.com/vb/attachment.php?attachmentid=466906&d=1404045026

Shallow (with positive blade exposure, the safety guard wouldn't touch the skin)
http://badgerandblade.com/vb/attachment.php?attachmentid=466907&d=1404045040

Persze van aki pont fordítva használja a definíciót, a steep-re mondja hogy a guard nem ér a bőrhöz, a shallow-ra meg hogy a topcap nem ér hozzá.
Én a magam részéről az utóbbi megoldást szoktam használi:  with positive blade exposure, the safety guard wouldn't touch the skin
Szóval olyan szögben tartom, hogy a guard minél kevésbé érjen a bőrhöz, ezzel a megoldással a gap majdnem mindegy mekkora, csak a topcap geometriája és a pengekiállás határozza meg a lehetőségeket.
Ez volt anno a kérdésem apropója:
http://badgerandblade.com/vb/showthread.php/280833-Low-Angle-Shaving-Illustrated
Sajnos a képek azóta eltűntek, ennyit találtam meg belőle:



Nem elérhető nork

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1583
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1139 Dátum: 2016. Augusztus 26. - 13:17:43 »
Jó ez a meredek szögben tartott penge is. Mi disznótorban használjuk. Így lehet kitépni a szőrt és egyúttal eltávolítani a bőr felső rétegeit.


Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici