Szerző Téma: Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések  (Megtekintve 250858 alkalommal)

Nem elérhető JadenDave

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 168
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1170 Dátum: 2016. Szeptember 01. - 22:09:43 »
Én a fehéret használom, mert arról olvastam, hogy érzékeny bőrre való. Az is, vízmennyiségtől függően hihetetlenül hamar rengeteg habot csinál, az omega professional pamacs meg akkora, hogy 6 körre elengedő habot is elbír  :bow:
Én alapból azért váltottam DE borotvára, mert nem tetszett a bőrömnek a gilette blue 3, azzal az államon is irritáció jelentkezett, érdekes mód a Mühlével hiába nyúztam esetlenül az arcomat az első pár alkalommal, sehol máshol nem lett kiütéses, csak a nyakamon, ott viszont hűen erősködik.
Amit észrevettem már a saját bőrömön, hogy tanácsolhat bárki bármit, ezt úgyis csak te fogod tudni, ki kell ismerni az arcot, és jön minden magától, miből mennyit merre hányszor hogyan meddig miért, de pont ezért olyan jó a wet shaving szerintem, a tapasztalatszerzés öröme, a felfedezés, a lehetőségek végtelen tárháza.
Ezért van az, hogy míg valaki tárgyilagosan kimondja, hogy a 2011-es R41 egy elcseszett biztonsági borotva, addig másnak az a tökéletes társ egy életre :D A wet shabingben semmi sem lehet rossz, csak nem neked való.
Szerintem.

Nem elérhető vetus.novacula

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 301
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1171 Dátum: 2016. Szeptember 01. - 22:28:14 »
Mit jelent az, hogy valaki nem tudta megszelidíteni a biztonsági kétélű borotvát? Na ne hülyits!  ;D
Konkrétan funkciójának megfelelően a felhasználók többsége nem tudta használni. Mert benne az él guard nélkül az arcot érte.
Valóban nevezhetjük ezt a hibát tudatos innovációnak is. Legyen így!

De azért ha tényleg érdekel a téma, a német fórumokon olvass utána.  :sör:

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1172 Dátum: 2016. Szeptember 01. - 22:30:44 »
Megboldogúlt nagyapám, borbélymester volt, sokan hallották már a,sztorit, de minden újszölöttnek, minden vicc új!

Egy vasárnap délelőtt, templom elött gyülekeztek a kuncsaftok borotválásra, és egy úri fiú olyan "Pösti kényes", bekukkantott.

Nagyapám ránézett:
-Hát te fiam, mi a lófaszt csínáltál azzal a behemót lófejeddel? Pösten nincs beretva?
-Csókolom, -rebegte a kb 30 éves ember ( én kb 10 voltam akkor )- temetésre jöttem, de tudja, érzékeny a bőröm, s nem bírja a borotvát, így heti egyszer kinokkal. Csak kérdezném, kis arcvize nem lenne? Csak a hosszú vonat út, tudja ... -Bp. 450km onnan.
-Na ülj le fiam, megberetvállak, amolyan férfiasan, s olyan sima leszel, hogy a ganajos légy hanyadtbicskázik azon az úri pofádon!
-De, tudja, érzékeny, nem lehet bármivel, én Bécsből kapok krémet..
-Érsd meg fiam, ha nem hagysz időt az előkészületekre, olyan lesz az a lóbaszó pofád, mint az aranyeres valagam, amikor a legjobban fáj!

Ezután késsel leberetválta a férfit, szó-szót követ, de elég az hozzá, onnan heti rendszerességgel járt tanulni az öreghez, s ha nem tévedek, a váltás és határnyitás után, valahol Ausztriában nyitott borbélyüzletet, és tanítja is a borbély szakmát.


- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1173 Dátum: 2016. Szeptember 01. - 22:35:41 »
Bocsánat az előbbi vulgarizmusért, de nem akartam kifütyűlni, a nem irodalmi szavakat.

- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető nork

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1583
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1174 Dátum: 2016. Szeptember 02. - 04:54:56 »
Attól nem lesz "biztonsági" egy agresszív DE, hogy tudni kell vele borotválkozni. Nyilvánvaló, hogy minél agresszívebb annál kevésbé biztonsági az a borotva. Az meg a Mühlét igazolja (a saját biznisze szempontjából), hogy talán egyedül vagy az egész fórumon azzal, hogy az R41 2011 "egy borotva mind fölött". Nincs ezzel semmi baj egyébként, ne érts félre és használd egészséggel! Nálam meg a parasztsonka sültkrumplival és hagymáva egy étel mind fölött! Van ilyenje az embernek :)
Szóval mindig lesz igény agresszív eszközökre hiszen amíg pl. shavette-ekre van, addig a legvadabb DE-ekere is van csak éppen nem sok. Egyértelműen nyitva is hagyták a gyártók ezt a vonalat az àllítható borotvákkal.

Mondjuk ami engem illet, ha nem lennék borotva mániás, nálam az összes agresszív cucc a kukában végezné. Így viszont használom őket szórakozásból. Van valakinek egy eladó jófèle svéd vasa?

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1175 Dátum: 2016. Szeptember 02. - 06:46:35 »
Ne értsd félre, nem azt mondom, hogy csak ezzel lehet borotválkozni.

Hanem azzal nem értek egyet, hogy elhibázott a karakterisztikája, inkább azt mondanám, eltulzott az alapossága.

De az tény, hogy az átlag felhasználónak sok volt, ezért helyes lépés volt az új fejtipus.
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető nork

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1583
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1176 Dátum: 2016. Szeptember 02. - 07:17:49 »
Legalább is ha a Mühle érdekeit nézzük. A helyükben most legyártanám újra "limited" szériában.

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1177 Dátum: 2016. Szeptember 02. - 07:25:02 »
Legalább is ha a Mühle érdekeit nézzük. A helyükben most legyártanám újra "limited" szériában.

Ebben is van igazság, de egy amúgy sem túl nyereséges üzletágban, üzleti tekintetben, nincs helye olyan terméknek, amit az átlag ember félve, vagy ózkodva használ.
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1178 Dátum: 2016. Szeptember 02. - 07:32:36 »
Igen, egy szazalekos szegmensert csak a manufakturak harcolnak.
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető nork

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1583
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1179 Dátum: 2016. Szeptember 02. - 09:05:17 »
Már gyártották, semmilyen megterhelést nem jelentene újra gyártani egy  borotvafejet. Nudli.
Most hol szerzel ilyet? Sehol, mindenki kotlik a sajátján, tehát van rá némi igény. Egy kis megkülönböztető díszítés, emelt ár. Vennék már presztisből is, ahogy most...

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1180 Dátum: 2016. Szeptember 02. - 09:08:56 »
Már gyártották, semmilyen megterhelést nem jelentene újra gyártani egy  borotvafejet. Nudli.
Most hol szerzel ilyet? Sehol, mindenki kotlik a sajátján, tehát van rá némi igény. Egy kis megkülönböztető díszítés, emelt ár. Vennék már presztisből is, ahogy most...

Kis szériában, kétséges megtérűléssel .....


Én kettőn is,kotlok, kell az rartaléknak.
Volr, hogy négyem volt, már bánom, hogy eladtam két 2011-t.

- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető nork

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1583
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1181 Dátum: 2016. Szeptember 02. - 09:13:28 »
Épp bizonyítod az előző komentem igazát.

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1182 Dátum: 2016. Szeptember 02. - 09:15:47 »
Az üzleti szempont alapján, megértem adöntésüket.

Persze, ha lenne egy remake, természetesen, sorbaállnék!
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető Betyarka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2001
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1183 Dátum: 2016. Szeptember 09. - 10:40:24 »
Tiszteletem.
Halvány kérdésem volna.
Újszülött mellett hogyan, vagy mint történik az borotválkozás utáni szerek használata? Ha jól tudom nem javasolt a nagy illatfelhők a baba mellett.
Hirtelen én úgy oldottam meg, hogy borsónyi aloevera gél, egy csepp pitralon cseh, és  :idea: a baba fertőtlenítő szeszéből egy kicsi.
Ezt összekutyula a tenyerembe és fel.  ;D
Csak a puffin ad erőt...

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1184 Dátum: 2016. Szeptember 09. - 10:49:50 »
Akár, de leginkább arra figyelj, hogy mindig ugyan az az illatod legyen. És figyeld a baba reakcióját. Lehet nem fog neki tetszeni, akkor keress másik illatot, de az első fél-egy évben, ameddig igazából a kisded ösztönlény, ne törekedj a változatosságra.

Én három babával játszottam ezt végig.
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici