Szerző Téma: Eszközökkel kapcsolatos kérdések  (Megtekintve 329859 alkalommal)

Nem elérhető OBJoe

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 444
  • Old Black Joe
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #330 Dátum: 2011. Február 17. - 10:14:39 »
Egy heti, minden napos DE-s borotválkozás után - Lord Smart, hatodik napja egy alap penével WTG/ATG, és mondhatom öröm használni - próbálom ki hétvégén longball tapasztalt Solingenjét. :borotva: Legalább a kés tudja majd, hogy mit csinálunk.  :fetreng: Aztán majd jöhet a több(i) DE, meg kés.
Novaculum habeo.

Nem elérhető egylanyaholdrol

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 13
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #331 Dátum: 2011. Július 29. - 22:57:18 »
Sziasztok!
Arról kérdeznélek titeket, hozzáértőket, hogy van köztetek krómallergiás?
Mivel borotválkozik?
Tudtok mondani olyan terméket, ami tutira krómmentes, legyen az akármilyen (hagyományos, cserélhető, elektromos, stb) fajta?
Köszönöm a segítséget előre is...

Nem elérhető Toportyan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1870
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #332 Dátum: 2011. Július 30. - 07:46:48 »
Szia,

A Wilkinsonnak van egy fekete DE borotvája. A DM boltokban kapható.

http://www.google.hu/imgres?q=wilkinson+de+borotva+fekete+m%C5%B1anyag&um=1&hl=hu&client=firefox-a&rls=org.mozilla:en-US:official&channel=np&tbm=isch&tbnid=XbM3X4ga70oMvM:&imgrefurl=http://www.foroafeitado.com/foro/revisiones-de-maquinillas-30/feather-portable-maquinilla-de-afeitar-1441/%253Flanguage%253Dhu&docid=7qBfAWyTHQTBNM&w=700&h=525&ei=XZszTvudIImk-ga24oiDDQ&zoom=1&iact=rc&dur=349&page=1&tbnh=135&tbnw=180&start=0&ndsp=16&ved=1t:429,r:14,s:0&tx=62&ty=102&biw=1067&bih=743

A képen a bal oldali borotva

A Mülhének van egy bakelit retro DE borotvája. Az Extrametál boltokban kapható.

http://extrametal.hu/uj-2010merkur-bakelit-hagyomanyos-bordofekete-mintasprofesszionalis-retro-borotvakeszulek-p-2705.html?cPath=116_115


A DE pengék közül sok olyan van, amiben nincs króm. Derdy, Merkur, Wilkinson pengék. Amiben van króm, arra rá van többnyire írva: (Lord Superchrome pl.)

Természetesen a késes borotvák sem tartalmaznak krómot, kivéve a krómozottak  ;D

Remélem tudtam segíteni!

Üdvözlettel:
Toportyán
"...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű."
Hrabal - Őfelsége pincére voltam

Nem elérhető egylanyaholdrol

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 13
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #333 Dátum: 2011. Július 30. - 10:28:48 »
Köszönöm szépen a segítséget:)
a wilkinsont közben megtaláltam én is, meg a wilkinsonnak a cserélhető fejes Titanium Quattro-nevű terméke foglalkoztat, a leírása alapján még azt is jó lehet, de nem tudom, hogy ezekkel lehet-e alapos munkát végezni.
A baj az, hogy a legtöbb, amit idáig néztem, rozsdamentes acélból van, amit általában agyonkrómoznak...

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #334 Dátum: 2011. Július 30. - 12:15:56 »
Sajnos ezt Toportyán éltárs elég rosszul tudja...  A kérdés az, hogy a krómallergiád előjön-e egy borotválkozást átfogó rövid érintkezés alkalmával? Ugyebár nincs tartós érintkezés a bőrrel...

A DE készülékek többsége biztosan tartalmaz krómot, nikkelt.
Viszont az ÖSSZES DE penge acélanyaga tartalmaz valamilyen mennyiségű krómot, Derby, Merkur, Wilkinson, stb. mind inox, tehát 10-12%+ Cr tartalommal rendelkeznek. Ez hagyján, mivel magával ezzel az acéllal nem érintkezik a bőr, csak a bevonataival. Ezek úgyszintén, majdnem mindegyik tartalmaz krómot.

Szénacélból a Captain is tartalmaz krómot, persze csak kisebb %-ban. És a szénacél STR8 kések is. Cr és/vagy más nehézfémek ötvözete nélkül nincs használható acél vagy borotvakés.

Ami a rendszerkészülékeket vagy a műanyag eldobhatókat illeti, vagy ahol csak a penge élével való érintkezés a tét. A bevonatok anyaga lesz a döntő, ami lehet Teflon, Vidia, Kevlár, Titán stb. meg persze valamilyen mértékű króm is vagy ezeknek keveréke (multicoating), ezért valószínűleg  probálkozás útján lehet majd eldönteni, hogy melyik fog számodra alapos munkát végezni, egyben nem allergizál a rövid bőrrel való érintkezés során. Azonban én úgy gondolom, ha az allergia komoly mértékű, fémallergiás embereknek borotválkozás helyett inkább alternatív megoldást kellene választani ( gyanta, szőrtelenítő krém, lézer stb).

Nem elérhető egylanyaholdrol

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 13
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #335 Dátum: 2011. Július 30. - 19:07:53 »
Akkor most nagyon elszomorodtam. Ha jól értem, akkor ha pl. egy borotvára azt írják, hogy Titán bevonatos a pengéje, még akkor sem lehetünk teljesen biztosak abban, hogy a titán bevonat tiszta titán?
Egyébként nem rólam van szó, hanem a barátomról, arcszőrzetet borotváláláshoz kellene jobb megoldás, mint az általa már évek óta használt rozsdásodó kinyitható kés.

Nem elérhető egylanyaholdrol

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 13
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #336 Dátum: 2011. Július 30. - 19:35:29 »
Az érdekelne még, hogy a hagyományos borotvakés kését cserélik, élezik, vagy mit csinálnak vele, hogyan tartják karban? Ha már rozsdásodik és letlen, lehet vele valamit csinálni, vagy cserélni kell/lehet?

Nem elérhető Brien

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 178
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #337 Dátum: 2011. Július 30. - 19:42:32 »
Igen a késeket élezik, különböző szemcsefinomságu kőveken!
Minden borotválkozás elött és után pedig fenik fenőbőrön!
Ne gondolkodj!
Ha gondolkodtál ne mond el!
Ha elmondtad ne írd le!
Ha leírtad ne írd alá!
Ha aláirtad.......Ne csodálkozz!!

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #338 Dátum: 2011. Július 30. - 20:06:28 »
Akkor most nagyon elszomorodtam. Ha jól értem, akkor ha pl. egy borotvára azt írják, hogy Titán bevonatos a pengéje, még akkor sem lehetünk teljesen biztosak abban, hogy a titán bevonat tiszta titán?
Egyébként nem rólam van szó, hanem a barátomról, arcszőrzetet borotváláláshoz kellene jobb megoldás, mint az általa már évek óta használt rozsdásodó kinyitható kés.

Ezekszerint a "rozsdásodó kinyitható kés"-re nem allergiás? mert ha nem akkor miért nem marad annál?

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #339 Dátum: 2011. Július 30. - 20:07:13 »
Akkor most nagyon elszomorodtam. Ha jól értem, akkor ha pl. egy borotvára azt írják, hogy Titán bevonatos a pengéje, még akkor sem lehetünk teljesen biztosak abban, hogy a titán bevonat tiszta titán?
Egyébként nem rólam van szó, hanem a barátomról, arcszőrzetet borotváláláshoz kellene jobb megoldás, mint az általa már évek óta használt rozsdásodó kinyitható kés.

Ötvözetlenül szimplán titán bevonat? Lehetséges, de nem valószínű, mert molekuláris szinten szórják fel az élfelületre, és ennek is megvan a maga menete, mint pl. egy autó fényezésének. (alapozó, festék, lakk...) Kb így történik itt is, úgyhogy biztos lehetsz benne, hogy más anyag is lesz ott. Azonban, hogy a bőr hogy fog érintkezni a fémmel ( legalább is úgy gondolom, hogy olyan rövid ideig érintkezik), nem hiszem, hogy előre meg lehetne mondani, hogy ha majd okoz egyáltalán problémát, akkor melyik márkák lesznek a jók, vagy rosszak. A Wilki Titanium Quattro, ne nagyon dőlj be, körülbelül annyi titánt tartalmazhat, mint ezüstöt...

Ha az allergiát kiváltó króm mennyisége is nagyban számítana, akkor a hagyományos szénacél borotvakés lesz a leginkább jó megoldás, de ahogy Brien is írta, használata nemcsak az "előveszem, megborotválkozom, elrakom", hanem ennek az élét folyamatosan karban kell tartani, foglalkozni vele kicsit.    

Üdv      

Nem elérhető egylanyaholdrol

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 13
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #340 Dátum: 2011. Július 30. - 20:17:53 »
Azt mondja, nem elég alapos, bár szerintem ennek leginkább az lehet az oka, hogy élezni kellene, ilyesmi...


Akkor most nagyon elszomorodtam. Ha jól értem, akkor ha pl. egy borotvára azt írják, hogy Titán bevonatos a pengéje, még akkor sem lehetünk teljesen biztosak abban, hogy a titán bevonat tiszta titán?
Egyébként nem rólam van szó, hanem a barátomról, arcszőrzetet borotváláláshoz kellene jobb megoldás, mint az általa már évek óta használt rozsdásodó kinyitható kés.

Ezekszerint a "rozsdásodó kinyitható kés"-re nem allergiás? mert ha nem akkor miért nem marad annál?

Nem elérhető Brien

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 178
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #341 Dátum: 2011. Július 30. - 20:22:00 »
Mondjuk szerintem az is érdekes, hogy "életlen" késsel meg tud borotválkozni. Az nem viseli meg az arcát?
Ne gondolkodj!
Ha gondolkodtál ne mond el!
Ha elmondtad ne írd le!
Ha leírtad ne írd alá!
Ha aláirtad.......Ne csodálkozz!!

Nem elérhető egylanyaholdrol

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 13
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #342 Dátum: 2011. Július 30. - 20:24:48 »
Ha próbálom summázni az általatok leírtakat, meg egyéb öszeszedett infokat körvönalazódik a megoldás asszem:)
1. megnézni a mostanit, mit lehet vele csinálni, élezés, ilyesmi.
2. műanyag wilkinson borotvába Lord Captain-t kipróbálni
3. szénacél borotvakést szerezni.

 (próbálkozás)

Ez így jó irány lehet? :)

Egyébként szerintetek előfordulhat, hogy - bár krómallergiás - nem attól pattog ki, hanem valami más oka van, mint pl. a kozmetikum, vagy technika?


Akkor most nagyon elszomorodtam. Ha jól értem, akkor ha pl. egy borotvára azt írják, hogy Titán bevonatos a pengéje, még akkor sem lehetünk teljesen biztosak abban, hogy a titán bevonat tiszta titán?
Egyébként nem rólam van szó, hanem a barátomról, arcszőrzetet borotváláláshoz kellene jobb megoldás, mint az általa már évek óta használt rozsdásodó kinyitható kés.

Ötvözetlenül szimplán titán bevonat? Lehetséges, de nem valószínű, mert molekuláris szinten szórják fel az élfelületre, és ennek is megvan a maga menete, mint pl. egy autó fényezésének. (alapozó, festék, lakk...) Kb így történik itt is, úgyhogy biztos lehetsz benne, hogy más anyag is lesz ott. Azonban, hogy a bőr hogy fog érintkezni a fémmel ( legalább is úgy gondolom, hogy olyan rövid ideig érintkezik), nem hiszem, hogy előre meg lehetne mondani, hogy ha majd okoz egyáltalán problémát, akkor melyik márkák lesznek a jók, vagy rosszak. A Wilki Titanium Quattro, ne nagyon dőlj be, körülbelül annyi titánt tartalmazhat, mint ezüstöt...

Ha az allergiát kiváltó króm mennyisége is nagyban számítana, akkor a hagyományos szénacél borotvakés lesz a leginkább jó megoldás, de ahogy Brien is írta, használata nemcsak az "előveszem, megborotválkozom, elrakom", hanem ennek az élét folyamatosan karban kell tartani, foglalkozni vele kicsit.    

Üdv      

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #343 Dátum: 2011. Július 30. - 20:27:01 »
Idézet
Azt mondja, nem elég alapos, bár szerintem ennek leginkább az lehet az oka, hogy élezni kellene, ilyesmi...

Szerintem egy jól megélezett késnél alaposabb borotválkozási eszköz nem igazán van. De ehhez mondjuk rendben kell tartani: 1-2 évente megélezni, néhány alkalmanként bőrözni. Szerintem keressen fel valakit aki megélezi.

Nem elérhető egylanyaholdrol

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 13
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #344 Dátum: 2011. Július 30. - 20:27:48 »
Tudomásom szerint kb. hetente borotválkozik, pont azért, mert nem nagyon tud sűrűbben, nem bírja a bőre.

Mondjuk szerintem az is érdekes, hogy "életlen" késsel meg tud borotválkozni. Az nem viseli meg az arcát?

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici