Szerző Téma: Légy üdvözölve!  (Megtekintve 422188 alkalommal)

Nem elérhető Ollli

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 261
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #3300 Dátum: 2021. Január 11. - 22:17:26 »
Sziasztok!

Üdvözlök mindenkit, nemrégiben találtam ezt a fórumot és had gratuláljak mindenkinek, aki akár a legcsekélyebb szinten is hozzájárult. Elismerésem mind a készítőknek, a tartalmat gyarapítóknak és az egyszerű fórumozóknak egyaránt. Nagyon örülök, hogy nem csak a Facebook létezik, hanem még mindig vannak ilyen rendezett fórumok, ahol az ember a viszonylagosan behatárolt témakörök alapján gyorsan megtalálhatja azt, ami érdekli, amire kíváncsi és amiről úgy gondolja, hogy nem rendelkezik elég információval. Szóval regisztráltam is és gondoltam akkor már írok én is egy "rövid" kis bemutatkozót. Kamasz koromban, mikor már kezdtem pelyhesedni én is az a fajta voltam, aki alig várta, hogy borotválkozhasson, mert az olyan férfias. Apám és keresztapám borotvájával kezdtem titkon pályafutásomat, akik akkoriban dupla pengés Gillette Sensor borotvákat használtak. Ezek után én is kaptam egy ilyet, amivel el is voltam egy darabig. Majd mikor megjelent a Gillette Mach 3, alig vártam, hogy nekem is legyen egy, mert ugye ez a csúcs. Mindhárman be is szereztünk magunknak egy sajátot. Időközben olyan helyen kezdtem el dolgozni, ahol baba popsi arccal kellett megjelenni és mivel nekem elég erős borostám van, ez sosem sikerült a Mach 3-al. Minden alkalommal megkaptam, hogy nem sikerült rendesen megborotválkozni... Ez elég idegesítő volt, mert én tényleg oda-vissza, keresztben, mindenhogyan húztam és mégsem lett tökéletes. Egyik alkalommal a Tesco-ban láttam egy fekete Wilkinson DE borotvát pengével együtt, rögtön megtetszett(ezek a DE borotvák és a borotva kések nekem mindig iszonyúan tetszettek, mert olyan különlegesek, mindnek egyénisége van és a borotválkozás is teljesen más érzetet ad velük). Szóval ezzel a nagy hévvel meg is vásároltam, ki is próbáltam és sajnos nem jött be. Húzta, tépte a szőröm, véreztem mindenhol de jobban nem vágta le a szőrt, mint a vérzés mentes és gyorsabb Mach 3, így visszatértem hozzá. Teltek az évek és egyszer apám beállított két kék nyelű Gillette Slim Twist-el, a rövidebb, ducibb, recés nyelűvel meg a másik, karcsúbb, hosszanti bordással. Kérdem tőle, hogy ezek honnan vannak, mire azt a választ kapom, hogy az egyik a nagyapámé volt a másik meg az ő régi sajátja, próbáljuk ki őket, mert ő már marhára unja, hogy a Mach 3 pengék ilyen drágák. Gondoltam azzal a fekete Wilkinson DE-vel is befürödtem, mitől lenne ez másabb. Megborotválkoztunk mind a ketten és óriási örömmel meséltük el egymásnak pozitív tapasztalatainkat. Igaz több sebből véreztünk, de mégis egy élmény volt a borotválkozás, megvolt az a rituálé érzés, az a kellemes szeánsz hangulat és brutál mód le is csapta a szőrt. Másnap bementem a munkahelyemre és mi volt az első mondat? Látom sikerült végre rendesen megborotválkozni. Aha, gondoltam magamban, akkor ezek szerint nem csak én láttam/éreztem jobbnak. Azon mód, elhasználtuk apummal az összes Mach 3 pengét és azóta csak a csupasz nyél árválkodik a borotvás szekrényben, mint egy emlékeztető, hogy mindenki tévedhet...

Remélem senki életéből nem vettem el ezzel a bemutatkozással túl sok időt, de gondoltam, ha már valaki tud rajta egy jót nevetni, már megérte.

A befogadást még egyszer megköszönve maradok tisztelettel
Olivér

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #3301 Dátum: 2021. Január 12. - 05:40:17 »
Üdv a csapatban! 🙂

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #3302 Dátum: 2021. Január 12. - 08:06:02 »
Ahoy! Ez szép volt :)

Nem elérhető lajkoska

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 256
  • Fiatal hobbista.
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #3303 Dátum: 2021. Január 12. - 10:06:25 »
Üdv, jó volt a bemutatkozásod :).
"Lehet,  hogy elvehetném és nem is kellene kérni,  de legalább én még tükörbe tudok nézzni "
(A&M)

Nem elérhető Richie

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 294
  • Visszatérő
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #3304 Dátum: 2021. Január 12. - 10:10:39 »
Üdv Ollli, parádés indulás  :borz2:
Az okos emberek hülyéskednek, a hülye emberek okoskodnak...

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #3305 Dátum: 2021. Január 12. - 12:36:22 »
Érezd jól magad közöttünk, Olivér! :handshake:


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető Ollli

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 261
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #3306 Dátum: 2021. Január 12. - 12:56:59 »
Köszönöm szépen mindenkinek, örülök, hogy itt lehetek!  :thanks:

Nem elérhető Rikseven

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 32
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #3307 Dátum: 2021. Március 19. - 16:16:38 »
Sziasztok!

Már régóta kacsintgattam a hagyományos borotválkozás felé. Eddig Mach 3 volt, amióta elkezdtem borotválkozni. Ez szinte tegnap volt. (Ez a tegnap olyan 20 éve ;D) Múlt héten azonban megvettem az első DE szettemet. A borotva egy King C. Gillette(+5 penge), a szappan egy Proraso Sensitive és a pamacs egy Wilkinson Classic Shave szintetikus lett. After shave-nek Isana Sensitive Balmot használok, ez megmaradt.
Az első alkalommal nem vágtam meg magam sehol. Viszont voltak olyan részek, amelyek jobb eredményt produkáltak, mint a régi Mach3. Nyilván voltak olyan részek, amelyek rosszabbat, de a jobb eredmény motivált. Tehát ki kell tapasztalnom a jó technikát. A második borotválkozásnál viszont több helyen volt sérülés, de az eredmény simább lett. Most itt állok és várom a következő alkalmat. Szeretném majd kipróbálni más pengékkel is. Szemezek a zöld Astrával nagyon. Majd meglátjuk...
Eddig utáltam borotválkozni. De mióta a DE szett van már várom borotválkozós estéket.

Viszont csak most találtam meg ezt a fórumot. Rengeteg hasznos dolgot találtam itt az oldalon. Úgyhogy, ha nem gond, gyakran benézek. :boldog:



Nem elérhető Ollli

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 261
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #3308 Dátum: 2021. Március 19. - 16:23:08 »
Szia Rikseven, bár még én is újonc vagyok, had üdvözöljelek itt a fórumon. Örülök, hogy közénk álltál, sok jó borotválkozást kívánok neked. A zöld Astrával meg ne csak szemezgess, vegyél belőle mihamarabb, mert egy jó penge.  :sör:

Nem elérhető Rikseven

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 32
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #3309 Dátum: 2021. Március 19. - 18:13:02 »
Szia Ollli!
Köszönöm. Megfogadom a zöld Astrás ajánlásod! :bor:

Nem elérhető Clown8931

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 222
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #3310 Dátum: 2021. Március 22. - 14:45:07 »
Szia Rikseven a kék astrát se hagyd ki. Lord borotvapengéket is ajánlom. Pamacsot borotvát szeretnél ajánlom ezt az oldalt neked. Ollli neked is ajánlom az oldalt.

https://yaqibrush.aliexpress.com/store/2986023?spm=a2g0o.productlist.0.0.1bc0f465UfLOAw

Nem elérhető Ollli

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 261
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #3311 Dátum: 2021. Március 22. - 19:04:25 »
Köszöntem  :thanks:

Nem elérhető Clown8931

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 222
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #3312 Dátum: 2021. Március 22. - 19:09:41 »
Köszöntem  :thanks:

Pamacsokat ajánlom bármelyiket nagyon jó pamacsok jó áron. Ha van akció olcsóbban is vehetsz pamacsot borotvát.

Nem elérhető Rikseven

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 32
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #3313 Dátum: 2021. Március 22. - 20:18:48 »
Köszi szépen! :hat:

Nem elérhető Reinwald

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 19
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #3314 Dátum: 2021. Május 05. - 22:27:45 »
Sziasztok!

János vagyok, 48 éves, sokáig én is a szokványosnak nevezhető utat jártam: villanyborotva, Mach3, eldobható műanyag borotvák, stb…  Egy idő után beletörődtem, hogy a borotválkozás egy kellemetlen, de szükséges dolog, és ennek megfelelően utáltam is. Az évek alatt voltak különféle szakáll-bajusz variációk is, de valójában mind csak a borotválkozás megúszását szolgálta.

Az első fordulópont tavaly jött, a karantén alatt (nem voltam beteg, csak kontakt). Eleinte még jó is volt a bezártság, mert mindenféle régóta húzódó dolgot meg tudtam csinálni otthon, de aztán kezdett hosszú lenni… a végén unalmamban már bármit megnéztem amit feldobott a youtube.
És ekkor láttam egy wetshaving videót, ami bár tetszett, de eléggé meglepett, mert nem gondoltam, hogy ilyen még létezik. Teljesen komolyan, én azt hittem, hogy a világon már mindenki villannyal, vagy műanyag cuccokkal borotválkozik.

A következő lökést egy cikk adta, ami a hagyományos borotválkozás előnyeit részletezte a modern borotvákkal szemben, főleg hogy alaposabb, ugyanakkor kíméletesebb a bőrhöz. Ekkor döntöttem el, hogy kipróbálom.

Semmi komolyabb háttérinfóm nem volt, és nem is ismertem senkit, aki tanácsot tudott volna adni ilyen témában, úgyhogy „mit veszthetek?” alapon vettem pengét, szappant, pamacsot és egy shavettet.  Így utólag nézve többszörösen is szerencsém volt, mert egyrészt vállalható minőségű felszerelést sikerült beszerezni, másrészt az első próbálkozásánál –nyilván véletlenül- elég jól sikerült az előkészítés, és a 10 napos szakállamat gond nélkül lehúztam, mindössze két kisebb vágással.
Rendkívül elégedett voltam az eredménnyel, folytattam, volt pár rosszabb alkalom is, de összességében egyre jobban tetszett.

Aztán elindult a folyamat; másfajta szappan, aztán mégegy, aztán krém. Egy újabb pamacs, második shavette, after shave… nem részletezem, szerintem itt mindenki tudja.

Pár hete olvasom ezt a fórumot, és sajnálom hogy nem jóval korábban keveredtem ide, óriási mennyiségű a hasznos információ. Azt is nagyra értékelem hogy kulturált a hangnem, tényleg örülök hogy itt lehetek, és köszönöm a befogadást.

Üdv, János

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici