Szerző Téma: Wilkinson  (Megtekintve 54366 alkalommal)

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Wilkinson
« Dátum: 2011. Február 26. - 23:19:02 »
.

Nem elérhető Szőrmók

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2684
Re:Wilkinson
« Válasz #1 Dátum: 2011. Június 18. - 19:40:19 »
Első hozzászólóként, kezdő, szakállas múlttal rendelkező "pengeharcosként" a Wilk. borotvakrémről és a Classic AS-ről van tapasztalatom. Lényegében ez az én kezdő csomagom, Wilk. Classic DE-el és Cerrus pamaccsal. A krémből a sima kék tubusost és kék-fehér coconut verziót próbáltam. Az elsőt 3 hó alatt elhasználtam arcon habosítva, majd a kék-fehér tubust most kevés meleg vizes áztatás után keverem be külön tálkában. 2-3 körre elegendő habot ad, s mondhatom, hogy teljesen új dimenziói nyíltak meg a habosítás terén. Az illata gyenge kókuszos aromát mutat, kissé zavaró, mert se ilyen, se olyan, mint egy üres Raffaello-s papír, érződik valami, meg nem is. (Most látom a dobozon, hogy Mild shaving cream, akkor ezért van középúton.) A sima kék tubusos sokkal markánsabb illattal bír. Mindkét típus már az első körben csíp, gondolom a sok bőrbarát anyagtól, részben ezért szeretnék váltani szappanra, talán abban kevesebb az irritáló vegyület. Az AS-el nincs gond zöld üvegből zöldes illat szivárog, ami megint csak nem markáns, s emiatt szerencsére nem is hosszan tartó, a bőrömnek viszont megfelelő( megjegyzem, az érzékeny bőrűek közé tartozom).

A Classic borotvakészülék számomra tanuló borotva, a várakozásaimmal ellentétben könnyedén megtanultam használni, jól szolgál, ezért szeretem, de ez nem jelenti azt, hogy itt megállok...mert EJ DE89-el szimpatizálok...ami úgy sejtem a vélemények alapján jó vásár lesz.

A Wilk. Classic DE-vel kapcsolatosan ha valakit érdekel Wilk, Astra, Lord Super és Derby Extra(mai friss) élményről tudok beszámolni a penge kontra borotva viselkedéstesztet illetően.

Üdv,

Szőrmók

ui.:rövid, bemutatkozásnak beillő 1. hozzászólásomat lásd. "DE borotválkozás/Egyéb márkák topikban.
Sheffield-England

Nem elérhető KunEmber

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3443
  • a babérolaj szerelmese
Re:Wilkinson
« Válasz #2 Dátum: 2011. Június 18. - 19:42:12 »
Mindkét típus már az első körben csíp, gondolom a sok bőrbarát anyagtól, részben ezért szeretnék váltani szappanra, talán abban kevesebb az irritáló vegyület.
Engem a UFO szappanjuk is csíp.

Nem elérhető Szőrmók

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2684
Re:Wilkinson
« Válasz #3 Dátum: 2011. Június 18. - 19:55:56 »
A rúd szappanjukra gondolsz?

Hadilábon állok még a rövidítések feloldásában:)
Sheffield-England

Nem elérhető tothzoltan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4326
Re:Wilkinson
« Válasz #4 Dátum: 2011. Június 18. - 21:13:17 »
A UFO-szeru kek tegelyesre celoz. Nekem special sok bajom azzal sincs...
"Gól, amit a bíró megad, avagy az minősül OFF-nak, amit a moderátorok annak gondolnak."

Nem elérhető Szőrmók

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2684
Re:Wilkinson
« Válasz #5 Dátum: 2011. Június 18. - 21:27:13 »
Tudom, Müller áruházban láttam olyat, 595Ft-ért. Érdemes kipróbálni, már a minőségére és a tartósságára gondolok, mert az ára az igazán versenyképes?
Sheffield-England

Nem elérhető KunEmber

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3443
  • a babérolaj szerelmese
Re:Wilkinson
« Válasz #6 Dátum: 2011. Június 18. - 21:41:49 »
Nagyon nehéz belőle habot csinálni. Eléggé csíp, kicsit szárít. Egyszóval sok a negatívum. Jobban jársz egy ARKO-val. Vagy ha minőségi szappan: akkor 1500-ért van 3-féle illatú Mühle/EdwinJagger szappan. Triple milled, tehát örökélet :) , kellemes illat, jó hab!

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Wilkinson
« Válasz #7 Dátum: 2011. Június 18. - 22:12:50 »
Érdekes, engem nem, pedig még a scodioli nemcsípős szappanjai is csíptek, de lehet, hogy inkább a hjm szúrt :)

Mindkét típus már az első körben csíp, gondolom a sok bőrbarát anyagtól, részben ezért szeretnék váltani szappanra, talán abban kevesebb az irritáló vegyület.
Engem a UFO szappanjuk is csíp.
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető Bubu

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1716
Re:Wilkinson
« Válasz #8 Dátum: 2011. Június 19. - 10:24:23 »
Nem is tudtam hogy a Mühle/EJ szappanok triple milled-ek.Mi a helyzet a Golddachs szappannal?
Baa baa black sheep, have you any wool? Yes Sir, yes Sir, three shaves full.

Nem elérhető Szőrmók

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2684
Re:Wilkinson
« Válasz #9 Dátum: 2011. Június 19. - 10:32:51 »
Nem is tudtam hogy a Mühle/EJ szappanok triple milled-ek.Mi a helyzet a Golddachs szappannal?

A Golddachs szappan szerintem nem triple milled, legalábbis, amit én láttam kibontva, nagyon darabosnak tűnt, ha mondhatom ezt. Az ára pedig irreálisan magas volt, s csak dubla-szappan kiszerelésben árulták.
Sheffield-England

zsolabácsi

  • Vendég
Re:Wilkinson
« Válasz #10 Dátum: 2011. Június 19. - 11:06:42 »
Érdekes, nekem soha nem volt bajom a wilkinson rúddal, lereszelve, tömörítve, kiválóan használható! :sör:

Nem elérhető rty42

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1916
Re:Wilkinson
« Válasz #11 Dátum: 2011. Június 20. - 16:25:35 »
a rúdra más sem szokott panaszkodni (én is kedvelem), viszont a tégelyes "UFO" kiszerelés a jelek szerint nem olyan jó.
... a nyúlon túl?

Gabesz

  • Vendég
Re:Wilkinson
« Válasz #12 Dátum: 2011. Július 12. - 16:39:06 »
Na kérem tisztelettel Urak!

A Müllerben 595Ft-ért hozzájutottam egy kék tégelyes Wilkinson borotvaszappanhoz, és jó két órája megtörtént a felavatása.


Habképzés: A Barbon-Figaro-dalain krémekhez képest egy kicsit többet kell foglalkozni vele.

Vízre mennyiségére való reakció: Áldom az eszem, hogy nem változtattam a technikámon, tudniillik sosem a pamacsot mártogatom a vízbe, vagy folyó víz aló teszem a tálkát, hanem az ujjaimat mártogatom a vízbe, és az erről a tálkába csöpögő vízzel szabályzom a menyiséget, ugyanis azt vettem észre, nagyon érzékeny a víz mennyiségére.

Hab minősége: Nem krémes állagú, sokkal inkább szellős, buborékosabb a hab, nincs tömör érzés, inkább egy könnyű felvert tojás fehérjéhez hasonlít. Érdekes, hogy az arcon nem tapad egymáshoz a hab, magyarán látni az arcbőrt, tehát nem lehet jó nagy vastag réteget felvinni.

Hab mennyisége: A közepesen vizes pamaccsal legalább 20 kört kell tenni a "szappanfelvételi" technika során, mert a 3 kör másképp nem lesz garantált.

Illat: Nekem és a páromnak nagyon tetszett, de mint tudjuk az illat a leginkább szubjektív dolog. Biztos megőrizte volna illatát az arcomon a borotválkozás után legalább egy óráig, ha nem nyomtam volna el Barbon AS-vel :-)

Az a bizonyos "szárítja-e neked" kérdéskör: A 2. körben én is észleltem egy kisebb szárító érzést. De mivel nekem közepesen, vagy inkább erősen zsíros az arcomon a bőr nem zavart, inkább csak mint jelenséget észleltem. Persze lehet, hogy száraz arcbőrűeknek már zavaró lehet!

Végső szó: Utazó szappannak jó, mert kemény szép tégelye van. Nekem és páromnak az illata remek. Viszont a hab gyengesége akkor is megmaradt, mikor a 2. kör előtt 3 percig pihent az arcomon felkenve a hab. Ezzel lehet élni, számomra annyi megkötés van, hogy lassabb tempójú, gyors kapargatásos technikával kell váltanom. Egy újabb kérdés még felvetődött nekem: Lehet, hogy kevésbé illatozó dalain krémmel kellene vegyítenem tálkában, hogy minőségibb habot kapjak?

Köszönöm a figyelmet!

Nem elérhető Szőrmók

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2684
Re:Wilkinson
« Válasz #13 Dátum: 2011. Július 12. - 17:57:51 »
Igen Gabesz, ez nagyban passzol az előtted szólók véleményéhez. Pár napja kaptam én is UFO tégelyest, viszont ez a doboz zöld-fekete színű, s príma "mentolos" illata van. Mivel a krémek korábban csíptek-mint fentebb írtam-, nem próbáltam még ki, viszont most felbátorodtam, annak ellenére, hogy Te sem dicsérted túl a Repülő Tégelyt ;D
Sheffield-England

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Wilkinson
« Válasz #14 Dátum: 2011. Július 12. - 18:01:14 »
Fényképet!

Igen Gabesz, ez nagyban passzol az előtted szólók véleményéhez. Pár napja kaptam én is UFO tégelyest, viszont ez a doboz zöld-fekete színű, s príma "mentolos" illata van. Mivel a krémek korábban csíptek-mint fentebb írtam-, nem próbáltam még ki, viszont most felbátorodtam, annak ellenére, hogy Te sem dicsérted túl a Repülő Tégelyt ;D
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici