Szerző Téma: Fitjar  (Megtekintve 7178 alkalommal)

Nem elérhető Muddy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 128
Fitjar
« Dátum: 2011. Március 19. - 00:24:30 »
.

Nem elérhető Muddy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 128
Re:Fitjar
« Válasz #1 Dátum: 2011. Március 19. - 00:25:31 »
Naszóval megvolt az első próba.
Az értékelésnél jobb híján követem a B&B-en kialakított szempontokat.

Ár: Hát sajnos nem valami olcsó. Árban bőven felette van a 3T drágábbik végének.

Minőség: A gyártó honlapja szerint csak természetes alapanyagokból készült kézműves termék. A krém nagyon tömör, viszkózus már-már glicerin szappan jellegű. Ebből adódóan szállítás közben bárhogyan is áll a doboz (Murphy apánk szerint leginkább fejtetőn), a krém nem kúszik át a kupak belső felére, hanem a tégelyben marad. Ennek mondjuk nem sok jelentősége van, de személy szerint utálom levakargatni a fedelek belső oldaláról az odamászott krémet.

Illat: A hozzám érkezett példány a gyártó által Fjellheim-nek nevezett illattal rendelkezik. A tégely felnyitása utáni első benyomásom az volt, hogy most érkeztem meg a fűrésztelepre, ahol épp fenyőt vágnak, és a sarokban hever némi eukaliptusz. Aztán becsuktam, másnap reggel kinyitottam és ugyanúgy a fűrésztelepen voltam, aztán ma este habosítottam és még mindíg... Így leírva szokatlannak sőt bizarrnak hangzik, ugyanakkor kimondottan kellemesen üde színfolt a többi kvázi hagyományos illat közt.

Habosíthatóság netán habképzés?: HJM super badger pamaccsal kerámia tálkában habosítottam. Átlagos munkával az átlagnál picivel több habot ad, viszont az eddig próbált krémek körül talán ez produkálja a legkeményebb habot. Nagyon dús, krémes matériát sikerült összehoznom. Borotválkozás végén a maradékkal picit próbálkoztam és az a meglepő eredmény fogadott, hogy viszonylag sok vizet képes felvenni a hab minőségének romlása nélkül, szóval baromi nehéz elrontani.
 
Hatásosság: A B&B-es dicsőítésből kiindulva extremitásra szántam magam. Leöblítettem az arcomat langyos vízzel, majd megtöröltem és habosítás közben hagytam megszáradni. Ezután összepamacsoltam a képesebbik felem és belevágtam életem 4. késes öncsonkításába. Az első kör végén meglepődve láttam, hogy semmi olyat nem tettem magammal, amit ha máson követek el, akkor az BTK-ba ütköző lenne, magyarul nem sikerült magam megvágnom. Tudom ez nem valami egzakt mérési módszer, mindenesetre számomra elég meggyőző.

Hidratálás: a 2. kanyar végére - a fent említett száraz első kört is beleszámítva - sem száradt ki a bőröm, vagyis kimondottan jónak értékelem.

Csomagolás: 200 ml-es fehér polisztirén tégely, fekete kupakkal. A fedélen és a tégelyen a feliratok nyomtatva vannak, sehol semmi matrica, ami a nedves kézzel fogdosás hatására elrongyolódhatna. Egyszerű, visszafogott és épp ezért elegáns design. Sehol egy felesleges felirat, szín, borda, szóval semmi giccs. Ennél csak akkor lehetne jobb, ha porcelánból lenne ugyanilyen kinézettel.

Konklúzió: Nem olcsó mulatság, de ezért a pénzért az átlagnál 33 %-kal nagyobb mennyiséget kapunk, mindezt elvitathatatlan minőségben, szóval részemről a melegen ajánlott kategória.

Nem elérhető Muddy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 128
Re:Fitjar
« Válasz #2 Dátum: 2011. Március 19. - 00:29:28 »
Vak vagyok és hazudtam. A tetején matrica van...

Ezúton kérek elnézést a megtévesztett tömegektől.

Nem elérhető rty42

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1916
Re:Fitjar
« Válasz #3 Dátum: 2011. Március 19. - 11:09:13 »
ezt a szégyent csak fotók beillesztésével moshatod le magadról  :crazy:
... a nyúlon túl?

Nem elérhető Muddy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 128
Re:Fitjar
« Válasz #4 Dátum: 2011. Március 19. - 11:17:39 »
ezt a szégyent csak fotók beillesztésével moshatod le magadról  :crazy:

Amint visszakapom az állványomat úgy bepótolom az eddig elmaradt fotókat. És az biza nem kevés lesz. Ezt persze nem fenyegetésnek szánom. Annál inkább hadüzenet nélküli támadásnak egy békés közösség ellen...
 :)

Nem elérhető toxin

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 407
Re:Fitjar
« Válasz #5 Dátum: 2011. Március 19. - 11:22:39 »
Imádom a frissen vágott fenyő illatát, szinte érzem az orromban... :D
"Buy the ticket, take the ride..." /Hunter S. Thompson/

Nem elérhető rty42

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1916
Re:Fitjar
« Válasz #6 Dátum: 2011. Március 19. - 11:51:57 »
én is így vagyok ezzel, a "fűrésztelep hangulat" nekem kimondottan hívószó :)
... a nyúlon túl?

Nem elérhető Muddy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 128
Re:Fitjar
« Válasz #7 Dátum: 2011. Március 19. - 12:02:36 »
rty42, toxin:

Munkából adódóan sajnos elég bolond az életvitelem, ezért a mintapostázást nem ajánlom fel, de amennyiben lesz fórumtalálkozó melyre bebocsáttatást nyerek, és Tis is a helyszínen lesztek, úgy örülnék ha kipróbálnátok. Lassan kiürülnek a GFT-s krém mintatégelyek, ezáltal a hazaszállítmányozás kérdésköre is megoldódik.

Nem elérhető rty42

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1916
Re:Fitjar
« Válasz #8 Dátum: 2011. Március 19. - 12:05:39 »
hű! mikor is lesz az? mennyit kell még alunni?  :fetreng:
mindenesetre előre is köszöm szépen!
... a nyúlon túl?

Nem elérhető Muddy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 128
Re:Fitjar
« Válasz #9 Dátum: 2011. Március 19. - 12:15:00 »
hű! mikor is lesz az? mennyit kell még alunni?  :fetreng:
mindenesetre előre is köszöm szépen!

Nagyon szívesen, megszállottaknak bármit bármikor...  :)


Nem elérhető toxin

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 407
Re:Fitjar
« Válasz #10 Dátum: 2011. Március 19. - 12:15:53 »
Én is köszönöm szépen a felajánlást! ;D
"Buy the ticket, take the ride..." /Hunter S. Thompson/

Nem elérhető Muddy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 128
Re:Fitjar
« Válasz #11 Dátum: 2011. Március 19. - 12:26:02 »
Én is köszönöm szépen a felajánlást! ;D

Csak ismételni tudnám önmagam, de nem teszem, szóval szimplán csak szívesen.  :)

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Fitjar
« Válasz #12 Dátum: 2011. Április 16. - 17:23:18 »
Akkor nem várunk tovább Muddy fotóira,  ;) teszem az enyémet, a frissen érkezett norvég Fitjar kollekcióm:
Fitjar Norwegian Fern borotvakrém, Fitjar Soap Folgefonn Mint AS balzsam és egy Fitjar porcelán borotvatálka.  :borz2:



A borotvakrémjükhöz nem tudok többet hozzáfűzni Muddynál. Amit ő írt, az teljesen áll az én Fern típusomra is. Még az illat is hasonló borókás-fenyős-erdeis. A pumpás aftershave balzsam meg egyszerűen fantasztikusan frissítő hatású!!!



H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető Muddy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 128
Re:Fitjar
« Válasz #13 Dátum: 2011. Április 18. - 14:01:14 »
Muddyra ne várjatok, mert egy lusta dög. Az állványát visszaszerezte, viszont soft-box-ot még nem csinált, rossz fotókat pediglen nem tesz fel. Ellenben gyűlnek a dolgai, szóval ha egyszer minden összeáll akkor jönnek a fotóhegyek. "És ezt nyugodtan vehetik fenyegetésnek is!" /egérkölök a kikötőből/

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Fitjar
« Válasz #14 Dátum: 2012. Augusztus 14. - 22:46:33 »
UP.

(Fitjar pedig tényleg jó.)

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici