Szerző Téma: Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek  (Megtekintve 330235 alkalommal)

Nem elérhető pazzo

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 410
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1590 Dátum: 2017. Május 03. - 17:30:03 »
2015-ösek. Múltkor néztem őket.  :)
Modern barlangrajzoló, és webcsavargó

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1591 Dátum: 2017. Május 04. - 16:54:03 »
A csepeli piac fodrász kellékes kisboltjában vettem 690 Ft-ért ma timsó tömböt. 90g-os, de megmértem a mérlegen és valójában 107g. :)

Ez a fajta:


Nem elérhető magyar

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 955
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1592 Dátum: 2017. Május 04. - 16:57:59 »
Ez az olasz. Nagyon jó.

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1593 Dátum: 2017. Május 04. - 17:32:24 »
Holnap ki is próbálom :)

Hamarabb végeztem ma a dolgommal, és volt 1,5 szabad órám egy találkozóig, amit a csepeli piac környékén töltöttem el. Ennek lett többek között az eredménye a timsó :D Egy nagyon kedves néni volt az eladó egyébként, aki kedvesen elbeszélgetett az előttem lévő idős úrral is, ami általában (sőt inkább mindig) engem idegesíteni szokott, de most valahogy nem. Aztán velem is beszélgetett pár percet, nem volt a terhemre. Hiányoznak valahogy ezek a kis boltok, a kedves eladók az életünkből, legalábbis az enyémből mostanában igen, ráadásul itt igen baráti árakat láttam. Voltak alap (Barbon, Figaro) borotvakrémjei, Arko rúdszappanja, meg pár filléres pamacs is, de utóbbiakat meg se néztem igazából.

A One Euroba is bementem, voltak Lord pengék, Lord borotvák (L111 390 Ft, LP1823 550 Ft)... Figaro (talán 310Ft), Barbon (talán 295Ft), Amigo (170Ft) borotvakrémek... volt sokféle AS is, végül beneveztem egy akciós Old Spice Bearglove-ra 670 Ft-ért, ez lehet hogy hiba volt, mert a boltban jobbnak tűnt az illata, mint itthon, de majd a végső ítéletet úgy is az asszony mondja ki  ;D

A Rossmannba is benéztem, megnéztem a prémium borz pamacsot, de egyelőre azt passzoltam. Várok még a jelenlegi tesztelők hosszabb távú tapasztalaton alapuló ítéletére. :)

Megjött ma a Cinke borotvaszappan csomagom is meg az Avon 2in1 balzsamom és az Amigo borotvakrémem, szóval ezen a napon megint sikerült kiszorítani egy jó adag levegőt a fürdőszoba szekrényből borotválkozós cuccokkal  :D

Nem elérhető Detre

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 632
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1594 Dátum: 2017. Május 04. - 17:52:09 »
Ehhez rendkívül hasonló timsót lehetett kapni a Haászban is. A felirat eltér a doboz oldalán: "ALLUME DI POTASSIO - CRISTALLO NATURALE DI SALI MINERALI". Viszont a "teli" oldalon dettó ugyanezek a szavak szerepelnek ugyanígy, ferdén. Más a betűtípus és bár az árnyalatok hasonlók, mintha a színek se volnának azonosak. Szóval valami rokonság azért tettenérhető.

Megjegyezném, hogy a nálam lévő Haászból származó dobozokon a "Made in PRC" felirat is olvasható. Csak a forgalmazó olasz, Cloe s.r.l. Torino.

Ha a timsótömb is ugyanolyan - és úgy néz ki, hogy igen -, akkor az egy jó timsó. Ennyiért pedig egész jó vétel is.

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1595 Dátum: 2017. Május 04. - 17:59:49 »
Pontosan ugyanolyan az enyém is, mármint "ALLUME DI POTASSIO - CRISTALLO NATURALE DI SALI MINERALI", de olyan képet nem találtam a neten és nem akartam fotót feltölteni. Nekem is feltűnt a feliratbeli különbség, de szerintem ugyanaz a kettő, mármint a netes fotó és a mi timsónk, ezért nem tértem ki erre a dologra, amit te megtettél végül helyettem :)

Nem elérhető atteeharp

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1550
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1596 Dátum: 2017. Május 04. - 18:11:50 »
Ehhez rendkívül hasonló timsót lehetett kapni a Haászban is.

Erről jut eszembe, hogy igaz hogy a Haasz bezárt, megszűnt, de átvette valaki a boltot, és ugyanolyan profillal megy tovább az üzlethelyiség.
A bejárat fölött a cégér még a régi, a kirakat némileg változott.
Még nem mentem be, hogy ginzeng/timsó/pamacs vonalon milyen változások történtek.

Nem elérhető Detre

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 632
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1597 Dátum: 2017. Május 04. - 18:21:24 »
Lényeg, hogy teljesen jól használható, gusztusos timsószeletek vannak a dobozokban :-) Elragadott a kekeckedés,  :bocs:

Erről jut eszembe, hogy igaz hogy a Haasz bezárt, megszűnt, de átvette valaki a boltot, és ugyanolyan profillal megy tovább az üzlethelyiség.
A bejárat fölött a cégér még a régi, a kirakat némileg változott.
Még nem mentem be, hogy ginzeng/timsó/pamacs vonalon milyen változások történtek.

Valóban, a múlt héten elsétáltam előtte, s feltűnt, hogy mintha forgalom folyna. Azt hittem, hogy még az árukészletet ürítik, a kirakatok ui. üresnek tűntek.

Ezek szerint érdemes lehet belesni?

A Lady Stella-féle, közelről igen büdös, ámde jótékony hatású, méregzöld ginzenges AS egyébként egy onnan nem messze, a Bartókon található fodrászkellékesnél is kapható a közkedvelt literes, öblítőflakonos kiszerelésben.
(Rosszul nem olyan túl jól sikerült borotválkozások után nekem úgy tűnt, kifejezetten jót tesz. A - számomra - goromba illat meg valószínűleg a magas alkoholtartalom eredménye, gyorsan eltűnik.)

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1598 Dátum: 2017. Május 04. - 19:02:28 »
Lényeg, hogy teljesen jól használható, gusztusos timsószeletek vannak a dobozokban :-) Elragadott a kekeckedés,  :bocs:
Nem volt kekeckedés, bennem is felmerült a gyanú, hogy esetleg több verzió van ebből és én jót vettem-e, de végül megtaláltam egymás mellett a két kifejezést látszólag szinonimaként és ezzel megnyugtattam magam :)

"più noto come allume di potassio e allume di rocca"

Nem elérhető GPF

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 400
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1599 Dátum: 2017. Május 04. - 21:12:59 »

A Lady Stella-féle, közelről igen büdös, ámde jótékony hatású, méregzöld ginzenges AS egyébként egy onnan nem messze, a Bartókon található fodrászkellékesnél is kapható a közkedvelt literes, öblítőflakonos kiszerelésben.
(Rosszul nem olyan túl jól sikerült borotválkozások után nekem úgy tűnt, kifejezetten jót tesz. A - számomra - goromba illat meg valószínűleg a magas alkoholtartalom eredménye, gyorsan eltűnik.)

A Stella cuccok igazi lelőhelye a Szőnyi úti Stella nagy és kisker. Van ott timsó és shavette is.
Létezik egy varázsmogyorós arcszeszük is. Ezt nem szagoltam még, de a varázsmogyoró illatát határozottan szeretem.

(Kit öblítőre, mást meg permetező szerre emlékeztet a csomagolása.)


Nem elérhető Detre

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 632
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1600 Dátum: 2017. Május 09. - 09:57:55 »
Erről jut eszembe, hogy igaz hogy a Haasz bezárt, megszűnt, de átvette valaki a boltot, és ugyanolyan profillal megy tovább az üzlethelyiség.
A bejárat fölött a cégér még a régi, a kirakat némileg változott.
Még nem mentem be, hogy ginzeng/timsó/pamacs vonalon milyen változások történtek.
A hajpatika.hu offline boltja lett.

Ginzenges AS van. Pamacs alig, 2 hjm sörte, 1 valamilyen golddachs borz és - kérésre - kettő liliputi, soványka 1001 kefe került elő.

Timsóból vérzéscsillapító stift és a csonka kúp alakú fehér van, a jóféle olasz tömb nincs. A stift ugyanonnét jöhet a csomagolás alapján.

Szappan, krém, penge úgy tűnik, nincs. Ha shavette van, akkor az se nekem, sem az előzékeny eladónak nem jutott eszünkbe.

Vannak viszont szakállápoló szerek, amiket nem néztem meg.

Így múlik el a világ dicsősége.

Nem elérhető atteeharp

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1550
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1601 Dátum: 2017. Május 09. - 10:16:41 »
Köszi az infót.

A Haasz idejében se volt nagy választék. Hjm pamacsok voltak, meg pár 1001kefe, igazán normális borzokat emlékeim szerint ők sem árultak.
Gondolom annyi 1001kefe van, amennyi Haash-ék után maradt.
Pengét én anno nem vettem Haaszéknál, de gyanítom, ha volt is nekik, drágán mérték.
Talán csak a timsó tömbért kár.

Nem elérhető Detre

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 632
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1602 Dátum: 2017. Május 09. - 10:30:13 »
Kék Astrát tartottak,vettem egy csomagot egyszer, a legelején. Drága volt.

Az általad tavaly említett jobbfajta 1001-ekért kár. Nyomukat se láttam - vagy nem tudom felismerni őket. Az árukészletet, azt mondták, nem vették át. Nyilván ezért nem volt olasz timsótömb és szappan/krém, Haászék tartottak wilkinson ufót.

A timsót astra501 kolléga látta és vette is Csepelen. Nálam van 3 bontatlan Haászéktól, ha gondolod, átadok egyet. Úgyis megfordulok a környéken olykor.

A honlapjukat böngészve szakállápolásban erősebbek. Meg hajápolásban, amennyire az a fórum tematikájához kapcsolható.

Nem elérhető atteeharp

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1550
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1603 Dátum: 2017. Május 09. - 10:49:03 »
A jobb 1001kefét úgy lehet felismerni, hogy tömöttebb a köteg. Talán Extra Nagy volt a csomagolásra írva, de ez inkább a nyélre vonatkozik, az 1001kefe pamacsokban erős a szórás.
Ha valaki válogatni akar, akkor a Dob utcában megteheti, igaz kicsit drágábban méri a bolt.
Köszi, timsóból vettem kettőt tartalékba, szóval el vagyok látva, és még az elsőm se fogyott el.

Ha tömöttebb 1001kefére akarsz vadászni, akkor a boltok végigjárása közben végig kell nézned az összes példányt, aztán hátha találsz olyat, aminek ducibb a kötege.
A puhaság továbbra is lutri (hacsak nem a Dob utcába mész, mert ott nincsenek becsomagolva) Egyébként szárazon is puhább egy picit azt extranagy-om, mint a kicsi.

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1604 Dátum: 2017. Május 09. - 11:44:52 »
Igen, a csepeli piac fodrász kellékesében voltam, 690 Ft-ért ment a timsó tömb. Volt még belőle 3-4 db, szerintem visszamegyek még egyet venni és megnézem akkor a pamacs kínálatot is, amit legutóbb elmulasztottam. Egyébként használtam az elmúlt borotválkozásoknál a timsót, mert a Lord 1823 még nem szokott a kezemhez és a mai után pihenőre is fogom küldeni kicsit. A timsó amúgy jól működik, de annyira béna voltam az első használatnál, hogy az original tömb érdes szélével sikerült megsértenem magam  :jajne: Ez lehet hogy egyedülálló produkció itt a fórumon. Az ember, aki timsóval vágta meg magát  :crazy:

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici