Szerző Téma: Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek  (Megtekintve 315823 alkalommal)

Nem elérhető creativehun

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 483
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #45 Dátum: 2009. December 19. - 14:11:26 »
cotag: Az euros az egy másik hálózat,igaz lassan már követhetetlen lesz mert van a 100 forintos,101 forintos,Euros meg még egy csomó amiről lehet,hogy nem is hallottam :)
Apropó így utólag jutott eszembe,hogy van még a DM amit érdemes lenne felvenni a listába a Balea termékekkel ami szerintem valami saját márkájuk lehet ha jól sejtem.
Style: safety razor
Hardware: Gillette Adjustable Safety razor 1-9/slim/ I 3 data code,Mühle super badger silver tip shaving brush
Software: | Trumper Rose Shaving Cream| Trumper Coral Skin Food

Nem elérhető Szűcs Róbert

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 117
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #46 Dátum: 2009. December 19. - 14:21:52 »
Én is kiegészítettem, meg kigyűjtöttem típus szerint is, úgy hamarabb kap egy képet a kezdő, remélem.
Style: safety razor
Hardware: Gillette Adjustable | Crystal | Jagger best badger
Software: Musgo Real Glycerin Lime Soap | Trumper Violet Soap | Bloc Osma | Trumper Coral Skin Food

Nem elérhető Neonknight

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 27
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #47 Dátum: 2010. Április 07. - 16:23:00 »
Gillette pengékkel (DE) milyen tapasztalataitok vannak? Rossmannban tartják őket.

Nem elérhető morphin

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 428
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #48 Dátum: 2010. Április 07. - 16:25:21 »
Gillette Platinumom van...kék színű azt hiszem a papírja.Nekem semmi extra véleményem nincs róla...annyira nem jó penge,de jól kezelhető.

Nem elérhető cotag

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1138
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #49 Dátum: 2010. Április 07. - 17:21:28 »
Gillette pengékkel (DE) milyen tapasztalataitok vannak? Rossmannban tartják őket.

En az itthon kaphato Gillettet nem eroltetnem, ahogy a Wilkinsont sem.

Nem elérhető egon olsen

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 51
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #50 Dátum: 2010. Április 07. - 21:00:03 »
Gillette pengékkel (DE) milyen tapasztalataitok vannak? Rossmannban tartják őket.
A legrosszabb amit mostanában használtam!Nekem még a Wilkinson is sokkal jobban bevált!

Nem elérhető Qka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2387
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #51 Dátum: 2010. Április 08. - 17:37:44 »
Gillette pengékkel (DE) milyen tapasztalataitok vannak? Rossmannban tartják őket.

En az itthon kaphato Gillettet nem eroltetnem, ahogy a Wilkinsont sem.

Nálam a Wilkinson jól muzsikál, a kék Gillette viszont tényleg ramaty...
Preparation, Preparation, Preparation, Technique, Technique, Technique, No pressure, Let the razor do the work, it is not a race, it is your face.

zsolabácsi

  • Vendég
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #52 Dátum: 2010. Április 10. - 07:19:19 »
Kipróbáltam a wilkinsont, mintha lombfűrésszel kapartam volna az arcom... ;D)

Nem elérhető kheiron

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 33
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #53 Dátum: 2010. Április 10. - 11:48:04 »
Kipróbáltam a wilkinsont, mintha lombfűrésszel kapartam volna az arcom... ;D)


Én annak idején beruháztam egy Wilkinson műanyag DE + penge kombinációra, aztán nem értettem, miért nem olyan jó az eredmény, mint az ősöreg Astrámmal.... :-)

Nem elérhető Professzore

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 161
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #54 Dátum: 2010. Május 04. - 21:31:59 »
Ha valaki szeretne egy "exkluzív" darabot, és nem akar a postával bajlódni:
Ezt most találtam!

Hát ez kétségbeejtően szép. :-)

Urak!

Azon gondolkodom, hogy idővel majd ez a késes dolog is érdekelne... Node: ugye sokkal jelentősebb az eszközigénye, mint a DE-nek, egy részét pedig gyakorlat híjján nem is szívesen csinálnám (köves fenés, hogy mást ne mondjak). Az egyszerűségre, a könnyű beszerezhetőségre és a kevés vásárlást követő macerára összpontosítanék, vagyis "shave ready" eszköz kellene (akár használtan is), aztán...? Gondolom bőr+krém mindenképp, ezen felül?
Kezdésnek milyen jellegű pengét/kést ajánlanátok? Külsőre ez a Jagger nagyon-nagyon tetszik, Fonti Buddele egészen elképeszt, vagy Ed Hen & Roostere is (szerintem) egészen jól érezné magát a fürdőszobaasztalon...

Figyelek, és idővel visszaolvasok (pláne, ha adtok valami irányt, hogy meddig és merre).


Üdv!


Professzore
Április nyolcadikától... :-) Lord L6, Proraso/Omega pamacs szép tartón, Kappus Aloe Verás krém. Volt/van T&H mintacsomag, mintakészletek (1. és 2.), és június 25-étől van egy Merkur Futur is. :-)

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #55 Dátum: 2010. Május 04. - 22:04:41 »
Nos, az, hogy mit szeretnél, azt Neked kell eldöntened!

Ami az eszközigényt illeti: egy kés,és egy fenőbőr, más nem kell az elején!

Érdemes átolvasni a kezdők részleget,ott sok hasznos infót találsz! (ha azonfelül is van kérdésed, én állok rendelkezésedre... ;))
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető cotag

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1138
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #56 Dátum: 2010. Május 05. - 13:29:55 »
Ha valaki szeretne egy "exkluzív" darabot, és nem akar a postával bajlódni:
Ezt most találtam!

Hát ez kétségbeejtően szép. :-)

Urak!

Azon gondolkodom, hogy idővel majd ez a késes dolog is érdekelne... Node: ugye sokkal jelentősebb az eszközigénye, mint a DE-nek, egy részét pedig gyakorlat híjján nem is szívesen csinálnám (köves fenés, hogy mást ne mondjak). Az egyszerűségre, a könnyű beszerezhetőségre és a kevés vásárlást követő macerára összpontosítanék, vagyis "shave ready" eszköz kellene (akár használtan is), aztán...? Gondolom bőr+krém mindenképp, ezen felül?
Kezdésnek milyen jellegű pengét/kést ajánlanátok? Külsőre ez a Jagger nagyon-nagyon tetszik, Fonti Buddele egészen elképeszt, vagy Ed Hen & Roostere is (szerintem) egészen jól érezné magát a fürdőszobaasztalon...

Figyelek, és idővel visszaolvasok (pláne, ha adtok valami irányt, hogy meddig és merre).


Üdv!


Professzore


Prof -

mondom, amit en tapasztaltam kezdo kes ugyben. Kezdesnek legalabb 6/8-ast, de nekem a nagyobb meg jobban bevallt. A nagyobb suly miatt biztosabban kezelheto, nem leng ide-oda a kezedben es megfelelo nyomast is konnyebb eltalalni. A vege mindenkeppen kerekitett legyen, mert a hegyes veggel konnyen sebzi magat az ovatlan user. Shave ready kest sok helyutt arulnak, aztan, hogy mennyire lesz shave ready vagy sem az mas kerdes. Valoszinuleg beretvalkozni lehet majd vele, de egy ugyes forumos kollega meg biztosan tud rajta elezni.

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #57 Dátum: 2010. Május 05. - 14:07:05 »
Szerintem nem fontos Shave-ready borotvát venni, szerintem itt akárkit meg lehet kérni hogy varázsolja borotválkozásra készre. Arról nem is beszélve amit Gorila ír, hogy amire ráírják az se feltétlen az.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető Szám Bácsi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 198
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #58 Dátum: 2010. Május 05. - 14:08:17 »
Ami az eszközigényt illeti: egy kés,és egy fenőbőr, más nem kell az elején!

Két kérdésem lenne:
-ha a késem esetlegesen nem shave-ready állapotban jön, akkor szíjjal azzá tehetem?
-kb mennyi idő múlva ruházzak be vmiféle kőre? Fél év?

Nem elérhető Gorila

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 547
    • Borotváim (egy részük)
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #59 Dátum: 2010. Május 05. - 14:09:13 »
Kezdesnek legalabb 6/8-ast, de nekem a nagyobb meg jobban bevallt.

Hát erre mondják, hogy ízlések és pofonok... :D
Nekem kezdésnek éppen az 5/8-os kés vált be, a nagyobbal könnyebben estem abba a hibába, hogy túlzottan erősen nyomtam. Irányítani is könnyebben tudtam a kisebb kést, a nagyobb pengével nekem több gyakorlat kellett, hogy elnavigáljak a szűkebb, homorúbb stb. helyeken is...

Na, most légy okos...  ;D

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici