Szerző Téma: Anyagok, technológia, anyagtechnológia  (Megtekintve 23622 alkalommal)

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Anyagok, technológia, anyagtechnológia
« Válasz #45 Dátum: 2014. Január 21. - 11:09:25 »
Persze. Tárgynak lelke. Te biztos Bölcsészként végeztél.  :sör:
Amiről gunfun 77 most írt, már érintettem egy kicsit korábban ...
Nem vagyok bölcsész, ahogy te sem, mivel nem ismerted fel az idézőjeleket... Mérnök vagyok, ezért (is) tudom, hogy nincs két tökéletesen egyforma tárgy. Ahogy a mester keze is közrejátszik, minden/bármilyen eszköz elkészítésében. Ettől jobb az egyik szakember, mint a másik. Sőt, ha csak egy gombot kell megnyomni egy gépen, akkor is van jobb és rosszabb melós. Különben mindegy lenne, hogy mit, mikor, kitől, mennyiért veszünk. Ha mindegy, akkor az egész csak sznobéria, magamutogatás. Illetve a saját magunkról alkotott vélemény sem ér semmit, mert - saját szakmánkban is - senkik vagyunk, pontosabban olyanok, mint a többiek: sem jobbak, sem rosszabbak. És mégis van olyan, aki rá akarja erőltetni a véleményét és a látásmódját a többiekre. Paradoxon...

Ez így igaz.

A fém megmunkálásában ( és itt mindegy, hogy egy vasúti hídszerkezet, vagy egy precíziós mérőműszerről beszélünk ) használati minősége sokban függ, a készítőinek hozzáértésén és munkaszeretetén.

De itt a teljes lojalitás, demokrácia s a megvalósúlt marxista kommunizmus egybegyúrt kommunája van itt a fórumon.
Mindenki elmondhatja a saját véleményét, tapasztalatát. Mások elolvassák, s vagy egyet értenek, vagy sem. Vagy tanulunk egymástól, vagy figyelmenkívűl hadjuk az adott ötletet.
De egy dolog nem működik itt, a személyeskedés, egymás becsmérlése, véleményének "fikázása".
Egésséges vitaszellem viszi elöre a társadalmat, de a negatív hangvétel csak acsarkodást szűlt eddig a világon.

Tehát gyerekek! Éljünk békében s hallgassuk meg egymást! Nem kell egyetérteni, de együtt okosabbak vagyunk mint külön-külön. Ne pazaroljuk az energiát egymás elleni harcra.

Ez a fórum sem mentes a negatív, fikázó, ledorongoló hozzászólásoktól. :( Ez sajnos magyar népszokás, hogy nem pozitívan állunk a dolgokhoz, hogy irigyek vagyunk, hogy azonnal leoltjuk a másukat :(
De ezt a fórumot mégis azért kedvelem, mert hála az égnek itt a normálisság van sokszoros túlsúlyban :)

Akkor ebben is azonos az álláspontunk.

Szerintem OFFoljuk ebből a támából ezt a mellékszálat.

Akinek nem inge, természetesen ne vegye magára!
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Herr

  • Vendég
Re:Anyagok, technológia, anyagtechnológia
« Válasz #46 Dátum: 2014. Szeptember 09. - 21:31:23 »
Egy barátom ajánlott egy kovácsot ,meg egy http://www.manusteelcn.com/2013/01/w-nr-14535.html ilyen anyagot,aszondja ez egy új valami és csak most kezdik használni.Valaki hallott már erről?
ha jó csináltatnék egy egyedi pengét:)

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici