Szerző Téma: MÜHLE  (Megtekintve 200072 alkalommal)

Nem elérhető vimi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 139
Re:MÜHLE
« Válasz #1440 Dátum: 2020. Október 30. - 21:06:00 »
Megkövetem magam, azt hiszem, elhamarkodottan írtam véleményt az R41-ről. Időközben kipróbáltam másféle pengékkel is és csak meglett a hiányzó agresszivitás. Egészen összebarátkoztunk, a legalaposabb eredményt adja a legkevesebb munkával. Az a legérdekesebb, ha este megborotválkozom vele, másnap délben még csak itt-ott érzem a borostát az arcomon.  :borz1:

Nem elérhető Warper

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 71
Re:MÜHLE
« Válasz #1441 Dátum: 2021. Január 13. - 18:27:39 »
A feleségem elküldött a postára, ahová pont az extrametál kirakata mellett vezet az út. Mivel pont arra jártam, és szeretem az olyan helyeket, ahol fizikailag ott van az "elárusittó", és 5 hónap után elég bátorságot éreztem magamban, elhoztam egy R41-et.
Két alkalomból eddig egyszer se vágtam meg vele magam. Az alapossága tetszik, bár az elég fura, hogy ATG-ben orr alatt erősen húzott (egy 3 alkalmat használt Lord SC-vel próbáltam első körben). Állítólag kisebb, lendületesebb mozdulatokkal kell húzni, majd még játszom vele. De eddig úgy tűnik, hogy jóban leszünk.

Nem elérhető zenith

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1491
Re:MÜHLE
« Válasz #1442 Dátum: 2021. Január 13. - 20:27:59 »
A feleségem elküldött a postára, ahová pont az extrametál kirakata mellett vezet az út. Mivel pont arra jártam, és szeretem az olyan helyeket, ahol fizikailag ott van az "elárusittó", és 5 hónap után elég bátorságot éreztem magamban, elhoztam egy R41-et.
Két alkalomból eddig egyszer se vágtam meg vele magam. Az alapossága tetszik, bár az elég fura, hogy ATG-ben orr alatt erősen húzott (egy 3 alkalmat használt Lord SC-vel próbáltam első körben). Állítólag kisebb, lendületesebb mozdulatokkal kell húzni, majd még játszom vele. De eddig úgy tűnik, hogy jóban leszünk.
Tegyél bele egy normális pengét, mondjuk zöld Astrát. Azzal nem húz.
Gillette Tech 1951

Nem elérhető Warper

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 71
Re:MÜHLE
« Válasz #1443 Dátum: 2021. Január 14. - 14:26:59 »
Tegyél bele egy normális pengét, mondjuk zöld Astrát. Azzal nem húz.

Köszi, tervben volt ez is (közel 200 db zöld Astrám van itthon), ma ki is próbáltam. És valóban, még az 5 alkalmat (5x3 kör) használt penge is húzásmentes volt benne.

Nem elérhető Warper

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 71
Re:MÜHLE
« Válasz #1444 Dátum: 2021. Március 19. - 22:37:11 »
Hmm, már 11x3 kört mentem zöld Astrával, és még mindig nagyon jó az R41-ben. Tetszik.

Közben az R41 10. évfordulójára kiadtak egy polírozott rozsdamentes acél grandét jó drágán (130 eur). Nem limiltált modell, hanem állandó lesz a kínálatban, bár én ennyi pénzért biztos nem fogok kapkodni érte.

https://www.muehle-shaving.com/Shop/en/Design-series/TRADITIONAL-ms/Safety-razors/MUEHLE-safety-razor-GRANDE-stainless-steel-open-comb.html#emtop


Nem elérhető zenith

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1491
Re:MÜHLE
« Válasz #1445 Dátum: 2021. Március 20. - 20:53:11 »
Közben az R41 10. évfordulójára kiadtak egy polírozott rozsdamentes acél grandét jó drágán (130 eur). Nem limiltált modell, hanem állandó lesz a kínálatban, bár én ennyi pénzért biztos nem fogok kapkodni érte.

https://www.muehle-shaving.com/Shop/en/Design-series/TRADITIONAL-ms/Safety-razors/MUEHLE-safety-razor-GRANDE-stainless-steel-open-comb.html#emtop
Na ez érdekes, kíváncsi vagyok, milyen lett a geometria... :sziv:
Gillette Tech 1951

Nem elérhető Ollli

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 261
Re:MÜHLE
« Válasz #1446 Dátum: 2021. Április 22. - 11:13:58 »
Tisztelt fórumtársak, mikor nem is olyan rég rátaláltam erre a fórumra, mint oly sokan, magam sem sejtettem, hogy elindulok a lavinával. Alkalmam nyílt néhány népszerűbb típust kipróbálni a nagyon "kedvestől" a hírhedt R41-ig. Ennek a mostani hozzászólásomnak is igazából maga az R41 és a hozzá kapcsolódó mítosz az oka. Már egy ideje nagyon izgat ez a dolog ezzel az agresszívnek kikiáltott borotvával kapcsolatban és úgy éreztem most elérkezett az idő, hogy kipróbáljam. Egy olyan boltban rendeltem meg, ami talán inkább a késes szekciójáról ismertett. Direkt nem írok nevet, nem akarok nekik reklámot, szerintem így is tudja mindenki, hogy melyikre gondolok. Vicces volt, mert mikor kimondtam, hogy mit szeretnék az eladó figyelmeztetett, hogy ez nem kezdő borotva és hogy annak ajánlja, aki már tud borotválkozni. Kaján vigyorral közöltem vele, hogy szerintem nem fog gondot okozni, évek óta DE borotvát használok. De térjünk a tárgyra. Bubutól kapott Omega pamacs beáztat vagy 20 percre, arcszőrzet puhítása hajsamponnal, Barbon krém, arcon habosít, frisssen bontott zöld Astra és csapassuk. Legalábbis azt hittem, hogy csapatunk, de legnagyobb meglepődésemre, mint a 100 éves Gillette Old Typ-al, először penge igazítás. Azt hittem, hogy ezzel már egy 2013-as Mühle fejjel nem kell majd bajlódnom, tévedtem. Egyébként a többi Open Comb is igényli ezt vagy nem mind? Mindegy, penge beállít és gyerünk az arcra. És akkor itt dőlt össze a nagy mítosz, a szörny, a nem tudom micsoda agresszív borotvának kikiáltott R41 szerény véleményem szerint egyáltalám nem egy vad dolog. Érzékeny a szögre, a nyomásra és egy gondolattal éreztem harapósabbnak, mint az Old Type fejet viszont nem sokban éreztem alaposabbnak. Elsőre úgy sikerült megborotválkozni vele, hogy volt 2db pötyike, amiből, mintha, de nem biztos, hogy vér jött volna. WTG, XTG, ATG és végül egy WXATG, mikor mindenfelé mész, hogy a problémás zónákban lévő maradékot eltávolítsd. Utána feldobtam a Barbon AS-t, ami szintén nem kifejezetten bántott, ezzel is megerősítvén abbéli meggyőződésemet, hogy nem kaszaboltam össze a pofikámat. Eszembe is jutott Pmol és Atteeharp vitája, hogy az R41 hype vagy nem hype. Bár ők annak idején ugye a 2011-es modellről beszéltek. Én a 2013-as esetén azt mondanám, hogy mindkettejük megállapítása helytálló. Pmolnak igaza volt abban, hogy az R41 az egyik legalaposabb borotva, viszont Atteeval is egyetértek abban, hogy Wetshaver berkekben egy kicsit túl van tolva. Úgy tudom az Ikon rendelkezik egy olyan borotvával, mely felülmúlja a 2013-as R41-et, úgyhogy előbb utóbb ráröppenek erre is és róla is nyilatkoznék, ha a mai kis véleménnyilvánítás után nem menne el tőlem a kedvetek. Egy szó mint száz, jó az R41, bejött, de veszélyesebbnek gondoltam. Remélem reagáltok majd erre az irományra, kíváncsi vagyok a többi R41 használó, kipróbáló véleményére is. Addig is vigyázzatok magatokra!

Nem elérhető romsitsa

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1027
Re:MÜHLE
« Válasz #1447 Dátum: 2021. Április 22. - 12:33:35 »
Az R41 hype. Az igaz, hogy az átlag modern borotvákhoz képest direktebb, de elég sok olyan borotva van, amihez képest a fasorban sincs.
A hatékonyság és agresszivitás sajnos keveredik az emberek fejében, az R41 (főleg a 2011-es) az utóbbiban kiemelkedő.
 

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:MÜHLE
« Válasz #1448 Dátum: 2021. Április 22. - 16:03:14 »
az eladó figyelmeztetett, hogy ez nem kezdő borotva és hogy annak ajánlja, aki már tud borotválkozni

Ez sok borotvára igaz, pl az 1500 forintos Wilkinson Classicra is ;-)

A hype minden olyan dologban jelen van, ami egy praktikus szükséglet (kényelmes, kellemes és alapos borotválkozás) és egy gyűjtésalapú réteghobbi (minden cuccot ki kell próbálni, aztán véleményt mondani róla) határán mozog, mindkettőnek mások a szükségletei. Ha valamit meg már nem is gyártanak, akkor elszabadul a pokol, mert onnantól csak kevesek fognak tudni hozzászólni.

Ha alapos és kellemes borotvát akarsz, rengeteg jó választás van. Pl Rockwell 6S 5-ös és 6-os fokozaton.

Nem elérhető zenith

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1491
Re:MÜHLE
« Válasz #1449 Dátum: 2021. Április 22. - 21:35:45 »
A 2011 -es teljesen más, garantálom. :D
A 13-as R41 egy kommersz átlag DE, szerintem továbbra is szép dizájnnal, az agresszivitással az alapossága is változott
(csökkent).
A régi verzióban nekem az az érdekes, hogy a szöggel nagyon tág határok közt tudsz játszani, és hogy hihetetlenül direkt. És valahogyan nagyon "mélyen" borotvál, akár egy menetben is tovább maradok sima, mint másikkal kettőben.
Mivel már nincs, nem kapható, felnyomták az árát a másodpiacon.
Van egy vintage Apollo slantem, anno többen vettünk a fórumról belőle ebayen, az még odafigyelős, de kevésbé alapos, mint az R41.
Rockwellem nem volt, vintage Gillette vonal java része viszont megvolt, Merkur bakelit, Merkur slant, Merkur Progress, vintage Merkur 89 jellegű fejjel, Fatip Piccolo, Soluna hajlított alaplappal ( :D). Mind más liga, egymáshoz mindezek közelebb esnek, mint az R41 '11 -hez.

Alapvetően a penge kiállása maga adja ennél ezt az eltérést, nem pusztán a nagy gap. Nagy gapet egy állíthatóval is lehet csinálni (de minek), nem lesz tőle alaposabb.
Gillette Tech 1951

Nem elérhető vimi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 139
Re:MÜHLE
« Válasz #1450 Dátum: 2021. Április 22. - 21:39:02 »
Nekem eleinte fura volt az R41 (2013), mindenfelé azt olvastam róla, hogy a létező legagresszívabb borotva (időközben írták itt, hogy messze nem az), ezért főleg csak barátságosabb pengékkel próbálgattam (Personna, Wilki, Gillette Perma Sharp, Lord Classic, kék Astra), majd végül a zöld Astrával is. Picit jobban kellett figyelnem a borotválkozásra, tényleg nem szabad nyomni, és az sem árt, ha jó a hab. Pár napja viszont beletettem egy Feather-t, ami nálam hibának bizonyult. Eddig három háromkörös és egy kétkörös borotválkozáson vagyok túl vele, de azt érzem, hogy ez már túl sok. A legelső használat után úgy néztem ki, mint akit arconlőttek sörétespuskával. Pedig általában akkor szoktam megvágni magam, amikor már cserére szorul a penge. Első nap Tabac szappant használtam, második nap Prorasót, utolsó két nap Mühle szappanból vertem habot. A második-harmadik alkalommal már kevesebb pontvérzés volt, ma egy sem, de kihagytam a szőrrel szembeni kört.

Nem elérhető nagylaszlokornel

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 48
Re:MÜHLE
« Válasz #1451 Dátum: 2021. Április 23. - 10:43:52 »
Számomra van jó (jó, nagyon jó, nagyon de nagyon jó), és rossz borotva, a szerint, hogy a mindennapos (heti hét nap) borotválkozásomhoz jó, vagy nem jó.
Az R41-et alaposnak, viszont ehhez mérten is túlzottan agresszív irritáló borotvának ismertem meg, ami SZÁMOMRA diszkomfortos, rossz.
Nyílván ha van köztetek olyan, aki az évi 365 db, három körös borotválkozását ezzel a borotvával végzi, az tudni fogja, hogy nem róla, hanem csak magamról beszéltem.

Szép napot!

Tapatalkkal küldve az én SM-A715F eszközömről


Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:MÜHLE
« Válasz #1452 Dátum: 2021. Május 06. - 09:53:42 »
Új Mühle borotva:

https://www.muehle-shaving.com/Shop/Designserien/COMPANION/Rasierhobel/Rasierhobel-fuer-Koerper-und-Gesichtsrasur-unisex-mit-Aufhaengekordel-in-der-Farbe-stone.html

<a href="https://www.youtube.com/watch?v=vdiWvMCYUF8" target="_blank">https://www.youtube.com/watch?v=vdiWvMCYUF8</a>

Nem elérhető vimi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 139
Re:MÜHLE
« Válasz #1453 Dátum: 2021. Május 07. - 21:33:54 »
Astra501, határozottan tetszik ez az új Mühle! Pedig már eldöntöttem, hogy nem bővítem a gyüjteményem... Komolyan próbára tesznek.

Nem elérhető Warper

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 71
Re:MÜHLE
« Válasz #1454 Dátum: 2021. Május 11. - 08:37:58 »
Astra501, határozottan tetszik ez az új Mühle! Pedig már eldöntöttem, hogy nem bővítem a gyüjteményem... Komolyan próbára tesznek.

Egyszer élünk, Imi!   ;)
Nekem tegnap érkezett meg az 5. DE borotvám, és ott már kezdtem érezni, hogy egy kicsit elrúgtam a pöttyöst. Viszont a feleségem rezzenéstelen arccal fogadta, sőt szerintem örült is neki, hogy legalább nem egy újabb filmes fényképezőgép érkezett a többi mellé  ;D

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici