Szerző Téma: Bőrök  (Megtekintve 307789 alkalommal)

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Bőrök
« Válasz #720 Dátum: 2014. Január 08. - 09:38:36 »
Ma találkoztam Salmo kollegával a Flasinál vett triton késemet éleztetni.
Nem elég hogy életlenül vettem "újjonan" de kiderült hogy annyira volt új mint éles, Salmo szerint. Ráadásul dupla áron mint kiderült.  :-(
És még 2x megkérdeztem hogy új mert laikusként sem tűnt annak de gondoltam csak nem hazudik a szemembe.
A fenőbőr amit adott hozzá ami hasított "bőr" meg hasonlóan mérsékelt használhatósággal rendelkezik.
Úgyhogy Flasiék ezzel nálam lejáratták magukat.
Jó lenne a fórumon csinálni valami borotvakés wikit mert picit elrettentett hogy 4 évnyi fórumot kell végigolvassak hogy többet tudjak meg a témáról ezért is mentem Flasihoz, sajnos saját káromon tanultam. Bocsi a részben Offot.
Ez a Váci utcai flasi?
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető Salmo

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1123
  • ne fogdosd az élét
Re:Bőrök
« Válasz #721 Dátum: 2014. Január 08. - 10:28:42 »

Nem elég hogy életlenül vettem "újjonan" de kiderült hogy annyira volt új mint éles, Salmo szerint.

Az hogy nem éles az egy dolog, ( azon segítünk) Az, hogy nem új, de annak adják el, bizony már erősen etikátlan, de az,
hogy összehasonlítva egyéb 5/8-os késeimnél 1 cm rövidebb az már pofátlanság.......  >:(
Szóval ennek a késnek az elejéből leköszörültek, és nem azért néz ki bután az egész kés mert nagy a nyél, hanem mert
rövid a penge.  :o
"Férfiembernek faluhelyen semmi sincs nagyobb mérge mint a beretválkozás, mert ritka a jó beretvakés. Sokkal ritkább, mint a tisztességes fehérnép."

Nem elérhető chief2

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re:Bőrök
« Válasz #722 Dátum: 2014. Január 08. - 15:50:38 »
Igen a Váci utcai Flasinál vettem.
Salmo remélem más "rossz" hír már nem lesz, viszont a egy életre megtanultam a leckét.  :)

Nem elérhető alice30

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 230
Re:Bőrök
« Válasz #723 Dátum: 2014. Január 09. - 10:29:26 »
Szeretnék hasonló fenőt készíteni, az alapanyagokban megválasztásában vagyok gondban. Az alapjául rétegelt lemezre gondoltam. Ez úgy azt hiszem, könnyen beszerezhető.

Erre jönne rá a bőr (elsődlegesen). Ragasztással. Jó lesz ez a rétegelt lemez? Persze azért nem a legvékonyabb lemezből...
Erre milyen bőrt érdemes/ajánlott tenni?
A rétegelt lemez jó, csak ne felejtsd el lekezelni pl.: lakk. Mindenféleképpen sík legyen a felülete. A bőr minél finomabb legyen, ne legyen benne ránc v. gyűrődés.
De ha már belekezdesz én a helyedben lengőt készítenék és nem fát. Kb. ugyanannyi munka. Pl.

Nem elérhető Toportyan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1870
Re:Bőrök
« Válasz #724 Dátum: 2014. Január 09. - 11:02:00 »
Mielött készítesz bármit, érdemes kipróbálni. Nekem a kemény felületű fenóbőrök kevésbé tűnnek praktikusnak. Érdemes egy kis rugalmasságot bevinni. Könnyebb a rugalmas felületűeken fenni.

Példa a rugalmas fenőre, amely fa alapon nyugszik:



"...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű."
Hrabal - Őfelsége pincére voltam

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Bőrök
« Válasz #725 Dátum: 2014. Január 09. - 12:08:16 »
Szerintem bármelyik variációt elkészítheted, amelyik neked szimpatikusabb. Ha jó a bőr alapanyag, akkor mindegyiken kiválóan meg tudod fenni a borotvát, csak más technikával. :hat: Nekem van ilyen is, meg olyan is; kb. mindegy, hogy min fenek. A hossza inkább az érdekes. A hosszabb bőrön kényelmesebb fenni, a 20 cm kicsit odafigyelősebb. A szélességre elég a 4-5 cm is.


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Bőrök
« Válasz #726 Dátum: 2014. Január 10. - 01:46:26 »
Ma találkoztam Salmo kollegával a Flasinál vett triton késemet éleztetni.
Nem elég hogy életlenül vettem "újjonan" de kiderült hogy annyira volt új mint éles, Salmo szerint. Ráadásul dupla áron mint kiderült.  :-(
És még 2x megkérdeztem hogy új mert laikusként sem tűnt annak de gondoltam csak nem hazudik a szemembe.
A fenőbőr amit adott hozzá ami hasított "bőr" meg hasonlóan mérsékelt használhatósággal rendelkezik.
Úgyhogy Flasiék ezzel nálam lejáratták magukat.
Jó lenne a fórumon csinálni valami borotvakés wikit mert picit elrettentett hogy 4 évnyi fórumot kell végigolvassak hogy többet tudjak meg a témáról ezért is mentem Flasihoz, sajnos saját káromon tanultam. Bocsi a részben Offot.

Az első vagy második borotvatalin ott volt az egész család (mármint három generációnyi Flaschner). Nem voltak épp ellenszenvesek, inkább csak leereszkedők. Furcsa volt, hogy nem veszik észre, mekkora tutiba kerültek bele... Aztán pár évvel később valami késes eseményen az öreg Flasi még belerúgott egyszer a fórumba meg az itteniekbe. Pedig tényleg minden lehetőségük meg lett volna rá, hogy ők legyen itt az überszakértők, ha csak kicsit is jófejek. Nagy üzleti lehetőség lett volna egy olyan világban, ahonnan gyakorlatilag kihalt a szakmájuk.

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Bőrök
« Válasz #727 Dátum: 2014. Január 10. - 21:47:11 »
Én biztos vagyok benne, hogy Flasi mester, mint b.köszörűs szakmabéli top szakértő.
Nyilván nem rendelkezik Jenessanyi, gregg, Salmo és még az itteni pár ember amatőr lelkesedésével, kitartásával és kreativitásával.
A kommunikáció és a marketing sem az erős oldala a Flasi műhelynek az is nyilvánvaló. Az számomra is rejtély, hogy miért nem lettek aktívabbak itt a fórumon, ha másként nem is minden héten/hónapban belinkelhettek volna egy-egy akármilyen kést, a műhelyről, a boltokról egy-egy fotót ráadásul a saját topikjukba és máris más lenne a hozzáállás. Ehhez meg semmilyen szakértelem sem kell. Valószínűleg nincs már rá se "ereje", se energiája, és jelentőségét sem látja át, sőt valószínűleg a b.fórumot konkurenciának tekinti. :-)
Az a videó nekem sem tetszett, ahol a borotvafórumon található infókat és ha jól emlékszem a tagokat is általánosan "lehülyézte", azt tényleg nem kellett volna.

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Bőrök
« Válasz #728 Dátum: 2014. Január 11. - 18:22:06 »
Most már linkölje be valaki azt a videót, megnézném! :thanks:
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető creativehun

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 483
Re:Bőrök
« Válasz #729 Dátum: 2014. Január 11. - 19:00:45 »
Style: safety razor
Hardware: Gillette Adjustable Safety razor 1-9/slim/ I 3 data code,Mühle super badger silver tip shaving brush
Software: | Trumper Rose Shaving Cream| Trumper Coral Skin Food

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Bőrök
« Válasz #730 Dátum: 2014. Január 11. - 20:36:13 »
Úgy gondolják van így is elég vevő, és így legalább nem kell az olyan "problémás" vásárlókkal foglalkozni, akik esetleg tudják hogy milyen egy éles borotvakés, nem panaszkodnak ha egy 2000Ft-ot érő fogpiszkálót eladnak neki 19.000-ért, és nem zavarja őket hogy egy gyári "fehérében" nyél 12.000Ft-ba kerül.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Bőrök
« Válasz #731 Dátum: 2014. Január 11. - 20:53:07 »
creativehun: :thanks:
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető tothzoltan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4326
Re:Bőrök
« Válasz #732 Dátum: 2014. Január 11. - 22:25:06 »
Bofám leszakad... Csúnyább is eszembe jutott, de nem érdemel annyit...
"Gól, amit a bíró megad, avagy az minősül OFF-nak, amit a moderátorok annak gondolnak."

Nem elérhető creativehun

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 483
Re:Bőrök
« Válasz #733 Dátum: 2014. Január 11. - 22:36:55 »
Az a rész mondjuk nálam "kissé" kiverte e biztosítékot,hogy ..aszongya....  "Van Magyarországon egy ilyen......borotvafórum...én úgy léptem föl rá véletlenül...,hogy ne csináljátok mert még hülyébbek.... a másiknak elmesélitek a hülyeségeteket aztán még hülyébb lesz mint Te" ...  Hm...mit is lehetne ezen kedves szavakra mondani egy olyan embernek akinek saját topicja van itt az oldalon...anélkül,hogy esetleg kizárás lenne a jutalmam???!!  :futyul: Köszönjük!
Style: safety razor
Hardware: Gillette Adjustable Safety razor 1-9/slim/ I 3 data code,Mühle super badger silver tip shaving brush
Software: | Trumper Rose Shaving Cream| Trumper Coral Skin Food

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:Bőrök
« Válasz #734 Dátum: 2014. Január 11. - 23:12:09 »
"a vevő az szent"
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici