Szerző Téma: gprinz  (Megtekintve 6275 alkalommal)

Nem elérhető gprinz

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 644
gprinz
« Dátum: 2009. December 01. - 22:04:33 »
Üdv a fórumnak!

Fejlődőben lévő arckaszaboló vagyok: jelenleg még a G. Fusiont használom Proraso szapannal és elő/utó krémmel, Balea pamaccsal. Beszerzés alatt egy pakk a BB BST fórumáról: Gillette SuperSpeed a dátumkódok előtti időszakból, Edwin Jagger best badger közepes pamacs és egy tubus átbrandelt (de ronda ez így...) Proraso krém kiegészítve néhány pengével. Remélem meg is érkezik rendben...

Üdv,
gprinz
"Iuris praecepta sunt haec: honeste vivere, alterum non laedere, suum cuique tribuere." (Ulpianus)

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:gprinz
« Válasz #1 Dátum: 2009. December 01. - 22:11:27 »
Jó úton jársz! Nem fogod visszasírni a Fusiont.
Az „átcímkézett” Proraso a Bigelow lesz?

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:gprinz
« Válasz #2 Dátum: 2009. December 01. - 22:17:35 »
Közben megnéztem, jó kis kezdő készlet lesz! ;)

Nem elérhető gprinz

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 644
Re:gprinz
« Válasz #3 Dátum: 2009. December 01. - 22:24:22 »
Remélem is. Csak jöjjön meg rendben. A Global Expess megduplázta volna az árat, így síma USPS First Class-szel jön majd, remélem nem akar a postás borotválkozni...  ;D

Az "átcímkézést" köszi, valóban jobban mutat. A fusiont valóban nehéz lesz siratni: ugyan tud símára borotválni, de az ára horror, a bőröm pedig úgy kikészült tőle modern szerekkel, hogy minimum 3 nap kellett két borotválkozás között, ez pedig nem mindig jön jól.

Azon viszont meglepődtem, hogy ez a Balea pamacs mennyire rossz habképző. Az arcomnak egyáltalán nem kellemetlen, de sokáig kell vele dolgozni, hogy megfelelő állagú legyen a hab. Kipróbáltam, hogy külön tálkát (müzlis) használok, ami a forróvizes mosdóban hajókázik a kész habbal: amolyan egyszerűsített scuttle...
« Utoljára szerkesztve: 2009. December 01. - 22:29:42 írta gprinz »
"Iuris praecepta sunt haec: honeste vivere, alterum non laedere, suum cuique tribuere." (Ulpianus)

Nem elérhető zolio

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 541
Re:gprinz
« Válasz #4 Dátum: 2009. December 01. - 22:27:33 »
Akár már be is linkelhetnétek miről is van szó. ;)

Nem elérhető gprinz

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 644
Re:gprinz
« Válasz #5 Dátum: 2009. December 01. - 22:30:30 »
"Iuris praecepta sunt haec: honeste vivere, alterum non laedere, suum cuique tribuere." (Ulpianus)

Nem elérhető cotag

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1138
Re:gprinz
« Válasz #6 Dátum: 2009. December 02. - 08:37:20 »
Gratula, jo kis szett lesz ez!

Nem elérhető gprinz

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 644
Re:gprinz
« Válasz #7 Dátum: 2010. Március 08. - 17:02:32 »
Nem számoltam be a fenti csomag használatba vételéről. Minden nagyon szép, minden nagyon jó, mindennel meg vagyok elégedve, CSAK: a csomagból kifelejtették a kellő beidegzettségű és gyakorlottságú kart, így a kapirgálások még majdnem mindig piros pettyek petykézik, főleg az állcsontom alatt, ill. a nyaki részen. Problémás terület még néha az állam nem éppen síkokkal határot részei. Azért a helyzet egyáltalán nem rossz: heti átlag két borotválás megtartása mellett alapvetően sikerült a szőrbenövéseknek búcsút inteni, és ami megmaradt az csak enyhe razor burn, de ennek eltüntetéséhez már a technikát kell első sorban csiszolni.

A kapott csomagban lévő zöld Gillette 7 O'Clock pengék jók voltak, elfogytak. Próbálkoztam utána Wilkinsonnal, amivel még nem sikerült megbarátkozni, illetve most zöld Lord van a készülékben, eddigi legkellemesebb pengém.

A Müller akciós ajánlatából szereztem be Speick szappant, krémet, és AS balzsamot. Ezek közül az elsőt és a harmadikat már ki is próbáltam, a szappan nagyon, a balzsam - főleg illata, állaga, megjelenése miatt - kevésbé jött be. Ezen kívül a szoftver része a Proraso (Bigelow) krém a fent linkelt csomagból, Proraso pre/after krém (zöld), Proraso zöld szappan, Nivea Sensitive AS balzsam, Old Spice lagoon AS. Utóbbi jó alkoholos, arcletépős, de azért főleg nyáron lehet létjogosultsága.

Szörnyű doloog a gépszíj effekt: lassan kezdek gondolkodni, hogy ki kéne próbálni a kést is... Persze előbb nagyobb gyakorlatot lenne érdemes szerezni a DE-vel, illetve nem bánnám egy modern Merkur (Futur talán?) DE-t is. Meg persze további pengéket. A lakásunk alatt lévő, családi üzemeltetésű háztartási bolt kínálatából még nem próbáltam az ASTRA pengéket, de majd beszámolok arról is.
"Iuris praecepta sunt haec: honeste vivere, alterum non laedere, suum cuique tribuere." (Ulpianus)

Nem elérhető gprinz

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 644
Re:gprinz
« Válasz #8 Dátum: 2010. November 10. - 15:01:23 »
Sziasztok!

Fejlődött a készletem. Érkezett eBay-ről egy nagyon szép állapotú Travel Tech, alumínium nyeles. Ez már a későbbi modell, amelynek fedőlapja le van törve a penge két végénél, és mélynyomott a Gillette felirat rajta. Használtam már párszor, tényleg kíméletes. Valószínűleg rendeltetésének megfelelően valóban utazásra fogom használni leginkább.

Türelmes várakozás megkaptam az értesítő e-mailt a Neroli-ból, hogy érkezett Edwin Jagger DE89L a boltba, amelyet rövid távon fel is markoltam. Nem bírtam otthagyni a hozzá kínált kis állványt sem, aminek egész elfogadható az árfekvése is. Az állvány egyrészt megtekinthető itt: http://www.parfumneroli.hu/parfum/bemutato/edwin_jagger_borotva/krom_borotvaallvany/ Másrészt ezez a képen:

A borotva és tartója tökéletesen passzolnak, a felső támasz pont a nyak legvékonyabb részéhez illeszkedik. Egyelőre ma reggel próbáltam ki az új jövevényt, ígéretes darab nagyon. Elsőre még nem lett tökéletes az eredménye sérülésmentesség szempontjából, de jórészt betudható a reggeli kapkodásnak is. A SuperSpeed-hez képest az EJ-ben sokkal több az anyag, masszívabb, szerintem jobban fogja a pengét. Itt már tényleg elegendő minden esetben a borotva saját súlya a megfelelő eredményhez, csak a megfelelő szöget kell még gyakorolni.

Vettem még két csomag Derby-t is, ha már ott voltam, de ezekre még került sor. A beavatás egy 2. alkalmas Astra Platinummal történt. Erős érzésem van, hogy a továbbiakban a régi Gillette másodhegedűs szerepkörbe szorul majd vissza...

Üdv,
Gergő
"Iuris praecepta sunt haec: honeste vivere, alterum non laedere, suum cuique tribuere." (Ulpianus)

Nem elérhető gprinz

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 644
Re:gprinz
« Válasz #9 Dátum: 2010. November 17. - 10:48:38 »
Kis pontosítás a fentiekből az állványhoz. Az általam beszerzett tartó nem teljesen azonos a fenti képen szereplővel. Ez egy új termék, ami kisebb, kifejezettten ehhez a DE8... vonalhoz tervezték. Legalább is ez derül ki a következő linkről:

http://www.theenglishshavingcompany.com/cgi-bin/psProdDet.cgi/RHM3===Small%7C%7C@cRazor%20stands@b%7C0%7Cuser%7C%7C9%7C
"Iuris praecepta sunt haec: honeste vivere, alterum non laedere, suum cuique tribuere." (Ulpianus)

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici