Szerző Téma: Kávézó  (Megtekintve 859971 alkalommal)

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Kávézó
« Válasz #7800 Dátum: 2014. Február 20. - 09:15:05 »
Köszönöm! Nagyon tetszik!

Azt kell még eldöntened, hogy patronos töltőtollat szeretnél, vagy hagyományos, szippantós verziót  ;D Az itthoni boltokban szerintem 95%-ban csak patronos verziók vannak, ami jó, mert nem macerás, tisztább stb. A másiknak meg van egy kis retró feelingje, olyan, mint a hagyományos borotválkozás  ;D

de a patronosba is kapható, egy olyan fecskendő féle amibe tintát fel lehet szívni mint a hagyományosban.
Bár már a töltő toll is elég retró.  :borz2:

https://www.barat.hu/tolttoll/18055-Tolttoll-tinta-adagolo-Parker-fem-450046100.html
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető Qka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2388
Re:Kávézó
« Válasz #7801 Dátum: 2014. Február 20. - 09:17:19 »
Köszönöm! Nagyon tetszik!

Azt kell még eldöntened, hogy patronos töltőtollat szeretnél, vagy hagyományos, szippantós verziót  ;D Az itthoni boltokban szerintem 95%-ban csak patronos verziók vannak, ami jó, mert nem macerás, tisztább stb. A másiknak meg van egy kis retró feelingje, olyan, mint a hagyományos borotválkozás  ;D

de a patronosba is kapható, egy olyan fecskendő féle amibe tintát fel lehet szívni mint a hagyományosban.
Bár már a töltő toll is elég retró.  :borz2:

https://www.barat.hu/tolttoll/18055-Tolttoll-tinta-adagolo-Parker-fem-450046100.html


lassan tényleg nem lesz elég az az 5 ezer Ft!  ;D amúgy tetszik ez a konverter.  :sör:
Preparation, Preparation, Preparation, Technique, Technique, Technique, No pressure, Let the razor do the work, it is not a race, it is your face.

Nem elérhető Seventy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 814
Re:Kávézó
« Válasz #7802 Dátum: 2014. Február 20. - 09:17:55 »
+1 bár úgy tudom pl a Parkernél lehet a patronos rész helyére töltős betétet KAPNI-VENNI.
Van amelyiknél "ajándék" van ahol utólag vehető.Érdemes rákérdezni.

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Kávézó
« Válasz #7803 Dátum: 2014. Február 20. - 09:34:54 »
Köszönöm! Nagyon tetszik!

Azt kell még eldöntened, hogy patronos töltőtollat szeretnél, vagy hagyományos, szippantós verziót  ;D Az itthoni boltokban szerintem 95%-ban csak patronos verziók vannak, ami jó, mert nem macerás, tisztább stb. A másiknak meg van egy kis retró feelingje, olyan, mint a hagyományos borotválkozás  ;D

de a patronosba is kapható, egy olyan fecskendő féle amibe tintát fel lehet szívni mint a hagyományosban.
Bár már a töltő toll is elég retró.  :borz2:

https://www.barat.hu/tolttoll/18055-Tolttoll-tinta-adagolo-Parker-fem-450046100.html


lassan tényleg nem lesz elég az az 5 ezer Ft!  ;D amúgy tetszik ez a konverter.  :sör:

én míg padban  ültem így használtam.
Fontos, ha ilyen konverter mellett döntesz, ne vedd ki sűrűn a tollból, mert kitágul a kapszula nyaka, s ereszteni kezdi a tintát, felszívni a hegyen keresztül.

Minden patronosra igaz ( házi tuning következik ), hogy ha hordozod szeretik elengedni a patront a dokkolóból. Én ezt úgy küszöböltem ki anno, hogy vattával addig tömtem a toll szárat belül, míg a patronnal feszesen nem csatlakozott.
a konverternél kell egy kis papírt is a patron s a vatta közé tenni, hogy a vékonyabb vég ne szúródjon a vattába, mert akkor a szétszedéskor kiveszi a tollból.
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető GianniV

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1984
Re:Kávézó
« Válasz #7804 Dátum: 2014. Február 20. - 09:38:14 »

A borotvafórum veszélyes hely. Bármit akarsz venni, rábeszélnek valami drágábbra. ;D
Neeeem így van. Csak egy nullát kell hozzáírni az eredeti elképzelésemhez. :)
Buga Józsi nem szép ember, de gavallér...

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Kávézó
« Válasz #7805 Dátum: 2014. Február 20. - 09:41:32 »
Ha már töltőtoll: kisiskolás koromban imádtam a töltőtollat, csak a rossz minőségű füzetpapíron szétfutott a tinta, "szőrös" lett a vonal. Van-e erre valami megoldás (a minőségi papíron kívül :D)?

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Kávézó
« Válasz #7806 Dátum: 2014. Február 20. - 09:43:50 »
Ha már töltőtoll: kisiskolás koromban imádtam a töltőtollat, csak a rossz minőségű füzetpapíron szétfutott a tinta, "szőrös" lett a vonal. Van-e erre valami megoldás (a minőségi papíron kívül :D)?

Igen van, a golyóstoll ! Ami nem mellesleg Bíró László újságíró találmánya!


http://hu.wikipedia.org/wiki/B%C3%ADr%C3%B3_L%C3%A1szl%C3%B3_J%C3%B3zsef
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Kávézó
« Válasz #7807 Dátum: 2014. Február 20. - 09:46:25 »

A borotvafórum veszélyes hely. Bármit akarsz venni, rábeszélnek valami drágábbra. ;D
Neeeem így van. Csak egy nullát kell hozzáírni az eredeti elképzelésemhez. :)

Meg hát Ősi DAKOTA akarom mondani magyar mondás, KIBICNEK SEMMI SEM DRÁGA!
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető P3000

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 269
Re:Kávézó
« Válasz #7808 Dátum: 2014. Február 24. - 23:44:20 »
Talán már késő bekapcsolódni, de tízezer forint alatt még elgondolkodnék a Faber-Castell Basic vagy Loom sorozaton és a Pilot MR szérián. Egy Nexx M-et nyúzok egy ideje, bírja a táskában hányódást meg jól is néz ki szerintem. Pilot Blue tintával, ami szinte teljesen vízálló.






Nem elérhető GianniV

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1984
Re:Kávézó
« Válasz #7809 Dátum: 2014. Február 25. - 01:38:57 »
A legalsó nagyon tetszik! Köszi!
Buga Józsi nem szép ember, de gavallér...

Nem elérhető tothzoltan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4326
Re:Kávézó
« Válasz #7810 Dátum: 2014. Február 25. - 05:21:48 »
Pilot 78G. Olcsó. Jó.
M méretű heggyel.
"Gól, amit a bíró megad, avagy az minősül OFF-nak, amit a moderátorok annak gondolnak."

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Kávézó
« Válasz #7811 Dátum: 2014. Február 25. - 11:28:45 »
Egy kézzel nyitható/zárható zsebkést keresek. Praktikus mindennapi használatra (dobozt kibont, valamit vágni kell). A pengéje legyen akkora, hogy mindig nálam lehessen gond nélkül (asszem 8 centi a határ?). Nem lenne baj ha könnyű lenne. És persze nem túl drága, nem fillérekért gondolom de sokat se akarok rá költeni (elveszhet stb).

Tud valaki tanácsot adni? Online nézegettem, de nem tudok kiigazodni, van párezer forinttól a csillagos égig, és ha jól látom a célközönség a fegyverfetisiszták (milspec, taktikai, meg mittudomén). Nem baj ha nem ultraszuper űracél a penge csillió pénzért, max néha megélezem. Ne legyen túl rideg, hogy ne csorbuljon ki. Nyele is lehet műanyag vagy ami olcsó.

Jelenleg egy Leatherman Style van a kulcstartómon, de rájöttem hogy max a csipeszt használom néha, a pengét kinyitni meg kifejezetten macerás.

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:Kávézó
« Válasz #7812 Dátum: 2014. Február 25. - 11:32:27 »
Itt nézz körül:
http://www.bladeshop.hu/
Késportálos srác csinálja.
Europark mögött lakik... ha nem akarsz postázni.
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Kávézó
« Válasz #7813 Dátum: 2014. Február 25. - 11:37:53 »
Kösz, de nekem tényleg kínai az egész, jó lenne ha valaki tudna 2-3 típust mondani. Kb úgy képzeljétek el, mint hogy ide betéved vki aki soha nem borotválkozott hagyományosan, azt mondja lenne rá 10 ezer forintja, és mi megmondjuk neki hogy Lord L6 + ötezres röfi vagy szintipamacs + vmelyik Caola krém.

Szóval az egykezes zsebkések Lord L6-ját keresem, de nem tudom megállapítani melyik az :)

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:Kávézó
« Válasz #7814 Dátum: 2014. Február 25. - 11:46:27 »
Itt tényleg kínai az egész! :D

Itt amelyiken van nyitószemölcs és tetszik és az ára is megfelel, az jó lesz:
http://www.bladeshop.hu/www-bladeshop-hu/eshop/1-1-Kesek-bicskak-Knives
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici