Szerző Téma: Pamacsokról általában  (Megtekintve 507535 alkalommal)

Nem elérhető Szász László

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 101
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #795 Dátum: 2011. Július 04. - 12:18:26 »
Ilyet ne vegyetek! Annyira erős a szőr, hogy szerintem késelni lehetne vele. Habkészítésre alkalmatlan.

Viszont ami a képen van, nem a világ legszebb pamacsa, de nagyon jól használható! Sokkal jobban, mint az átlag 2-3 ezres, viszonylag jó megjelenésű disznószőrösek. Puha, valamint sok és jó habot csinál.
Kicsit hullik az elején, de aztán abbahagyja.
Aki nem piperabuzi metro különösen igényes használati tárgyainak megjelenésére, csak a funkció érdekli, nem fog csalódni.


zsolabácsi

  • Vendég
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #796 Dátum: 2011. Július 04. - 20:46:55 »
...most ló vagy malac???
Jogos! ;D
(lómalac) :crazy:

Nem elérhető Toportyan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1870
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #797 Dátum: 2011. Július 04. - 21:02:55 »
Szia Szász László,

Forró vízbe áztatni elötte próbáltad már a desznyót?

Hátha puhul a drága!
"...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű."
Hrabal - Őfelsége pincére voltam

Nem elérhető Szász László

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 101
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #798 Dátum: 2011. Július 04. - 21:18:55 »
Szia Toportyan!

Nem, de az egyiket úgy 15 percig bántottam gépi csiszolón, 25-30-as vászonnal. Hiába :)

De kipróbálom majd a forró vizet, hátha. Forró, vagy forrásban lévő?

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #799 Dátum: 2011. Július 04. - 22:09:38 »
Szakszóval élve, "megpimpeltem" a török lószőr pemzlimet. A nyélből viszonylag könnyen kiszedtem a szőrcsomót (valami műgyantaszerű, kakaó barna matériával volt beledolgozva). Ezután a nyelet átcsiszoltam, 80-150-220-500 finomságú papírokkal,Az alján az esztergagép nyomait teljesen lecsiszoltam. Mivel a fürdőszobánkban a szürkésfehér mellett a zöld a fő szín (feleségem a designer) ezért zöld lazúrba mártottam. Na ez olyan el***ott ronda lett, hogy amikor megszáradt, újra adtam neki az 500-as papírral. A fa erezetébe azonban néhány persc alatt beivódott a lazúr, így viszont már tetszett a dolog. Kapott egy réteg parketta lakkot ( a nyél belsejébe becsavartam egy 150-es facsavart és ennél fogva lógattam bele a lakkba) majd száradás után pillanatragasztóval visszakapta a malacszőrt.
Egészen pofásra sikeredett!  ;)   

Én ugyanezt 120 majd 600as papiral játszottam el, nem szedtem ki a szőrt, hanem maszkolószallaggal leragasztottam, és a szőrköteg tövénél átkötöttem dróttal és ugy lógattam 2x trilak dió lazurba, maj 2x nitró lakkba(rétegek között leheletnyi "mattolás" 600-as papiral

Nem elérhető Toportyan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1870
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #800 Dátum: 2011. Július 05. - 07:27:08 »
Szia László,


Csak forrald fel, hogy jól lohogjon, aztán önts át , mondjuk egy kávés pohárba (duplásba) és a pamacsot áztasd bele pár percig. (nem főzni kell  ;D)

Persze ez azért nem minden esetben műxik.

Aztán kicsit csapd le a vizet róla és mehet a hab keverés.


Csiszolást nem ajánlanék, mert ez nem festőkorong és a sörte végét nem kellene szétszaggatni. Attól ( mint az urak bejegyzése is mutatja) nem lesz puhább.

Üdv,
Toportyán

"...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű."
Hrabal - Őfelsége pincére voltam

Nem elérhető Zsolbe

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 222
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #801 Dátum: 2011. Július 05. - 13:19:39 »

Viszont ami a képen van, nem a világ legszebb pamacsa, de nagyon jól használható! Sokkal jobban, mint az átlag 2-3 ezres, viszonylag jó megjelenésű disznószőrösek. Puha, valamint sok és jó habot csinál.


Ez volt a kezdő pamacsom, Figaró krémből egész kellemes habot adott, szappannal még nem próbáltam, mert amióta van szebb-jobb, azóta félre van téve. Lehet, elő kellene szedni 1-2x megint ;)
Gerince semmi, csuklik-nyaklik a sörtéje, viszont apró mérete ellenére jó fogása van. A márkája egyébként Domet, nagyjából mindenhol kapható (drogériák/hipermarketek).

Nem elérhető Szász László

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 101
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #802 Dátum: 2011. Július 07. - 08:01:13 »
Pont ez tetszik benne, hogy nincs tartása. Elég az arcon kétszer végighúzni, és elég habot csinál.

Toportyan, kifőztem, valamivel lágyabb lett. De annyira kemény a szőr, hogy a változás kb jelentéktelen.

Nem elérhető Zsolbe

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 222
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #803 Dátum: 2011. Július 07. - 13:18:45 »
Tegnap este előszedtem ismét a fenti törppamacsot, Proraso tégelyes szappanból kellemes 2,5 körre elegendő habot adott. Elsőre mondjuk megviccelt, mert a tégelybe a szappan tetejére löttyintett vizet a normál méretű pamacshoz mértem, és a negyedakkora sörteköteggel elsőre nagyon buborékos, vizes hab lett belőle, de kis kevergetéssel beállt megfelelően sűrűre.

Szász László, próbáltad már samponnal átmosni a pamacsodat? Tenyérbe kis WU2, felhabosítod, kiöblíted meleg víz alatt 3-4x. Nálam a szagtalanítás mellett az újkori szúrósságon is enyhített.

Nem elérhető Toportyan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1870
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #804 Dátum: 2011. Július 07. - 13:30:22 »
Gondolkodjuk! Gondolkodjunk!

Ma a sörte? Szaru. Mint a haj.
Mi puhíccsa a hajat? A Haj kondisönőr!
Mi lenne, kipróbálnánk?
"...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű."
Hrabal - Őfelsége pincére voltam

Nem elérhető Szász László

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 101
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #805 Dátum: 2011. Július 07. - 13:31:57 »
Köszi a tippet, de ez a pamacs tényleg használhatatlan, egyszerűen nem hajlik vissza a szőr. Sem arcon, sem kézben, sem tégelyben nem lehet vele habot csinálni. (A szőrök közt lesz, kézzel ki lehet préselni, de hát az meg..)
Olyan, mintha acélszálakkal, vagy egy nagyon elkopott mázoló ecsetel próbálkozna az ember.

FBP

  • Vendég
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #806 Dátum: 2011. Július 07. - 13:36:42 »
Gondolkodjuk! Gondolkodjunk!

Ma a sörte? Szaru. Mint a haj.
Mi puhíccsa a hajat? A Haj kondisönőr!
Mi lenne, kipróbálnánk?

vidál szaszon vas end gó,
hull a hajam, mint a hó

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #807 Dátum: 2011. Július 07. - 21:49:23 »
Minden tiszteletem a török lószőr pamacs pimpelőinek. Memmondom őszintén, én kétszer, max. háromszor próbáltam ki, és félreraktam örökre. A szaga nem akar elmenni (sőt, nedvesen még büdösebb, pedig mostam mindenben), mechanikailag még ugyan épp elmegy, esztétikailag viszont nulla. Egy ilyen mérleg nálam azt adja, hogy passz, így is rövid az élet.   ::)

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #808 Dátum: 2011. Július 08. - 06:50:30 »
Minden tiszteletem a török lószőr pamacs pimpelőinek. Memmondom őszintén, én kétszer, max. háromszor próbáltam ki, és félreraktam örökre. A szaga nem akar elmenni (sőt, nedvesen még büdösebb, pedig mostam mindenben), mechanikailag még ugyan épp elmegy, esztétikailag viszont nulla. Egy ilyen mérleg nálam azt adja, hogy passz, így is rövid az élet.   ::)
A szaga tényleg durva, de szerintem megéri az 1-2 hét türelmet, hogy "kiáztasd a szagát", meg azt a pár napot, hogy rendbetedd a nyelét.

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #809 Dátum: 2011. Július 08. - 10:23:13 »
...hogy aztán legyen egy még középszerűnek sem nevezhető pamacsod. Remek.  :evil:

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici