Szerző Téma: Borotválkozás előtti szerek  (Megtekintve 150546 alkalommal)

Nem elérhető kentaur

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 15
Re:Borotválkozás előtti szerek
« Válasz #300 Dátum: 2014. Január 15. - 14:59:08 »
 :thanks:

Nem elérhető jenco

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 21
Re:Borotválkozás előtti szerek
« Válasz #301 Dátum: 2014. Január 15. - 20:43:51 »
Innen rendelhetsz nyugodtan: http://www.korium.de/rasieren/preshave/
7,5 euro a postaköltség.

Nem elérhető Lacus_65

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1046
Re:Borotválkozás előtti szerek
« Válasz #302 Dátum: 2014. Január 16. - 12:34:33 »
Douglas parfüméria.
Persze drágább, mint ha külföldről rendelnéd.

Sziasztok!
Proraso-nak van olyan PRE shave krémje, ami nem mentolos? Esetleg van, aki Szombathely-környékén (Vas megye) tudná, honnan tudok beszerezni proraso, vagy egyéb különlegességet? Ebbe a környezetbe elég szűkös a választék :((( köszi

Nem elérhető cotag

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1138
Re:Borotválkozás előtti szerek
« Válasz #303 Dátum: 2014. Január 19. - 21:38:04 »
Régóta az American Crew borotva olaját használom pre-olajnak. Most szert tettem egy újabb flaskára miután a régiek elfogytak és meglepő volt, hogy ahogy a kezemben szétdörzsölöm egész meleg lesz és sokkal jobban csúszik is. A kevésbé jó hír, hogy engem mintha szárítana és kipirosodik tőle a bőröm.

Így 1-2 hét használat után el kezdett idegesíteni a dolog és utánanéztem, két fajta létezik egy  "Lubricating Shave Oil" (ezt használtam eddig) és egy "Ultra Gliding Shave Oil" feliratú (ez van most). Hogy ezek egymás mellett léteznek-e vagy az ultra az új formula és a régit megszűntették az nem derül ki sajnos. Az AC oldalon pl csak a régi fajta szerepel. Az új dobozán pedig kisbetűvel ott van, hogy 'improved lubrication'.

Belefutott már más is ebbe a dologba?

Ahogy látom más is hasonló véleményen van: "Have been using this product for about 10 years now and the last bottle was just different, skin felt irritated during and after shaving. Couldn't figure it out but finally called the distributor and found out that they have changed the formula. New formula is not as good as old formula. Firstly it doesn't work as well to reduce drag and it also tastes awful. You can't avoid getting it on your lips but you better do whatever you can to avoid allowing your tongue to touch your lips. Yech!! Almost impossible to avoid touching your lips with your tongue. Don't like this new formula at all and will be seeking an alternative product to use from now on. "

Nem elérhető seebass

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 106
Re:Borotválkozás előtti szerek
« Válasz #304 Dátum: 2014. Február 09. - 23:28:58 »
A Gentlemen's Tonic - Preshave Oilt ismeri valaki?
Rendeltem 1-2 dolgot es jon belole termekminta.

Nem elérhető Forri

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2021
Re:Borotválkozás előtti szerek
« Válasz #305 Dátum: 2014. Február 10. - 09:57:06 »
A longball féle pre-shave krémet azóta is használjátok, h felkerült ide a fórumra?

(Unguentum hydrphilicum antionicum 150 g, Aqua purificata 50 g, Levomentholum 1 g,Camphora racemica 1 g)

Ebből egyébként az első összetevő az nem más, mint a gyógyszertári mosdókenőcs?
(szerintem)

Nem elérhető Black

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1613
Re:Borotválkozás előtti szerek
« Válasz #306 Dátum: 2014. Február 10. - 10:19:59 »
Bezony! Az a mosdókenőcs, jó kis klasszikus cucc.  :thumbup:
Ráadásul potom 275,- Ft. körül mozog az ára.
Lajong és bolotvál! ;-)

Nem elérhető MaciBacsi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 176
    • Start'EmUp
Re:Borotválkozás előtti szerek
« Válasz #307 Dátum: 2014. Február 10. - 11:34:52 »
Hasznalom, bar neha a gyerek mosdokenocset nyomom a buramra (mas osszetetel), illetve kikiserleteztem magamnak sajat kencet belole (egy kis levendula,glicerin,vitaminok).
Amit erdemes nezni,hogy gyakran a sima mosdokenocsben u.h. nonionicum van,illetve a menthol es a kamfor kozul az egyik allergizalhat (nem emlekszem mar melyik).
Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo.

Nem elérhető Forri

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2021
Re:Borotválkozás előtti szerek
« Válasz #308 Dátum: 2014. Február 10. - 11:57:47 »
Lehet veszek egy ilyen kenőcsöt a patikában, és kipróbálom hogy muzsikál önmagában, ill. javít-e rajta ha olajokkal tuningolom, pl olivaolaj.

A fenti receptben van kámfor ás mentol is, de azt nem tervezek beletenni mert:
Egy biztos a mentolnak nincs puhitásban szerepe, nem is oldódik vízben. Hogy mennyire peckesíti a szőrt, vagy húzza össze a pórusokat az is kérdéses, inkább "divat" összetevő, mert sokan szeretik, hűsít és kicsit stimulál egy fokozottabb vérellátást, ill éreztesse, hogy valami van az arcunkon.

Egyébként mi a különbség a Unguentum hydrohilicum antionicum és a Unguentum hydrohilicum nonioncium között?
Antionicum-ra keresve 1 találatot dob a gugli, longball bejegyzését, ezen az oldalon. :)
(szerintem)

Nem elérhető Clown8931

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 222
Re:Borotválkozás előtti szerek
« Válasz #309 Dátum: 2014. Február 12. - 22:22:11 »
A pre olaj az puhítja a szőrszálakat?

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Borotválkozás előtti szerek
« Válasz #310 Dátum: 2014. Február 12. - 22:43:32 »
Ez azért van, mert nem antionicum, hanem anionicum! Vagyis anionos.

Létezik anionos, kationos és nemionos tenzid. Piperecuccokban kationos nem szerepel. Az anionosak asszem valamilyen bázikus gyököt tartalmaznak a vízoldható végükön, kvázi lúgosak, a nemionosak pedig valamilyen alkohol eredetű csoportot.

Ha nagyon érdekel a kémiai része, valószínűleg szappanok és felületaktív anyagok kifejezésekre kéne keresned.

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Borotválkozás előtti szerek
« Válasz #311 Dátum: 2014. Február 12. - 22:45:05 »
A pre olaj az puhítja a szőrszálakat?

Elvileg igen. Szoktam néha használni, nem rossz dolog, de nem ér annyit, mint egy forróvizes akció (zuhany vagy törülköző vagy akár inhalálás: )

Nem elérhető Forri

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2021
Re:Borotválkozás előtti szerek
« Válasz #312 Dátum: 2014. Február 13. - 07:50:48 »
Ez azért van, mert nem antionicum, hanem anionicum! Vagyis anionos.

Létezik anionos, kationos és nemionos tenzid. Piperecuccokban kationos nem szerepel. Az anionosak asszem valamilyen bázikus gyököt tartalmaznak a vízoldható végükön, kvázi lúgosak, a nemionosak pedig valamilyen alkohol eredetű csoportot.

Ha nagyon érdekel a kémiai része, valószínűleg szappanok és felületaktív anyagok kifejezésekre kéne keresned.
:thanks:

Közben meg is találtam a választ, csak más topicban:
A longball féle receptúra NEM pontosan a mosdókenőcs alapra épül és a mentol sem "szennyezőanyag" bár az említett receptúra számomra is kicsit sok mentolt tartalmaz a maga 1%-ával. Jótékony hatása az lenne, hogy enyhén fertőtlenít ( valójában kámforral együtt lenne az igazi, de borotválkozás előtt minek? a szublimáló mentol csak a szemet birizgálja) a mentolnak itt van egy ál stimuláló hatása, enyhén felgyorsul tőle a vérkeringés, jótékonyan hatva a bőr és szőr borotválkozáshoz szükséges állapotára, tehát nem hülyeség! Visszatérve a kenőcs alapanyagra, a Gyógyszerkönyvben u.n UNGUENTUM HYDROPHILICUM ANIONICUM, ami Natrium laurylsulfuricum, Aqua destillata, Alcoholum cetylstearylicum, Paraffinum liquidum, Vaselinum album, magyarul a tusfürdőkben található, rendesen kifújolt SLES, víz, zsíralkoholok, paraffinolaj és fehérvazó keveréke. A preshave receptúra még tartalmaz további +vizet, glicerint, és akár valamilyen illóolajat is. 

A babafürdető kenőcs pedig amit fehege használ az egy másik recept, amit a magyar gyógyszerkönyv úgy hív, hogy UNGUENTUM HYDROPHILICUM NONIONICUM, ami nemionos felületaktiv emulzió, ebben van még egy kis etilalkohol, meg -SLES helyett- Polisorbate 60, a paraffin olaj és a vazó ebből sem hiányzik, sem a metilparabén. Állítólag nem oldódik vízben, de elegyíthető, higitható és higitandó vele. ( ahogy Transit írta, kötelező is, elméletileg nem felhasználó-ready a cucc még a tubusból, ezért kapja a szidalmakat, hogy túl sűrű, ragacsos, semmire nem jó stb. )

Mindkettő használható preshave-ként, lemosva, vagy nem lemosva, azonban a "hivatalos" cucc az anioni, a nonioni vizzel higítva kiszáradás ellen van kitalálva babáknak, érzékeny bőrűeknek, vagy valamilyen bőrbetegségben szenvedőknek. Tisztító hatása csekély, azonban a paraffin olaj és a vazelin egyben remek utánzsírzó, főleg vizes rendszerekben, ahol csak  filmréteget hagy. (A nedvességet bezárja a szőr és bőr puhul)   

A nagyobb mennyiségű nonionit szappannal vagy tusfürdővel le is kell mosni a tényleges borotválkozás előtt, a vékony, jól higított nonioni, azonban nem okoz gondot.

Az anioni, az SLS miatt könnyebben lemosható, illetve jobban engedi habozni a borotvakrémet, jobban nedvesít, jobb az állaga, jobban puhítja a szőrt is. Úrak! Inkább a longball féle recept használandó pre-shaveként, nem a baba kenőcs.

fehege- ha anioni-t nyomtak a kezedbe, (nekünk az kell), akkor a jót használod, akkor bocs, rosszul gondoltam a leírásod alapján. Viszont, ha a recept szerint kellően felhigították, akkor az annyira nem kéne, hogy ragadjon, tapadjon, zsírozzon... mint a nonioni, amit nehezebb higítani, homogenizálni. Nem lehet, hogy nem mai keverés és egy kevéske víz már elpárpolgott belőle?

A nonioni és anionit nem szabad összekeverni, mind a kettő kenőcs, mind a kettő "mosakodó" kenőcs, a különbség, hogy az anioni anionos felületaktív anyagot tartalmaz (Nátrium Lauryl Sulf.), míg a nonioni nemionos felületaktív anyagot és ez utobbi a nagy közönség által ismert "mindenre jó és mégis semmire sem igazán" babafürdető kenőcs.
(szerintem)

Elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Borotválkozás előtti szerek
« Válasz #313 Dátum: 2014. Február 13. - 08:13:07 »
Számomra a pre olaj használatának legnagyobb haszna, hogy jó síkos lesz a bőröm a pengének, és legkevésbé sem hántom a megtartani tervezett hámréteget.

A pre olaj az puhítja a szőrszálakat?

Elvileg igen. Szoktam néha használni, nem rossz dolog, de nem ér annyit, mint egy forróvizes akció (zuhany vagy törülköző vagy akár inhalálás: )
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető Forri

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2021
Re:Borotválkozás előtti szerek
« Válasz #314 Dátum: 2014. Február 13. - 13:36:43 »
Na megrendeltem a longball-féle pre krémet, pár óra múlva megyek érte a patikába, este próba! :) 1200 HUF volt.

Egyébként a gyógyszerész hölgy azt mondta, hogy az UNGUENTUM HYDROPHILICUM ANIONICUM önmagában nem kapható, csak a NONIONICUM, azaz a babáknál is használt mosdatókenőcs.
(szerintem)

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici