Szerző Téma: Flaschner  (Megtekintve 107075 alkalommal)

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Flaschner
« Válasz #45 Dátum: 2010. Június 15. - 20:47:19 »
Remélem sikerül Rudi bácsit "támogatnunk" egy kicsit és ezzel mi is jól járunk. És ez alatt fôleg azt értem, hogy neki amint elnéztem lelkileg jelenthet sokat, hogy éreztetjük vele lenne még értelme folytatni a munkáját!  :)
Köszönjük Flasi elôre is a közvetítést!  :borz2:
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető bimbi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 572
    • kések
Re:Flaschner
« Válasz #46 Dátum: 2010. Június 16. - 09:21:17 »
Tisztelt Mester Úr! :leborulóssmile:
PÜ ment  ;D
"...tegnapelőtt, amikor még holnapután volt..."

Nem elérhető flasi

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 48
  • Stehlo + Flaschner im Solingen
Re:Flaschner
« Válasz #47 Dátum: 2010. Június 16. - 15:38:28 »
 a munka szent!,
 ha legkisebb kifogas van a munkank ellen , 100% garancia van a munkanra
 udv f.k.

Nem elérhető flasi

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 48
  • Stehlo + Flaschner im Solingen
Re:Flaschner
« Válasz #48 Dátum: 2010. Június 17. - 08:59:35 »
ha kell segitsek  sziven segitek
 flasi
 flaschner  keses-mukoszorus mester

Nem elérhető flasi

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 48
  • Stehlo + Flaschner im Solingen
Re:Flaschner
« Válasz #49 Dátum: 2010. Június 17. - 09:45:51 »
mire gondosz?

Nem elérhető zolio

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 541
Re:Flaschner
« Válasz #50 Dátum: 2010. Június 19. - 15:50:07 »
....
- Élezni kövön mindig egy kézzel tartott borotvakéssel. Ha laza a penge, kis finom bôrdarabbal vagy papírral beszorítjuk, hogy stabilabban lehessen tartani.
....
- A kövön történô fenés után mindig (szövet) hevederrel sorjátlanítsunk és utána következzen a bôr.
....
Ehhez lenne pár kérdésem.
A laza penge alatt mit kell érteni? Lehet nagyon sutának néztek, de nem értem miről is van szó pontosan.
Ez a szöveten történő sorjátlanítás ugyanúgy néz ki mint a bőrözés? Körülbelül olyan 50-50szer kell meghúzni mint a bőrön?

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Flaschner
« Válasz #51 Dátum: 2010. Június 19. - 16:01:47 »
....
- Élezni kövön mindig egy kézzel tartott borotvakéssel. Ha laza a penge, kis finom bôrdarabbal vagy papírral beszorítjuk, hogy stabilabban lehessen tartani.
....
- A kövön történô fenés után mindig (szövet) hevederrel sorjátlanítsunk és utána következzen a bôr.
....
Ehhez lenne pár kérdésem.
A laza penge alatt mit kell érteni? Lehet nagyon sutának néztek, de nem értem miről is van szó pontosan.
Ez a szöveten történő sorjátlanítás ugyanúgy néz ki mint a bőrözés? Körülbelül olyan 50-50szer kell meghúzni mint a bőrön?

A szövetes sorjátlanítás ugyanaz, igen. A laza penge pedig a kis nyomást jelentené.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Flaschner
« Válasz #52 Dátum: 2010. Június 19. - 16:12:03 »
... A laza penge pedig a kis nyomást jelentené.

Nem, a mesterek ezen most a nyélben lötyögő pengét értik. Azért jobb ilyenkor ha szorosabb a kés, mert nem csuklik, nyaklik ha egy kézzel húzzuk, fordítjuk a kövön. Az óvatosan beszorított vékony bőr, papír rögzítene a javaslat szerint.
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Flaschner
« Válasz #53 Dátum: 2010. Június 19. - 16:28:58 »
... A laza penge pedig a kis nyomást jelentené.

Nem, a mesterek ezen most a nyélben lötyögő pengét értik. Azért jobb ilyenkor ha szorosabb a kés, mert nem csuklik, nyaklik ha egy kézzel húzzuk, fordítjuk a kövön. Az óvatosan beszorított vékony bőr, papír rögzítene a javaslat szerint.

Nem mondtam semmit! :) Nem olvastam el az eredeti postot, így félreértettem a dolgot. Tényleg érdemes beszorítani a pengét ha amúgy mozog, sokkal könnyebb megfordítani 1-1 mozdulat végén. Mondjuk én eleve ütök 1-2-őt a szegecsen ha nagyon laza, veszélyes minden szempontból ha magától ki tud nyílni.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Flaschner
« Válasz #54 Dátum: 2010. Június 19. - 19:36:45 »
No, Urak,

én is jártam ma a Mesternél, Stehlo Mesterrel is találkoztam! Borotvát sajnos nem sikerült vennem, mert csak 1 db. 4/8-os Stehloja volt a Flaschner Mesternek, az meg nekem kicsi...
Sok fontos információra sikerült szert tenni pl. arra, hogy a Wedge késeket magyarul Angol köszörülésűnek/élűnek mondják! ;)

Sajnos az időm nekem is kevés volt, azért remélem hamarosan sikerül újra meglátogatni a Mestert! 
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Flaschner
« Válasz #55 Dátum: 2010. Június 20. - 11:44:02 »
Kedves flasi mondd meg Rudinak, hogy egy kis szomorúságot okozott nekem.  :crazy: A legújabb sárganyelű, nagy Stehlommal ki akartam élvezni a mai vasárnap délelőttöt és miután átengedtem a köveimen valamint a többi "bűvös eszközömön" megborotválkoztam vele. DE annyira jól sikerült és olyan lett a kés, hogy a második "kőrre" már nem volt szükség!  ;D  ...így aztán rövidebb lett a szertartás a tervezettnél.  :borotva:
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Flaschner
« Válasz #56 Dátum: 2010. Június 20. - 21:28:23 »
... "bűvös eszközömön" ...
Fonti, ezt kicsit tudnád részletezni plz?
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Flaschner
« Válasz #57 Dátum: 2010. Június 20. - 22:31:24 »
Azért van idézôjelben, mert semmi különös extra dolog. Csak a Kanayama Cordovan szövetoldala -ugye az esetleges sorja eltûntetésére -, egy krómoxidos balsafa végül a japán bôr...
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Flaschner
« Válasz #58 Dátum: 2010. Június 20. - 22:49:27 »
Persze semmi különös... ;D Mintha minden sarki közértben lehetne Kanayama Cordovant, balsafát, japán bőrt és wasabit kapni...  ;D

Nem elérhető thaly3

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 480
Re:Flaschner
« Válasz #59 Dátum: 2010. Június 29. - 21:55:42 »
Voltam Flasinál...na hol is vannak azok a Stehlok? ;) :D

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici