Szerző Téma: Módszerek, technika  (Megtekintve 131310 alkalommal)

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Módszerek, technika
« Dátum: 2009. November 12. - 11:49:08 »
...

Nem elérhető zolio

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 541
Re:Módszerek, technika
« Válasz #1 Dátum: 2009. November 19. - 18:27:59 »
Nem tudtam ezt a linket mely topicba helyezzem el, úgy döntöttem ide kerül, úgy sincs még itt komment és a hapsi technikát mutat be.
http://www.youtube.com/watch?v=WevdsMe_ffg
Ha már pamacsot használ kár h nem egy borotvakéssel vagy DE-vel csinálja (gillette mach3 ha nem tévedek). :-\

Nem elérhető cotag

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1138
Re:Módszerek, technika
« Válasz #2 Dátum: 2009. November 19. - 19:16:26 »
Hm. En ennel sokkal 'testesebb' habot hasznalok. Nem a mikulasos tipust, de nem is ennyire kremszerut. Ti?

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Módszerek, technika
« Válasz #3 Dátum: 2009. November 19. - 23:40:50 »
Én is. És még ugyanilyen Prorasóm is van. De ugye a hab vastagsága függ a borostától is: minél hosszabb, annál vastagabb habot lehet „építeni rá”, és a második körnél már csak egy vékony réteget sikerül ugyanabból is felvinni. Namármost nekem úgy tűnt, neki nem si volt különösebben hosszú borostája, legfeljebb jó, ha másnapos. Ez is lehet egy ok.
Meg az ottani víz keménysége-lágysága...
Ez is egy „egyszerű” tudomány... ;)

Nem elérhető Valentin

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 36
Re:Módszerek, technika
« Válasz #4 Dátum: 2009. December 13. - 20:35:52 »
Ebben a videóban is szerepel pár "advanced shaving technique". Egyébként van ezeknek valami előnyük? Jobban meglehet borotválkozni ilyenféle technikával?
http://www.youtube.com/watch?v=TQco5PWc2JU&feature=fvst
« Utoljára szerkesztve: 2009. December 14. - 16:43:19 írta Valentin »

Nem elérhető jester

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 10
Re:Módszerek, technika
« Válasz #5 Dátum: 2010. Február 24. - 22:48:19 »
Sziasztok!

Már jó rég nem írtam a fórumba, tesztelési időszak volt. :) Az elmúlt 2 hónapban volt minden: pamacs, borotvakrém, DE, Gilette fúziós szupercsoda, villanyborotva. Hát akkor jöjjenek a tapasztalatok:

1. Balea pamacs + Barbon krém + Lord L6? (asszem ez a 1822) + Astra penge.
A hab kikeverésével elszórakoztam egy darabig, amíg megtaláltam a nekem megfelelő állagú habot. Az elején túl tömény volt, utána nagyon felhígult, de a végén meglett az aurea mediocritas. :) Jó dolog elpepecselni vele, ha az embernek van nyugis 15-20 perce. Igen, láttam már én is a youtube-on 3 perces villamborotválkozást pamaccsal, de az olyan is. Ennek tényleg "feelingje" van, nem érdemes kapkodni. 2x-3x szoktam átmenni, sosem húzom száliránnyal szemben - ezt mindig megbosszulja a bőröm, kb. 3-4 nap kell, amíg helyrejön, szóval felejtős. A Lord beretva és az Astra penge a szokásosan kellemes teljesítményt nyújtja, meg vagyok elégedve mind a borotvával, mint a pengével. A pengéket még nem tudtam összehasonlítani, de az majd a következő projekt lesz.

2. Az asszonypajti meglepett karácsonyra egy Fúziós csodával, mert szerinte az 5 penge az a jó. Hát ha szerinte így van, nem vagyok semmi jónak elrontója, egye fene, kipróbáltam. Először ódzkodtam tőle, hogy 5 penge meg marketing stb., de kellemesen csalódtam benne. Ha valaki rohan, vagy türelmetlen, lehet, hogy érdemes ilyet tartania. Ha nem az "élményre" hajt valaki, szerintem jobban megéri, mint a pamacs+DE kombó. Csak egy baja van, de az nagy: rohadt drága a patron hozzá. Szemben a DE-vel, ahol gombokért kap az ember jó pengét.

3. Villanyborotvával is tettem pár kísérletet, de a bőröm valahogy nem szereti. Babaseggre borotvál, az tuti, de hogy napi használatra - számomra - alkalmatlan, az is biztos. Legalább 2 napos szünetet kell tartani ezzel. Kényelmesnek kényelmes, de nem a tuti megoldás.

Összegezve: mindennapi, szigorúan funkcionális borotválkozásra a többpengés Fúziós jötte be, sima palackos habbal; ha van időm, kedvem, akkor egyértelműen a pamacs+krém+DE; a villanyborotva macerás, meg a körkések cseréje is sok.
Költség szempontjából is a DE viszi a pálmát, a Fúzióssal és a villanyborotvával szemben. Sietős borotválkozásra is befogható a DE, max. nem lesz "kékre borotvált" a fizimiskám :)

Egy szónak is száz a vége: maradok a DE-nél. :)

Nem elérhető finucci

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 53
Re:Módszerek, technika
« Válasz #6 Dátum: 2010. Február 25. - 09:12:50 »
Urak, az Adjustable-t ki milyen fokozatban használja? Erős borostához melyik az ideális?

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Módszerek, technika
« Válasz #7 Dátum: 2010. Február 25. - 09:27:38 »
Nekem van három: Fat Boy, Slim – jé, most nézem, ez mekkora, így egymás után... ;D – és Super Adjustable, és én speciel mindet 5-ösön használom. Volt, hogy szórakoztam azzal, hogy körönként egyre följebb vettem, de nem jött különösebben be.

Nem elérhető morphin

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 428
Re:Módszerek, technika
« Válasz #8 Dátum: 2010. Február 25. - 10:04:49 »
Én 3 és 5 között szoktam néha állítgatni a Slim-et. Attól függ mekkora a legyalulandó szőr,de általában 5-ösön van nekem is.

Nem elérhető cotag

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1138
Re:Módszerek, technika
« Válasz #9 Dátum: 2010. Február 25. - 10:08:23 »
A Slim nalam is 5-os fokozatban volt a legjobb es meg igy nagyon megbocsajto volt. Nagyon tetszett magasabb fokozatban is, csak a borom reklamalt miatta.

Nem elérhető Qka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2387
Re:Módszerek, technika
« Válasz #10 Dátum: 2010. Február 25. - 10:40:44 »
Urak, az Adjustable-t ki milyen fokozatban használja? Erős borostához melyik az ideális?

Gillette Fatboy esetén nekem a 3-as, 4-es állás a megfelelő, Merkur Progress esetén gyakorlatilag nem használom
ezt a funkciót. Agresszívabb, mint a Fatboy, így teljesen "becsavarva" használom.

Amúgy mostanában jó sokféle pengét kipróbáltam, teszteltem, azt kell mondanom, hogy a Feather mindent vissz! Szerintem...
Preparation, Preparation, Preparation, Technique, Technique, Technique, No pressure, Let the razor do the work, it is not a race, it is your face.

Nem elérhető Szám Bácsi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 198
Re:Módszerek, technika
« Válasz #11 Dátum: 2010. Február 25. - 10:58:39 »
Nekem Merkur Futurom van, 2-esig csavartam fel, ahogy kopott a penge, utána inkább cseréltem.

Feljebb nem mertem menni, igazság szerint nem is nagyon értem, hogy miért van rajta 6 fokozat. Tudja vki?  :-[

Nem elérhető cotag

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1138
Re:Módszerek, technika
« Válasz #12 Dátum: 2010. Február 25. - 11:42:05 »
Nekem Merkur Futurom van, 2-esig csavartam fel, ahogy kopott a penge, utána inkább cseréltem.

Feljebb nem mertem menni, igazság szerint nem is nagyon értem, hogy miért van rajta 6 fokozat. Tudja vki?  :-[

Futur nalam is 2-esen all, neha 2.5, feljebb felesleges.

Nem elérhető kheiron

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 33
Re:Módszerek, technika
« Válasz #13 Dátum: 2010. Február 25. - 21:49:21 »
Nekem Merkur Futurom van, 2-esig csavartam fel, ahogy kopott a penge, utána inkább cseréltem.

Feljebb nem mertem menni, igazság szerint nem is nagyon értem, hogy miért van rajta 6 fokozat. Tudja vki?  :-[


Ha esetleg valami horrorfilmes castingra akarsz borotválkozni....

Nálam állandóan az 1. fokozaton van, nekem az a jó, a többi DE-m ahhoz képest agresszív.

Nem elérhető toxin

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 407
Re:Módszerek, technika
« Válasz #14 Dátum: 2010. Március 24. - 20:32:24 »
Eddig sehol nem láttam írást a hónalj, a mellkas és az intim testrészek körüli borotválásról. Valaki szokta ezen tevékenységet DE-vel végezni? Én ma kipróbáltam és nem volt sokkal vészesebb, mint patronossal.
(Remélem, jó topikban tettem fel ezt a kérdést)
"Buy the ticket, take the ride..." /Hunter S. Thompson/

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici