Szerző Téma: Módszerek, technika  (Megtekintve 131349 alkalommal)

PaT

  • Vendég
Re:Módszerek, technika
« Válasz #30 Dátum: 2010. Április 12. - 14:02:55 »
Szerintem már unjátok, hogy mindig leírom, de akkor is, még egyszer: a tökéletes simaság annyira rövid ideig tartó és múlandó állapot, amely ráadásul annyi „rizikóval” jár, hogy igazából nem értem, miért hajkurásszuk ennyire...   ::)

Én már feladtam ezt, mikor először leírtad, én is így érzem. :)

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Módszerek, technika
« Válasz #31 Dátum: 2010. Április 19. - 18:08:12 »
Megosztom veletek vasárnapi történetemet, ez nálam ugyebár DE nap.
Mivel egész héten rémesen rumlis napjaim voltak, (volt olyan nap amikor nem is tudtam lefeküdni aludni) kedden tudtam utoljára borotválkozni, szombaton is reggeltől estig rohangáltam. Vasárnap reggel 7-kor családi program kezdete lévén, de már egy fél centis borostával kívántam a hetem a p...a. Egy DE borotválkozás 5 perc alattra gondoltam és minden (MINDEN) szabályt áthágva neki is rontottam. Átfutott az agyamon, hogy ebből vérfürdő lesz, de már az sem érdekelt, birizgált a borosta és ki tudja mikor érünk haza:nekiálltam. A szabálytalan borotválkozás, mint a sakkban, a szabálytalan megnyitás, azonban hozhat meglepő eredményt. A rituálé kb 2 percig tartott, teljesen új technikát vetettem be, csak ATG és apró, gyors, sűrű mozdulatokkal egy kis borotvagéllel végigmentem az arcomon. Kicsit próbáltam alacsonyabb szögben tartani a borotvát, mint szoktam (<30) Semmi vágás, semmi irritáció, még az érzékeny nyakamat is sikerült pöpec megoldanom... Gyors lemosás, after minden nélkül spuri.... Vasárnap délután, mikor ebéd után kellemesen megelégedettséggel simogattam végig az arcom, akkor jutott eszembe, hogy vajon milyen penge maradt az L6-ban? Csak nem az Astra? Uhh Már terveztem, hogy megírom Nektek, hogy storno eddigi összes szidalmam, ez a világ legjobb pengéje... Éjszaka mikor hazaértünk, megnéztem és akkor jutott eszembe, hogy azoktól már elbúcsúztam és egy új SC volt a készülékben. Ma megint nem sikerült borotválkoznom, holnap reggel újra megpróbálom a 2 perces ceremóniát, kapok e újra ilyen eredményt. Ha igen, akkor ilyet is lehet...       




 

Nem elérhető toxin

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 407
Re:Módszerek, technika
« Válasz #32 Dátum: 2010. Április 19. - 19:52:26 »
Bátor vagy, Penge! :)
Nekem tuti nem bírná a bőröm, amúgy sem díjazza az ATG-t, ezért is nem nagyon szoktam, esetleg az arcom oldalsó részén.
"Buy the ticket, take the ride..." /Hunter S. Thompson/

Nem elérhető vidak

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 910
Re:Módszerek, technika
« Válasz #33 Dátum: 2010. Április 21. - 14:33:39 »
Ma reggel hosszú idő után ismét kipróbáltam az arcon habosítást, az Omega sörtével és szappannal. Rengeteg kiváló minőségű hab keletkezett, négy körre is simán futotta volna, bár csak három volt... Lehet hogy bögrében nem keverem elég ideig ???

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Módszerek, technika
« Válasz #34 Dátum: 2010. Április 21. - 18:58:42 »
toxin- a kulcs, hogy kisebb szöget zárjon be a penge a bőr síkjával, így ugyan nem szed le minden szőrt, de a sűrű apró mozdulatokkal a következő húzásnál igen. Viszont ATG-ben sem kaparja az arcbőrt annyira, szerintem ez a technika irritációmentesebb az általam eddig jól beváltnál.
vidak- a bögrében minden jobban adagolható, de ha sikerül jól elkapni a mennyiségeket, simán lehet az arcon is kiváló habot nyerni. jegyezd meg, hogy hogy csináltad, hogy legközelebb is ugyanígy sikeredjen.

Nem elérhető zolio

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 541
Re:Módszerek, technika
« Válasz #35 Dátum: 2010. Április 22. - 11:33:56 »
Szembe mentem a DE-vel való sokak által javasolt borotválkozási módszerrel, mely szerint határozott hosszú húzásokkal kell borotválni. A módszert a nemrég linkelt NatGeo-s műsorból lestem el, bár ott késsel csinálják. A módszer lényege pedig, hogy apró húzásokat csinálok olyan másfél két centi hosszan az arcomon. A sercegés hangjából, illetve a borotván is érezni, hogy meddig kell elmenni egy-egy ilyen apró felület borotválásánál. Azt nem mondom, hogy tökéletes simaság, de nagyon közelít hozzá. Szerintem még kicsit feszítem itt-ott a bőrömet és még ennél is jobb eredményt érek el.
Az eszközök amiket használtam: Lord L6, sokadjára használt Lord super stainless penge, Zenith pamacs, Amigo krém.

Nem elérhető zolio

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 541
Re:Módszerek, technika
« Válasz #36 Dátum: 2010. Április 22. - 11:36:16 »
Penge- Most látom, hogy gyakorlatilag te is ezt a módszert írtad le fentebb. :)
Egyébként teljesen irritációmentes a művelet.

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Módszerek, technika
« Válasz #37 Dátum: 2010. Április 22. - 13:37:56 »
zolio- hát igen kb. egy módszert írtunk körbe, részemről hogyan kell helyesen kiborotválni fél cm-es szőrt, kb 2 perc alatt... A 30 foknál kisebb szögtartást látom lényegnek, illetve nálam egy ilyen gyors húzás kb fél centi, úgy, hogy visszafele, alig emeltem fel a pengét a bőrről és kb minden 5-10-ik húzás után öblítettem le a borotvát. Nekem teljes BBS és friss érzés volt utána is, pedig aftert sem kapott az arcom. Azóta  megint nem sikerült borotválkoznom, úgyhogy a módszer tovább tanulmányozása még várat magára.. 

Nem elérhető vidak

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 910
Re:Módszerek, technika
« Válasz #38 Dátum: 2010. Április 29. - 22:44:34 »
Azt hiszem megvan a helyes módszer "toka" tájékra. Az XTG nálam nem játszik, valahogy nem esik kézre. Eddig úgy csináltam hogy második körben már száliránnyal szemben húztam le, de annak valahogy nem lett jó vége. A legjobb út eddig egy finom kör (Progress, ~2), majd egy durva (5ös), ezútán ATG már nem volt gond.
[ed: agresszív~durva?]

Nem elérhető balogh_lorand

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 41
  • szinten mernok:-)
Miert DE?! Avagy visszateres a gyokerekhez?
« Válasz #39 Dátum: 2010. Szeptember 29. - 01:29:34 »
Miert?!! Miert vagyunk mi itt?!! Mi az ami arra inspiral minket hogy visszaterjunk egy olyan borotvalkozasi modhoz amit masok esetleg elavultnak tartanak? Hiszen tele van a vilag "jobbnal -jobb" villanyborotvakkal, sokpenges csodakkal, mellyekkel pillanatok alatt irritaciomentes borotvalast lehet elerni?? Talan eppen ezert vagyunk itt, ezena a forumon, a pillanat miatt? ! Amiatt a 15-20 perc miatt amig egy kicsit lelassithatunk , le kell lassitanunk, mert a penge nem bocsajt, figyelmeztet ha sietunk?!Jo neha lelassitani egy kicsit, megfontolni a mozdulatot, elokesziteni a "terepet", elvezni a percet, apolni a hagyomanyt. Ti miert  vagytok itt?

Nem elérhető rty42

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1916
Re:Miert DE?! Avagy visszateres a gyokerekhez?
« Válasz #40 Dátum: 2010. Szeptember 29. - 10:47:25 »
Hiszen tele van a vilag "jobbnal -jobb" villanyborotvakkal, sokpenges csodakkal, mellyekkel pillanatok alatt irritaciomentes borotvalast lehet elerni??
Egyrészt sokan azt tartjuk, hogy a modern készülékek épphogy nem garantálnak irritációmentességet. Sokan azért térnek vissza a DE-hez és a str8-hez, mert az - ellentétben a reluxákkal/villamosokkal - nem irritálja a bőrüket. Emellett nyilván nagyon komoly értékkel bír az a lenyugvás és ráhangolódás ami elengedhetetlen feltétele elsősorban a késes borotválkozásnak (de a DE-hez sem árt  :borotva:). Aztán ott a gyűjtői szenvedély. Sokunkat elkap a gépszíj hogy minél régebbi, minél patinásabb borotvákat szerezzünk, mintegy kompenzálva korunk sokszor frusztráló "minden műanyag, minden eldobható" hangulatát.
... a nyúlon túl?

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Módszerek, technika
« Válasz #41 Dátum: 2010. Szeptember 29. - 10:52:48 »
Technikai oldalról pedig az egykéses, egypengés megoldások azok, amik a legegészségesebbek. Sajnos a mai világban a marketing, az innováció  pont az, ami miatt csak kevesen tudják ezt! Az egyéb "mellékhatásokat" rty42 nagyon jól megfogalmazta.

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Módszerek, technika
« Válasz #42 Dátum: 2010. Szeptember 29. - 13:21:46 »
Technikai oldalról pedig az egykéses, egypengés megoldások azok, amik a legegészségesebbek...

Nem vitatkozom, érdeklődöm: Miért is?
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető rty42

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1916
Re:Módszerek, technika
« Válasz #43 Dátum: 2010. Szeptember 29. - 15:23:42 »
a két és több pengés megoldásoknál pont az a probléma amivel büszkén hirdetik őket: az első penge kiemeli a szőrszálat, így a második a gyökérhez még közelebb tudja azt elvágni -> máris kész a jó kis szőrbenövés  :borosta:
... a nyúlon túl?

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Módszerek, technika
« Válasz #44 Dátum: 2010. Szeptember 29. - 16:01:52 »
a két és több pengés megoldásoknál pont az a probléma amivel büszkén hirdetik őket: az első penge kiemeli a szőrszálat, így a második a gyökérhez még közelebb tudja azt elvágni -> máris kész a jó kis szőrbenövés  :borosta:

Mechanikailag mindenképpen érdekes, WTG iránynál elvileg pont lefelé kellene nyomnia, XTG-nél ugye oldalra, max. ATG iránynál lehetne ez igaz, viszont a a pengék nem érnek össze, tehát a szőrszál némileg visszahúzódik, mégha ki is emelte a penge.

Van valakinek a különböző gyártók/fórumok/hitek sugallta képen kívül saját, tapasztalata. Nekem a 2 ill. 3 pengés patronos Gillette fejektől sem volt benövésem, és az arcomat is pontosan annyira irritálta, ha ATG-ben húztam, mint most a LORD L6 a Super Chrome pengével. Az irritálást úgy (m)értem, hogy ATG borotválkozás után 4 napig nem sikerült fájdalom és irritációmentesen megborotválkoznom WTG irányban sem.

Kíváncsi vagyok a többiek véleményére, tapasztalatára is.
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici