Szerző Téma: Proraso  (Megtekintve 87727 alkalommal)

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Proraso
« Dátum: 2011. Február 26. - 23:05:42 »
.

Nem elérhető rty42

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1916
Re:Proraso
« Válasz #1 Dátum: 2011. Február 26. - 23:49:50 »
... a nyúlon túl?

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Proraso
« Válasz #2 Dátum: 2011. Február 27. - 00:08:35 »
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető KunEmber

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3443
  • a babérolaj szerelmese
Re:Proraso
« Válasz #3 Dátum: 2011. Február 27. - 08:41:32 »
némi szakirodalom:
http://pamacsespenge.blog.hu/2010/04/27/borotvaelen_sul_filo_del_rasoio
ÓÓÓ, hát ennek a tubusa szerepelt a nemolyanrégi patronos képen :)

Nem elérhető tritrek

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 854
Re:Proraso
« Válasz #4 Dátum: 2011. Április 05. - 11:10:40 »
Igaz, eddig csak a szappant próbáltam, szóval a krém meg az AS még várat magára, de eddig valahogy nem pottyantottam be tőle. Annak ellére sem, hogy a borotválkozás egyik nagy legendája...
OK, megvolt a mentol "kick", az igen, nagyon kellemes, meg kell, hogy hagyjam, de viszont semmi illata sincs! Az AS is ilyen semleges, épp csak mentolosan hűsítő, semleges illatú?

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Proraso
« Válasz #5 Dátum: 2011. Április 05. - 11:28:16 »
Enyhe illata van az AS-nek, de nem tart soká. Nyári borotválkozáshoz ideális.
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető KunEmber

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3443
  • a babérolaj szerelmese
Re:Proraso
« Válasz #6 Dátum: 2011. Április 05. - 13:30:10 »
Igaz, eddig csak a szappant próbáltam, szóval a krém meg az AS még várat magára, de eddig valahogy nem pottyantottam be tőle. Annak ellére sem, hogy a borotválkozás egyik nagy legendája...
OK, megvolt a mentol "kick", az igen, nagyon kellemes, meg kell, hogy hagyjam, de viszont semmi illata sincs! Az AS is ilyen semleges, épp csak mentolosan hűsítő, semleges illatú?
Egy terméknek nem kell megőrjítenie, akkor is csendes sztárrá válhat, ha csak a dolgát végzi. Ellenben azt bármikor, bárhol ;)

Nem elérhető tritrek

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 854
Re:Proraso
« Válasz #7 Dátum: 2011. Április 05. - 13:56:08 »
Igaz, eddig csak a szappant próbáltam, szóval a krém meg az AS még várat magára, de eddig valahogy nem pottyantottam be tőle. Annak ellére sem, hogy a borotválkozás egyik nagy legendája...
OK, megvolt a mentol "kick", az igen, nagyon kellemes, meg kell, hogy hagyjam, de viszont semmi illata sincs! Az AS is ilyen semleges, épp csak mentolosan hűsítő, semleges illatú?
Egy terméknek nem kell megőrjítenie, akkor is csendes sztárrá válhat, ha csak a dolgát végzi. Ellenben azt bármikor, bárhol ;)
Biztos, de én azért szeretem az illatos dolgokat :D És ha van olyan cuccos is, ami jó is meg, illatos is, akkó?  ;) Ettől függetlenül jó szappany, csak én örültem volna mondjuk valami uborka illatnak mondjuk, az menne a hűsítéshez, hogy már ne legyen az uncsi mentol  :crazy:

Nem elérhető Spoon

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 157
Re:Proraso
« Válasz #8 Dátum: 2011. Április 05. - 21:56:15 »
Nálam az AS balzsam brutál mentolos hideget idéz elő...épp ezért nyáron imádom.

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Proraso
« Válasz #9 Dátum: 2011. Április 15. - 11:12:42 »
Télre semmiképp nem ajánlott, megfagy az ember arca tőle :) Egyébként nem egy rossz krém, a nagyon erős hűsítő hatása nekem néha túlzottan is sok.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető KunEmber

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3443
  • a babérolaj szerelmese
Re:Proraso
« Válasz #10 Dátum: 2011. Június 18. - 19:40:19 »
Ma kipróbáltam, értek minden pozitívumot és negatívumot vele kapcsolatban. Nekem bevált :borotva:

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Proraso
« Válasz #11 Dátum: 2011. Június 24. - 23:24:47 »
 ;), pont most írtam a balzsamról és a varázsmogyoróról a mai borotválkozásom topicban.

A Proraso balzsam ugyan nem hűsít, viszont érzékeny bőrre nagyon jó. Proraso-tól az arcvíz, na az hűsít! Konkrétan antarktiszt varázsol az arcodra, de nyáron nagyon jó szerintem.

Látom, erősen megoszlanak a vélemények... Hadd bonyolítsam egy kicsit én is a képet. Már használtam párszor a szantálos skinfoodot. Az illata igenis tartós, legalább 1-2 órát megmarad. Az irritációt érezhetően csökkenti. Sajnos azonban igen erősen érzem a többek által emlegetett szárító, "maszk" érzést - bár annyira nem súlyos a helyzet, mint mondjuk egy alkoholos aftershave után.
Gondolkozom ezért tehát rajta, hogy elcseréljem egy Proraso balzsamra (varázsmogyoró!, a régi angol borotválkozóskönyv, amit a linktárból letöltöttem, a bay rum mellett csakis ennek a kivonatát ajánlja, +úgy hallottam, hogy mentolosan hűsít) vagy L'oreal men expert zselére. De még az is lehet, hogy elrakom télire...
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető Bubu

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1716
Re:Proraso
« Válasz #12 Dátum: 2011. Július 15. - 19:39:26 »
Uraim,
Ez a fajta Pro/Pre krém is annyira mentolos,hűsítő,mint a zöld kiszerelésű?
http://connaughtshaving.com/prosens.html
Baa baa black sheep, have you any wool? Yes Sir, yes Sir, three shaves full.

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Proraso
« Válasz #13 Dátum: 2011. Július 15. - 23:30:09 »
Ez is hűsítő, de nem annyira. Már majdnem el tudom pl. viselni.  :evil: Ettől még elviselhetően ég a pofám, és a szemem is csak könnyezik, nem folyik belőle patakokban. Aki bírja a mentolokat a bőrén, annak valószínűleg nagyon kellemes érzés lehet.

Uraim,
Ez a fajta Pro/Pre krém is annyira mentolos,hűsítő,mint a zöld kiszerelésű?
http://connaughtshaving.com/prosens.html
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető tothzoltan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4326
Re:Proraso
« Válasz #14 Dátum: 2011. Július 16. - 06:12:12 »
Nekem tul gyenge. A zoldet sokkal jobban szeretem. Az igaz, hogy evtizedes allamigazgatasi munka soran az ember pofajan elegge megvastagszik a bor...
"Gól, amit a bíró megad, avagy az minősül OFF-nak, amit a moderátorok annak gondolnak."

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici