Szerző Téma: Borotvapengékről általában  (Megtekintve 365249 alkalommal)

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #120 Dátum: 2010. Április 05. - 23:42:38 »
A használt pengével mit csináltok? Amit már többször használtatok és már nem kell?
Kidobjátok csak úgy a kukába? Vagy van ahol le lehet adni, mint "veszélyes" hulladék?
Esetleg újraélezitek valahogy?

..kénsavam nincs itthon...
kólát, és sört meg nem iszok

Idézet magamtól: „...ráadásul szép lustán, évekig gyűjtögethetjük őket egy sörösdobozban, míg az meg nem telik, és az egészet be nem dobjuk az első utunkba kerülő szelektív fémhulladék-gyűjtő tartályba.”
Ha nem iszol kólát meg sört, vegyél dobozos Fantát!  ;D
Esetleg a családban kérjél valakitől egy üres dobozt, szerintem nem egy lehetetlen feladat.  ???
Vagy gyűjtsd akármiben, csak a kukába ne dobd egyenként.
Élezgetni is élezgetheted, ha mazochista vagy, vagy túl sok az időd, de szerintem itt senki sem élez zsilettpengét.

Nem elérhető morphin

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 428
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #121 Dátum: 2010. Április 06. - 08:21:39 »
Idézet
Élezgetni is élezgetheted, ha mazochista vagy, vagy túl sok az időd, de szerintem itt senki sem élez zsilettpengét.

Na majd én! :D Mondtam, hogy kaptam ajándékba egy Bakony-t  8) Tényleg ki fogom próbálni bár igaz,hogy értelme az nemvan...amúgy jó kis műszer,magától forgatja a pengét...csak tologatni kell.

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #122 Dátum: 2010. Április 06. - 13:27:27 »
El kell keserítselek, nem fogod tudni újraélezni a ma forgalomban lévő DE pengéket...gyakorlatilag úgyszólván bevonatokkal borotválkozunk, nem acéllal, úgyhogy max a bevonatot lehet a Bakonnyal lekapírgálni, illetve a meglévő "gothic arch" /magyar megfelelője (exact ford. gót ív) még mindig nincs meg.../ szóval ezt az él geometriát totál elrontani.   

Nem elérhető wmiki

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 20
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #123 Dátum: 2010. Április 11. - 18:23:12 »
Penge kiválóak voltak a tanácsaid.
Az eldobható Lord3, és az L6 is nagyon jók, kevésbé kín velük a borotválkozás.
még majd a habosításról megkérdezlek, mert egy picit hajlandó vagyok mérgezni a bőröm, ha még kényelmesebb lesz.
Addig viszont az érdekelne, hogy milyen pengét javasolsz?
Láttam a piacon kék Crome diamont-ot (Germany) 100Ft-ért, de nem ruháztam be...
nem akarom végigpróbálni az összeset abból sem.
Te miket szeretsz, javasolsz?

Nem elérhető morphin

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 428
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #124 Dátum: 2010. Április 11. - 20:20:23 »
Ma kipróbáltam az SFK kést...hát a technikám egyelőre nagyon szar,szval nem mertem a toka részt késsel végig csinálni.Azt befejeztem DE-vel.És az apropó ami miatt ide írom,hogy most volt először egy Feather a borotvában.Elsőre nagyon precíz,éles...nekem talán már túl éles is.Sikerült megvágnom magam egy-két helyen,de nem annyira gáz.Igazából még nem tudom mérlegelni, hogy annyival jobb-e mint amennyivel többe kerül.Még párszor használom aztán csak kialakul róla a kép...mindenesetre én is csak ajánlani tudom mindenkinek. ;)

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #125 Dátum: 2010. Április 12. - 02:44:23 »
wmiki- hogy milyen DE pengével fogod a legjobban érezni magad, sajnos ezt nem lehet előre megmondani. Én elég sok m.o-n kapható pengét próbáltam, teszteltünk is alaposan egy párat, én megmaradtam a hazai pályás LORD Superchrome-nál.  A Gillette, Wilkinson, Astra, BIC itthoni szériái, ugyan mind használhatóak, de mindegyikben volt valami kifogás, ami miatt egyiket sem preferáltam, számomra nem szárnyalták túl semmilyen tekintetben a hazai pályás LORD-ot. És ha már alább meg lett említve a Feather-t még nem próbáltam, arról műszakilag annyit tudok, hogy kb fele olyan vastag, mint a többi fent említettek, ezért valószínűleg az élgeometriáját nézve élesebb is. A hátrányai is biztosan megvannak emiatt, hamarabb kopik, "belebeg" ( és megvág ) csak jöjjön egy vastagabb szőr, vagy egy rossz mozdulat... Kipróbálnám szívesen, majd Ed-től én is rendelek egy-egy csomaggal...

Crome diamont (Germany) nem ismerem, nem egy populáris márka az biztos. Talán egy próbát megér, de a 100Ft kicsit gyanús, hogy nem Germany, hanem pl. China! és akkor már nem annyira jó az ár (sem a minőség)..

Habosításról pedig nem érdemes a véleményemet kérdezned, "mindenevő" vagyok e tekintetben, nálam akár a leggagyibb b.krémek és habok is megteszik, legfeljebb keverek hozzájuk valamit házilag, amitől megtáltosodnak.. 

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #126 Dátum: 2010. Április 12. - 08:07:13 »
wmiki, a pontosság kedvéért: nem Crome Diamont, hanem Croma Diamant. A B&B-n akik használják, szeretik. Egy biztos: a 100Ft/doboz mindenképpen nagyon jó ár, annyiért megéri venned egy pár dobozt, ha megint arra jársz, mert alaphangon minimum kétszer ennyibe kerül. Ráadásul ezek 10-es dobozok, és annyira nem lehet rossz (mégis csak német gyártmány), hogy 10 Ft/pengét ne érjen meg.



Nem elérhető toxin

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 407
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #127 Dátum: 2010. Április 12. - 22:03:06 »
Ma kipróbáltam morphin által küldött Gillette pengét. Ahhoz képest hogy milyen régi, elég éles volt, sőt nagyon jó állapotban. Öröm volt vele borotválkozni ;D Ha valaki tud szerezni ilyet nagyobb tételben, szóljon bátran :D

Az alábbi képen látható:
1960s Silver Gillette Bleue France
"Buy the ticket, take the ride..." /Hunter S. Thompson/

Nem elérhető morphin

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 428
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #128 Dátum: 2010. Április 13. - 17:09:00 »
Örülök,hogy az öregvas ilyen jól teljesített...ha arra kerül a sor,valami ünnepnapon :D én is kipróbálom.

Nem elérhető Juby

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 136
  • Mr
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #129 Dátum: 2010. Április 13. - 19:33:27 »
Egy ideje tesztelgetem a DE pengéket,még nem jutottam a végére.Eddig a Lord Superchrome teljesített a legjobban,annak ellenére hogy rozsdásodik sokáig bírja és nagyon éles.

Nem elérhető wmiki

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 20
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #130 Dátum: 2010. Április 14. - 07:32:38 »
neked meddig bírja a SChrome penge?

zsolabácsi

  • Vendég
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #131 Dátum: 2010. Április 14. - 08:23:35 »
Lord superchrom nálam is a legjobb!

Nem elérhető gas

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 149
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #132 Dátum: 2010. Április 14. - 10:39:49 »
Én 8 alkalommal használam az LSC-t,jó penge.Rozsdásodást nem tapasztaltam.

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #133 Dátum: 2010. Április 14. - 18:05:56 »
Nem tudom, Ti hogy vagytok vele, nekem a zsír új SuperChrome az etalon, mármint annak első használata, másodiktól én is kb 8-10 alkalomig használnám, de ezt mostanában nem várom meg, inkább megy a késavas olvasztóba. Sokan mások pedig pont az ellenkezőjét mondják ennél a pengénél, hogy az első használat a durva, és csak utána járatódik be a penge. 5-10 használatig pedig simán bírja az adott borosta függvényében. Ennyire másképp érzünk???


Nem elérhető gas

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 149
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #134 Dátum: 2010. Április 14. - 18:10:08 »
Kedves Penge barátom az LSC  elég jó,csak 1 jobbal volt dolgom az a Feather.De árban az LSC  verhetetlen az biztos.Ha elfogy a raktárkészletem én LSC-t veszek.Szóval én hasonlóan érzek mint te!

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici