Szerző Téma: Állványok, dobozok, ládikák, tokok  (Megtekintve 138765 alkalommal)

Nem elérhető snake

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1570
Re:Állványok, dobozok, ládikák, tokok
« Válasz #135 Dátum: 2011. December 18. - 20:43:06 »
A fogorvosi rendelő mellett lakunk.


Petőfi sztrít és a pálinkafőző a szembeszomszédom.  :D
Rájöttem, hogy uralkodni nem is nehéz, csak trónhoz jusson az ember ebbe a tolongásba. (Rejtő J.)

Nem elérhető snake

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1570
Re:Állványok, dobozok, ládikák, tokok
« Válasz #136 Dátum: 2011. December 18. - 20:47:17 »
Tessék egy állvány



Jól néz ki, köszi.
Most már nem megyek ki a szerszámoskamrába a tolómérőért, de holnap megmérem, hogy a pamacs meddig csúszna bele. Lehet, hogy meg is rendelem, mert elsőre jól néz ki.
Megjegyzem nincs két hete, hogy Kínából jött egyéb cuccom. Szoktam velük ebay-en üzletet kötni, idáig még mindig minden simán ment (csak a hosszú szállítási idejükkel van bajom, hetek, mire megjönnek onnan a dolgok)
Rájöttem, hogy uralkodni nem is nehéz, csak trónhoz jusson az ember ebbe a tolongásba. (Rejtő J.)

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Állványok, dobozok, ládikák, tokok
« Válasz #137 Dátum: 2011. December 19. - 10:31:58 »
Állványötlet:

H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető Lacus_65

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1046
Re:Állványok, dobozok, ládikák, tokok
« Válasz #138 Dátum: 2011. December 19. - 10:37:05 »
Ez jó!
Szerintem a következő találkozóra viszek egy ilyesmit mutogatni! :D

Nem elérhető snake

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1570
Re:Állványok, dobozok, ládikák, tokok
« Válasz #139 Dátum: 2011. December 19. - 19:44:20 »
Hát nagyon úgy fest, hogy az állvány nem mindegy, milyen lesz, legalább is az ő anyagvastagságát tekintve.

Mivel a pamacsom acél fogantyús, így természetesen talpnehéz. Magyarán akkor a legstabilabb, ha a szőrök a mennyezet felé néznek.. Így viszont pont az ellenkező irányba folyik a víz, mint ahogy én azt szeretném. Már ha marad a folyáshoz elég mennyiség rajta a rázás után.
Ráadásul a nyél kiképzése is olyan, hogy nem a végén a legszélesebb az anyag, hanem középen a legszélesebb, majd a vége felé ismét keskenyedik, effektíve hordó formájú.



Így ha tömör anyagról lenne szó, akkor magának a nyélnek nyilván valahol középen lenne a súlypontja. Viszont a szőröket tartó kis perselynek likat kellett, hogy fúrjanak-esztergáljanak ebbe a hordó formába, így logikusan a szőrök felé eső vége könnyebb lett. Mivel pedig az acél és a borzszőr közt elég jelentős eltérés mutatkozik fajsúly (sűrűség) tekintetében, így elmondható, hogy a nagyobb erőkar sem elég ahhoz, hogy a szőrök ellensúlyozzák a kifúrt acél hiányát.
Ergo a pamacs súlypontja egy kissé az acélfogantyú közepétől a talp felé található.
Nyilván ez nem jelentene problémát, ha a talpán lenne a legszélesebb, a hordó forma miatt viszont a súlypontjánál már keskenyebb, mint a közepén, így nem akasztható fel úgy a szokványos állványra, hogy ne mocorogjon. Gyakorlatilag keljfeljancsiként kíván működni, ha a szőröket lefelé tartva fordítom.
Erre akkor jöttem rá, mikor állványvásárlás előtt tolómérővel mértem, hogy mekkora nyílás kéne hozzá. Mivel a tolómérő anyagvastagsága sem túl nagy, így annak nyílásában is billegett, nem volt, ami megtámassza.
A megoldást szerintem kétféle lehet:

Az egyik, hogy jól kirázom belőle mindig a vizet és szépen a talpára állítom.  :D

A másik, hogy csináltatok állványt hozzá, nem pedig vásárolok, mert olyat, ami nekem jó lenne, úgysem árulnak sehol.
Valahogy úgy képzelem, hogy egy 0,5-1 cm vastag anyagba kónuszos furatot esztergáltatok, logikusan kissé nagyobbat, mint maga a fogantyú, hogy ne szoruljon. Így a vastagabb anyag már megtámasztaná a cuccot, nem nagyon tudna billegni.
Nyilván fából ez sokkal egyszerűbb és olcsóbb, mint fémből, bár igazándiból utóbbiból lenne az tuti.

Vélemény?
« Utoljára szerkesztve: 2011. December 20. - 07:32:35 írta fonthunter »
Rájöttem, hogy uralkodni nem is nehéz, csak trónhoz jusson az ember ebbe a tolongásba. (Rejtő J.)

Nem elérhető snake

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1570
Re:Állványok, dobozok, ládikák, tokok
« Válasz #140 Dátum: 2011. December 19. - 19:46:47 »
Ha a beszúrt képet nem látom, akkor mi a szutyok van???
Rájöttem, hogy uralkodni nem is nehéz, csak trónhoz jusson az ember ebbe a tolongásba. (Rejtő J.)

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Állványok, dobozok, ládikák, tokok
« Válasz #141 Dátum: 2011. December 19. - 20:01:07 »
Valószínűleg nem voltál a SRP-n regisztrálva, azért. Feltettem máshova, hogy láthasd. ...ha egyre gondoltunk.  ;)
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető snake

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1570
Re:Állványok, dobozok, ládikák, tokok
« Válasz #142 Dátum: 2011. December 19. - 20:03:17 »
Lehet, hogy láma vagyok, de mi az az srp?
Rájöttem, hogy uralkodni nem is nehéz, csak trónhoz jusson az ember ebbe a tolongásba. (Rejtő J.)

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Állványok, dobozok, ládikák, tokok
« Válasz #143 Dátum: 2011. December 19. - 20:05:49 »
Egy nagy nemzetközi borotvafórum az USA-ban:

http://straightrazorplace.com

Nem vagy láma, aki még nem találkozott vele, nem ismerheti.
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető snake

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1570
Re:Állványok, dobozok, ládikák, tokok
« Válasz #144 Dátum: 2011. December 19. - 20:49:10 »
És milyen módon függ össze az itteni képfeltöltés az ottani regisztrációval?
Rájöttem, hogy uralkodni nem is nehéz, csak trónhoz jusson az ember ebbe a tolongásba. (Rejtő J.)

Nem elérhető bgakos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5276
  • 7/8"-os kést keresek
Re:Állványok, dobozok, ládikák, tokok
« Válasz #145 Dátum: 2011. December 19. - 21:08:54 »
Az onnan átlinkelt képeket csak akkor látod, ha az SRP-n tag vagy.
HW: Razorock Game Changer .084, Ap Shave Co. pamacsok
SW: B&M, Stirling, Tabac

Nem elérhető snake

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1570
Re:Állványok, dobozok, ládikák, tokok
« Válasz #146 Dátum: 2011. December 20. - 06:40:17 »
Nem az srp-ről linkeltem a képet, hanem a flickr-ről. És természetesen nem másét, hanem a saját képemet, így logikusan a flickr portálon regisztrálva vagyok. :)

Most nem akarok átmenni másik topikba, hogy a thread megmaradjon, ezért itt kérdezném meg, hogy akkor hogy is lehet ide úgy képet feltenni, hogy mindenki lássa?
Az általam belinkelni kívánt objekt 752x500 pixeles, 124 kb nagyságú kép, teljesen nyílt szájtra feltöltve, státusza publikus.
Az ottani linket tettem be itt a kép beszúrása ikon által felkínált keretek közé. Megjelenni viszont nem látok semmit.  ???
Rájöttem, hogy uralkodni nem is nehéz, csak trónhoz jusson az ember ebbe a tolongásba. (Rejtő J.)

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Állványok, dobozok, ládikák, tokok
« Válasz #147 Dátum: 2011. December 20. - 07:42:03 »
Snake, ez nem a portál és nem a te hibád. A Flickr majd' egy éve megváltoztatta a stratégiáját és nem szereti, ha direkt linkként beágyazzák a hozzájuk feltett képet. Ezt két módon lehet megkerülni:
1. Keresel egy barátságosabb képfeltöltő helyet Photobucket, Imageshack, Indafoto stb.
2. Ha ragaszkodsz a Flickr-hez és láttatni is akarod a fórumban a képet, akkor:
- a Share gomb megnyomása után rámész a Grab the HTML/BBCode -ra és az ott megjelenő sorok közül kimásolod az IMG-k közötti részt.
...Voilá!  :boldog:
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető snake

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1570
Re:Állványok, dobozok, ládikák, tokok
« Válasz #148 Dátum: 2011. December 20. - 17:57:26 »
Mivel néhány fotós szájton van regem, így megpróbálkozom egy másikkal mindjárt.
Rájöttem, hogy uralkodni nem is nehéz, csak trónhoz jusson az ember ebbe a tolongásba. (Rejtő J.)

Nem elérhető bgakos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5276
  • 7/8"-os kést keresek
Re:Állványok, dobozok, ládikák, tokok
« Válasz #149 Dátum: 2011. December 20. - 18:35:28 »
Rögzítsd mágnessel, úgy lóghat.

Hát nagyon úgy fest, hogy az állvány nem mindegy, milyen lesz, legalább is az ő anyagvastagságát tekintve.

Mivel a pamacsom acél fogantyús, így természetesen talpnehéz. Magyarán akkor a legstabilabb, ha a szőrök a mennyezet felé néznek.. Így viszont pont az ellenkező irányba folyik a víz, mint ahogy én azt szeretném. Már ha marad a folyáshoz elég mennyiség rajta a rázás után.
HW: Razorock Game Changer .084, Ap Shave Co. pamacsok
SW: B&M, Stirling, Tabac

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici