Szerző Téma: Astra  (Megtekintve 44424 alkalommal)

Nem elérhető zolpat

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 137
Re:Astra
« Válasz #120 Dátum: 2016. Október 27. - 11:04:45 »
Használ itt még valaki 901-es Astrát rendszeresen?? :crazy:

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Astra
« Válasz #121 Dátum: 2016. Október 27. - 11:51:06 »
Nincs vele semmi baj, ez egy Gillette Slim Twist TTO fejes tech koppintás.

De igen, hogy ne keveredhessenek jogi vitába, s ne kelljen liszencet venni, karakterén kicsit változtattak, a konfort érzet hátrányára.

De aki ( mint én is ), szereti az alapos készülékeket, akkor ez jóbarátja lehet.

Ahogy mondani szokták, ez egy harapos tech.
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető zolpat

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 137
Re:Astra
« Válasz #122 Dátum: 2016. Október 27. - 14:23:28 »
Na,akkor örülök hogy valaki még értékeli a KGST borotvákat ;D Én inkább a használati-gyakorlati értékét veszem alapul egy eszköznek,mint a márkát(hírnevet)reklámot stb.vegyem figyelembe. Én nagyon szertem a 901-es Astrát(vagyis mindkettőt,mert kettő is van:)
Csodákozva figyelem hogy valaki kiad egy borotváért több tízezret,meg ilyen-olyan angol borotvakrém+pacsuli,borzszőr pamacs,hadd ne soroljam...Én egyszer összeszámoltam,ha mindenből a nagyon márkásat_menőt venném szinte 50-60e lenne egy készlet :crazy: Ez persze az én MAGÁNVÉLEMÉNYEM!
Holott néhány ezerből is össze lehet hozni egy jó kis borotva felszerelést..
Én a 901-et használom,zöld Lord pengével,Barbon vagy Figaró habzóval,ugyanezen márkák AS-ével,meg azt hiszem talán lószőr pamaccsal,teljes megelégedéssel :hurra:
Mondjuk én mindig is szerettem a retro dolgokat.. :futyul: Talán ezért járok egy 30éves 740-es Volvoval,ha mopedezni van kedvem,felpattanok a 207-es babettámra,ha meg a kisboltba ugrok el,akkor vígan tekerem a szintén vagy 30 éves csepel bicajomat. :bor:
Énis szeretem a harapósabb borotvákat,jó érzés érezni a penge élét az orcámon :borotva: Meg szinte harsog ahogy elvágja a szőrt ;D
Használtam Lord Smartot is,nagyon jó kis borotva,és alapos is,de a 901-esnél éreztem azt a tiszta-friss érzést,még a borotválkozás után órákkal is...
Lehet azért mert az aztán leszedi az elhalt hámsejteket rendesen,még szerintem a nem elhaltakat is.. :crazy:
Szerintem közelebb kerül a penge éle a bőrhöz,mint más kíméletesebb borotváknál....
Szóval én max.meg vagyok vele elégedve...Azért lehet megtartom a Slim Twistemet is :futyul:





Nem elérhető zolpat

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 137
Re:Astra
« Válasz #123 Dátum: 2016. Október 27. - 14:44:09 »
Tényleg,jut eszembe...maj a napokban szekrényürítést tartok már,lesz egy pár borotvám,aki új gazdit keres...8-9db biztosan ;D
Majd az elad topicban jelentkezem,ha eljutok odáig ;D.... Nem drága darabok..Gillette,Lordok,műanyag Wilki stb..

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Astra
« Válasz #124 Dátum: 2016. Október 27. - 15:15:28 »
Hát ha a pénzt nézzük, lehet low és high end irányában mozogni, az igazság talán félúton leledzik.

Volt kezemben soluna és 60ezres csoda masina is. Én egy 2011-s r41 ben találtam meg a hű társamat. Ami ugye kb 10eFt. Ha azt nézem, hogy egy négy fejes csomag a csúcs patronosokba 6-8eFt és max 10 alkalmat visel el. Akkor már második hónapban nyereséges.

Bár nem rossz a 901, nekem esztétikai kétségeim vannak felé.

De mint írtam, ha a Twist és a 901 közt kellene választani, az utólsóra esne a voksom.
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető zolpat

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 137
Re:Astra
« Válasz #125 Dátum: 2016. Október 27. - 15:41:50 »
Hát igen,egyetértek veled...Kipróbálás erejéig nálam is volt egy Feather,valami 40-50 ezres kategória...Semmivel sem teljesített jobban,mint sok a tizedébe kerülő DE...
Nem azt modom hogy húúú ez a legjobb borotva a világon(mármint az Astra)de az én igényeimet max.kielégíti...A fürdőben nem közönség előtt szoktam borotválkozni :evil:
Az asszony szerint ez már annyira csúnya hogy szép ;D Nekem meg kifejezetten tetszik..
Én a fejemet is ezzel borotválom,6-7napos hajzatnál sem sokat gondolkodik.. :crazy:
Mondjuk azért rutint meg odafigyelést igényel,szerintem egy kezdő DE-s ne a 901-est válassza..

Nem elérhető vetus.novacula

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 301
Re:Astra
« Válasz #126 Dátum: 2016. Október 27. - 21:04:07 »
Ez érdekes kérdés. A Feather Stainless DE készülékekre kimondottan jellemző, hogy nem 'no pressure' technikával kell őket használni.
Ha figyelmesen olvasol a témában itt a fórumon, több olyan hozzászólást találsz ami arról számol be, hogy a Feather Stainless mennyire kíméletes és nem alapos készülék.

Igen a ne nyomd technikával tökéletesen ilyen ez a borotva. Ha meg egy picit jobban arcra nyomod Feather pengével, ahogy ezt a készüléket használni kell, csodálatosan teljesít.

Kellően alapos lesz úgy, hogy a kíméletessége szinte semmit nem változik. Ezt nem láttam leírva itt sehol a fórumon. Csak a panaszkodást, hogy sokaknak mennyire nem jött be, mert nagyon nem alapos.  :nemtom:

Természetesen így használva  egy Feather Stainless DE borotva klasszisokkal jobb a mindennapi használat igénye esetén, mint bármelyik Astra. Az 50e Ft-os ára rögtön barátságossá válik, mert nem sok DE borotva tudja ezt.

Nem elérhető zolpat

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 137
Re:Astra
« Válasz #127 Dátum: 2016. Október 28. - 10:13:47 »
Szervusztok!
Állj-állj,itt lehet hogy valaki félreértett engem ;D Nos tehát,nálam,hangsúlyozom NÁLAM,a következő a helyzet: Igen kipróbáltam a Feather AS-t,csodálattal vettem kézbe,és szintén csodálattal használtam is,nem mondtam hogy nem jó,csak hogy nálam,az én szememben semmivel sem jobb a használati értéke mint az Astrának,igen,rájöttem már pár húzás után hogy ezt nyugodtan lehet egy kicsit rányomni az arcbőrre,akkor is nagyon jámbor marad..az eredmény még tökéletesebb.. Én inkább az elveimre akartam rámutatni az írásaimban...Pl.egymás mellé teszem a Feathert meg az Astrát...igen a Feather a nyerő,az esztétika,kivitelezés,minőség,talán tartósság tekintetében is...Aztán elvonulok a fürdőbe egyik fél orcámat a Featherrel,a másikat az Astrával húzom le,ugyanolyan tökéletes az eredmény mindkét oldalon! Az egyikért fizettem egy ezrest,a másikért hatvanat...Na nem...köszönöm,én legutóbb azért az 50-60 ezerért pl.az egész házamban lecseréltem az összes létező izzót ledes izzókra,na ennek több értelmét látom,minthogy a 60ezres Featheremmel villogjak magamnak a fürdőbe :D 
Megtehetném hogy beruházok én is egy több tízezres borotvára,de MINEK?? Szerintem pont ez a DE borotválkozás az egyik olyan kevés dolog közé tartozik az életben(sajnos),ahol a hatvanszor annyiba kerülő termékért biztos hogy nem kapsz hatvanszor olyan élményt,minőséget stb..
Ez nem olyan mint egy ház építés,ahol sz.r anyagokkal dolgozva,biztos az eredmény is hasonló sz.r lesz...Itt azért olcsóbb termékekkel is lehet profi eredményt elérni... Ez már inkább pszihológia,az ember birtoklási vágyára építve,tudom énis,az ember valahogy más érzéssel fog a kezébe,másként gondol rá,más érzésekkel is használja azt,amiről tudja hogy értékes,hogy sokkal többet adtam ki érte,mint ugyanezen termékek standard kiviteléért...Az elithez tartozás érzése,ismerem jól énis,csak totál más dolgokból kiindulva..
A mindennapos használatról annyit,hogy én az Astrával,hétközben minden nap borotválkozom,hétvégén 2 nap szünet,hetente cserélek pengét,5 hétköznap minden reggel az orcámat,egy körös borotválkozással,tusolás után Barbon vagy Figaró habzó,utána csak szigórúan száliránnyal szemben borotválás,néhol kis igazítás,de igazából én egy körnek mondom,és az eredménnyel meg is vagyok elégedve,mondjuk lehet kicsit mazochista vagyok :crazy:
Nem mondom,jópár évvel ezelőtt,mikor elkezdtem az Astrás korszakomat,eltelt egy kis idő mire összeszoktunk,de ma már semmi gond,még pontvérzés se,nagyritkán nagyon minimális irritáció a nyakon,de mire a melóhelyre érek,annak is vége...és ez így megy már jópár éve nap mint nap... :naughty:
Hétvégén meg a fejemet szoktam leborotválni,az addig használt pengével,és még tökéletesen veszi azt az akadályt is úgy az Astra,mint a benne szolgáló zöld Lord is..
Aztán pengecserével várom a hétfő reggelt :futyul:
Szóval nálam így megy ez.... :hat:


Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Astra
« Válasz #128 Dátum: 2016. Október 28. - 10:28:14 »
Itt én a zöld lord teljesítményén csodálkozok.

Nekem max egy alkalom

Pedig 26 éve csak DE-vel tolom, minden nap. Heti hét alkalommal.
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető GPF

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 400
Re:Astra
« Válasz #129 Dátum: 2016. Október 28. - 10:33:52 »
Pedig 26 éve csak DE-vel tolom, minden nap. Heti hét alkalommal.

Akkor lassan kezdesz megtanulni borotválkozni?  :bocs:
Van még, ami meg tud lepni?

Nem elérhető zolpat

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 137
Re:Astra
« Válasz #130 Dátum: 2016. Október 28. - 10:38:00 »
Egy alkalom?? Az nulla...Nekem egy hetet simán kibír,gyakorlatilag 5 alkalom az arcon,még utána lehúzom vele a fejem..Mondjuk nincs erős és sűrű szőrzetem..de lehet a borotva is számít,az Astrám azért kiengedi rendesen a pengeélt...Szóval nem tudom...a zöld nálam ennyit bír...a kék már nem...Az SC akár 10 alkalmat is nálam,csak az sajnos most elfogyott..

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Astra
« Válasz #131 Dátum: 2016. Október 28. - 10:39:07 »
Nincs.

Lassan egy darab falemezzel meggyalulom magam, csak férjen bele a készülékbe.


Nem vicc, 26 év alatt, max 3 patront használtam el. De minden karira kapok valakitől egy high end csodát.
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Astra
« Válasz #132 Dátum: 2016. Október 28. - 10:41:03 »
Egy alkalom?? Az nulla...Nekem egy hetet simán kibír,gyakorlatilag 5 alkalom az arcon,még utána lehúzom vele a fejem..Mondjuk nincs erős és sűrű szőrzetem..de lehet a borotva is számít,az Astrám azért kiengedi rendesen a pengeélt...Szóval nem tudom...a zöld nálam ennyit bír...a kék már nem...Az SC akár 10 alkalmat is nálam,csak az sajnos most elfogyott..

Értem,  de lassan kioffoljuk a topikot.
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető nork

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1583
Re:Astra
« Válasz #133 Dátum: 2016. Október 28. - 10:45:01 »
zolpat, teljesen jó a hozzáállásod, de sokunknak ez hobbi is. Nem rég írtam egy másik topikba, hogy pont kirhögöm az olyan kávéfőzőt, aminek a paramétereit fokozatmentesen lehet állítani és stb., de műszaki emberként nagyon is megértem, hogy valakinek ez a hobbija. Ugyanakkor  borotvám van 30+, ami még nagyobb hülyeség :-) de ez a hobbi, kihegyezni, csúcsra járatni a dolgot. Jobb, mint kocsmázni.
Egyébként nálam nem csak a kék-ződ Lord, de az Astra is kukába került asszem költözéskor, mert egy nem sokkal, vagy egyáltalán nem drágább angol Tech már fényévekkel jobb "nekem". Ha már innen nézzük.

Nem elérhető zolpat

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 137
Re:Astra
« Válasz #134 Dátum: 2016. Október 28. - 10:46:00 »
Oké,igazad van,bocsi...ez az Astra topik... :crazy:

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici