Szerző Téma: Utána: arcszesz, balzsam, olaj, hidratálás  (Megtekintve 392030 alkalommal)

Nem elérhető Csubakka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 125
Re:Utána: arcszesz, balzsam, olaj, hidratálás
« Válasz #330 Dátum: 2011. Január 17. - 22:50:51 »
Csubi, a kék denim borotvakrémet ismered???
Még nem volt hozzá szerencsém...de gondoltam már rá.
Hol lehet beszerezni?  ;D
A Marsból csináljunk Földet, a Földből meg Marsot...

zsolabácsi

  • Vendég
Re:Utána: arcszesz, balzsam, olaj, hidratálás
« Válasz #331 Dátum: 2011. Január 17. - 23:15:37 »
Utoljára a madaras teszkóban vettem, 600ft körül, de láttam már máshol is.

Nem elérhető Csubakka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 125
Re:Utána: arcszesz, balzsam, olaj, hidratálás
« Válasz #332 Dátum: 2011. Január 17. - 23:33:53 »
Sajna, olyan keleten nincs :( Debrecenben csak a Müller,ahol van valami keresnivaló.
A Marsból csináljunk Földet, a Földből meg Marsot...

zsolabácsi

  • Vendég
Re:Utána: arcszesz, balzsam, olaj, hidratálás
« Válasz #333 Dátum: 2011. Január 18. - 00:42:17 »
Nanee... Auchan nincs arrafelé??? Azt gondolná az ember, hogy minden nagyvárosba(és kicsibe) betették már a seg*üket  ???

zsolabácsi

  • Vendég
Re:Utána: arcszesz, balzsam, olaj, hidratálás
« Válasz #334 Dátum: 2011. Január 18. - 05:28:38 »
Ez itt nem a reklám helye ;)
Egyéb Alpa termékek innen kileshetők:http://www.alpaproducts.hu
(azt hiszem, valamelyik nap átugrok Párkányba, körbeszimatolni a dolgokat... ;D)

FBP

  • Vendég
Re:Utána: arcszesz, balzsam, olaj, hidratálás
« Válasz #335 Dátum: 2011. Január 20. - 20:55:13 »
Ilyen undorító látványra értem haza: http://www.kephost.com/view3.php?filename=0gcely5226j258n7ajti.jpg  :o
Hazalátogatott kedvesem nagynénje Svejcbúl. No, sokat nem értek a reá írtakból, mert sviccerdüccsül, meg fransziául írták.
Az illata komoly! Nem ilyenre számítottam (őszintén szólva csak halvány remény élt bennem arról, hogy jó lehet) de ez jó(nak tűnik)!!! ;D
Még ma megdolgoztatom  :borotva:

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Utána: arcszesz, balzsam, olaj, hidratálás
« Válasz #336 Dátum: 2011. Január 20. - 22:54:39 »
Huuu, de kár, hogy nem hozott még egyet nekem is a kedves nagynéni!  :borosta:
Használd egészséggel!  ;)  ...ha mégsem ízlik vevő vagyok rá!  ;D
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető sonkatekercs

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 83
Re:Utána: arcszesz, balzsam, olaj, hidratálás
« Válasz #337 Dátum: 2011. Január 21. - 06:44:26 »
És még egy felhasználási lehetőség, ha minden kötél szakadna:

  Kétliteres traubiszódából leiszol olyan két decit, két evőkanálnyi kristálycukrot teszel hozzá, és megvárod amíg a habzás elül. Ebben a szent, és egyszersmind üdvözült pillanatban ráöntöd a Pitralont.  ;D

  Ez a recept szájról-szájra járt még a boldogult kötelező sorkatonai szolgálat során, és "Kopaszvermut" névre hallgatott. Amolyan urban legend volt, mindenki hallott róla, (a merészebbek úgy mesélték, hogy a haverjuk haverja...  :fetreng: ) de senkit nem ismerek, aki valóban ivott volna ilyet.  :buek:

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Utána: arcszesz, balzsam, olaj, hidratálás
« Válasz #338 Dátum: 2011. Január 21. - 07:14:55 »
FBP,

ha bejön a klasszikus illatok "vonala", akkor ez is ízleni fog! Én nemrég rendeltem mintát ilyenből, nekem nagyon bejött! A németet is próbáltam (az a cédrusos), az sem rossz, de ez az eredeti svájci nekem jobban ízlik!

Ha esetleg valaki itt a fórumról hozzá tud jutni cseh(szlovák) Pitralonhoz, és tudna/akarna belőle hozzám eljuttatni, írjon legyen szíves egy pü-t! (Megpróbálok még Osztrákot is beszerezni, és akkor a következő talin lehetne egy nagy összehasonlító szaglászást rendezni!!!)
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

FBP

  • Vendég
Re:Utána: arcszesz, balzsam, olaj, hidratálás
« Válasz #339 Dátum: 2011. Január 21. - 08:08:34 »
És még egy felhasználási lehetőség, ha minden kötél szakadna:

  Kétliteres traubiszódából leiszol olyan két decit, két evőkanálnyi kristálycukrot teszel hozzá, és megvárod amíg a habzás elül. Ebben a szent, és egyszersmind üdvözült pillanatban ráöntöd a Pitralont.  ;D

  Ez a recept szájról-szájra járt még a boldogult kötelező sorkatonai szolgálat során, és "Kopaszvermut" névre hallgatott. Amolyan urban legend volt, mindenki hallott róla, (a merészebbek úgy mesélték, hogy a haverjuk haverja...  :fetreng: ) de senkit nem ismerek, aki valóban ivott volna ilyet.  :buek:

...vagyis: már senkit sem ismersz, aki ivott ilyet  :crazy:
én nem merném megtenni, még ha ez volna az egyetlen alkohol forrás is  :-X

FBP

  • Vendég
Re:Utána: arcszesz, balzsam, olaj, hidratálás
« Válasz #340 Dátum: 2011. Január 21. - 08:18:18 »
Ja, a tapasztalást majd elfelejtettem megosztani veletek:
Ugyebár először nagy volt a megörülés, majd beleszaglintva nem tűnt durvának az illathatás, sőt! Este beretválkozás, majd Pitralon kipróbálás. Na, így már kezdett módosulni a kép...ezt azóta is próbálom megemészteni... Töményen az arcra hordva valami egészen más jön elő. Van egy nem enyhe gázolaj felharmonikus benne, ami nem annyira jön be nekem. Viszont! Viszont! A pofámon lévő bőrnek jó!!!  :crazy:
Ami annyira nem csoda, mert az alkoholos cuccok bejönnek.
Szóval, az érzelem iránta vegyes...de ugye egy mérés nem mérés... ;D
Folyt.köv.
Fonti! Priv.lev.megy

Nem elérhető gas

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 149
Re:Utána: arcszesz, balzsam, olaj, hidratálás
« Válasz #341 Dátum: 2011. Január 21. - 20:38:13 »
Ennek olyan lehet az illata mint a cseh Pitralonnak?Nekem az nem jön be...

FBP

  • Vendég
Re:Utána: arcszesz, balzsam, olaj, hidratálás
« Válasz #342 Dátum: 2011. Január 21. - 20:45:28 »
Ennek olyan lehet az illata mint a cseh Pitralonnak?Nekem az nem jön be...

nem tudom milyen a cseh...az lehet, hogy pilseni típusú  :sör:, ez meg milka jellegű. nekem ez az egy van...(volt)...(lesz?)

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Utána: arcszesz, balzsam, olaj, hidratálás
« Válasz #343 Dátum: 2011. Január 21. - 22:18:28 »
Ha összejön (a következő borotvatalálkozón pl.), akkor ne felejtsük ki a horvát verziót sem, igaz ott mád csak ralon-nak hívják, viszont van belőle classic és sima is, sőt sport is. továbbá elérhető borotvakrémként is!

SicTransit

Megpróbálok még Osztrákot is beszerezni, és akkor a következő talin lehetne egy nagy összehasonlító szaglászást rendezni!!!
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Utána: arcszesz, balzsam, olaj, hidratálás
« Válasz #344 Dátum: 2011. Január 22. - 02:40:49 »
És még egy felhasználási lehetőség, ha minden kötél szakadna:

  Kétliteres traubiszódából leiszol olyan két decit, két evőkanálnyi kristálycukrot teszel hozzá, és megvárod amíg a habzás elül. Ebben a szent, és egyszersmind üdvözült pillanatban ráöntöd a Pitralont.  ;D

  Ez a recept szájról-szájra járt még a boldogult kötelező sorkatonai szolgálat során, és "Kopaszvermut" névre hallgatott. Amolyan urban legend volt, mindenki hallott róla, (a merészebbek úgy mesélték, hogy a haverjuk haverja...  :fetreng: ) de senkit nem ismerek, aki valóban ivott volna ilyet.  :buek:

Az a helyzet, hogy kopaszvermútig nem jutottunk, de kólával, tonikkal és Traubival, kristálycukor nélkül szimplán vizzel higítva, ezt itta mindenki Tapolcán... A lényeg a Pitralon volt. Kopasz katonaként az első héten úgy kezdtük, hogy le kellett adni a Pitralont az őrvezetőnek. Barbon vagy egyéb nem volt jó, csak a Pitralon! Én akkor ugyan kóstoltam, de már nem emlékszem igazán sem az akkori ízére, sem különösebben az illatára, bár FBP "gázolajos felharmónikusa" egyébként bevillantott valami halvány, homályos, derengő képet. Azt alátámasztom, hogy fontos alkoholhelyettesítő alapkellék volt az MH-nál, de mint úrias illat? Hát nem tudom...nekem a "Pitralonról" mindig ez az őrvezető parasztgyerek ugrik be...

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici