Szerző Téma: Utána: arcszesz, balzsam, olaj, hidratálás  (Megtekintve 392048 alkalommal)

Nem elérhető zolio

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 541
Re:Utána: arcszesz, balzsam, olaj, hidratálás
« Válasz #345 Dátum: 2011. Január 22. - 11:49:46 »
DM-ban kapható alverde tubusos afterrel van valakinek tapasztalata? A dobozán aloevera levelek vannak.

Nem elérhető calabar

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 62
Harris készítmények és a hideg
« Válasz #346 Dátum: 2011. Január 25. - 09:56:02 »
Üdvözlet,

ahogyan a tárgyban: kinek mi a tapasztalata ilyenkor, közép-európai télvíz közepén bizonyos készítményekkel. Érdekelne TH vagy Harris termékek használata. Egyáltalán, ki mit tesz magára télen? Krémes vayg inkább erősebb arcszesz?

c

Nem elérhető Nyisz

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 41
Re:Harris készítmények és a hideg
« Válasz #347 Dátum: 2011. Január 25. - 17:19:04 »
Üdvözlet,

ahogyan a tárgyban: kinek mi a tapasztalata ilyenkor, közép-európai télvíz közepén bizonyos készítményekkel. Érdekelne TH vagy Harris termékek használata. Egyáltalán, ki mit tesz magára télen? Krémes vayg inkább erősebb arcszesz?

c

Nekem ilyenkor inkább a krémesebb dolgok, Locitane after balzsam. Sok benne a shea vaj. :)
Harristól alkoholos afterem van a Marlboro, kiválló termék.

Nem elérhető bgakos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5276
  • 7/8"-os kést keresek
Re:Utána: arcszesz, balzsam, olaj, hidratálás
« Válasz #348 Dátum: 2011. Január 25. - 18:13:09 »
Weleda AS Balzsam ki ne maradjon :D
HW: Razorock Game Changer .084, Ap Shave Co. pamacsok
SW: B&M, Stirling, Tabac

Nem elérhető calabar

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 62
Re:Utána: arcszesz, balzsam, olaj, hidratálás
« Válasz #349 Dátum: 2011. Január 25. - 18:14:03 »
Van tapasztalatod abban, h. meddig marad meg a Marlb.? Nekem valahogy elment minden illata napközepére. Ha jól emlékszem, valaki valahol már írta, h. az angol arcszeszek nem nagyon alkalmasak a közép-európai hidegebb időre.

Cade: egyetértek, szép, krémes, csak kár, h. nem kapható már hozzá az arcszesz :borosta:.

c

zsolabácsi

  • Vendég
Re:Utána: arcszesz, balzsam, olaj, hidratálás
« Válasz #350 Dátum: 2011. Január 26. - 06:09:08 »
Visszaolvastam a pitralonos eszmefuttatást, annyit tudok hozzácsapni, hogy a szlovák cucc illata ugyanolyan, mint amit itthon lehetett kapni. (gyerekek, ha ezt valaki tényleg megitta, akár traubival akár anélkül... :buek:) ide egy mindent lehányok szmájli kívánkozik  ;D

Nem elérhető Nyisz

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 41
Re:Utána: arcszesz, balzsam, olaj, hidratálás
« Válasz #351 Dátum: 2011. Január 26. - 09:36:48 »
Igazából az illat tartósságára annyira nem figyeltem, nekem a hatása jött be nagyon a Harrisnak. Pont annyi glicerin amennyi kell, és pont annyi mentol is.
A Loccitane új AS-e sem rossz, de abban elég kevés alkohol van, illata kb. 10 percig érezhetö. Viszont a börömnek jó volt. :)
Proraso ASB is nagyon jó öszre-télre-tavaszra, de annak meg 0 illata van ha neked ez is szempont.
Weleda balzsamja is top! A Mühle aloe verás ASB-nak mind az illata mind a hatása 1 class.
Szóval, nehéz ügy ez, már a választás. :)

FBP

  • Vendég
Re:Utána: arcszesz, balzsam, olaj, hidratálás
« Válasz #352 Dátum: 2011. Február 03. - 09:12:45 »
Néhány tapasztalat az utóbbi napokból (L'Occitane CADE aftershave krém, Weleda rasierwasser):
CADE: megvettem...tudom, az én hibám. No, de rossznak semmi esetre nem mondanám (ellentétben a skin fooddal) viszont annyira nem is jó. De hát mitől lenne jó egy krém!? Talán nem hiába alakult úgy a történelem során, hogy a legtöbb esetben valami alkoholos löttyöt vittek fel az emberek magukra egy-egy borotválkozás után, nem pedig krémet. Betyárosabb borotválkozás utáni szerként nem ajánlom, arra nem jó, max. egy utókezelésnek, vagy ha a beretválás nem okozott túl nagy megterhelést a bőrnek, akkor jó lehet...
Weleda rasierwasser: No, ez már sokkal jobb! Ez alkoholos, gyógynövényes, valóban Unicum, svédcsepp, és társai hatása van, de az arcra történő felvitel után ez már nem dominál. Nekem leginkább a svájci Pitralon-hoz hasonlít, kivéve, hogy a Weleda-nak nincs gázolaj jellegű illat-felharmonikusa. Csak ajánlani tudom. És az ára sem vészes az angol és egyéb tradicionális "csodaszerekhez" képest, és nincs benne semmi gázosnak tartott anyag.

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Utána: arcszesz, balzsam, olaj, hidratálás
« Válasz #353 Dátum: 2011. Február 04. - 08:30:54 »
Most kaptam az infót egy kedves fórumtársunktól, hogy holnap gazdagodni fogok 2 db. Osztrák Pitralonnal! (Sima, illetve Polar) :borz2: :borz2: :borz2:
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Utána: arcszesz, balzsam, olaj, hidratálás
« Válasz #354 Dátum: 2011. Február 04. - 08:36:17 »
Én meg most várok egy spanyol  Floid-ot és egy osztrák Alt Innsbruckot!  :borz1:
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Utána: arcszesz, balzsam, olaj, hidratálás
« Válasz #355 Dátum: 2011. Február 04. - 08:38:13 »
Én meg most várok egy spanyol  Floid-ot és egy osztrák Alt Innsbruckot!  :borz1:

Esetleg csere érdekel?  :fetreng:
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Utána: arcszesz, balzsam, olaj, hidratálás
« Válasz #356 Dátum: 2011. Február 04. - 08:42:15 »
Ha az Alt Innsbruck nagyon bagószagú, lehet, hogy eladom. ;) A kedves feleségem is most próbál leszokni. (Egyenlőre a villanycigiig jutott el, de már két hete!)
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Utána: arcszesz, balzsam, olaj, hidratálás
« Válasz #357 Dátum: 2011. Február 04. - 08:50:13 »
Én úgy gondoltam, hogy valamekkora mennyiséget "barterezhetnénk"...
A floid nekem nagyon bejött (anno Edtől kaptam kis mintát belőle). Az Alt Innsbruckot még nem próbáltam...
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Utána: arcszesz, balzsam, olaj, hidratálás
« Válasz #358 Dátum: 2011. Február 04. - 09:11:45 »
OK, majd a jövendőbeli borotvatalin. ...ha addig el nem használjuk.  ;D
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Utána: arcszesz, balzsam, olaj, hidratálás
« Válasz #359 Dátum: 2011. Február 04. - 09:13:38 »
Na, erre igyunk... ;)
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici