Szerző Téma: Utána: arcszesz, balzsam, olaj, hidratálás  (Megtekintve 392140 alkalommal)

FBP

  • Vendég
Re:Utána: arcszesz, balzsam, olaj, hidratálás
« Válasz #375 Dátum: 2011. Február 11. - 22:17:00 »
Lehet, hogy nem vagyok még elég érett ahhoz, hogy értékeljem a Trumper cuccait  ;)
de nem próbálkozom velük tovább...a boltban végigszagolgattam, amit csak lehetett és a szumma élmény az volt, hogy itt valami nem stimmel...vagy az én szaglásom nem jó, vagy egy bejáratott név alatt már bármit el lehet adni (én ez utóbbira gyanakszom)
Továbbá, nem hinném, hogy egy kis víz olyat dobna rajta, hogy az igazán vacak kategóriából felemelné a szuper cuccok közé.

FBP

  • Vendég
Re:Utána: arcszesz, balzsam, olaj, hidratálás
« Válasz #376 Dátum: 2011. Február 11. - 22:23:32 »
Csak azért érdeklődtem, mert kíváncsi voltam, hogy mit használhat egy olyan szőrtárs, akinek nem jön be a trumper skin food. Nekem a szantál nagy kedvencem, néha rózsát is használok. Ezeken kívül a L'Occitane Cade és levendula is nagy kedvenc. Főleg ilyenkor télvíz idején. Ja, és van Weledam is!  ;) Szóval vannak közös pontok is.

Ízlések és pofonok...nem akarok senkit megbántani..de az a rózsa..hát 1. semmi köze a rózsához, 2. nekem úgy tűnt, mintha egy nőnek jobban állna  :evil:
nNekem a leggázabb a Trumper űberdrága fekete "szupercucca" (fejből nem vágom a fantázianevét) volt...azt egy jobb wc spray helyből lekörözi  :crazy:
De majd felnővök én is, és megtudom, mi is az igazi  ;D
És előre is bocs a termék mérhetetlen lehúzásáért, egyik rajongóját sem szeretném megbántani, de nekem sokkal megdöbbentőbb volt az, hogy ezeket ennyi pénzért merik mérni... ???

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Utána: arcszesz, balzsam, olaj, hidratálás
« Válasz #377 Dátum: 2011. Február 11. - 22:29:34 »
...de az a rózsa..hát 1. semmi köze a rózsához, 2. nekem úgy tűnt, mintha egy nőnek jobban állna  :evil:

;D

Egyszer, ha eléd kerül, dugd be az orrod egy nagy fej bazsarózsába. Na, az pont a Trumper (meg a TOBS) rózsája...

De semmi gond, az orrunk nem Geiger-Müller számláló, kinek hogy... Tudok olyanokról, akiknek a T&H West Indian Limes vécéillatosító, de az ARKO citromjára meg azt mondják, hogy az meg a természetesség szobra...    :evil:

FBP

  • Vendég
Re:Utána: arcszesz, balzsam, olaj, hidratálás
« Válasz #378 Dátum: 2011. Február 11. - 22:34:42 »
;D

Egyszer, ha eléd kerül, dugd be az orrod egy nagy fej bazsarózsába. Na, az pont a Trumper (meg a TOBS) rózsája...

De semmi gond, az orrunk nem Geiger-Müller számláló, kinek hogy... Tudok olyanokról, akiknek a T&H West Indian Limes vécéillatosító, de az ARKO citromjára meg azt mondják, hogy az meg a természetesség szobra...    :evil:
Szerintem ha már bármilyen kencéről, szappanról, akármi hasonlóról van szó...a természetesség csak reklámszövegként értzelmezhető.
Pl annyi rózsa a világon nincs, mi elég lenne a sok kencéhez (mint ahogy Skóciában sem terem annyi gabona, hogy az elég lenne a világban fellelhető "skótviszki" készlet előállításához...és Skóciában kenyeret is esznek...no, az miből van? ;D)

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Utána: arcszesz, balzsam, olaj, hidratálás
« Válasz #379 Dátum: 2011. Február 11. - 22:44:01 »
Ne vidd félre a témát, figyelek ám!  :evil: A természetes eredet és a természetesnek tűnő hatás természetesen két külön téma.
Én itt és most megelégszem az utóbbival.
A Trumper rózsa nem műillat, magam valahányszor virágzó bazsarózsabokrot látok, megyek és szagolgatok – és élvezettel veszem tudomásul, hogy autentikus illataim vannak otthon szappanban és krémben is. Merthogy elmondhatom, hogy a Trumpers mellett a Taylor of Old Bond Street szintén ugyanúgy teljesít.
Az, hogy női lenne... Lehet, persze, ízlés dolga. Manapság már az egyre bonyolultabb illatok dívnak, de hajdanán bizony a férfiaknál ugyanolyan elfogadott – és férfias – illatnak számítottak a tiszta virágillatok, mint a rózsa, az ibolya, a gyöngyvirág, a levendula...

FBP

  • Vendég
Re:Utána: arcszesz, balzsam, olaj, hidratálás
« Válasz #380 Dátum: 2011. Február 11. - 22:47:19 »
Mondom én, hogy még tanulnom kell  :sör:
Aszongyák, hogy jó az, ami érdek nélkül jó (és nnek változatai). Én megpróbáltam érdekeltté válni a Trumper világában...de az nem hagyta magát  ;D

Nem elérhető bgakos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5276
  • 7/8"-os kést keresek
Re:Utána: arcszesz, balzsam, olaj, hidratálás
« Válasz #381 Dátum: 2011. Február 12. - 07:03:48 »
Érdemes lenne kipróbálnod a Skin Foodot nedves bőrre felvinni, úgy az igazi  ;)
HW: Razorock Game Changer .084, Ap Shave Co. pamacsok
SW: B&M, Stirling, Tabac

zsolabácsi

  • Vendég
Re:Utána: arcszesz, balzsam, olaj, hidratálás
« Válasz #382 Dátum: 2011. Február 12. - 09:26:45 »
Na kérem.Tegnap megejtettem egy Párkányi bevásárlást, a knédli, zlatyibazant és a beherovka vásárlás után betértem kedvenc drogériámba, és vettem egy Alpa 378-as arcvizet, plusz egy üveg (szintén Alpa termék) "Fougére" nevű kölnivizet.
A 378-ról nem írok, azt a pamacs&pengén Ed már megtette.Nekem egy kicsit édeskés az illat. De a kölni! Gyerekek, ha éreztetek már igazi, retró borbélyüzlet  illatot... Kicsit emlékeztet a figaróra, a barbonra, de mégis más.
A Mária Valéria hídon gyalogolva nem bírtam megállni, hogy ne pacsmagoljak egy kicsit magamra (a szembejövők elég furcsán néztek rám)  :fetreng:
Legközelebb ezeket is kipróbálom (most sajnos nem volt egyik sem): a Classique, a Chypre és a Windsor kerül terítékre.
(mellesleg az a fránya ár:2,5 euro a 2,5 dl kölniért ugye nem túl sok :crazy:)
 
« Utoljára szerkesztve: 2011. Február 12. - 14:40:05 írta zsolabácsi »

Nem elérhető Bubu

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1716
Re:Utána: arcszesz, balzsam, olaj, hidratálás
« Válasz #383 Dátum: 2011. Február 12. - 18:25:41 »
Szia zsolabácsi!

Véletlenül nem a Barbus krémre emlékeztető illata van a kölnidnek?
Baa baa black sheep, have you any wool? Yes Sir, yes Sir, three shaves full.

zsolabácsi

  • Vendég
Re:Utána: arcszesz, balzsam, olaj, hidratálás
« Válasz #384 Dátum: 2011. Február 13. - 07:03:38 »
Szia Bubu!

A múltkoriban vettem barbust ( szappant, krémet és arcszeszt is), ezek max.egymásra hasonlítanak egy kicsit :fetreng:, de a Fougére egészen más, talán a jó öreg figaróhoz áll a legközelebb. Amokor beleszagoltam, azonnal az Orczy-téri fodrászat ugrott be, a 70-es évek végéről... :D

Nem elérhető Bubu

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1716
Re:Utána: arcszesz, balzsam, olaj, hidratálás
« Válasz #385 Dátum: 2011. Február 13. - 18:30:53 »
Szia zsolabácsi!

Van Barbus krémem,aminek tetszik az illata.
Mivel soha nem laktam az Orczy kert közelében,plne nem a 70-es években,így azt a fajta illatot nem tudtam elképzelni.
Viszont a 80-as évek elején,mikor nagyapám elvitt a borbély barátjához,aki mechanikus kézi trimmelővel tarkóig leborotvált,nagyapámat pedig valóban megborotválta-na az illat van meg!
(szerintem hasonló illatkép/emlék ez is) ;)

Üdv:

Bubu
Baa baa black sheep, have you any wool? Yes Sir, yes Sir, three shaves full.

zsolabácsi

  • Vendég
Re:Utána: arcszesz, balzsam, olaj, hidratálás
« Válasz #386 Dátum: 2011. Február 13. - 18:41:57 »
Bubu!

Van olyan mostani illat, ami arra emlékeztet?

Nem elérhető Bubu

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1716
Re:Utána: arcszesz, balzsam, olaj, hidratálás
« Válasz #387 Dátum: 2011. Február 13. - 18:51:26 »
Nekem talán csak az Extrametálban kapható Dovo szappan illata adja vissza azt az emléket!

http://www.knifecenter.com/kc_new/store_detail.html?s=DV507000

Azt olvastam itt a Fórumon róla,hogy a Dovo nem is gyárt szappant.Ráadásul 7000.-Ft!

Viszont az ecsetbolt.hu-n kapható szappan állítólag ugyanaz,mint a Dovo!

Íme:http://www.ecsetbolt.hu/termek.php?cikk=view&sr=661&mi=43&meddig=20&gy1=25&keres=



Baa baa black sheep, have you any wool? Yes Sir, yes Sir, three shaves full.

zsolabácsi

  • Vendég
Re:Utána: arcszesz, balzsam, olaj, hidratálás
« Válasz #388 Dátum: 2011. Február 13. - 18:55:22 »
3500-ért nem is olyan sok. Ha arra járok, feltétlenül megszaglászom. Kíváncsi vagyok, Neked milyen  a klasszikus"borbélyüzlet" illat.

Nem elérhető Bubu

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1716
Re:Utána: arcszesz, balzsam, olaj, hidratálás
« Válasz #389 Dátum: 2011. Február 13. - 18:58:59 »
Szerintem hasonló az elképzelésünk róla,bár 32 évem alatt nem sok lehetőségem volt erről meggyőződni!
Mivel most vettem egy Gillette borotvát,így csúsztatnom kell a szappan megvásárlását.Addig viszont el leszek majd fonti Musgo Real krémjének mintájával,ami állítólag szintén klasszikus illat!
Baa baa black sheep, have you any wool? Yes Sir, yes Sir, three shaves full.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici