Szerző Téma: Borotválkozás előtti szerek  (Megtekintve 149520 alkalommal)

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:Borotválkozás előtti szerek
« Válasz #105 Dátum: 2011. Június 12. - 18:48:12 »
hetvegen kaptam nejemtol egy borotvalkozas elotti/utanni olajat. A leiras szernt 3-5 cseppet keles allitolag ul bemaszirozni, varni egy kicsit, majd lehet borotvalkozni tanna sem kell AS.
Tapasztalat: A leirtak alapjan keses borotvalkozasra erossen korlatozottan alkalmas, viszont hab ekott alkalmazva jol felpuhitja a bort, sott tenyleg nem kell utanna AS. Amire jo lehet: utazashoz nagyon kompakt merete miatt.

Nem elérhető paragon

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 10
Re:Borotválkozás előtti szerek
« Válasz #106 Dátum: 2011. Augusztus 10. - 00:40:02 »
Úgy láttam, hogy sok pre-shave olaj fő alkotóeleme oliva olja vagy szőlőmag olaj.
Mi a véleményetek pusztán oliva olaj használatáról pre-shave-ként? Igazából sokkal olcsóbb lenne a kis üvegekben vett cuccoknál.

Babaolajat már kipróbáltam egyszer, azzal katasztrófálisan tele tapadt minden a pontszerű levágott szőr darabokkal, főleg a borotva...

Nem elérhető jrabi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1649
Re:Borotválkozás előtti szerek
« Válasz #107 Dátum: 2011. Augusztus 10. - 08:35:19 »
Úgy láttam, hogy sok pre-shave olaj fő alkotóeleme oliva olja vagy szőlőmag olaj.
Mi a véleményetek pusztán oliva olaj használatáról pre-shave-ként? Igazából sokkal olcsóbb lenne a kis üvegekben vett cuccoknál.

Babaolajat már kipróbáltam egyszer, azzal katasztrófálisan tele tapadt minden a pontszerű levágott szőr darabokkal, főleg a borotva...

Saját szubjektív véleményem az, hogy az olívaolaj kevésbé viszkózus, mint a babaolaj, ezért borotválkozás közben/után könnyebben és jobban lejön az arcról. Ha esetleg teszel hozzá glicerint az sokkal viszkózusabbá teszi a keveréket! Sőt én vettem hozzá szantál olajat (jó minőségűt, sajnos igen drága is volt) és abból cseppentettem bele néhány cseppet. Így az egyik kedvenc pre-shave olajam lett.  ;)
"A fájdalom elkerülhetetlen. A szenvedés választás dolga."

Nem elérhető paragon

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 10
Re:Borotválkozás előtti szerek
« Válasz #108 Dátum: 2011. Augusztus 10. - 17:27:58 »
Mivel kíváncsi voltam a pre-shave olaj kínálatra és gondoltam kipróbálok egyet amelyik megtetszik, ma elindultam felkutatni a kínálatot...
Mivel amúgy is beugrottam a gyógyszertárba, egybajjal ott is megkérdeztem. Persze azonnal drogédiába küldtek :D
Próbáltam valószínűségileg növekvő sorrendben sorba venni a helyeket... Tescoban 10 millió fajta borotva cuc van, de semmi pre-shave... DM-ben szintén... maradt a Müller... ott se volt semmi.
A poén az, hogy a DMben is és a Müllerben is rákérdeztem, hátha csak nem találom... a reakció csak pislogás volt... soha nem is hallottak hasonlóról, teljesen el voltak képedve hogy miket ki nem találok hogy mi kell nekem  :D

Nem tudtam, hogy ezek ilyen nehezen beszerezhető dolgok...
Szerintem marad az oliva olívaolj... Természtes, egészséges a bőrnek... kell az embernek ennél több? :D

Nem elérhető jrabi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1649
Re:Borotválkozás előtti szerek
« Válasz #109 Dátum: 2011. Augusztus 10. - 19:02:13 »
A Müllerben ez kapható! Bár ez nekem anno nem vált be...
"A fájdalom elkerülhetetlen. A szenvedés választás dolga."

Nem elérhető poe

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 74
Re:Borotválkozás előtti szerek
« Válasz #110 Dátum: 2011. Augusztus 10. - 19:15:36 »
Én egy ideje sima mandulaolajat használok, bevált.  ;)
Quoth the raven, `Nevermore.'

Nem elérhető paragon

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 10
Re:Borotválkozás előtti szerek
« Válasz #111 Dátum: 2011. Augusztus 10. - 19:30:08 »
A Müllerben ez kapható! Bár ez nekem anno nem vált be...

Ezt láttam AS verzióban, de ilyen nem volt. Persze feltételeztem én, hogy nem találom/stb, de mikor rákérdeztem csak pislogtak :D

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Borotválkozás előtti szerek
« Válasz #112 Dátum: 2011. Augusztus 11. - 07:13:49 »
...Szerintem marad az oliva olívaolj... Természtes, egészséges a bőrnek... kell az embernek ennél több? :D

Én a mai napig "olivaolaj alapú" pre-t használok. (Saját kutyulmány, oliva olaj+pár csepp különböző illóolaj keveréke). Forróvizes arcmosás után "előmelegített" tenyérbe pár csepp, majd masszírozás a bőrbe. Habozás előtt egy gyors öblítés. ;)
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető jrabi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1649
Re:Borotválkozás előtti szerek
« Válasz #113 Dátum: 2011. Augusztus 11. - 08:14:16 »
Én a mai napig "olivaolaj alapú" pre-t használok. (Saját kutyulmány, oliva olaj+pár csepp különböző illóolaj keveréke). Forróvizes arcmosás után "előmelegített" tenyérbe pár csepp, majd masszírozás a bőrbe. Habozás előtt egy gyors öblítés. ;)
+1  :sör:

Késes borotválkozáshoz nekem is ez jött be a legjobban!
"A fájdalom elkerülhetetlen. A szenvedés választás dolga."

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:Borotválkozás előtti szerek
« Válasz #114 Dátum: 2011. Augusztus 11. - 08:29:44 »
Eddig nam használtam semmi preshave-et, de annyit beszéltek rólla, hogy én is ki kell próbáljam

Nem elérhető Sweeney Todd

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re:Borotválkozás előtti szerek
« Válasz #115 Dátum: 2011. Augusztus 25. - 21:25:43 »
Én is használtam illetve próbálgattam preshave-et használni,a babaolajtól kezdve a forróvizes törülközőn keresztül a Proraso preshave sensitive-n át de ha hiszitek ha nem,nekem sokkal rosszabb lett tőle a borotválkozás!Tudom furcsán hangzik de tényleg így van.
A Proraso(fehér üvegtégely) volt a legrosszabb élményem!Szinte szétmarta az arcom az a tömény mentolos-kámforos krém,nem csak a borotválkozás alatt fájt,de utána is,az arcszesz után meg igazán kínzó élmény volt.
Miután CSAK sima borotvakrémet használok,semmi de semmi baja az arcbőrömnek!
Elötte egy forró zuhany, egy magyar borotvakrém,utána alkoholos arcvíz nekem ez a nyerő kombináció   :borz2:

Nem elérhető Szőrmók

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2684
Re:Borotválkozás előtti szerek
« Válasz #116 Dátum: 2011. Augusztus 25. - 21:38:48 »
Eddig nam használtam semmi preshave-et, de annyit beszéltek rólla, hogy én is ki kell próbáljam

Én is töprengtem már rajta, de én a "preshave"-t a szó szoros értelmében veszem és nálam jelenleg a "preshave" az forró vizes arcmosás-forró törölköző-hab, szappanból, tehát ami a borotválkozást megelőzi...nem kifigurázása ez a valódi preshave-nek, csupán számomra a borotválkozás nyugtató, kényeztető mivolta egy kis zenével, egy korty borral előtte már-már feladat szerűvé válna, ha még be kellene iktatni valami kencét "előtte" ;D

Azonban lehetséges, hogy új dimenziókat nyitna egy borotválkozás előtti kozmetikum.... :fetreng:
Sheffield-England

Nem elérhető Zsiraf

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 177
Re:Borotválkozás előtti szerek
« Válasz #117 Dátum: 2011. Augusztus 25. - 22:18:04 »
Én imádom az EJ preshavemet, konkrétan a snehulky cukorka illatára emlékeztet, és marhajó érzés mikor belemasszírozom az arcomba. Egyszer próbáltam nélküle, de éreztem hogy nem stimmel valami :)

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:Borotválkozás előtti szerek
« Válasz #118 Dátum: 2011. Augusztus 25. - 22:20:51 »
Ha nagyon szószerint vesszük a habositás is preshave. És ha már itt tartunk szerintem az egyik legjobb módszer az arcon habositás. Egy jó kis masszázs egy gerinces pamaccsal nagyon megdobja a végeredményt. Bő 15 év késes borotválkozásos tapasztalat alapján ki merem jelenteni, hogy a komfortérzetet leginkább befolyásoló tényező az alapos pamacsolás

Nem elérhető Szőrmók

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2684
Re:Borotválkozás előtti szerek
« Válasz #119 Dátum: 2011. Augusztus 25. - 22:22:05 »
Mellesleg jó szerepel a Vulfix?
Sheffield-England

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici