Szerző Téma: Borotválkozás előtti szerek  (Megtekintve 137331 alkalommal)

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Borotválkozás előtti szerek
« Válasz #90 Dátum: 2011. Május 05. - 00:24:02 »
zsolabácsi- Tévedsz lehet nagyon is és még nem jutott el hozzád a megfelelő cucc! Kétféle kence már a birtokomban van, gyógyszertári alapanyagokból egy vegyész/doki ismerősöm által összekeverve, ezek számomra nagyívben megváltoztatták a pre előkészületi habitusaimat. Állítólag ezeket a receptúrákat is lehet überelni, most folynak a kisérletek, remélem ebbe az "über preshave" kencébe is be leszek avatva, sőt tesztelhetem is, és ha ez is beválik,majd közkincsé tehetem őket, így akár számodra is. Jelenleg kétfélét tesztelhettem, mindkettő a Proraso Pre kicsit továbbfejlesztett változata és tényleg! hasonlít hozzá, de mégis tovább van fejlesztve, mert pl. nincs benne tartósítószer.. Amire meg várunk, hogy véglegesítve legyen, (az az überkence) abban állítólag a méhviasz kap majd jelentős szerepet... Ha be leszek avatva, megosztom Veletek, sajnos alapanyagok és kivitelezés tekintetében, sem otthoni, sem gyógyszertári környezetben nem rittyenthető könnyen össze, de ahogy elérhető lesz, megosztom veletek...   

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Borotválkozás előtti szerek
« Válasz #91 Dátum: 2011. Május 05. - 07:10:17 »
... sajnos alapanyagok és kivitelezés tekintetében, sem otthoni, sem gyógyszertári környezetben nem rittyenthető könnyen össze...

Én ettől függetlenül kíváncsi lennék az alapanyagokra+a gyártástechnológiára ;D
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Borotválkozás előtti szerek
« Válasz #92 Dátum: 2011. Május 05. - 14:10:01 »
... sajnos alapanyagok és kivitelezés tekintetében, sem otthoni, sem gyógyszertári környezetben nem rittyenthető könnyen össze...

Én ettől függetlenül kíváncsi lennék az alapanyagokra+a gyártástechnológiára ;D

Ha ne adj isten be leszek avatva a részletekbe, igérem Imi, Te leszel a második, aki a fórumról tesztelheti és megtudhatja konkrétan mi és hogy van benne...( ha ez neked is megfelel!?)  :crazy:
Apropó eszembe jutott a kis nagyítónk, meg a sör. Van vmi híred?

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Borotválkozás előtti szerek
« Válasz #93 Dátum: 2011. Május 05. - 14:15:17 »
Ok. köszi!

Nagyítóval kapcsolatban küldök pü-t.
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető VerPatak

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 68
Re:Borotválkozás előtti szerek
« Válasz #94 Dátum: 2011. Május 19. - 20:39:18 »
Én a másfél éves fiam babaolaját próbáltam ki, és eddig nagyon bevált.
Babylove babaolaj, a DM-ben kapható, mandulaolaj, E-vitamin és kamillavirág-kivonat van benne, és a 250 ml-s flakon csak 499 forint.

Nem elérhető bgakos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5276
  • 7/8"-os kést keresek
Re:Borotválkozás előtti szerek
« Válasz #95 Dátum: 2011. Május 19. - 21:35:11 »
Megvolt első tesztem az American Crew pre shave olajával. Jól felpuhítja a szőrt, illata valamilyen gyermekkori krém emlékét hozza elő, de nem kellemetlen. Talán egy kicsit lehetne hígabb, de megkapja az ajánlott plecsnit  :borotva:
HW: Razorock Game Changer .084, Ap Shave Co. pamacsok
SW: B&M, Stirling, Tabac

Nem elérhető cotag

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1138
Re:Borotválkozás előtti szerek
« Válasz #96 Dátum: 2011. Május 19. - 22:35:45 »
Én a másfél éves fiam babaolaját próbáltam ki, és eddig nagyon bevált.
Babylove babaolaj, a DM-ben kapható, mandulaolaj, E-vitamin és kamillavirág-kivonat van benne, és a 250 ml-s flakon csak 499 forint.

Én is próbáltam, működött de: azt mondják preshave-nek nem szabad használni mert nem vízzel oldódó olaj, csak eltömi a pórusokat. Én pár nap alatt a bőrömön nem éreztem negatív hatását, ami viszont megfontolandó, hogy a pamacsnak biztosan nem tesz jót, mert abból tényleg nem fog kijönni és szép lassan eltömi azt.

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Borotválkozás előtti szerek
« Válasz #97 Dátum: 2011. Május 20. - 00:05:49 »
nem szabad használni mert nem vízzel oldódó olaj,

Cotag- bocsi a kötözködésért, de van olyan olaj ami vízzel(ben) oldódik?  ;D
Nincs! Sőt az olajok többsége alkoholban sem oldódik! Amire gondolhatsz szerintem az az emulgátor, tehát a vizfázis és zsírfázis stabillá tételéhez használt anyag, de az összes krémünk tartalmaz valamilyen zsírt is és bizony ezek is eltömítik a pórusokat, ha oda bekerülnek és ott maradnak. A saját testzsírunk is... szóval ebből a szempontból szerintem mindegy, meg hát azért babaolaj, mert nem borotválkozást segítő olaj...
Inkább az a gond a babaolajjal(okkal) borotválkozás ügyileg, hogy túl viszkózusak, tapadósak önmagukban és annak ellenére, hogy a szőr nedvességtartalmát megőrzik, és megkenik a pengét, de adnak egy ellenállást is neki, meg ahogy írtad tönkreteszi a kellékeket...
Szóval más szóval csapágyat disznózsírral nem kenünk, inkább használjunk WD-40-et, mert az a célszerűbb!  ;D

Nem elérhető cotag

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1138
Re:Borotválkozás előtti szerek
« Válasz #98 Dátum: 2011. Május 21. - 17:36:47 »
nem szabad használni mert nem vízzel oldódó olaj,

Cotag- bocsi a kötözködésért, de van olyan olaj ami vízzel(ben) oldódik?  ;D
Nincs! Sőt az olajok többsége alkoholban sem oldódik! Amire gondolhatsz szerintem az az emulgátor, tehát a vizfázis és zsírfázis stabillá tételéhez használt anyag, de az összes krémünk tartalmaz valamilyen zsírt is és bizony ezek is eltömítik a pórusokat, ha oda bekerülnek és ott maradnak. A saját testzsírunk is... szóval ebből a szempontból szerintem mindegy, meg hát azért babaolaj, mert nem borotválkozást segítő olaj...
Inkább az a gond a babaolajjal(okkal) borotválkozás ügyileg, hogy túl viszkózusak, tapadósak önmagukban és annak ellenére, hogy a szőr nedvességtartalmát megőrzik, és megkenik a pengét, de adnak egy ellenállást is neki, meg ahogy írtad tönkreteszi a kellékeket...
Szóval más szóval csapágyat disznózsírral nem kenünk, inkább használjunk WD-40-et, mert az a célszerűbb!  ;D

Penge, ugyan semmi gond, nem veszem magamra, tudom, hogy vadaszol ram  ;) Hogy mi a vizben oldodo olaj valojaban, arrol fogalmam sincs, de az angol nemes egyszeruseggel "water soluble oil"-nak nevezi. Persze elfogadom, lehet, hogy hibasan. A lenyeg, hogy ezek az olajok vizzel konnyen oldhatok, azaz konnyen lemoshatoak. Ennyi. Es akkor meg nem is beszeltunk a glicerin szappanokrol  ;D

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Borotválkozás előtti szerek
« Válasz #99 Dátum: 2011. Május 21. - 20:05:13 »
... "water soluble oil"...

Öööö.... Brit tudósok... :fetreng: :fetreng: :fetreng:
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Borotválkozás előtti szerek
« Válasz #100 Dátum: 2011. Május 21. - 20:23:54 »
cotag- dehogy vadászok Rád! Itt a lényeg a fordításban van, vizzel oldott (emulgált) és nem vizben! A lényeg, hogy össze lehet őket keverni és stabilizálni ilyen emulgátorok segítségével. Amikor az emulgátor eltűnik ( pl. felhigítjuk, felfőzzük stb.) újra szétesik a két fázisra. Tehát, mintha víz és zsír lenne. Számomra a babaolaj annyiban különbözik ( én sem használnám semmire semmi pénzért),  hogy az legalább babáknak van kifejlesztve, tehát hihetjük, hogy minden összetétele magasabb tisztaságú, mint mondjuk egy mezei oliva olaj... 

FBP

  • Vendég
Re:Borotválkozás előtti szerek
« Válasz #101 Dátum: 2011. Május 21. - 20:31:23 »
emulgEál   :evil:

Nem elérhető cotag

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1138
Re:Borotválkozás előtti szerek
« Válasz #102 Dátum: 2011. Május 21. - 23:28:52 »
cotag- dehogy vadászok Rád! Itt a lényeg a fordításban van, vizzel oldott (emulgált) és nem vizben! A lényeg, hogy össze lehet őket keverni és stabilizálni ilyen emulgátorok segítségével. Amikor az emulgátor eltűnik ( pl. felhigítjuk, felfőzzük stb.) újra szétesik a két fázisra. Tehát, mintha víz és zsír lenne.

Köszi a pontosítást!  :sör:

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Borotválkozás előtti szerek
« Válasz #103 Dátum: 2011. Május 22. - 10:34:36 »
emulgEál   :evil:

Jú ár rájt, bát disz íz e veri nájsz angol/latin vördből ige magyar, szó jú méj phuEk it ápp, még úgyis ándersztend és veri gúd!

Akkor már az akkumulátor az  :evil:

FBP

  • Vendég
Re:Borotválkozás előtti szerek
« Válasz #104 Dátum: 2011. Május 22. - 11:14:29 »
emulgEál   :evil:

Jú ár rájt, bát disz íz e veri nájsz angol/latin vördből ige magyar, szó jú méj phuEk it ápp, még úgyis ándersztend és veri gúd!

Akkor már az akkumulátor az  :evil:

Ne kapd fel a vííízet!  ;)
Szerintem (illetve nekem) úgy jó, ahogy te leírtad (ezé' volt mellette a Devil)... én sem a tudományos maszturbációs nyelvújítást pártolom  :crazy:

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici