Szerző Téma: Szappan, krém  (Megtekintve 696210 alkalommal)

Nem elérhető worm

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 622
Re:Szappan, krém
« Válasz #2220 Dátum: 2014. Január 20. - 21:49:34 »
Többször olvastam, hogy vannak problémák a vízzel és ez jelentősen befolyásolja a habképződést. Eddig senki sem próbálta ki a különböző ásványvizekkel?
Szavakon lovagolni? Az értelmes ember konvenciókban gondolkozik, nem konkrétan szavakban! 
http://szucsjanos.hu/philosophy/thispage.html

Nem elérhető GianniV

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1984
Re:Szappan, krém
« Válasz #2221 Dátum: 2014. Január 20. - 23:57:02 »
Àsványvizet nem, de vízszűrő kancsóval szűrt vizet rendszeresen használok borotválkozásra. Geo F Trumper Violet habképzését és a hab tartósságát jelentősen feljavítja.
Buga Józsi nem szép ember, de gavallér...

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:Szappan, krém
« Válasz #2222 Dátum: 2014. Január 21. - 00:10:25 »
Többször olvastam, hogy vannak problémák a vízzel és ez jelentősen befolyásolja a habképződést. Eddig senki sem próbálta ki a különböző ásványvizekkel?
Az ásványvizek általában kemény vizek, a szappan rosszabbul habzik benne... elvileg.
A deszt.víz jobb ötletnek tűnik.
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Szappan, krém
« Válasz #2223 Dátum: 2014. Január 22. - 19:42:05 »
Többször olvastam, hogy vannak problémák a vízzel és ez jelentősen befolyásolja a habképződést. Eddig senki sem próbálta ki a különböző ásványvizekkel?
Az ásványvizek általában kemény vizek, a szappan rosszabbul habzik benne... elvileg.
A deszt.víz jobb ötletnek tűnik.

A deszt. víz a jó mérce, de az ásványvizek is lehetnek jók. Budapesten a csapból kb. 1000mg/L oldott ásványi anyag tartalmú víz folyik a csöpből, ami nincs oldva, az a rozsda, ólom (ahol még bérházakban ólomcsövek ficeregnek a falakban) no meg egyéb huncutságok... (kóc, patkányszőr és egyéb nyalánkságok stb.)  Mind bekavarhat.
A 40-100 Ft-os kommersz ásványvizben ennek fele, tehát kb 500mg/L o.á.s. tehát lágyabb, mint a bp-i, a Mira, keserű víz pedig a 10e-20e mg/L-es kategória. Az sem mindegy milyen ásványok...Theodora Q pl. kb 1300mg/L és nagyon finom... Ugyanakkor nálam Gyálon több, mint 2000mg/L az o.á.s ( és nem annyira finom) tehát én elég rosszul állok ez ügyben... de még éppen habzik, aminek habzani kell! :-)

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Szappan, krém
« Válasz #2224 Dátum: 2014. Január 22. - 22:27:49 »
Liter kis l, ne terjeszd az angolszász hülyeséget! Ők képtelenek megtanulni az SI jelöléseit.

(szerk.) Affene. Idesüss: 16th CGPM, 1979: decides, as an exception, to allow both l and L as symbols for the litre. Hát kár volt, pfuj.

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2042
Re:Szappan, krém
« Válasz #2225 Dátum: 2014. Január 22. - 22:43:45 »
Liter kis l, ne terjeszd az angolszász hülyeséget!
Mindkettő elfogadott az SI-ben. És nem angolszász ármány, hanem az 1979-es konferencia óta, ami Sèvresben volt :)

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Szappan, krém
« Válasz #2226 Dátum: 2014. Január 22. - 22:47:39 »
Jessz, közben megleltem. Akkor is undorító  ;D
Az L az induktivitás jele, ne kavarjunk má'

Még ezt leltem:  "L" is the official symbol in the United States.
http://en.wikipedia.org/wiki/Wikipedia_talk:Manual_of_Style_(dates_and_numbers)/Archive_106

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Szappan, krém
« Válasz #2227 Dátum: 2014. Január 23. - 10:24:54 »
Roti- kösz, hogy helyre raktad, akkor legyen mg/l. Nekem mostanában automatice a "L" az "l", amióta megjelent a visszaigazoló dokumentumainkon a hülyeség... ( LORD 2 azaz LORD II --> LORD ll azaz LORD LL ) azóta minden kisel zsigerből nálam nagyeL :-)
mókus- kösz, hogy megerősítetted, hogy mégsem akkora hülyeség... :-)
 :sör:     

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2042
Re:Szappan, krém
« Válasz #2228 Dátum: 2014. Január 23. - 10:36:10 »
Az L az induktivitás jele, ne kavarjunk má'
Pont te kavarsz :) egy mértékegységet (aminek egyezményes jele van) vetsz össze egy szokásos jelöléssel.

Utóbbinál, mivel rengeteg jelölendő dolog van és véges számú görög és latin betű, ezért a betűválasztásoknál sok az egybeesés, pl T lehet hőmérséklet, vagy periódus. Amikor az ingáról tanultatok, akkor jelentkeztél órán, hogy a T már foglalt, elhasználtuk az ideális gázegyenletnél? :P

Nem elérhető rty42

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1919
Re:Szappan, krém
« Válasz #2229 Dátum: 2014. Január 23. - 12:51:07 »
node pont a zsúfoltság miatt nem kellett volna két betűt (kis és nagy L) is hozzárendelni ugyanahhoz a mértékegységhez  :fejtor:
... a nyúlon túl?

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Szappan, krém
« Válasz #2230 Dátum: 2014. Január 23. - 14:00:40 »
Az L az induktivitás jele, ne kavarjunk má'
Pont te kavarsz :) egy mértékegységet (aminek egyezményes jele van) vetsz össze egy szokásos jelöléssel.

Utóbbinál, mivel rengeteg jelölendő dolog van és véges számú görög és latin betű, ezért a betűválasztásoknál sok az egybeesés, pl T lehet hőmérséklet, vagy periódus. Amikor az ingáról tanultatok, akkor jelentkeztél órán, hogy a T már foglalt, elhasználtuk az ideális gázegyenletnél? :P

Ugyanez: az idő t, a hőmérséklet T.  :wiggle:


Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2042
Re:Szappan, krém
« Válasz #2231 Dátum: 2014. Január 26. - 15:24:51 »
Kemény vízhez citromsavat ajánlanak. Ha valaki kipróbálja, majd írja meg.

Nem elérhető kentaur

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 15
Re:Szappan, krém
« Válasz #2232 Dátum: 2014. Január 27. - 10:36:57 »
Nem találtam jobb topik részt, itt teszem fel a kérdésem :D Rengeteg youtube-os borbélyborotválós vidin látni, hogy a manyus valami csicsás szerkezetből nyomja ki a HAB, vagy ZSELÉnek látszó valamit, elkeni, és borotvál... Lusták a borbélyok? Vagy pamacs nélkül is van olyan hatékony? Mi a véleményetek miért ilyenekkel borotválnak a legtöbb helyen , és nem pedig pamaccsal? 2. kérdésem, hogy ezek mien zselék vagy habok, egy csicsás kinyomórendszerbe téve rendes, flakonos habok, vagy zselék? Na kiváncsi vagyok mit tudtok erről :) köszi

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2042
Re:Szappan, krém
« Válasz #2233 Dátum: 2014. Január 27. - 10:41:02 »
Nem találtam jobb topik részt, itt teszem fel a kérdésem :D Rengeteg youtube-os borbélyborotválós vidin látni, hogy a manyus valami csicsás szerkezetből nyomja ki a HAB, vagy ZSELÉnek látszó valamit, elkeni, és borotvál... Lusták a borbélyok? Vagy pamacs nélkül is van olyan hatékony? Mi a véleményetek miért ilyenekkel borotválnak a legtöbb helyen , és nem pedig pamaccsal? 2. kérdésem, hogy ezek mien zselék vagy habok, egy csicsás kinyomórendszerbe téve rendes, flakonos habok, vagy zselék? Na kiváncsi vagyok mit tudtok erről :) köszi
Nem hiszem hogy higiénikus dolog ugyanazt a pamacsot használni több embernek. Rendesen kifertőtleníteni pedig nagy macera, sőt szimplán vegyszerrel valszeg lehetetlen, a többi módszer meg még kevésbé praktikus.

Nem elérhető Clown8931

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 223
Re:Szappan, krém
« Válasz #2234 Dátum: 2014. Február 04. - 12:52:54 »
Érdeklődnék hogy sima szappannal olívaolajos alapú szappanra gondolok pl dove nívea lehet borotválkozni?

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici