Szerző Téma: Szappan, krém  (Megtekintve 696187 alkalommal)

Nem elérhető KunEmber

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3443
  • a babérolaj szerelmese
Re:Szappan, krém
« Válasz #2235 Dátum: 2014. Február 04. - 13:01:33 »
Érdeklődnék hogy sima szappannal olívaolajos alapú szappanra gondolok pl dove nívea lehet borotválkozni?
Szerintem,
1. lehet, mert a síkosítás a legesleglényegesebb pont, ezt nagyjából pipálhatjuk is (ha előtte az előkészítés rendben van)
2. semmi élvezet nem lesz benne, mert hab nem túl sok lesz; vigyázni kell a vágásokra, plusz csorogni fog a borostás szappanlé a nyakadba

Vészmegoldásnak megteszi, amúgy szerintem ugyanolyan, vagy hajszálnyival rosszabb érzés lesz, mint egy " nem működő " borotvaszappannal. Ha utóbbihoz volt szerencséd, akkor meg is válaszoltad a kérdést.  :handshake:

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2042
Re:Szappan, krém
« Válasz #2236 Dátum: 2014. Február 04. - 13:07:55 »
Érdeklődnék hogy sima szappannal olívaolajos alapú szappanra gondolok pl dove nívea lehet borotválkozni?
Sőt, szappan nélkül is meg lehet boroválkozni, csak vízzel. Max kellemes nem lesz, és ATG/XTG felejtős.

A sima mosdószappan majdnem olyan, mint a víz: le fog csorogni az arcodról (vagy rászárad, nagyjából ez a két választás van).

Megkérdezhetem, hogy valami praktikus oka van a kérdésnek, vagy csak kíváncsiság? Ha az első, akkor írd le azt, biztos tud itt valaki megoldást.

Nem elérhető Clown8931

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 223
Re:Szappan, krém
« Válasz #2237 Dátum: 2014. Február 04. - 13:11:44 »
Csak puszta kíváncsiságból kérdeztem.

Nem elérhető Black

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1613
Re:Szappan, krém
« Válasz #2238 Dátum: 2014. Február 04. - 13:35:52 »
A hagyományos pipereszappanok elsősorban tisztítanak, és csak másodsorban ápolnak. Szőrt puhítani meg nem is feladatuk.
Ellentétben a borotvaszappanokkal, amiknek a fő feladata a szőr puhítása, bőr táplálása, ápolása. Tisztítás nem is játszik itt.

Hagyományos szappan arcon, főleg borotválkozás közben, nagyon szárít, ezért szerintem nem jó erre a feladatra.
Lajong és bolotvál! ;-)

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7056
Re:Szappan, krém
« Válasz #2239 Dátum: 2014. Február 04. - 13:43:06 »
S tegyük hozzá, gyakorlatban, kipróbáltam most, baba lanolinossal, ha picit megsebzed magad ( bármi mód, tudom hihetetlen, de tettem érte, hogy megtörténjen, így igazi a kísérlet ) borzasztóan csíp, siklani siklik, hab az neme igazán marad meg, de a maró hatása a bemetszésen kívül, alkalmas borotválkozásra, természetesen nem lesz komfortos, nem lesz 5*-os, de meg lehet ha más nincs kéznél!
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető Freddy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 487
Re:Szappan, krém
« Válasz #2240 Dátum: 2014. Február 04. - 21:44:05 »
A TOBS Jeromos utcai illatát valamelyikőtök használta már? Mik a tapasztalatok? Habképzés, hidratálás, illat?
Melyik háziállatnak van nyomása, ellenállása és fázisszöge is? A csirkének, mert az Bar-Ohm-Phi!

Nem elérhető Pjotr

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 74
Re:Szappan, krém
« Válasz #2241 Dátum: 2014. Február 05. - 00:06:23 »
A TOBS Jeromos utcai illatát valamelyikőtök használta már? Mik a tapasztalatok? Habképzés, hidratálás, illat?

Én most próbálgatom krém formátumban, mintakiszerelésben (Jermyn Street-ről van szó, csak a félreértések elkerülésére...). 4-5 borotválkozás alapján nekem tetszik, habképzése a TOBS krémek szerinti magas színvonalat hozza, kis mennyiségből viszonylag könnnyen lehet nagy adagot előállítani. Síkosításra szintén 5-ös (nekem legalábbis), nagyon kellemes vele a borotválkozás. Hidratálás remek. Elméletileg érzékeny arcbőrre lett kifejlesztve, tulajdonképpen ezt is meg tudom erősíteni - én legalábbis inkább érzékenynek mondom az arcom, és jól kompatibilis vele. :) Az egyetlen kritikusabb pont az illata, az ugyanis elég megosztó: nem annyira hagyományos, inkább édeskésebb, nekem személy szerint mondjuk tetszik, de páromnak túl édes, ő nincs oda érte. Egyesek szerint khm... kevésbé férfias illat.

Ha meg tudod szagolni valahol, az sokat segít a döntésben: ha bejön az illat, akkor nyugodt szívvel merem ajánlani, ha nem, akkor vannak más TOBS krémek, amik egyébként tulajdonságra ugyanúgy hozzák a remek habképzést, sikosítást, hidratálást, célszerű akkor vmi mást választani.

Pjotr

Nem elérhető mad.just mad.

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2130
Re:Szappan, krém
« Válasz #2242 Dátum: 2014. Február 05. - 08:12:19 »
A TOBS Jeromos utcai illatát valamelyikőtök használta már? Mik a tapasztalatok? Habképzés, hidratálás, illat?

Én most próbálgatom krém formátumban, mintakiszerelésben (Jermyn Street-ről van szó, csak a félreértések elkerülésére...). 4-5 borotválkozás alapján nekem tetszik, habképzése a TOBS krémek szerinti magas színvonalat hozza, kis mennyiségből viszonylag könnnyen lehet nagy adagot előállítani. Síkosításra szintén 5-ös (nekem legalábbis), nagyon kellemes vele a borotválkozás. Hidratálás remek. Elméletileg érzékeny arcbőrre lett kifejlesztve, tulajdonképpen ezt is meg tudom erősíteni - én legalábbis inkább érzékenynek mondom az arcom, és jól kompatibilis vele. :) Az egyetlen kritikusabb pont az illata, az ugyanis elég megosztó: nem annyira hagyományos, inkább édeskésebb, nekem személy szerint mondjuk tetszik, de páromnak túl édes, ő nincs oda érte. Egyesek szerint khm... kevésbé férfias illat.

Ha meg tudod szagolni valahol, az sokat segít a döntésben: ha bejön az illat, akkor nyugodt szívvel merem ajánlani, ha nem, akkor vannak más TOBS krémek, amik egyébként tulajdonságra ugyanúgy hozzák a remek habképzést, sikosítást, hidratálást, célszerű akkor vmi mást választani.

Pjotr
Ma reggel is ez volt habosítva, pedig nem olvastam az este má' ezt a kérdést :D
Csatlakozom Pjotr szavaihoz. Fantasztikus hab, nagyon jó kenés, jól hidratál. Az illata - nekem bejön. És mint ilyen, nem értem, másnak mi baja lehet vele? ;D Jó, nem egy tipikus férfiillat, de mi az? "Áll a melós negyven fokban a betonkeverő mellett, és iszogatja a kis üveges kevertet"? Há' bocs, inkább a Jermyn Street...
"I am free of all prejudice. I hate everyone equally."

Nem elérhető Seventy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 814
Re:Szappan, krém
« Válasz #2243 Dátum: 2014. Február 05. - 12:02:45 »
+1.
A borotva szappan változatát használom,nagy megelégedéssel.
Illata "elökelő" ,kellemes.
Kenés rendben van,
Könnyen lehet belőle jó minőségű habot kapni.
Összetevői között nincsenek nagy rémségek (ami kevés termékről mondható el)
Hidratálás?
Nekem elég.
Figarónál,EJ/Mühle-nél,Weledánál jobb.
Nálam dobogós helyen van!

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Szappan, krém
« Válasz #2244 Dátum: 2014. Február 05. - 13:22:30 »
A TOBS az eddigiek közül amit használtam, a legjobb. Habra és érzetre egyaránt. Az illat is nagyon jó, most rózsa van, kicsit metro de jó:))
Némileg lágy a krém és vigyázni kell mert kijön egy csomó egy óvatlan mozdulattal.
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető Freddy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 487
Re:Szappan, krém
« Válasz #2245 Dátum: 2014. Február 05. - 13:24:20 »
Az h nem az a tipikus férfi illat, annyira nem is probléma, az old spice-nak a Bahama illatú stiftje nekem nagyon bejön, az is édeskés. Nagyon köszönöm a válaszokat.

Ezt néztem, illetve egy DR Harris Marlborough között vacilálok, amiről csak szuperlatívuszokban beszélnek fórumokon, legegyszerűbb lenne megszaglászni őket, ez igaz, de nincs rá sajnos lehetőségem. A Marlborough-ról is tudnátok írni pár sort, legyetek szívesek, hasonló aspektusban, mint a Jermyn-ről?
Melyik háziállatnak van nyomása, ellenállása és fázisszöge is? A csirkének, mert az Bar-Ohm-Phi!

Nem elérhető Black

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1613
Re:Szappan, krém
« Válasz #2246 Dátum: 2014. Február 05. - 14:07:21 »
Remélem nincs harag, hogy ezt ide beillesztem!  :sör:
Sok infó és vélemény van itt róla:

http://xn--borotvafrum-xeb.hu/index.php?topic=518.0

Egyébként én még személy szerint nem próbáltam, csak a beszerzési listán van fent. De egyelőre annyi a cuccom, hogy nem tervezek beszerzést.
Lajong és bolotvál! ;-)

Nem elérhető Freddy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 487
Re:Szappan, krém
« Válasz #2247 Dátum: 2014. Február 05. - 16:37:49 »
Remélem nincs harag, hogy ezt ide beillesztem!  :sör:
Sok infó és vélemény van itt róla:

http://xn--borotvafrum-xeb.hu/index.php?topic=518.0

Egyébként én még személy szerint nem próbáltam, csak a beszerzési listán van fent. De egyelőre annyi a cuccom, hogy nem tervezek beszerzést.

Én kérek elnézést, teljesen kiment a fejemből a fórum ezen része. Köszönöm a linket! :sör:
Melyik háziállatnak van nyomása, ellenállása és fázisszöge is? A csirkének, mert az Bar-Ohm-Phi!

Nem elérhető seebass

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 106
Re:Szappan, krém
« Válasz #2248 Dátum: 2014. Február 05. - 17:31:51 »
Sziasztok,
egy gyors kezdo kerdes:) A Proraso tegelyes szappanja az vmi lagy szappan. Kremeket es kemeny szappant mar probaltam (Muhlet). Tok jo, de nekem kevesbe macerakolos a krem. Gondoltam kiprobalnam a Proraso kremjeit, de lattam van nekik lagyszappan tegelyes. NA az milyen?:) Olyasmi mint a krem csak tegelyben van? Lehet luzer kerdes..

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Szappan, krém
« Válasz #2249 Dátum: 2014. Február 05. - 17:38:33 »
Sziasztok,
egy gyors kezdo kerdes:) A Proraso tegelyes szappanja az vmi lagy szappan. Kremeket es kemeny szappant mar probaltam (Muhlet). Tok jo, de nekem kevesbe macerakolos a krem. Gondoltam kiprobalnam a Proraso kremjeit, de lattam van nekik lagyszappan tegelyes. NA az milyen?:) Olyasmi mint a krem csak tegelyben van? Lehet luzer kerdes..
igy igy.
A krém és a szappan között vhol. De csak ha birod a mentolt. Bár a fehér annyira nem az.
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici