Szerző Téma: Szappan, krém  (Megtekintve 696183 alkalommal)

Nem elérhető Robi

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 28
Re:Szappan, krém
« Válasz #2250 Dátum: 2014. Február 05. - 18:15:43 »
A proraso szappannal én bajba vagyok kell egy kis gyakorlás  mire megtalálom a megfelelő állagot,nekem elég lágynak tünik

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2042
Re:Szappan, krém
« Válasz #2251 Dátum: 2014. Február 05. - 19:37:41 »
Sziasztok,
egy gyors kezdo kerdes:) A Proraso tegelyes szappanja az vmi lagy szappan. Kremeket es kemeny szappant mar probaltam (Muhlet). Tok jo, de nekem kevesbe macerakolos a krem. Gondoltam kiprobalnam a Proraso kremjeit, de lattam van nekik lagyszappan tegelyes. NA az milyen?:) Olyasmi mint a krem csak tegelyben van? Lehet luzer kerdes..
A szappan "kemény" abban az értelemben, hogy nem kenhető mint a krém, pamacs nem tolja szét, de nem olyan tömör mint egy kemény szappan. Pamacs elég gyorsan felszedi, szóval ha a krém bejön, érdemes megpróbálni. Mint bbuffy írta, Prorasonál mentolra számíts, bár én így télen még jobban szeretem, kellemesen indítja a napot; nyáron meg hűsít.

Nem elérhető seebass

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 106
Re:Szappan, krém
« Válasz #2252 Dátum: 2014. Február 05. - 23:02:01 »
Koszonom az infot! A menthol nem tudom  milyen a kepemen, eleg erzekeny a borom. A kek proraso, az aloes az is mentolos?
VAn egy Muhle aloes szappanom az tetszik. Mellette probaltam a sima DM-es Balea olcso aloes kremet, nekem tetszett! Probaltam a Weledat az szinten nagyon bejovos. Megvolt a Speick kremje az kevesbe tetszett, de lehet csak benaztam a megfelelo mennyisegu vizzel. Nekem kicsit szaraz volt. (A Speick balsamja viszont nagyon tetszik) Var meg a sorban egy Palmolive meg egy Nivea, meg rendelnek Prorasot:)
Ajandekcsomagban kuldok majd egy szett DE-t nehany doboz kremmel es hat egy adagot kiveszek cselesen beloluk probakepp:) Meglepoen olcsok ezek a kremek a dobozos muanyaghabokhoz kepest es nagysagrendekkel jobbak!

Nem elérhető Forri

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2022
Re:Szappan, krém
« Válasz #2253 Dátum: 2014. Február 06. - 08:08:25 »
Szav. időket azért figyeld :)  :sör:
(szerintem)

Nem elérhető seebass

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 106
Re:Szappan, krém
« Válasz #2254 Dátum: 2014. Február 06. - 18:17:07 »
Szav. időket azért figyeld :)  :sör:
Neztem oket :) Ragados ez a tema, most bemegyek egy boltba, ha van vmi erdekes akkor lecsapok. A multkor a helyi Rossmannban Speick krem 2,4EUR, Nivea 1,2EUR. DM-ben a Palmolive 0,8EUR, BAlea Aloes 0,65EUR. Rossmannban Wilkinson szappan, Speick szappan.. BAr a szappanokat hagytam egyelore. VAn a Mühle szappanom az böven kitart.
Erdekes viszont, hogy a kornyekemen a boltokban csak kizarolag Wilkinson penge van a muanyag Wilkinson DE-vel.

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2042
Re:Szappan, krém
« Válasz #2255 Dátum: 2014. Február 06. - 19:01:28 »
Erdekes viszont, hogy a kornyekemen a boltokban csak kizarolag Wilkinson penge van a muanyag Wilkinson DE-vel.
Mert nagyjából mindenhol az van. Ha belegondolsz, az a csoda hogy még árulják. Sejtésem szerint a Wilkinson azért gyártja, hogy kontrasztot képezzen a "modern" borotvákkal, és azután azokat vegye a vásárló — erre utal a dizájn és csomagolás egyszerűsége.

Nem elérhető Forri

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2022
Re:Szappan, krém
« Válasz #2256 Dátum: 2014. Február 06. - 19:06:58 »
Tényleg ragadós a téma, és addig el se hiszi az ember amíg be nem megy egy boltba, ahol a szokásosnál jobb cuccokat árulnak.
Durva...onnantól kezdve, hogy elkap a gépszíj, nincs jogod azt mondani az asszonynak hogy "Minek még egy táska/cipő?"  :fetreng: Mert egy aduász van a kezükben...:) DE így szép az élet :)
(szerintem)

Nem elérhető Black

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1613
Re:Szappan, krém
« Válasz #2257 Dátum: 2014. Február 07. - 07:45:10 »

Durva...onnantól kezdve, hogy elkap a gépszíj, nincs jogod azt mondani az asszonynak hogy "Minek még egy táska/cipő?"  :fetreng: Mert egy aduász van a kezükben...:)
:fetreng:

 :+1:
Ez mennyire így van! Amióta megtértem, azóta én is megkaptam többször is, hogy minek még egy borotva?!  :crazy:
Lajong és bolotvál! ;-)

Nem elérhető Forri

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2022
Re:Szappan, krém
« Válasz #2258 Dátum: 2014. Február 07. - 10:24:11 »

http://www.mystic4men.com/

Volt szerencsém kipróbálni egy mintát (Irish Traveller), pöpecec kis cucc! ;)
(szerintem)

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2042
Re:Szappan, krém
« Válasz #2259 Dátum: 2014. Február 08. - 12:26:31 »
Apósom múltkor megcsodálta a borotvaszappanomat, aztán nosztalgiázott hogy milyen jó is volt ezekkel meg pamaccsal borotválkozni, de azt hitte ma már ilyesmit nem kapni. Ezt másképp fogja hinni márciustól, mert kap egy szappant+pamacsot (Omega 11137) neve napjára :)

Kérdés: milyen "barátságos" szappant javasoltok, ami esetleg keményebb vizet is tolerálja? Azt akarom hogy sikerélménye legyen vele. Egyfelől nem kezdő, mert 20 évvel ezelőtt ilyesmit használt, másfelől valszeg 20 éve használt ilyet utoljára, szóval fene tudja.

Nem elérhető GianniV

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1984
Re:Szappan, krém
« Válasz #2260 Dátum: 2014. Február 08. - 12:30:01 »
Figaro és Barbon krémekkel nem lehet hibázni.
A kemény szappan már nehezebb kérdés.
Buga Józsi nem szép ember, de gavallér...

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2042
Re:Szappan, krém
« Válasz #2261 Dátum: 2014. Február 08. - 12:33:33 »
Kifejezetten szappant szeretnék neki, valami közepes árkategóriában. Ha jobb ötlet nincs, akkor Cella vagy Mühle.

Nem elérhető GianniV

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1984
Re:Szappan, krém
« Válasz #2262 Dátum: 2014. Február 08. - 12:35:21 »
Cellának olyan semmilyen az  illata. Tabac szappan esetleg? Jól működik, bő habot ad, és az illata se rossz. Sőt.
Buga Józsi nem szép ember, de gavallér...

Nem elérhető Qka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2388
Re:Szappan, krém
« Válasz #2263 Dátum: 2014. Február 08. - 13:04:52 »
Kifejezetten szappant szeretnék neki, valami közepes árkategóriában. Ha jobb ötlet nincs, akkor Cella vagy Mühle.

szerintem Barbus és Proraso is szóba jöhetne
Preparation, Preparation, Preparation, Technique, Technique, Technique, No pressure, Let the razor do the work, it is not a race, it is your face.

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2042
Re:Szappan, krém
« Válasz #2264 Dátum: 2014. Február 08. - 13:36:46 »
szerintem Barbus és Proraso is szóba jöhetne
Barbus-al kíváncsivá tettél, főleg hogy a P&P is jókat ír róla. Beszerzés csak Szlovákiából, vagy lehet-e kapni valahol Budapesten?

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici