Szerző Téma: Szappan, krém  (Megtekintve 494308 alkalommal)

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:Szappan, krém
« Válasz #3570 Dátum: 2018. Szeptember 24. - 10:29:56 »
Vártam ezt az "elmegy az illat" jelenséget a Cinkénél, de nálam nem jelentkezett. 2016-os gyártású is van és bírja. Némi halványulás tapasztalható azért, de ez talán normális. Egy másik gyártó pár hónapos terméke azonban sajnos tönkrement nálam. Olyan szaga van, mintha megavasodott volna. Egy helyen tartom a cuccaimat és csak ennél tapasztaltam, de vélhetően én hibáztam a tárolás során. Talán a fémtégelyek nem megfelelőek a célra, mert a gyártó eredeti műanyag csomagolású szappanjának nincs baja...

Nem elérhető Narakh

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1139
Re:Szappan, krém
« Válasz #3571 Dátum: 2018. Szeptember 24. - 10:37:39 »
Ha mind a 9 irritált, akkor kicsit valószínűbb a user error

Azért erre nem tenném a nyakam. Én legalábbis sosem tudtam olyan száraz habot keverni, hogy baja legyen vele a bőrömnek, pedig a kezdetekben azért igen ragacsos trutymót csináltam. Ellenben a Cinke Jacob's Desire illata engem is azonnal csípett, akármit csináltam. A Crown King Old Salty szintúgy, pedig azért az illatért a szívem vérzett.

Teljesen egyéni érzékenység kérdése a dolog. Vannak, akik kimondottan illatmentes szappanokat használnak, mert a legtöbb olajtól ilyen tüneteket produkálnak. Persze attól is függ, mennyire száraz az ember bőre alapból – mikor aknészárítós lötyit használtam, minden csípett –, de ha a másik szappannal nincs gond, akkor ez van, azt kell használni.
"This was I, a sparrow. I did my best; farewell."

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Szappan, krém
« Válasz #3572 Dátum: 2018. Szeptember 24. - 11:27:37 »
Teljesen egyéni érzékenység kérdése a dolog.

Azért van egy olyan érzésem, hogy ha mindenkinek érzékeny bőre lenne akinek problémája van borotválkozás közben, akkor a bőrgyógyászok termelnék a GDP 25%át.

Szerintem simán lehet olyat csinálni, hogy rossz technikával megnyúzza magát az ember, aztán legközelebbre nem regenerálódik teljesen, maradnak mikrosérülések, sérül a bőr lipidrétege (amit amúgyis százféleképpen szedünk szét a XXI. században), aztán egy csomó dolog kellemetlen neki, amit egészségesen fel sem venne.

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Szappan, krém
« Válasz #3573 Dátum: 2018. Szeptember 24. - 11:29:24 »
Érdemtelenül került valahogy a háttérbe a Balatoni szappan, pedig nagyon jó cuccaik vannak.
Témánál maradva: Cinke már engem is csípett, Balatoni még nem.
Azt hiszem, az illatot adó adaléktól csíphetnek (amit amúgy Erika is készen vesz, nem ő készíti).

Nem elérhető Tibi11

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 310
Re:Szappan, krém
« Válasz #3574 Dátum: 2018. Szeptember 24. - 11:33:17 »
Természetesen adtam hozzá elegendő vizet. Nem próbáltam ki az összeset, háromig jutottam el, mert mindhárom allergiás tüneteket okozott, így leálltam. Talán a Cinke szappanokban jóval több a glycerin vagy a sodium, mint a Proraso-ban. Tényleg nem tudom, mi lehet számomra az allergén anyag. De igazából nem bánom, mert illatban nekem a Proraso eddig a legjobb, meg jól is habzik. A pirosból nagyon könnyen és gyorsan lehet tökéletes habot keverni. A fehérhez már több idő kell.

Nem elérhető Tibi11

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 310
Re:Szappan, krém
« Válasz #3575 Dátum: 2018. Szeptember 24. - 11:37:35 »
Teljesen egyéni érzékenység kérdése a dolog.

Azért van egy olyan érzésem, hogy ha mindenkinek érzékeny bőre lenne akinek problémája van borotválkozás közben, akkor a bőrgyógyászok termelnék a GDP 25%át.

Szerintem simán lehet olyat csinálni, hogy rossz technikával megnyúzza magát az ember, aztán legközelebbre nem regenerálódik teljesen, maradnak mikrosérülések, sérül a bőr lipidrétege (amit amúgyis százféleképpen szedünk szét a XXI. században), aztán egy csomó dolog kellemetlen neki, amit egészségesen fel sem venne.

Nálam konkrétan a teljes arcom tűzpiros lett a Cinke szappanoktól, tehát nem pöttyökben, foltokban, és csípett, ezért gondolom, hogy valszeg allergia lehet. A Figaro borotvakrém is ugyanezt a hatást váltja ki nálam, mondjuk abban talán alkohol is van.

Nem elérhető szekelya

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 963
Re:Szappan, krém
« Válasz #3576 Dátum: 2018. Szeptember 24. - 12:21:30 »
A sodium az magyarul natrium, natrium hidroxid az a lug, ami a felhasznalt zsirokat elszappanositja, anelkul nem lesz szappan.  Glicerin pedig a szappanosodas folyamata kozben kepzodik. Nem ezek lesznek azok, amikre allergias lehetsz, ha van olyan szappan, amivel nincs gondod, mert ezek mindegyikben benne vannak.
"I mustache you a question but i'll shave it for later."-- Sean Connery

Nem elérhető szekelya

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 963
Re:Szappan, krém
« Válasz #3577 Dátum: 2018. Szeptember 24. - 12:23:08 »
Érdemtelenül került valahogy a háttérbe a Balatoni szappan, pedig nagyon jó cuccaik vannak.

Témánál maradva: Cinke már engem is csípett, Balatoni még nem.

Azt hiszem, az illatot adó adaléktól csíphetnek (amit amúgy Erika is készen vesz, nem ő készíti).
Facsen minden masodik foton balatoni szappan van, nincs igazan hatterben. Te ott nem jatszol? (To face or  not to face flamewar ON.)
"I mustache you a question but i'll shave it for later."-- Sean Connery

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Szappan, krém
« Válasz #3578 Dátum: 2018. Szeptember 24. - 12:29:07 »
Neeem, fáccséval nem frusztrálom magam  8)

Nem elérhető Tibi11

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 310
Re:Szappan, krém
« Válasz #3579 Dátum: 2018. Szeptember 24. - 12:33:50 »
Érdemtelenül került valahogy a háttérbe a Balatoni szappan, pedig nagyon jó cuccaik vannak.
Témánál maradva: Cinke már engem is csípett, Balatoni még nem.
Azt hiszem, az illatot adó adaléktól csíphetnek (amit amúgy Erika is készen vesz, nem ő készíti).

Valószínűleg ez lehet.

Nem elérhető Tibi11

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 310
Re:Szappan, krém
« Válasz #3580 Dátum: 2018. Szeptember 24. - 12:36:13 »
A sodium az magyarul natrium, natrium hidroxid az a lug, ami a felhasznalt zsirokat elszappanositja, anelkul nem lesz szappan.  Glicerin pedig a szappanosodas folyamata kozben kepzodik. Nem ezek lesznek azok, amikre allergias lehetsz, ha van olyan szappan, amivel nincs gondod, mert ezek mindegyikben benne vannak.

Úgy értettem, lehet nagyobb mennyiségben okoz nálam valamit esetleg, de valszeg igazad van. Nem e két anyaggal lehet baj.

Nem elérhető Narakh

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1139
Re:Szappan, krém
« Válasz #3581 Dátum: 2018. Szeptember 24. - 13:36:11 »
Azért van egy olyan érzésem, hogy ha mindenkinek érzékeny bőre lenne akinek problémája van borotválkozás közben, akkor a bőrgyógyászok termelnék a GDP 25%át.

Szerintem simán lehet olyat csinálni, hogy rossz technikával megnyúzza magát az ember, aztán legközelebbre nem regenerálódik teljesen, maradnak mikrosérülések, sérül a bőr lipidrétege (amit amúgyis százféleképpen szedünk szét a XXI. században), aztán egy csomó dolog kellemetlen neki, amit egészségesen fel sem venne.

Simán igazad lehet. De végső soron akkor is ott tartunk, hogy a mindenkori bőrállapot mellett adott szappan irritációt okoz a kollégának, míg a másik nem. Ez nem feltétlenül a szappant minősíti – főleg a Cinke jó hírét ismerve –, de az ember nyilván azt használja, ami a saját szokásai mellett problémamentesen működik, nem?
"This was I, a sparrow. I did my best; farewell."

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Szappan, krém
« Válasz #3582 Dátum: 2018. Szeptember 24. - 13:45:13 »
az ember nyilván azt használja, ami a saját szokásai mellett problémamentesen működik, nem?

A másik lehetőség, hogy változtat a szokásain, megpróbálván reflektálni arra mit csinálhatna másképp (előkészítés, technika). Ezt nem kell azonnal, elfér a polcon az adott borotva/szappan/stb, de sokunkkal előfordult már, hogy fél-egy év múlva kipróbáltunk vmit megint, és akkor nem volt gond vele.

Azzal sincs persze semmi gond ha vkinek ehhez nincs kedve, és ha megtalálta a neki tökéletest, azt használja élete végéig. De ha esetleg mással volt a gond, nem a szappannal, akkor születnek olyan gondolatok hogy biztos sodium volt benne, és az a baj.

Nem elérhető kleithos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 474
Re:Szappan, krém
« Válasz #3583 Dátum: 2018. Szeptember 24. - 13:46:51 »
Szerintem legtöbbször a szappanokban lévő illatokra lehet egyénfüggő érzékenység. Azt pedig a gyártók készen veszik.

Nem elérhető atteeharp

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1550
Re:Szappan, krém
« Válasz #3584 Dátum: 2018. Szeptember 24. - 14:25:37 »
Igen, a Cinke legnagyobb "hiányossága" az illat. Ha kicsit tartósabb lenne világverő szappan lehetne. Ettől függetlenül nekem így is a kedvenc szappanom.

Nekem a cinke mindig hozta a Proraso szintet. Az egyetlen dolog, ami nekem kevés, az az illat. Egy idő után ugyanolyan illata lesz mindegyiknek, pontosabban elveszíti az illatát. De akinek a natúr illata bejön, annak jó.

Érdekes ez. Én még 2014 karácsonyára kaptam asszonytól a Cinke féle Friss szél-ből Pamacs & Penge nyomán. Erre a fórumra is csak pár hónappal később akadtam. Szinte biztos hogy azóta változtatott Erika a készítési módon (sőt, ez az illat már nincs is nála), mert ez még a magyar borotvaszappanok kezdetének a kora, de annak olyan erős illata van még mindig, mint amikor megkaptam. Használat után meg bűn AS-sel agyon vágni, annyira ragaszkodó az illata. (Ez nekem plusz, nem minusz)
Elő is veszem, hogy újra forgásba kerüljön.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici