Szerző Téma: Szappan, krém  (Megtekintve 493850 alkalommal)

Nem elérhető Detre

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 632
Re:Szappan, krém
« Válasz #3600 Dátum: 2018. Szeptember 25. - 07:32:31 »
Azt is elég sok helyről hallhatnád, hogy az ún. szódium nem veszélyes műanyag, meg hogy glicerin nélkül nem tudsz szappanozni - ha hajlandó volnál meghallani.

Nem elérhető Tibi11

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 310
Re:Szappan, krém
« Válasz #3601 Dátum: 2018. Szeptember 25. - 08:24:07 »
Én már csak azt nem értem az mitől lehet, hogy panaszkodnak ezekre a kézműves, csak természetes anyagokat tartalmazó szappanokra, míg a full műanyag, kemikáliával teli flakonos habokra sosem. Ez nem fér a fejembe. Azoknál érdekes módon sosem nézegetik az összetevők listáját, és számát. Fura. Nem?
Vagy csak én vagyok helikopter?
Csak kapkodom a fejemet, hogy milyen ultra környezet tudatosak lesznek hirtelen némely embertársaink, akik pár hónappal ezelöttig 5-8-10 pengés eldobós reluxákat, és egy vegyigyárat tartalmazó borotvahabokat használtak. Hirtelen felébredt a bennük szunnyadó (jó mélyen) természeti lény, és kritizálva turkálják szappankészítő (valóban környezettudatos) kézműveseink termékeit, az összetevőket számolgatva.
Na azért az észjátszásnak van valahol határa. Szerintem. Na csókolom.

Ki kritizált itt bármely kézműves szappant vagy készítőt? Egy esetleges negatív tapasztalat megosztása egy adott kézműves szappanról még nem jelent kritizálást. Ha valakinek valami nem jön be, és megosztja tapasztalatát, az nem azonos sem a kritikával, sem a bírálattal. Én nem írtam olyant, hogy Benke Erika cuccai szarok lennének azért, mert nekem speciel nem váltak be. Olvass vissza figyelmesebben, vagy ha ennyire nem vagy képben fogalmak terén, akkor nézz utána, mit is jelentenek pontosan ama fogalmak, melyeket használsz. Na csókolom...

Nem elérhető Tibi11

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 310
Re:Szappan, krém
« Válasz #3602 Dátum: 2018. Szeptember 25. - 08:27:29 »
Azt is elég sok helyről hallhatnád, hogy az ún. szódium nem veszélyes műanyag, meg hogy glicerin nélkül nem tudsz szappanozni - ha hajlandó volnál meghallani.

Megbocsáss, de neked is azt tudom javasolni, hogy olvass kicsit vissza figyelmesebben, ugyanis én azt írtam, hogy a szódium és a glicerin esetleg nagyobb mennyiségben, nagyobb arányban lehet egyik másik szappanban, és esetleg ezek okozhatnak nagyobb mennyiségben allergiát. De nyilván ez nem így van, csak egy feltevés volt. Olyant nem írtam, hogy glicerin és szódium nélkül lehet szappanozni, csak ezek arányára, mennyiségére tértem ki.

Nem elérhető kleithos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 474
Re:Szappan, krém
« Válasz #3603 Dátum: 2018. Szeptember 25. - 08:41:25 »
Úgy látszik ez a hiszti néhány havonta előjön. Közlési kényszer. Úgy hívják :-)

Nem elérhető szekelya

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 963
Re:Szappan, krém
« Válasz #3604 Dátum: 2018. Szeptember 25. - 09:01:59 »
Nincs olyan, hogy sodium, az natrium magyarul.
Ugy mukodik ez a szappan dolog, hogy lugkalkulatorokkal ki kell szamolni, hogy mennyi es milyen zsirhoz mennyi lug kell. A lug a natriumhidroxid. Ezzel meglesz az a mennyiseg, ami az adott zsirmennyiseg elszappanositasahoz kell. Ha tul lenne adagolva, akkor konkretan lugos maradna a szappan. Ezt egy ph indikator papirral pontosan meg tudod merni, gyogyszertarban kapni. Viszont mivel a szappanhoz a borapolo hatasa miatt tovabbi zsirokat adnak, (ez az ugynevezett superfat, olyan zsirmennyiseg, ami mar tobb, mint amennyit az adott mennyisegu lug el tudna szappanositani) egyszeruen elkepzelhetetlen, hogy natriumhidroxid atalakulas nelkul, lugkent maradna a szappanban. Tehat a natrium mennyisege kizarhato a kepletbol. A glicerin pedig, ami az elszappanosodas folyamatanak kvazi mellektermeke egyenesen borapolo hatasu.
Ennel sokkal valoszinubb, hogy az illatositashoz hasznalt illatolaj tud borreakciot okozni. Ez elofordul, azzal mindig ovatosan kell banni, mert mindenkinek maskepp reagal ezekre a bore.
Az is meredeken hangzik, hogy az adalekok szamabol barmire kovetkeztetni lehessen. Azoknak az a celja, hogy jobban csusszon, jobban habozzon, tovabb elalljon, homogen maradjon az anyag, stb, minden okkal szerepel. Tovabb megyek, minel kevesebb az osszetevo, annal inkabb hianyozhat a fenti funkciokbol valami.

A legjobb szappanokban a Fibonacci szamok valamelyikenek megfelelo szamu osszetevo van, mint ez koztudott. Ilyenkor elofordul, hogy ha epp tullepjuk a 13 osszetevot, akkor ahhoz, hogy meglegyen a 21, teszunk bele kutyabenge kerget, es rittyentett hozobozont is (a habzas kedveert) sos ringlit babbal (attol jobb a sokositas) es mas zsenge gyokereket a tartositas erdekeben. Es idonkent egy csepp tiszta kapszaicint, attol nagyon szep lesz a szine, csak csip, mint a veszedelem.
"I mustache you a question but i'll shave it for later."-- Sean Connery

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:Szappan, krém
« Válasz #3605 Dátum: 2018. Szeptember 25. - 09:10:41 »
Ennel sokkal valoszinubb, hogy az illatositashoz hasznalt illatolaj tud borreakciot okozni.
Hát igen... meg amire korábban próbáltak itt finoman utalni, hogy egy órákon át tartó 4-5-8-16 körös borotválkozás, körönként 5 perces habozásokkal, végén x kör fjúzsönözéssel, ésatöbbi az megviseli az arcbőrt, ami nehezen regenerálódik...

Nem elérhető szekelya

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 963
Re:Szappan, krém
« Válasz #3606 Dátum: 2018. Szeptember 25. - 09:22:14 »
Ennel sokkal valoszinubb, hogy az illatositashoz hasznalt illatolaj tud borreakciot okozni.
Hát igen... meg amire korábban próbáltak itt finoman utalni, hogy egy órákon át tartó 4-5-8-16 körös borotválkozás, körönként 5 perces habozásokkal, végén x kör fjúzsönözéssel, ésatöbbi az megviseli az arcbőrt, ami nehezen regenerálódik...
OK, de azt mar kifejtettuk korabban. Az ilyesmi eszmecserek viszik elore az ilyesmi tematikus forumokat. Meg egy kis ugratas. Jo, sok-sok ugratas. A masfele, vagy ellenvelemeny leugatasa kevesbe, ezert birom az itteni reakciokat, mindenkiet, es Tibi is ervel, amivel persze sokan vitatkozunk, es ez szerintem mind jo.
Mult heten jart itt a hepcias idiota, aki a szemelyeskedo tarthatatlan stilust kedvelte, itt is hagyott minket (szakallforumosokat) jo gyorsan, na amit o csinalt, az volt a nem OK. En ezt jobban birom mint a hozzaszolasok nelkuli csendes egyetertest.
"I mustache you a question but i'll shave it for later."-- Sean Connery

Nem elérhető Detre

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 632
Re:Szappan, krém
« Válasz #3607 Dátum: 2018. Szeptember 25. - 09:56:05 »
Azt is elég sok helyről hallhatnád, hogy az ún. szódium nem veszélyes műanyag, meg hogy glicerin nélkül nem tudsz szappanozni - ha hajlandó volnál meghallani.

Megbocsáss, de neked is azt tudom javasolni, hogy olvass kicsit vissza figyelmesebben, ugyanis én azt írtam, hogy a szódium és a glicerin esetleg nagyobb mennyiségben, nagyobb arányban lehet egyik másik szappanban, és esetleg ezek okozhatnak nagyobb mennyiségben allergiát. De nyilván ez nem így van, csak egy feltevés volt. Olyant nem írtam, hogy glicerin és szódium nélkül lehet szappanozni, csak ezek arányára, mennyiségére tértem ki.
A jó tanácsodat ne osztogasd el, hanem inkább fogadd meg.

Nincs olyan, hogy "túlzott arányban" volna jelen a szódium nátrium akármelyik szappanban. Olyan sincs, hogy a glicerinből volna túl sok, egyrészt mert a szappanban nincs, amíg víz nem éri, másrészt meg mert a glicerintől senkinek se pirosodik ki a bőre (legalábbis amíg meg nem gyújtja).

És ezt mind írták már neked.

Ha alapul vennénk, hogy a user error kizárt, az volna valószínű, hogy az illatanyagra allergiás a bőröd - de allergiás reakciót adni mind a 9 különböző illatanyagra egy kicsit valószerűtlen. Ellenben az köztudott, hogy a nem elegendő vízzel kevert hab is csíphet. E kettő közül érdemes dönteni: mi a valószínűbb: hogy 1, különleges bőröd van, ami 9 cinke-minta közül minden egyes illatra allergiával reagál, vagy 2, hogy nem teszel elég vizet a számodra még új szappanhabhoz, ami ezért kivétel nélkül csíp, akármelyik illattal is próbálkozol.

Nem elérhető mano66

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 184
Re:Szappan, krém
« Válasz #3608 Dátum: 2018. Szeptember 25. - 11:29:07 »
Lassan 2 éve borotválkozók DE-vel. 1 hónapig Merkur 41 majd jött a R41(2013).Az elején én is úgy voltam,hogy mindent az érzékeny bőrömre fogtam. A Cinke néhány változata a Barbon és egy csomó arcszesz volt amitől tiszta kiütés lettem.A borotva (R41) maradt a penge majd nem mindig zöld Astra. Most ott tartok,hogy már mindegy melyik szappan vagy arcszesz amit használok kiütést nem okoz.A szesz csípése az maradt. A Barbonnal voltam úgy, hogy ki is dobtam az első tubust annyira tele lettem kiütésekkel. Most meg vígan használom. 2 év alatt megtanultam borotválkozni.  :fetreng:
RazoRock Game Changer .84-P . RazoRock Silver 400 Plissoft Noir szintetkus borotvapamacs.

Nem elérhető Tibi11

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 310
Re:Szappan, krém
« Válasz #3609 Dátum: 2018. Szeptember 25. - 11:53:14 »
"Ha alapul vennénk, hogy a user error kizárt, az volna valószínű, hogy az illatanyagra allergiás a bőröd - de allergiás reakciót adni mind a 9 különböző illatanyagra egy kicsit valószerűtlen. Ellenben az köztudott, hogy a nem elegendő vízzel kevert hab is csíphet. E kettő közül érdemes dönteni: mi a valószínűbb: hogy 1, különleges bőröd van, ami 9 cinke-minta közül minden egyes illatra allergiával reagál, vagy 2, hogy nem teszel elég vizet a számodra még új szappanhabhoz, ami ezért kivétel nélkül csíp, akármelyik illattal is próbálkozol."

Írtam, hogy nem próbáltam ki az összes illatot, három után megálltam, mert ugyanaz volt mindegyiknél a végeredmény. A user errort azért zárnám ki, mert akkor a Prorasoval is ez lenne a helyzet, de annál semmi gondom nincs. Azt is írtam, hogy a Cinke szappanoknál is odafigyeltem a kellő hidratálásra, és sokáig pepecseltem vele, mire jó hab lett belőle. Tehát nem volt gond sem a bőr előkészítésével, sem a hab állagával. Nem tudtam belőle ugyan annyira jó habot keverni, mint a piros Prorasoból, de azért nem kapkodtam el így sem, és megvártam, amíg megfelelő állagú habot kapok. Úgy is próbáltam, hogy a szappandarabot a nedves bőrömbe dörzsöltem, majd arcon habosítottam, és külön edényben is próbáltam. Nekem sajnos alapból problémás a bőröm (száraz, így naponta 2x is kenegetnem kell jojobaolajjal, máskülönben nagyon kiszárad). Sok bolti kenceficétől is kipirosodok, például Nivea és hasonló krémektől is. És ahogy írtam, a Cinke szappanoktól is totál kipirosodtam, az egész arcom. Ezért gondolom, hogy valamely összetevőjére allergiás az amúgy is problémás bőröm. A Prorasoból eddig a fehéret és a pirosat próbáltam, de egyik sem okozott sem bőrpírt, sem más egyéb allergiás tünetet.

Nem elérhető Detre

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 632
Re:Szappan, krém
« Válasz #3610 Dátum: 2018. Szeptember 25. - 11:55:14 »
A Barbonnal voltam úgy, hogy ki is dobtam az első tubust annyira tele lettem kiütésekkel. Most meg vígan használom. 2 év alatt megtanultam borotválkozni.  :fetreng:

Szégyen-gyalázat - eddig nem is mertem bevallani, mert sejtettem, hogy bennem lesz a hiba végül - de bizony az első Barbon tubusomat én is kihajítottam... tök jó meg minden, de azért 300-400 forintokért nem lehet elvárni, hogy védje meg a bőrt a technikai hiányosságoktól.

(Érdekes, hogy a Figaró nem bántott kezdőként sem.)

Mondjuk az biztos, hogy amikor elkezdtem a hagyományos borotválkozást, volt is mit kikezdenem az arcbőrömön, eléggé leharcoltam addigra. Volt pár tartósabb szőrbenövés/irritációs zóna/miegyéb a korábbi téves gyakorlatnak köszönhetően.

Nem elérhető Tibi11

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 310
Re:Szappan, krém
« Válasz #3611 Dátum: 2018. Szeptember 25. - 12:00:20 »
Nincs olyan, hogy sodium, az natrium magyarul.
Ugy mukodik ez a szappan dolog, hogy lugkalkulatorokkal ki kell szamolni, hogy mennyi es milyen zsirhoz mennyi lug kell. A lug a natriumhidroxid. Ezzel meglesz az a mennyiseg, ami az adott zsirmennyiseg elszappanositasahoz kell. Ha tul lenne adagolva, akkor konkretan lugos maradna a szappan. Ezt egy ph indikator papirral pontosan meg tudod merni, gyogyszertarban kapni. Viszont mivel a szappanhoz a borapolo hatasa miatt tovabbi zsirokat adnak, (ez az ugynevezett superfat, olyan zsirmennyiseg, ami mar tobb, mint amennyit az adott mennyisegu lug el tudna szappanositani) egyszeruen elkepzelhetetlen, hogy natriumhidroxid atalakulas nelkul, lugkent maradna a szappanban. Tehat a natrium mennyisege kizarhato a kepletbol. A glicerin pedig, ami az elszappanosodas folyamatanak kvazi mellektermeke egyenesen borapolo hatasu.
Ennel sokkal valoszinubb, hogy az illatositashoz hasznalt illatolaj tud borreakciot okozni. Ez elofordul, azzal mindig ovatosan kell banni, mert mindenkinek maskepp reagal ezekre a bore.
Az is meredeken hangzik, hogy az adalekok szamabol barmire kovetkeztetni lehessen. Azoknak az a celja, hogy jobban csusszon, jobban habozzon, tovabb elalljon, homogen maradjon az anyag, stb, minden okkal szerepel. Tovabb megyek, minel kevesebb az osszetevo, annal inkabb hianyozhat a fenti funkciokbol valami.

A legjobb szappanokban a Fibonacci szamok valamelyikenek megfelelo szamu osszetevo van, mint ez koztudott. Ilyenkor elofordul, hogy ha epp tullepjuk a 13 osszetevot, akkor ahhoz, hogy meglegyen a 21, teszunk bele kutyabenge kerget, es rittyentett hozobozont is (a habzas kedveert) sos ringlit babbal (attol jobb a sokositas) es mas zsenge gyokereket a tartositas erdekeben. Es idonkent egy csepp tiszta kapszaicint, attol nagyon szep lesz a szine, csak csip, mint a veszedelem.

Köszi a kimerítő választ! Ha jól látom, elég sok szappanba tesznek kókusz-zsírt, gondolom a jó "csúszás" miatt kell. Amúgy is divatos manapság a kókusz-zsír, sokan főzéshez is használják étolaj vagy sertés-zsír helyett. Aztán nemrég elkezdték bizonyos körökben hangoztatni, hogy állítólag a kókusz-zsír is káros (nyilván baromság vagy üzleti érdek áll a háttérben).

Nem elérhető szekelya

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 963
Re:Szappan, krém
« Válasz #3612 Dátum: 2018. Szeptember 25. - 12:50:28 »
Köszi a kimerítő választ! Ha jól látom, elég sok szappanba tesznek kókusz-zsírt, gondolom a jó "csúszás" miatt kell. Amúgy is divatos manapság a kókusz-zsír, sokan főzéshez is használják étolaj vagy sertés-zsír helyett. Aztán nemrég elkezdték bizonyos körökben hangoztatni, hogy állítólag a kókusz-zsír is káros (nyilván baromság vagy üzleti érdek áll a háttérben).
A kokuszzsirnak antibakterialis es hidratalo hatasa van, viszont emeli a koleszterinszintet. Tehat ha viszonylag keves borotvaszappant eszel, akkor nem lesz gond vele, sot.
"I mustache you a question but i'll shave it for later."-- Sean Connery

Nem elérhető Tibi11

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 310
Re:Szappan, krém
« Válasz #3613 Dátum: 2018. Szeptember 25. - 13:20:53 »
Hetente 2x-3x eszem borotvaszappant, szóval ennyitől tényleg nem lehet gond...

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Szappan, krém
« Válasz #3614 Dátum: 2018. Szeptember 25. - 13:59:09 »
bizony az első Barbon tubusomat én is kihajítottam... tök jó meg minden, de azért 300-400 forintokért nem lehet elvárni, hogy védje meg a bőrt a technikai hiányosságoktól.

Én — hasonló élmények után ­— elraktam a szekrény mélyére, egyetemben más szappanokkal és krémekkel amik akkor nem jöttek be. Mostanában ezeket használom el, az újratesztelés és a penitencia egyfajta keverékeként. Egyrészt az állás nem tett jók soknak, másrészt ugyanakkor azóta sokat javult a technikám és így nem kellemetlen egy sem.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici