Szerző Téma: Szappan, krém  (Megtekintve 494079 alkalommal)

Nem elérhető Detre

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 632
Re:Szappan, krém
« Válasz #3585 Dátum: 2018. Szeptember 24. - 14:29:36 »
Természetesen adtam hozzá elegendő vizet. Nem próbáltam ki az összeset, háromig jutottam el, mert mindhárom allergiás tüneteket okozott, így leálltam. Talán a Cinke szappanokban jóval több a glycerin vagy a sodium, mint a Proraso-ban. Tényleg nem tudom, mi lehet számomra az allergén anyag.
OK, értem, ha nem működik, nem működik. Nem erőszak a disznótor.

De kérlek, ne beszélj maflaságokat. A "sodium" - nátrium. A szappanokban nátrium- és káliumlúg van. A lúgok elengedhetetlenek ahhoz, hogy egyáltalán szappanná váljon a zsír (a Cinke esetében a faggyú). Glicerin meg - azt hiszem - nincs egy szappanban sem, hanem vizet hozzáadva keletkezik, ahogy a zsírok és a lúgok izgalmas kémiai reakciókat játszanak le (a víz hatására). Ezt tán a Cinke címkéje is közli.
Azt nem mondom, hogy különösebben érteném, de tessék: https://en.wikipedia.org/wiki/Saponification

Ha a lúgokra lennél allergiás, minden szappantól problémáid lennének.

Amúgy én a Barbonnal voltam úgy, hogy úristen, allergiás vagyok rá. Csípett, a borotválkozás meg lenyúzta a bőrömet, borzalmas volt.
Aztán hosszabb idő után elővettem újra, jóval több vízzel kevertem a habot és így már simán meg tudok vele borotválkozni.

Nem elérhető kleithos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 474
Re:Szappan, krém
« Válasz #3586 Dátum: 2018. Szeptember 24. - 14:30:18 »
Nekem 5 Cinke szappanom van. Kb egy évesek. Imádom őket. Az illatuk változatlan, és nagyon jól működő szappanok. Tervben van másik 5 illat vásárlása Erikától.

Nem elérhető Detre

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 632
Re:Szappan, krém
« Válasz #3587 Dátum: 2018. Szeptember 24. - 14:53:44 »
Nálam sem illant még el az illatuk. Az egyetlen apró eltérés a szappanok között az, hogy valamiért a Bay Rum habja mindig, kivétel nélkül levegősebb.

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:Szappan, krém
« Válasz #3588 Dátum: 2018. Szeptember 24. - 15:05:19 »
Amúgy én a Barbonnal voltam úgy, hogy úristen, allergiás vagyok rá. Csípett, a borotválkozás meg lenyúzta a bőrömet, borzalmas volt.
Aztán hosszabb idő után elővettem újra, jóval több vízzel kevertem a habot és így már simán meg tudok vele borotválkozni.
Ebbe én is belefutottam az első pár Barbonozás alkalmával. Bár nem volt borzalmas, de szétszárította a bőrömet, amire az is rásegített, hogy az előkészítést sem vittem túlzásba akkoriban...

Nem elérhető Tibi11

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 310
Re:Szappan, krém
« Válasz #3589 Dátum: 2018. Szeptember 24. - 15:17:18 »
Természetesen adtam hozzá elegendő vizet. Nem próbáltam ki az összeset, háromig jutottam el, mert mindhárom allergiás tüneteket okozott, így leálltam. Talán a Cinke szappanokban jóval több a glycerin vagy a sodium, mint a Proraso-ban. Tényleg nem tudom, mi lehet számomra az allergén anyag.
OK, értem, ha nem működik, nem működik. Nem erőszak a disznótor.

De kérlek, ne beszélj maflaságokat. A "sodium" - nátrium. A szappanokban nátrium- és káliumlúg van. A lúgok elengedhetetlenek ahhoz, hogy egyáltalán szappanná váljon a zsír (a Cinke esetében a faggyú). Glicerin meg - azt hiszem - nincs egy szappanban sem, hanem vizet hozzáadva keletkezik, ahogy a zsírok és a lúgok izgalmas kémiai reakciókat játszanak le (a víz hatására). Ezt tán a Cinke címkéje is közli.
Azt nem mondom, hogy különösebben érteném, de tessék: https://en.wikipedia.org/wiki/Saponification

Ha a lúgokra lennél allergiás, minden szappantól problémáid lennének.

Amúgy én a Barbonnal voltam úgy, hogy úristen, allergiás vagyok rá. Csípett, a borotválkozás meg lenyúzta a bőrömet, borzalmas volt.
Aztán hosszabb idő után elővettem újra, jóval több vízzel kevertem a habot és így már simán meg tudok vele borotválkozni.

A kémiai részéhez annyira nem értek, ezért kérdeztem hülyeséget. Valószínű igazad van, hogy a sodium és glycerin mennyisége, aránya egy szappanban nem befolyásolja az allergiát. Azt viszont nem értem, hogy a Proraso miért működik nálam jól, amikor kb. 2-3x annyi összetevőből áll, mint a Cinke? Az előkészítéssel biztosan nem volt gond, mert erre mindig odafigyelek, és a Proraso-t már év eleje óta használom, és még a fehérrel is sokáig pepecselek mindig, hogy jó hab legyen belőle. Ugyanezt megtettem a Cinkénél is. Utóbbinál annyiból volt nehezebb a dolog, hogy keményszappan a Proraso-hoz képest, és mivel pici 15 g-os darabok jöttek mintaként, nehéz volt kezelni, kézben tartani.

Nem elérhető Detre

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 632
Re:Szappan, krém
« Válasz #3590 Dátum: 2018. Szeptember 24. - 15:25:01 »
Ebbe én is belefutottam az első pár Barbonozás alkalmával. Bár nem volt borzalmas, de szétszárította a bőrömet, amire az is rásegített, hogy az előkészítést sem vittem túlzásba akkoriban...

Na de rá is bökhettem volna az összetevők listájáról mondjuk a Butylphenyl Methylpropionalra, hogy az a hibás, a beste. Mert hát mit tudom, hogy mi az? Baromi bonyolult vegyjelet - butil is, fenil is, metil is - sejtek mögötte, úgyhogy biztos ártalmas.

Természetesen az is, számos -hat/-het kíséretében, tehát bizony az első próbálkozások alkalmával minden jól működött, irritált, ahogy várható is volt.
Most hibádzik a dolog, hogy akkor miért is nem irritál mégse, amikor pedig kéne neki...  :nemtom:

Idézet
Azt viszont nem értem, hogy a Proraso miért működik nálam jól, amikor kb. 2-3x annyi összetevőből áll, mint a Cinke?
Nincs összefüggés az összetevők listájának hossza és az eredmény között.

Szerintem arról lehet szó, hogy Prorasóból tudsz neked jó habot keverni, a cinkeszappannal meg még nem találtad meg a megfelelő arányokat és mennyiségeket. Egy kis türelem azért sokszor csodákra lehet képes.
A mintacikkelyeket tényleg elég nehézkes kezelni. Talán még arcon dörgölve lehet a legjobb, rúdszappan módra.

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Szappan, krém
« Válasz #3591 Dátum: 2018. Szeptember 24. - 15:29:09 »
a Proraso miért működik nálam jól, amikor kb. 2-3x annyi összetevőből áll, mint a Cinke?

Azok nevében akik (legalább a közoktatás keretében) tanultak kémiát, lehet tisztelettel kérni hogy ezt a "hány összetevőből áll" dolgot engedjük el? Kb annyi jelentősége van, mint hogy milyen színű volt a doboza.

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:Szappan, krém
« Válasz #3592 Dátum: 2018. Szeptember 24. - 15:35:41 »
A mintacikkelyeket tényleg elég nehézkes kezelni. Talán még arcon dörgölve lehet a legjobb, rúdszappan módra.
Bele kell nyomkodni a tégely aljába. Vékonyabb volumenű pamacs, mondjuk egy 24-es szinti megoldja röhögve, de a Balea szinti is simán felveszi belőle 30-40 körzéssel a borotválkozáshoz szükséges mennyiséget...

Nem elérhető kleithos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 474
Re:Szappan, krém
« Válasz #3593 Dátum: 2018. Szeptember 24. - 16:57:18 »
Ti szoktátok nézni, hány összetevőből áll egy szappan??
Biztosan én vagyok a barbár, de őszintén bevallom, hogy nagy ívben lesz@rom.
A lényeg, hogy jól működjön. Amúgy is olyan szappanokat szoktam vásárolni, amelyek legtöbbje kézműves, természetes összetevőket tartalmaz, vagy ismert, komoly, megbízható cégek termékeit. Egyik sem attól lesz jobb, vagy rosszabb, hogy kevesebb, vagy több összetevőből áll. Ez totál butaság. De láttunk már itt hasonlót, bbs borotválkozás témában is. Ezekre egy megoldás van. Saját tapasztalat. Sz@rt sem ér, hogy másoknak melyik szappan jó, vagy rossz, mert lehet nekem pont nem lesz megfelelő. Ergo magamon kell kipróbálni.



Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Szappan, krém
« Válasz #3594 Dátum: 2018. Szeptember 24. - 17:38:59 »
Ti szoktátok nézni, hány összetevőből áll egy szappan??

Igen, és csak akkor használom, ha az összetevők száma prímszám.

Nagyon jó a 17, 19; a 13 múltkor kicsit irritált. Szerintem az aqua lehetett, csütörtökön biorezonancia-vizsgálatra, az fog biztosat mondani.

Remélhetőleg vinum rubrum, per os helyettesíti.

Nem elérhető kleithos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 474
Re:Szappan, krém
« Válasz #3595 Dátum: 2018. Szeptember 24. - 17:52:23 »
Ti szoktátok nézni, hány összetevőből áll egy szappan??

Igen, és csak akkor használom, ha az összetevők száma prímszám.

Nagyon jó a 17, 19; a 13 múltkor kicsit irritált. Szerintem az aqua lehetett, csütörtökön biorezonancia-vizsgálatra, az fog biztosat mondani.

Remélhetőleg vinum rubrum, per os helyettesíti.
:-) :-) :-)

Nem elérhető Detre

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 632
Re:Szappan, krém
« Válasz #3596 Dátum: 2018. Szeptember 24. - 18:19:47 »
Ott lehet a hiba, hogy aqua, s nem aqua vitae.

Nem elérhető kleithos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 474
Re:Szappan, krém
« Válasz #3597 Dátum: 2018. Szeptember 24. - 19:12:28 »
Én már csak azt nem értem az mitől lehet, hogy panaszkodnak ezekre a kézműves, csak természetes anyagokat tartalmazó szappanokra, míg a full műanyag, kemikáliával teli flakonos habokra sosem. Ez nem fér a fejembe. Azoknál érdekes módon sosem nézegetik az összetevők listáját, és számát. Fura. Nem?
Vagy csak én vagyok helikopter?
Csak kapkodom a fejemet, hogy milyen ultra környezet tudatosak lesznek hirtelen némely embertársaink, akik pár hónappal ezelöttig 5-8-10 pengés eldobós reluxákat, és egy vegyigyárat tartalmazó borotvahabokat használtak. Hirtelen felébredt a bennük szunnyadó (jó mélyen) természeti lény, és kritizálva turkálják szappankészítő (valóban környezettudatos) kézműveseink termékeit, az összetevőket számolgatva.
Na azért az észjátszásnak van valahol határa. Szerintem. Na csókolom.

Nem elérhető Lord Ickenham

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 806
Re:Szappan, krém
« Válasz #3598 Dátum: 2018. Szeptember 24. - 20:43:27 »
Ebből nekem csak az következik, hogy az ember lehet bio anyagokra is érzékeny (pl.: pollen, vagy mogyoró), nem feltétlen a kemikália üt ki rajta. De engem ez az összetevő dolog sosem érdekelt.

Nem elérhető Tibi11

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 310
Re:Szappan, krém
« Válasz #3599 Dátum: 2018. Szeptember 25. - 06:57:03 »
Pedig azt hallani a legtöbb helyről, hogy minél kevesebb összetevőből áll egy termék, annál jobb. És minél több összetevőből áll, nagy valószínűséggel annál több benne a (káros?, műanyag?) adalék- és ilyen-olyan anyag. Ahogyan ez az élelmiszerekre igaz, ugyanúgy sok más területre is, a kenceficékre is. Az természetesen egyértelmű, hogy lehet valamiben sok összetevő, ha azok nem károsak, akkor nyilván ez nem probléma. Bár a tapasztalat azt mutatja, hogy a természetesebb cuccok mindig sokkal kevesebb összetevőből állnak.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici