Szerző Téma: Tárgyfotózás  (Megtekintve 82057 alkalommal)

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:Tárgyfotózás
« Válasz #180 Dátum: 2012. November 07. - 21:51:48 »
Ne bántsd Topit!
Nekem tetszenek a "képei"... olyan, mintha én is ott lennék.  ;)
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Tárgyfotózás
« Válasz #181 Dátum: 2012. November 07. - 22:59:59 »
Dehogy bántom! Ez nem Topi képe, de ha az lenne, akkor sem tetszene, és bár nem vagyok sem profi fotós, sem grafikus, valahogy azt érzem, hogy ebből a témából jóval többet ki lehetett volna hozni. Ezt a képet 70 dodóért még ki is nyomtatják http://fineartamerica.com/featured/nude-art-7bw-eivydas-timinskas.html  Ebből 59,78 dodó a fekete tinta lenne. :-)
Malac, te hol vagy ott?  ;D

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:Tárgyfotózás
« Válasz #182 Dátum: 2012. November 07. - 23:16:08 »
Szóval ebből él Topi!
Már értem, honnan ez a végtelen nyugalom...
 ;)
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Nem elérhető legyozo

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 97
Re:Tárgyfotózás
« Válasz #183 Dátum: 2012. November 30. - 20:05:42 »
Sziasztok!

Lassan gépvásárlásra kerül sor.

Valamikor Zenit tükörreflexessel fotózgattam, szerettem. Volt telém, kétszerezőm, makró közgyűrűm, minden csemege. Szerettem állítgatni, játszogattam a blendenyílással, sebességgel. Ott aztán kellett figyelni, érezni.
Aztán jött az automata korszak. Na, ezt én mostanáig kihagytam. Egy kicsit nonkonformistáskodtam "ma már mindenki tud fotózni" alapon, nem akartam gépet.

Most már megint megkívántam, a lányom pocketjét használtam, és ott, a minimális állítási lehetőség, megint felébresztetett bennem fotós emlékeket. Tükörreflexes gépeket kezdtem nézegetni, de ami az én elképzelésemnek megfelelne, annyi pénzt nem szívesen áldoznék rá. Így inkább egy bridge valószínű. Nem végleges a döntés, de a mérleg nyelve a bridge felé mozdul.

Az én tudásomon túllépett a technika, ezért ha segítenétek a véleményeitekkel a döntésem meghozatalában, akkor nagy segítség lenne.

Ez a gép szimpatikus: http://pixinfo.com/fgep/Nikon_Coolpix_P510. Van-e valakinek negatív vagy pozitív tapasztalata?
Az sem baj, ha más gépről tudtok infókat adni, minden érdekel.

Segítségetek előre köszönöm!

Üdv
« Utoljára szerkesztve: 2012. December 02. - 12:27:40 írta rty42 »
"...egy gentleman nem a társaságnak, hanem önmagának borotválkozik." Rejtő Jenő

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Tárgyfotózás
« Válasz #184 Dátum: 2012. November 30. - 21:00:16 »
legyozo-
Bár nekem egy CoopixL120-am van, majdnem ez a kategória, de ahogy látom, amit kinéztél kb. kétszer annyiba kerül. A leírásban a lényegi különbség, hogy az mindenben automata és manuális állítgatásokra nincs sok lehetőség ( igazából nem is kell). Az enyém mindenesetre mindenre, akár tárgyfotózásra is meglepően jó és ami fontos, hogy gyors. Családi gépnek mondhatnám, hogy tökéletes egy amatőr fotósnak, az 50es kategóriában elég sok gépet megnéztem, kipróbáltam ezek közül a Nikon volt a legjobb. Ebből kiindulva, amit kinéztél az a legoptimálisabb választás úgy érzem számodra. "Játszani" is lehet vele, de ugyanakkor, ha legalább annyit hoz, mint az L120-as, akkor a családi eseményeket is szenvedés mentesen szuperül megoldja. Előtte egy első szériás digitális Canon-om volt (300e-s árral), ahhoz képest ez a Nikon egy übermájer. Azért a P510-esnél is biztos van jobb gép, azt ajánlom, hogy a kiválasztott árkategóriában nézzél meg egy jópár gépet, úgy válasszál. Üdv   

Nem elérhető legyozo

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 97
Re:Tárgyfotózás
« Válasz #185 Dátum: 2012. November 30. - 21:11:58 »
legyozo-
Bár nekem egy CoopixL120-am van, majdnem ez a kategória, de ahogy látom, amit kinéztél kb. kétszer annyiba kerül. A leírásban a lényegi különbség, hogy az mindenben automata és manuális állítgatásokra nincs sok lehetőség ( igazából nem is kell). Az enyém mindenesetre mindenre, akár tárgyfotózásra is meglepően jó és ami fontos, hogy gyors. Családi gépnek mondhatnám, hogy tökéletes egy amatőr fotósnak, az 50es kategóriában elég sok gépet megnéztem, kipróbáltam ezek közül a Nikon volt a legjobb. Ebből kiindulva, amit kinéztél az a legoptimálisabb választás úgy érzem számodra. "Játszani" is lehet vele, de ugyanakkor, ha legalább annyit hoz, mint az L120-as, akkor a családi eseményeket is szenvedés mentesen szuperül megoldja. Előtte egy első szériás digitális Canon-om volt (300e-s árral), ahhoz képest ez a Nikon egy übermájer. Azért a P510-esnél is biztos van jobb gép, azt ajánlom, hogy a kiválasztott árkategóriában nézzél meg egy jópár gépet, úgy válasszál. Üdv   
Köszönöm az infót!

A gyorsaság számomra is fontos szempont! Mennyire gyors a bekapcsolás, ill. exponálás után mennyi idő alatt lehet újra használni?

Az übermájer az sokkal jobb? Bocs, én ilyen maradi vagyok, nem tudom.  :sör:
"...egy gentleman nem a társaságnak, hanem önmagának borotválkozik." Rejtő Jenő

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Tárgyfotózás
« Válasz #186 Dátum: 2012. December 01. - 09:13:06 »
legyozo- szívesen. Kérdéseidre nem adok már konkrét választ  ;D ,mert a lényegi tanácsot már megadtam részemről: Menj el egy jópár áruházba, ahol a gépek kipróbálhatóak és kattintgass, nyomkodd őket orrba-szájba, hogy legyen összehasonlítási alapod.( Jó program egyébként). Én anno még feltöltettem a 3 kiválasztott gépről  az ott kattintgatott képeket az eladóval a gépére (talán a "Médiahülyeazvagyok" idegeire mentem, de élveztem), hogy megnézzem, hogy képernyőn mi is látszik. kb 10 gép műszaki adatai ill. kipróbálása után vásároltam. És természetesen sokkal olcsóbban, mint a "nemhülyéknél". Ha csak a felét kipróbálod, mint amit leírtam, már a számodra legjobb gépet fogod megvenni.

Nem elérhető kazam

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 225
Re:Tárgyfotózás
« Válasz #187 Dátum: 2012. December 01. - 09:25:22 »
legyezo:
Ha megvan a zenithez az obi parkod akkor ehhez mit szolsz?
http://www.220volt.hu/Canon+EOS+1100D+vaz
Egy adapterrel fel lehet rakni a Zenit cuccokat. Igaz minden manuálisan megy.

Nem elérhető legyozo

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 97
Re:Tárgyfotózás
« Válasz #188 Dátum: 2012. December 02. - 12:12:22 »
legyezo:
Ha megvan a zenithez az obi parkod akkor ehhez mit szolsz?
http://www.220volt.hu/Canon+EOS+1100D+vaz
Egy adapterrel fel lehet rakni a Zenit cuccokat. Igaz minden manuálisan megy.
Igen, ez megoldás lehet.
Még nem hoztam végleges döntést. A DSLR gépek nagyon  vonzóak. Új váz mellé lassan be lehetne szerezni használtan az obi parkot. Talán lehet egy variáció.
A neten annyi pro és kontra van, hogy az alapján nem tudok döntést hozni. Ilyenkor kitakarítom a véleményeket, és csak a tények és megérzés szerint döntök.
"...egy gentleman nem a társaságnak, hanem önmagának borotválkozik." Rejtő Jenő

Nem elérhető legyozo

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 97
Re:Tárgyfotózás
« Válasz #189 Dátum: 2013. Január 31. - 20:41:24 »
Sok minden történ az előző bejegyzés történt.
Elsőként elromlott a laptopom, 32 nap alatt javították, 4 napja kaptam vissza. Ezen idő alatt a család gépén csak a leglényegesebb intéznivalók kaptak engedélyt.
Ami érdekesebb, eldöntöttem gép kérdést. Nikon lett, tükörreflexes, d 5100-as, 18-105 objektívvel.
Nincs összehasonlítási alapon, de ez a gép a csoda. A bekapcsolástól elkezdve a kikapcsolásig, sőt azután is azt adja amit vártam. 6 napja van meg, de nem tudom letenni a kezemből. Már féltékeny a család. 
"...egy gentleman nem a társaságnak, hanem önmagának borotválkozik." Rejtő Jenő

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Tárgyfotózás
« Válasz #190 Dátum: 2013. Július 03. - 18:50:15 »
Tudnátok ajánlani olyan ingyenes webes tananyagot, oldalt, ahol tanulhatnék digitális fényképezést? Nem csak tárgyfotózás érdekelne. Akár teljesen az alapoktól.


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:Tárgyfotózás
« Válasz #191 Dátum: 2013. Július 04. - 14:21:58 »
Tudnátok ajánlani olyan ingyenes webes tananyagot, oldalt, ahol tanulhatnék digitális fényképezést? Nem csak tárgyfotózás érdekelne. Akár teljesen az alapoktól.

Ez engem is érdekelne, főleg ha a "tárgy" a Topi által fentebb belinket lenne  :hurra:

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:Tárgyfotózás
« Válasz #192 Dátum: 2013. December 14. - 10:20:39 »
Van-e valakinek tapasztalata a Nikon Coolpix 8800-assal?
Egy teljesen kezdő hogy boldogulna azzal a géppel?

Nem elérhető snake

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1570
Re:Tárgyfotózás
« Válasz #193 Dátum: 2013. December 14. - 10:31:09 »
8800-as gépem pont nincs, viszont mondjuk úgy Nikonban utazom, tehát van több, más számozású itthon. Én szeretem őket. Eddig mindegyik megbízhatóan, jól működött.
Igazándiból a méretével kell majd megbarátkozni, mert ez nagyobb egy kompaktnál. A menü is általában egyértelmű szokott lenni Nikon esetében. Képminőségre olyan közepesnek mondják, persze ez egy kezdőnek tökéletes lesz.
Rájöttem, hogy uralkodni nem is nehéz, csak trónhoz jusson az ember ebbe a tolongásba. (Rejtő J.)

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:Tárgyfotózás
« Válasz #194 Dátum: 2013. December 14. - 10:45:15 »
8800-as gépem pont nincs, viszont mondjuk úgy Nikonban utazom, tehát van több, más számozású itthon. Én szeretem őket. Eddig mindegyik megbízhatóan, jól működött.
Igazándiból a méretével kell majd megbarátkozni, mert ez nagyobb egy kompaktnál. A menü is általában egyértelmű szokott lenni Nikon esetében. Képminőségre olyan közepesnek mondják, persze ez egy kezdőnek tökéletes lesz.

Engem az Optikája fogott meg, mármint a mérete. Persze attól, hogy nagy még nem biztos hogy jó, de nagyobb az esélye, mint mondjuk egy kockacukor méretű optikának. Kb. 30.000 Ft-ot kérnek érte, elég megkimélt állapotban, van néhány kiegészitő is hozzá. Ennyiért megéri?

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici