Szerző Téma: Tárgyfotózás  (Megtekintve 82084 alkalommal)

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Tárgyfotózás
« Válasz #90 Dátum: 2012. Április 11. - 15:22:31 »
Igen, ez a jó! 5500K! Köszi kazam!  :sör:
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető Világosító

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 762
Re:Tárgyfotózás
« Válasz #91 Dátum: 2012. Április 11. - 17:54:04 »
Most olvastam ezt a szekciót.
Nem tudom hogy még aktuális-e de:
http://www.mcgoat.com/foto-318.html
Ajka környéki a srác. Már vásároltam nála.

Tényleg, még Ő is van. Valami 5-6 évvel ezelőtt kezdte az ipart, akkor még csak táskái voltak, és pár vakuszet. Nem is tudom, hogy mért nem jutott az eszembe. Akkoriban hirhedten korrekt, és megbízható volt a srác...
Lássuk Magyarországot reálisan: jó borok, szép nők, gyenge forint, Erős Pista...

Nem elérhető Lacus_65

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1046
Re:Tárgyfotózás
« Válasz #92 Dátum: 2012. Április 11. - 20:17:48 »
A korrektsége változatlan.
Fotokiegészítőket vásárolgattam Nála!

Tényleg, még Ő is van. Valami 5-6 évvel ezelőtt kezdte az ipart, akkor még csak táskái voltak, és pár vakuszet. Nem is tudom, hogy mért nem jutott az eszembe. Akkoriban hirhedten korrekt, és megbízható volt a srác...

Nem elérhető Világosító

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 762
Re:Tárgyfotózás
« Válasz #93 Dátum: 2012. Április 14. - 19:51:28 »
Megjött a cuccos! A rendelés napjától fogva 9 nap alatt ide is ért Hong Kongból, ami szerintem igen jó szintidő. A 2 méter meleg-fehér led szalag és a hozzá való 60W-os 5A-es táp postával együtt kereken felébe jött ki mintha itthon vettem volna meg, 30$ volt. Gyorsan próbából beledugdostam mindkét szalagot a tápba, egész jó fényt adnak le, szerintem 1 szalag is kb. 2x annyi fényt ad mint az eddigi olvasólámpám. Holnap miután levizsgáztam forrasztok egy kis csatlakozót a szalagokra, meg felrögzítem valamire, aztán eljátszok vele. Elsőnek úgy tervezem hogy egy U alakú kis állványt csinálok, a belsejére ráragasztom a szalagot, és ezt az egészet a lightbox fölé teszem, így fölülről, és 2 oldalról is fog kapni fényt, remélem ez így elég jó lesz majd.

Nyilatkozni tessék!!! Megvolt a teszt????
Lássuk Magyarországot reálisan: jó borok, szép nők, gyenge forint, Erős Pista...

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Tárgyfotózás
« Válasz #94 Dátum: 2012. Április 15. - 00:29:23 »
Még sajna nem :) Holnap leszek otthon, ha lesz rá időm akkor összepakolom és ki is próbálom.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Tárgyfotózás
« Válasz #95 Dátum: 2012. Április 15. - 09:57:36 »
Én viszont már ki is próbáltam Kazam és Világosító által javasolt helyről beszerzett 38 W-os 5500 K-s "izzókat". Prímán működnek. Köszi nektek!  :borz2:
Délutáni rendelés után másnap kora reggel hozta a futárjuk, az utalás még oda sem ért. Tényleg szuper hely, jobb mint az angolok! :D
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:Tárgyfotózás
« Válasz #96 Dátum: 2012. Április 25. - 19:10:17 »
Nem pont a fotózással kapcsolatos de kötődik:
A mai bortválkozás topikban láttam több fotómontázst, ahol több kép egy képbe volt belemásolva. Hogy lehet ezt legegyszerűbben, abszolút kezdőként megoldani?

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Tárgyfotózás
« Válasz #97 Dátum: 2012. Április 25. - 19:16:06 »
Photoshop, Photoimpact, és van még egy halom program... kicsit tanulni kell...

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:Tárgyfotózás
« Válasz #98 Dátum: 2012. Április 25. - 19:58:52 »
Köszi  :(

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:Tárgyfotózás
« Válasz #99 Dátum: 2012. Május 15. - 06:47:43 »
Ahogy nézem, előbb utóbb én is össze kell hozzak egy fotózó dobozt. Esetleg valaki tud olcsó beszerzést, vagy csináljak otthon?

Nem elérhető kazam

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 225
Re:Tárgyfotózás
« Válasz #100 Dátum: 2012. Május 15. - 07:36:35 »
Ahogy nézem, előbb utóbb én is össze kell hozzak egy fotózó dobozt. Esetleg valaki tud olcsó beszerzést, vagy csináljak otthon?

Mielőtt válaszolnék mond meg hogy mit akarsz fotózni és meddig szeretnél eljutni? Akarsz-e hobbi szinten foglalkozni vele?
Milyen fényképező géped és fénytechnikád van most?

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:Tárgyfotózás
« Válasz #101 Dátum: 2012. Május 15. - 11:23:05 »
Mielőtt válaszolnék mond meg hogy mit akarsz fotózni és meddig szeretnél eljutni? Akarsz-e hobbi szinten foglalkozni vele?
Milyen fényképező géped és fénytechnikád van most?

Nem akarok belemerülni a fotózásba, csak bortvákat szeretnék fotózni. jelenleg egy Casio Exilim ZX55 ösöm van(vagy valami ilyesmi), 7 éves, 5mp, 3x zoom.
Fénytechnika? az meg mi  :crazy:
Van egy energiatakarékos izzó a plafonon, meg egy olvasólámpa.
Ezenkivül néhány szines abrosz ami lassan a védjegyem  :fetreng:

Nem elérhető kazam

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 225
Re:Tárgyfotózás
« Válasz #102 Dátum: 2012. Május 15. - 12:52:05 »
Nem akarok belemerülni a fotózásba, csak bortvákat szeretnék fotózni. jelenleg egy Casio Exilim ZX55 ösöm van(vagy valami ilyesmi), 7 éves, 5mp, 3x zoom.
Fénytechnika? az meg mi  :crazy:
Van egy energiatakarékos izzó a plafonon, meg egy olvasólámpa.
Ezenkivül néhány szines abrosz ami lassan a védjegyem  :fetreng:

Azt hiszem értem. 1. körben a következőt javaslom:
kb 40cmx40cmx40cm-es erősebb karondozt keríts. 3 lehető legnagyobb ablakot kell vágni rá. 1-et szemből innen fotózol. 1-1 bal és jobb oldal ezt borítsd be pausz papírral. A doboz tetejét belülről borítsd fehér papírral, hungarocellel. Ha maximalista vagy akkor ahol a karton doboz belülről látszik sárgás pirosos alufóliával borítsd. pl húsvéti nyuszis fólia.
Két oldalról a lehető legközelebb és a lehető legnagyobb teljesítménnyel világíts úgy hogy a pausz ne barnuljon meg. Akár építőipari reflektorral. A többit a fényképező gép megoldja. Arra azért vigyázz hogy a lámpákból közvetlenül ne jusson fény a gép optikájába. A fénysugár tengelye a karton doboz aljának a közepére mutasson. A karton doboz aljára hátára mehetnek az abroszok.

A mennyezeten lévő lámpa arra jó csak hogy ne rúgd fel a kartondobozt. Az 1db olvasó lámpa 40w-os izzóval kevés. Tehát világításba (fénytechnikába) kellene beruháznod nem sátorba. A fénysátor elvesz a fényből. Még sötététebb lesz a felvétel

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:Tárgyfotózás
« Válasz #103 Dátum: 2012. Május 15. - 13:01:07 »
köszi kazam, kezdem kapisgálni.
van reflektorom, de az nagyon erős(300 vagy 500W)
Mi az a "pausz" papir?
Az ilyen egyszerű meg olcsó gép is megoldja?

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Tárgyfotózás
« Válasz #104 Dátum: 2012. Május 15. - 13:13:28 »
Jó a zsírpapír is, meg amit háztartási csomagoló néven árulnak az is. Meg a skiccpausz. Sőt, 500 watthoz akár a selyempapír is : )

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici