Szerző Téma: Tárgyfotózás  (Megtekintve 82137 alkalommal)

Nem elérhető kazam

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 225
Re:Tárgyfotózás
« Válasz #120 Dátum: 2012. Október 23. - 17:22:29 »
Seventy:

A feltett kérdésedből arra következtetek hogy nem sok közöd van a fotózáshoz. Ez nem baj de kezdő gépnek hogy automatában fotózhass egy cserélhető objektívest venni nekem sok. Nem tudom hogy pénzzel hogy vagy eleresztve de az objektívek árai minimum a gép árával egyeznek meg. A jobbak meg többszörösei.
Azonban ha a kettő közül kellene választani az expozíció sorozat és a valós idejű hisztogram miatt a canont választanám.

Nem elérhető Seventy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 814
Re:Tárgyfotózás
« Válasz #121 Dátum: 2012. Október 23. - 21:25:50 »
Köszönöm a válaszokat!

Kazam: Igen igazad van a leírtakban.  ;)
Még nem sok közöm van a fotózáshoz, viszont igen régóta szeretnék egy "igazi" fényképezőgépet, a feleségem pedig olyasféle hobbi természetfotózásra használná. A régi kis kompakt gépünk most ment tönkre, és annál azért komolyabbat szeretnénk.
Ezért nézegettem a lenti két vázat. A Canon alap objektívvel együtt érkezne (canon EF-S 18-55 3,5-5,6 III)  :borz2: , és
mivel pénzzel nem vagyok nagyon eleresztve, a további objektívek még várhatnak. Addig tanulás a gépezettel. ;)

A kompakt/cserélhető objektíves fényképezőgépekkel úgy vagyok mint
Mach3 és flakonos borotvagél, kontra MühleR89 és a borotválkozás előtti és utáni rituáléjával.

Mivel ilyen gépem még nem volt, egyelőre a szerintem a véleményetek, és az interneten található jó pár
(a lenti gépekkel készült) fotók alapján fogok majd dönteni.

Nem elérhető Világosító

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 762
Re:Tárgyfotózás
« Válasz #122 Dátum: 2012. Október 23. - 23:48:49 »
Azzal a 18-55-el nem mész messzire. Elég vacak az az obi. Nézz körül az un. Bridge kategóriában is. Nem cserélhető az obi, de egy nagy átfogású, általában 24-200-as obijektív van rajta. Családi összejöveteleken sokszor jól jött a 135-körüli érték. Klasszikus portré kategória. Tájképnél is jó néha a 200-as lencse, ha csak egy részletet akarsz kiemelni.
100-150.000 környékén már szerintem baromi jó gépek vannak.
Lássuk Magyarországot reálisan: jó borok, szép nők, gyenge forint, Erős Pista...

Nem elérhető kazam

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 225
Re:Tárgyfotózás
« Válasz #123 Dátum: 2012. Október 24. - 07:25:37 »
Azzal a 18-55-el nem mész messzire. Elég vacak az az obi. Nézz körül az un. Bridge kategóriában is. Nem cserélhető az obi, de egy nagy átfogású, általában 24-200-as obijektív van rajta. Családi összejöveteleken sokszor jól jött a 135-körüli érték. Klasszikus portré kategória. Tájképnél is jó néha a 200-as lencse, ha csak egy részletet akarsz kiemelni.
100-150.000 környékén már szerintem baromi jó gépek vannak.

5-6 évvel ezelőtti fejlesztésekkel vagyok tisztában de akkor a kit obi ár-érték aránya nagyon jó volt. Tájkép fotózáshoz a 200-as édes kevés.

Nem elérhető kazam

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 225
Re:Tárgyfotózás
« Válasz #124 Dátum: 2012. Október 24. - 07:35:20 »
Seventy:

A tájfotózáshoz igen jól használható a 24mm-es fókusztáv. A 18mm-es EF-S obi 18x1,6=29. Az az 5mm nagyon észrevehető

A tanácsom
Ha fél éven belül megveszed a jövőbeni objektív parkod 85%-át (ami nem olcsó gagyi de nem is a top) akkor érdemes cserélhető obis gépben gondolkodnod. Egyébként bridge. Ne felejtsd el hogy kiegészítők is kellenek. Vaku, állvány, táska, szűrők stb...

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:Tárgyfotózás
« Válasz #125 Dátum: 2012. Október 24. - 07:52:24 »
Én is tanácsot kérnék gép vásárlása ügyben a hozzáértőktől.
Mint az néhányan itt már tudják, fotózás terén teljesen analfabéta vagyok.
Egyszerűen használható, lehetőleg kompakt gépet keresek.
Amire szeretném használni:
-barlangászat
-tárgyfotózás(borortvák)
-Általános
Mivel a barlangokban szokot viz/sár is lenni jó lenne csepp/vízálló


Nem elérhető kazam

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 225
Re:Tárgyfotózás
« Válasz #126 Dátum: 2012. Október 24. - 12:10:36 »
ZOZO:
Kérdeznék előbb:
A barlangászat közben a tényleges fotózás közben tudod biztosítani a gépnek a "száraz" környezetet (nem fröccsen rá víz és nem esik bele pocsolyába)?
A kérdés arra irányul hogy a szállító eszköznek, táskának kell vízhatlannak lennie vagy a géphez kell egy búvár tok.

A többihez:
Mennyit szánsz rá (szumma és gép-és tartozékai bontásban)? Milyen gyakran fogod használni? Mennyire akarod a fotózást kitanulni? Milyen méretű és anyagú(papír/digitális)"végterméket" szeretnél? Mennyi időt szánnál a "fotólaboros" tevékenységre? Ha már van meglévő fotós cuccod mik azok?

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:Tárgyfotózás
« Válasz #127 Dátum: 2012. Október 24. - 12:57:24 »
ZOZO, ötlet a késfórumról: http://www.peli.hu/
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:Tárgyfotózás
« Válasz #128 Dátum: 2012. Október 24. - 13:43:05 »
ZOZO:
Kérdeznék előbb:
A barlangászat közben a tényleges fotózás közben tudod biztosítani a gépnek a "száraz" környezetet (nem fröccsen rá víz és nem esik bele pocsolyába)?
A kérdés arra irányul hogy a szállító eszköznek, táskának kell vízhatlannak lennie vagy a géphez kell egy búvár tok.

A többihez:
Mennyit szánsz rá (szumma és gép-és tartozékai bontásban)? Milyen gyakran fogod használni? Mennyire akarod a fotózást kitanulni? Milyen méretű és anyagú(papír/digitális)"végterméket" szeretnél? Mennyi időt szánnál a "fotólaboros" tevékenységre? Ha már van meglévő fotós cuccod mik azok?

Barlangászat közben (amikor ép nem fotózok) az overallom belső zsebében lenne. Viszont az tuti, hogy sáros kézzel kell megfogjam, mert ugyan van rajtunk kesztyű, de általában az is átázik.
Táska vs. buvártok: az egyik havernak van egy kompakt canon-ja buvártokkal az is elég nagy helyet foglal.

Az még kicsit képlékeny, hogy mennyit szánok rá, de olyan 50-60 ezernél többet nem igazán szeretnék költeni. Biztos nem fogom gyakran használni, nem nagyon szeretek fotózni, általában az asszony szokott fotózni, barlangászás közben is valószinüleg ő fog.
Semennyire nem arakom kitanulni a fotózást. Végtermék digitális, jó lenne egy 1600x1200-as felbontás, de ennél nagyobb nem kell. Labormunka: lehetőleg semennyi. Meglévő fotós cucc: egy döglött casio exilim (8 éves) 1gb-ás sd-kártya(szerintem már az is döglött), meg egy párszáz ft-os univerzális tok.

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:Tárgyfotózás
« Válasz #129 Dátum: 2012. Október 24. - 13:49:06 »
nem nagyon szeretek fotózni
Akkor ne tedd, a világért sem!
Én sem zongorázom.
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:Tárgyfotózás
« Válasz #130 Dátum: 2012. Október 24. - 13:50:22 »
ZOZO, ötlet a késfórumról: http://www.peli.hu/

Köszi a linket, szétnéztem, tényleg jó cuccok  vannak, de nekem nem az a megoldás.   :sör:

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:Tárgyfotózás
« Válasz #131 Dátum: 2012. Október 24. - 13:51:45 »
nem nagyon szeretek fotózni
Akkor ne tedd, a világért sem!
Én sem zongorázom.

 :fetreng: :fetreng: :fetreng:

Mint emlitettem nagyrészt az asszony fog, én csak a borotváimat, de azt is csak mikor nagyon muszáj  ;)

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Tárgyfotózás
« Válasz #132 Dátum: 2012. Október 24. - 16:20:31 »
Állítólag már nem nagyon muszáj!  :evil:

Mint emlitettem nagyrészt az asszony fog, én csak a borotváimat, de azt is csak mikor nagyon muszáj  ;)
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető yoee

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 396
Re:Tárgyfotózás
« Válasz #133 Dátum: 2012. Október 25. - 16:21:30 »
Zozó, most általánosságban beszélek, mivel nem ismerem a jelenlegi kínálatot:
A te felhasználásodhoz szerintem egy víz/cseppáló/ütődésálló kompakt gép megfelelő. Ha jól gondolom, fénnyel nem leszel túlságosan megáldva, ezért javaslok hozzá egy kicsi állványt, hogy ne kézből kelljen fotózni, vagy borzasztó magasságba kelljen tekerni az érzékenységet. Nem tudom, hogy a jelenlegi kisgépek a hosszú záridőket hogyan bírják, de persze olyan kellene, ami azért több másodperces expo időt is tud automata üzemmódban, mivel ha nem értesz a fotózáshoz akkor úgyis valamelyik képmódot, vagy auto módot fogod használni. Gondolom nem telibe világított helyeken lesztek, ezért a fókuszáláshoz valószínűleg segíteni kell elemlámpával a gépnek és amíg exponál, addig esetleg a lámpákkal "festhettek" a falra. Fény nélkül nincs fotó, kevés fényben pedig hosszabb expo idő kell. Valószínűleg meg kell tanulni majd az időzített expo használatát.

Valószínűleg az is fontos, hogy ne fogjon túl sok helyet... ezzel a "felszereléssel" nem fogsz túl sok többletsúlyt magaddal cipelni és annyira vigyázni sem kell rá.

Ezzel a felszereléssel, ha kitanultátok a kezelését és van egy kis érzéked -vagy a párodnak- hozzá akkor valószínűleg a szép dokumentálásig simán el tudtok jutni. Az áll leesős barlangi képek készítését nem ezzel a technikával és  nem ezzel a felszerelés mennyiséggel lehet megcsinálni, bár egy rutinos, kreatív barlang fotós lehet mást mond, mint én :)

Szerintem.

Nem elérhető yoee

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 396
Re:Tárgyfotózás
« Válasz #134 Dátum: 2012. Október 25. - 17:25:50 »
Nos, nekem más véleményem van :) Egyébként jól beletenyereltél egy óriási hitvitába, a nikon-canon tábor néha ölre tudna menni a másikkal, hogy adott kategóriában melyik gép a jobb  ;D

Az elejénb leszögezem, hogy kb olyan 3 évvel ezelőttig követtem a kamerák fejlődését (tesztek, saját és ismerősök gépei) azóta lehet, hogy hatalmasat változott a világ, de úgy gondolom, gyökeresen nem.

A dslr előnye bármi más géphez képest a gyorsasága, valamint adott fényben (most kevés fényre gondolok) történő gyorsabb fókuszálása, valamint általában nagyobbak az érzékelőik, ezért azonos érzékenységen zajmentesebb képet tudnak készíteni, mint kompakt vagy bridge társaik, bár ha a mai bridge gépek képeit magas ison finoman szűrik, azt egy átlag ember által használt pl 13cmx18cm képméretben nem igazán fogod észrevenni, maximum a monitoron, teljes 100% képméretben...

Ha esetleg gyerek, vagy kicsit is gyorsabban mozgó dolog általában a fotótéma, akkor egy dslr szinte elkerülhetetlen. Azt hozzá kell tenni, hogy ha új objektívet szeretnél (teleobjektív, vagy szélesebb látószögű) akkor bizony a gyengébb optikai darabok is majd' annyiba kerülnek, mint egy új pici kompakt digi szappantartó gép.

Ha nem érzed fontosnak a gyors fókuszt, akkor javaslok vmilyen bridge gépet. Relatív nagy fényerős objektív, zoom.

Mindkét felsorolt kamera gyönyörű képeket készít. Ha eléd teszik nem fogod tudni megmondani, hogy melyikkel készült. Szerintem ne csak leírt paraméterek alapján dönts, hanem menj be egy mediamarktba, fogdosd meg őket, nézd meg, hogy melyiknek hol vannak a gombjai, milyen érzés kattintani velük Döntsd el, hogy neked melyik jön be, hiszen egyik se jobb, se rosszabb a másiknál. Ha esetleg van olyan paraméter, amelyikben jobb az egyik, akkor egy másik paraméterben tuti jobb lesz a másik és így tovább...

Nekem -régen- egy nikon volt az, ami bejött, a fénymérése és a színei, valamint az összeszerelés minősége miatt.

Köszönöm a válaszokat!

Kazam: Igen igazad van a leírtakban.  ;)
Még nem sok közöm van a fotózáshoz, viszont igen régóta szeretnék egy "igazi" fényképezőgépet, a feleségem pedig olyasféle hobbi természetfotózásra használná. A régi kis kompakt gépünk most ment tönkre, és annál azért komolyabbat szeretnénk.
Ezért nézegettem a lenti két vázat. A Canon alap objektívvel együtt érkezne (canon EF-S 18-55 3,5-5,6 III)  :borz2: , és
mivel pénzzel nem vagyok nagyon eleresztve, a további objektívek még várhatnak. Addig tanulás a gépezettel. ;)

A kompakt/cserélhető objektíves fényképezőgépekkel úgy vagyok mint
Mach3 és flakonos borotvagél, kontra MühleR89 és a borotválkozás előtti és utáni rituáléjával.

Mivel ilyen gépem még nem volt, egyelőre a szerintem a véleményetek, és az interneten található jó pár
(a lenti gépekkel készült) fotók alapján fogok majd dönteni.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici