Szerző Téma: Kockológia - számítógépes, telefonos okosságok  (Megtekintve 424178 alkalommal)

Nem elérhető snake

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1570
Re:Kockológia - számítógépes, telefonos okosságok
« Válasz #2160 Dátum: 2015. Március 15. - 09:32:25 »
Még jó, hogy a gépek bírják az éjszakázást, reggelre azért valahogy levánszorgott a win8 64 bit verzió is. Most kiírtam lemezre és megnéztem mi van rajta.
Valahogy furcsának érzem, hogy amikor a lemezt berakom a meghajtóba, akkor a felugró exének az a neve, hogy setuperror exe.
Ez normális?  :nemtom:
A win7 64 bitnél is valami ilyesmi, hogy sperr32 exe. Miért 32, ha 64 bites? És vajon miért sperr? Valahogy ez is a setup error-ra hajaz. :)

Megjegyzem most megpróbáltam ismét letölteni a két 64 bitest, hátha nem jól jött le. Elsőre a letöltés felénél valami (ottani) rendszerhiba miatt megakadt a dolog, de másodszorra sikerült, érdekes módon a tegnapi sebesség 20x-val.
Ami furcsa még, hogy elvileg kétszer tölthetnék le egy szoftvert az oldalról, de a számlálók csak az Office esetén ugrottak, az oprendszereknél továbbra is nullát látok, mint a letöltések száma, pedig lehúztam és kiírtam mind.
Most vagy nem töltődött le rendesen, vagy az oldalon lévő számláló a rossz.
Rájöttem, hogy uralkodni nem is nehéz, csak trónhoz jusson az ember ebbe a tolongásba. (Rejtő J.)

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2042
Re:Kockológia - számítógépes, telefonos okosságok
« Válasz #2161 Dátum: 2015. Március 20. - 15:22:19 »
Építettem egy HTPC-t, Asrock Q1900M alaplap (integrált Celeron J1900 proci, passzív hűtés), Be Quiet 300W táp, SSD.

Kérdés még a ventillátor beállítása, ebben kellene segítség. Egy reciklált régi szép nagy ATX-es házban lakik a cucc, jó légáramlás, 1 ventillátor van benne, amit úgy állítottam be hogy 45°C-nál bekapcsol, 65°C-tól nyomja maxon, addig lineáris. De alapból 37-38°C a CPU maghőmérséklete, és Full HD videó lejátszásakor 42°C. Vagyis soha nem kapcsol be a venti, teljesen hangtalan.

A kérdés hogy ez így OK-e, nem lesz hosszú távon baja a dolgoknak benne, mert lényegében nem hűtöm? A proci füzete 105°C-t ír maxnak, odáig nyilván soha nem megy majd el. De ha melegebb lesz az idő akkor lehet hogy az alsó küszöböt 50°C-ra rakom mert teszik hogy hangtalan. De csak akkor ha ez nem marhaság, nem akarom kinyírni. Kétnaponta 2-3 órát megy majd max.

Más alkatrész alig van benne, SSD jó messze van az alaplaptól (ameddig a tápkábel elért :D)

Nem elérhető bgakos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5276
  • 7/8"-os kést keresek
Re:Kockológia - számítógépes, telefonos okosságok
« Válasz #2162 Dátum: 2015. Március 20. - 16:07:52 »
Szerintem semmi gond nem lesz vele, gondolom a táp nem passzív hűtésű, azaz van benne venti, az általa keltett légmozgás elég lesz.
Egy hasonló konfigom gond nélkül megy 3 éve.
HW: Razorock Game Changer .084, Ap Shave Co. pamacsok
SW: B&M, Stirling, Tabac

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Kockológia - számítógépes, telefonos okosságok
« Válasz #2163 Dátum: 2015. Március 20. - 19:06:27 »
Majd nyáron kiderül... A venti egy sima rendszerventi ugye? Ez esetben szerintem nincs jelentősége, hogy lineárisan állítod vagy sem.. pl. ha nyáron lesz 30 fok a lakásban, valószínűleg kicsit tekerni fog. Ha hűvösebb légkondis lakás teljesen jó így. 105 fokon CPU körül már elvileg minden ég... érdemes úgy 65-70-nél tovább nem engedni, de már az is sok nekie. Az a tapasztalatom, hogy a proci környékén lévő port már az is hergeli.... bár ha passzív hűtésű lehet a hőmérséklet határokat kitolták és a tervezett avulás keretein belül úgy voltak vele, hogy pár év múlva így is úgy is lecseréled... Ami talán fontosabb tanács lehet, hogy a táp és rendszerventi széliránya megegyezzen, de sztem ebben (s)nem vagy kezdőmókus! :-) 

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2042
Re:Kockológia - számítógépes, telefonos okosságok
« Válasz #2164 Dátum: 2015. Március 21. - 14:10:52 »
Szerintem semmi gond nem lesz vele, gondolom a táp nem passzív hűtésű, azaz van benne venti, az általa keltett légmozgás elég lesz.
Egy hasonló konfigom gond nélkül megy 3 éve.
Igen, a táp aktív, van abban is egy (szuperhalk) venti. Olyan halk, hogy őszintén én napközben nem is hallom, ha a házé leáll. Nagyon tuti a Be Quiet! minden terméke, és nem is drágák, egy már évek óta megy egy szerverben 24/7.

Akkor lehet hogy feltolom az indítási határt 50°C-ig. Ahogy Penge is írja, tényleg az a megközelítésem hogy ha kipurcan az alaplap 3 év múlva, akkor veszek egy másikat. De amúgy félelmetesen keveset eszik az egész konfiguráció még csúcsra járatva is (nem mintha az a csúcs olyan nagy dolog lenne egy Celeron J1900-nél, de mezei usernek SZVSZ ez is 2x-esen túl van tervezve).

Nekem megdöbbentő mennyit fejlődtek ezek a cuccok, amikor utoljára gépet építettem (megvan már 5 éve) mindig az aktuálisan majdnem legjobb procikat raktam bele, most meg már az teljesen felesleges pénzkidobás lenne.

Ja, az SSD tanácsokat mindenkinek köszönöm, Crucial szépen megy.

Nem elérhető magyar

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 955
Re:Kockológia - számítógépes, telefonos okosságok
« Válasz #2165 Dátum: 2015. Április 02. - 13:53:54 »
Valaki a Raiffeisen Mobil Alkalmazás .apk-ját ide tudná adni?


Nem elérhető Bowapex

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2055
    • Mood for Dance zenekar
Re:Kockológia - számítógépes, telefonos okosságok
« Válasz #2167 Dátum: 2015. Április 03. - 15:05:51 »
Mac pro 1.1-hez keresek videókártyát. Tud valaki esetleg ilyet?
Soha ne vitatkozz hülyékkel, mert lehúznak a szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

Nem elérhető bgakos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5276
  • 7/8"-os kést keresek
Re:Kockológia - számítógépes, telefonos okosságok
« Válasz #2168 Dátum: 2015. Április 18. - 11:54:55 »
Androidos Sygic navinál a cím beírásakor nem jelenik meg a házszám, de a leírása alapján kéne.
Nálatok megjelenik?
HW: Razorock Game Changer .084, Ap Shave Co. pamacsok
SW: B&M, Stirling, Tabac

Nem elérhető tothzoltan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4326
Re:Kockológia - számítógépes, telefonos okosságok
« Válasz #2169 Dátum: 2015. Április 18. - 16:20:38 »
Be lehet írni kézzel. Tutti. Most nincs fent, de emlékszem, hogy ezzel szívtam én is.
"Gól, amit a bíró megad, avagy az minősül OFF-nak, amit a moderátorok annak gondolnak."

Nem elérhető bgakos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5276
  • 7/8"-os kést keresek
Re:Kockológia - számítógépes, telefonos okosságok
« Válasz #2170 Dátum: 2015. Április 18. - 16:30:22 »
Nálam nem jelenik meg az a rész, ahová írhatnám.

Be lehet írni kézzel. Tutti. Most nincs fent, de emlékszem, hogy ezzel szívtam én is.
HW: Razorock Game Changer .084, Ap Shave Co. pamacsok
SW: B&M, Stirling, Tabac

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Kockológia - számítógépes, telefonos okosságok
« Válasz #2171 Dátum: 2015. Április 18. - 18:24:47 »
Ne szívjatok Sygic-al! Nem a legjobb.. Valszeg nincs az adatbázisában semmilyen házszám az utcához, ezért nem jelenik meg... Próbáld másik utcával, ellenőrzés képpen.

Nem elérhető bgakos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5276
  • 7/8"-os kést keresek
Re:Kockológia - számítógépes, telefonos okosságok
« Válasz #2172 Dátum: 2015. Április 18. - 18:38:24 »
Másik település másik utcájával sem jelenik meg  :fenek:

Ne szívjatok Sygic-al! Nem a legjobb.. Valszeg nincs az adatbázisában semmilyen házszám az utcához, ezért nem jelenik meg... Próbáld másik utcával, ellenőrzés képpen.
HW: Razorock Game Changer .084, Ap Shave Co. pamacsok
SW: B&M, Stirling, Tabac

Nem elérhető tothzoltan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4326
Re:Kockológia - számítógépes, telefonos okosságok
« Válasz #2173 Dátum: 2015. Április 18. - 20:15:29 »
Nibdjsrt felteszem, hogy kipróbáljam,hogy is volt.
"Gól, amit a bíró megad, avagy az minősül OFF-nak, amit a moderátorok annak gondolnak."

Nem elérhető bgakos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5276
  • 7/8"-os kést keresek
Re:Kockológia - számítógépes, telefonos okosságok
« Válasz #2174 Dátum: 2015. Április 18. - 20:43:16 »
Újraraktam, de semmi változás, valószínüleg nyitok egy hibajegyet, ha nem lesz jobb ötlet.
HW: Razorock Game Changer .084, Ap Shave Co. pamacsok
SW: B&M, Stirling, Tabac

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici