Szerző Téma: Kockológia - számítógépes, telefonos okosságok  (Megtekintve 258113 alkalommal)

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Kockológia - számítógépes, telefonos okosságok
« Válasz #2565 Dátum: 2019. December 14. - 21:20:55 »
30 bol nagy magia nincs, hasznalt piacot monitorozni erdemes.
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető bgakos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5276
  • 7/8"-os kést keresek
Re:Kockológia - számítógépes, telefonos okosságok
« Válasz #2566 Dátum: 2019. December 14. - 21:42:57 »
Max. 60e, de jövőre veszek erősítőt hangfalakkal, inkább abba tennék egy kis extra zsét.
HW: Razorock Game Changer .084, Ap Shave Co. pamacsok
SW: B&M, Stirling, Tabac

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Kockológia - számítógépes, telefonos okosságok
« Válasz #2567 Dátum: 2019. December 15. - 09:27:13 »
A hangszóróknak nem kell mellette lennie. Pont az a lényeg, hogy el tudod őket vezetni akárhova.

A soundbarnak szerintem kevés értelme van. Ugye onnan indult a dolog, hogy az első lapostévékben még volt egy megfelelőnek mondható hangszórórendszer, aztán a divat elment abba az irányba hogy az egésznek úgy kell kinéznie mint valami homogén űrcsoda, vagy egy festmény kerettel, elment hátra a hangszóró, de így vacak lett a hang, most megveheted soundbarban és kb ugyanott vagy, csak a pénztárcád lett könnyebb. Illetve még ugyanott sem vagy mint ha kétoldalon lenne valami alap hangszórószerűség, mert egy soundbar ritkán olyan széles mint a képernyő, nem fogja azt a hatást adni.

Most már nagyon jó minierősítők vannak, be tudod suvasztani valahova, és meghajtani vele 2 két hangszórót. Utóbbiból pedig használtan lehet néha jókat kifogni, bár a magyar használtoldalak tele vannak fura emberekkel akik szerint a negyvenéves orosz hangszórójuk milyen borzasztó értékes mert "bejáratott", de mondjuk ebay-n kapsz normálisakat, csak akkor meg a szállítás drága; így lehet hogy újjal jobban jársz.

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Kockológia - számítógépes, telefonos okosságok
« Válasz #2568 Dátum: 2019. December 15. - 10:34:32 »
Nem igaz. Nem hallottal meg jo soundbart.
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető bgakos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5276
  • 7/8"-os kést keresek
Re:Kockológia - számítógépes, telefonos okosságok
« Válasz #2569 Dátum: 2019. December 15. - 10:38:04 »
Jelenleg csak ott van helyem, de ott sem elég.

A hangszóróknak nem kell mellette lennie. Pont az a lényeg, hogy el tudod őket vezetni akárhova.
HW: Razorock Game Changer .084, Ap Shave Co. pamacsok
SW: B&M, Stirling, Tabac

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Kockológia - számítógépes, telefonos okosságok
« Válasz #2570 Dátum: 2019. December 15. - 11:47:51 »
Nem igaz. Nem hallottal meg jo soundbart.

Vagy te normális hangrendszert ;)

Fizikai korlátok (membránméret, távolságok) miatt lehetetlen kihoznod egy soundbarból azt, amit egy sima sztereó hangszórópár tud. Nem is arra találták ki, hanem egy praktikus megoldás a tévéhez, ahol az esztétikai/design szempontok felülírják a többit. Nyilván sokkal jobb lesz tőle a hang, mint ami a tévében van, de a legtöbb tévében (akár a high end felé is) mostanában úgyis olyan a hang, mintha egy szardíniáskonzervből szólna, szóval ez nem nehéz.

A soundbarnak persze van létjogosultsága — kb visszakapod, ami akkor lenne ha a fogyasztók hagynák hogy hangszóró legyen a tévé első oldalán, helyet elvéve a képernyőből, vagy alatta, vagy mittomén. A helyzet ugyanaz, mint az egyre vékonyabb mobilokkal, amire aztán majdnem mindenki vesz valami jó vastag tokot hogy megvédje ha leejti.

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Kockológia - számítógépes, telefonos okosságok
« Válasz #2571 Dátum: 2019. December 15. - 11:57:29 »
Ha soundbar-szintű minőséget szeretnél egy tévéből, nem tudnád úgy felnyalni a falra, mint most, szóval nincs itt semmi összeesküvés. Aki tévéműsort néz, annak így is jó, aki meg 1080p felett nézi a filmjeit, az úgyis vesz hozzá rendes hangot.

A filmnézéshez meg nem kell audiofil cucc, ez egyszerűen más funkció, nincs értelme összehasonlítani.

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Kockológia - számítógépes, telefonos okosságok
« Válasz #2572 Dátum: 2019. December 15. - 11:59:12 »
Nem igaz. Nem hallottal meg jo soundbart.

Vagy te normális hangrendszert ;)

 :fetreng:

Ebbe ne mnjunk bele. Lehet meglepodnel min hallgatok zenet.
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Kockológia - számítógépes, telefonos okosságok
« Válasz #2573 Dátum: 2019. December 15. - 13:03:40 »
Ha soundbar-szintű minőséget szeretnél egy tévéből, nem tudnád úgy felnyalni a falra, mint most, szóval nincs itt semmi összeesküvés. Aki tévéműsort néz, annak így is jó, aki meg 1080p felett nézi a filmjeit, az úgyis vesz hozzá rendes hangot.

A filmnézéshez meg nem kell audiofil cucc, ez egyszerűen más funkció, nincs értelme összehasonlítani.

Ebben mind igazad van, az állításom csak annyi hogy amennyiért sok ember vesz soundbart (Bose, Sonos árkategóriák), annak kb a feléből ki tudna hozni egy pici DAC+erősítőt ami elhelyez valahol (sok esetben teljesen ugyanazzal a chippel, ami a fentiekben van), meg 2 vagy 3 hangfalat, jelentősen nagyobb flexibilitással és jobb hangminőséggel.

Nekem az "audiofil" nagyon gumifogalom, mindenki mást ért alatta. De ha annál maradunk, ami az emberek többségének egy vakteszten megkülönböztethető, akkor az elmúlt 20 évben eljutott a technológia oda, hogy már elég olcsón lehet jó dolgokat összerakni; akár digitális, akár analóg jelből táplálva, esetleg régebbi de normális hangfalakból is. Megdöbbentő, hogy egy $3-os D-osztályú erősítő chip már miket tud, fogyasztóhoz eljutva, normálisan beépítve mondjuk lesz az egészből $40, hozzá két hangfal meg egy táp és megvan minden. Nem lesz dizájnosan szép szálcsiszolt fém a borítása, és aki sok pénzt költött a sajátjára az nyilván le fogja fikázni, mert ő mekkora audiofil, de attól még szuper hangot fog adni.


Ebbe ne mnjunk bele. Lehet meglepodnel min hallgatok zenet.

Ezekbe tényleg nem akarok belemenni, mert elég sok ilyen oltást olvastam már audiofil fórumokon, aminek kb az a lényege hogy a megszólaló ért hozzá a legjobban, neki van a legjobb/legdrágább/exkluzívabb cucca; ez nem vezet soha semmi értelmeshez. Ki miben hisz, abban üdvözül.

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Kockológia - számítógépes, telefonos okosságok
« Válasz #2574 Dátum: 2019. December 15. - 13:05:43 »
Legyen igy.  :2thumbup:


Egy harom dollaros chip sosem fog valoban jo hangot kiadni. Ez felretajekoztatas. Es sztem nagyon elment a lenyege a kerdeskornek.
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Kockológia - számítógépes, telefonos okosságok
« Válasz #2575 Dátum: 2019. December 15. - 13:48:08 »
Nem, pont ez a kérdéskör lényege. Az 50 és a 700 dolláros soundbarokban is pont ilyen 3 dolláros chip van, mert értelemszerűen egyik audiós cégnek sincs saját FABja, mindenki ugyanattól a pár gyártótól veszi az alkatrészt.

Nincs varázslás, táp + erősítő + membrán van minden rendszerben, legyen soundbar vagy hangfal vagy mittomén. A dolog lényege hogy ne menjen át tápzaj meg EMI a jelbe, ne kattogjon amikor bekapcsol meg ilyesmik, ez két évtizede újdonság volt (Tripath TA2020! hőskor! ;)), egy évtizede rutinfeladat, hobbiisták tervezgetnek ilyesmiket, ráadásul nagyon jókat, majd legyártatják párezres szériában.

Lehet azt gondolni, hogy ez sohasem fog valóban jó hangot kiadni (és persze csak az igazi audiofil hallja meg a valóban jó hangot, a többiek süket parasztok 8)), csak ez a hajó már 5 éve elment, nagyon jó hangot ad, ember nincs aki megkülönbözteti egy A(B) osztályú erősítőtől (ami, mellesleg, megfőne egy soundbarban, de ez csak mellékszál).

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Kockológia - számítógépes, telefonos okosságok
« Válasz #2576 Dátum: 2019. December 17. - 10:43:06 »
Szerintetek létezik olyan mobiltelefon ma, ami megfelel az alábbi kívánalmaknak?

- nem tepsi méretű (kb. iPhone 8 méret)
- nfc módot támogat
- jó minőségű duál kamera
- legalább másfél-két napig bírja töltés nélkül átlagos használat mellett
- elegánsan néz ki, nem műanyag (hatású)
- 60-100 ezer Ft az ára

Asszem ennyi lenne. :)

Jelenleg Xiaomi MI8 Lite-om van. Ez túl nagy nekem, naponta töltöm (picivel többet még kibírna) és nem támogatja tudtommal az NFC módot. Minden másban tökéletesen megfelelne.


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Kockológia - számítógépes, telefonos okosságok
« Válasz #2577 Dátum: 2019. December 17. - 12:31:13 »
iPhone 7  ;D
Bár csak használtam jön ki az összegből és csak akkor bír ki két napot, ha alig használod... meg a kamera sem dualizmus (az a nyolcasban is csak a tepsi változatban van).

Nem elérhető szekelya

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 963
Re:Kockológia - számítógépes, telefonos okosságok
« Válasz #2578 Dátum: 2019. December 17. - 14:36:38 »
Szerintetek létezik olyan mobiltelefon ma, ami megfelel az alábbi kívánalmaknak?

- nem tepsi méretű (kb. iPhone 8 méret)
- nfc módot támogat
- jó minőségű duál kamera
- legalább másfél-két napig bírja töltés nélkül átlagos használat mellett
- elegánsan néz ki, nem műanyag (hatású)
- 60-100 ezer Ft az ára

Asszem ennyi lenne. :)

Jelenleg Xiaomi MI8 Lite-om van. Ez túl nagy nekem, naponta töltöm (picivel többet még kibírna) és nem támogatja tudtommal az NFC módot. Minden másban tökéletesen megfelelne.


Nekem Xiaomi Mi8-am van, ami 1,5mm-el kisebb csak, mint a te lite-od, hajszalnyival kisebb a kijelzo, de szerintem joval kisebb fogyasztasu amoled, es kerek 50mAh-val erosebb az akksija. NFC van benne. En az amoled, a dual camera (depth map 3D fotokhoz) es az NFC miatt csereltem le a korabbi Xiaomi Redmi Note 4 telefonomat erre. Aztan ert a nagy csalodas, hogy CIB-eskent csak a havi 60.000 FT keretu (a feltoltes es a koltes is limitalva van) Simple virtualis kartyat tudom hasznalni, es a benne levo NFC-vel sem a ceges belepokartyamat, sem az otthoni tarsashazi kapunyitot nem tudom helyettesiteni. Mondjuk az NFC fizetes igy is jol jott nehanyszor, amikor elfelejtettem kartyat vinni magammal, mert erre penzt tolteni barhol tudok. Csak amig a CIB-nek nem lesz erre rendszere, addig arra nem jo, hogy egy az egyben a kartyam helyett tudjam hasznalni.


A dual camera depth map-je facebook 3D fotokhoz rosszabb, mint amit kezzel csinalok photoshopban, nekem ezert kellett a dual camera. Azt a portre modot, ahol a dupla kamerat hasznalja, amivel utolag is allithato modon homalyositja a hatteret, nehany kezdeti kiprobalason kivul nem hasznaltam egyaltalan. De a sima kameraja eleg ugyes, jobb fotokat csinalok amiota ez megvan.


En sokat hasznalom a telefont, kb mindenre es azon is tul, igy a 2 napos uzemidot nem tudom ertelmezni. Nekem egy nap lenne, de van toltom az iroasztalon es az autoban is, ritkan csuszom be 50% ala.


Vettem ra egy borhatasu tokot, egesz pofas, de azert nem lett tole egy Bang & Olufsen: [size=78%]https://www.aliexpress.com/item/32918896110.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.6bf84c4dhu7DEN[/size]


Firstphone-nal vettem az oktogonon, ott most 90 korul van az ara.
"I mustache you a question but i'll shave it for later."-- Sean Connery

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Kockológia - számítógépes, telefonos okosságok
« Válasz #2579 Dátum: 2019. December 17. - 21:51:15 »
Köszönöm szépen a sok hasznos információt! :hat:

Jelenleg akkor úgy tűnik, hogy kompromisszumok nélkül nincs igazán nekem való megoldás. Várok tovább, tudok ezzel is élni, de mostanra pontosan tudom, hogy mire van szükségem, és arra mennyit vagyok hajlandó költeni.


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici