Szerző Téma: Kockológia - számítógépes, telefonos okosságok  (Megtekintve 258140 alkalommal)

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Kockológia - számítógépes, telefonos okosságok
« Válasz #2580 Dátum: 2019. December 18. - 05:28:43 »
Sztem ennyiert, premium kinezetu telo sosem lesz.
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Kockológia - számítógépes, telefonos okosságok
« Válasz #2581 Dátum: 2019. December 18. - 07:22:53 »
Mi az a prémium kinézet? Minden telefon ugyanolyan, úgy nagyjából, messziről... Szerintem ez lehet a gyártók legnagyobb baja :)

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Kockológia - számítógépes, telefonos okosságok
« Válasz #2582 Dátum: 2019. December 18. - 08:54:03 »
Anyagfelhasznalas, minoseg, tartossag, nagyon nem mindegy. Mar akinek. Nekem sem. De tobbszaz ezer ami uj es tenyleg jo. Minden gyartonal.
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Kockológia - számítógépes, telefonos okosságok
« Válasz #2583 Dátum: 2019. December 18. - 09:11:26 »
Ja hogy így.
Mondjuk ez nem a kinézet, hanem  egyszerűen a termék minősége (ami nyilván arányos az árral)

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Kockológia - számítógépes, telefonos okosságok
« Válasz #2584 Dátum: 2019. December 18. - 09:29:18 »
Na azert kinezet is.  Tegyunk egymas melle egy 11 prot es egy xiaomi barmit. Persze ot meterrol mind ugyanaz kb.
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Kockológia - számítógépes, telefonos okosságok
« Válasz #2585 Dátum: 2019. December 18. - 09:36:14 »
Na ezt mar nem tudom, sosem volt még a kezemben se Xiaomi se Samu se Huawei.

Ja de, Samu, azon olyan ronda volt a UI, hogy a külsejét nem is figyeltem...

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Kockológia - számítógépes, telefonos okosságok
« Válasz #2586 Dátum: 2019. December 18. - 09:38:09 »
Ma már általában olyan dolgokért kell kifizetni a flagship telefonokban többszörös árat, amik vagy irrelevánsak a legtöbb embernek (0.2mm-el vékonyabb!), múló divatok (3D akármi), vagy pedig, ha tényleg beválnak, egy-két év múlva megkapod őket normális középkategóriában. Xiaomi ebben nagyon jó, erre álltak rá tulajdonképpen, és le is tarolták ezt a piacot.

A gregg által írt eredeti listáról mindent meg lehet kapni, kivéve a 1.5-2 napos használati időt, mert olyan a gyakorlatban nincs. Célszerűbb egy pici de erős töltőt tartani ahol sokat van az ember (pl munkahely), és ha 50% alá megy feltölteni valameddig, legalább 80-90%ig. Ha a telefon tud QuickCharge-ot (mostanában szinte mindegyik), akkor ez nagyon gyorsan menni fog, kb 30-50 perc. Ellenben ha leszívod az akksit csutkára, akkor nagyon hamar fog öregedni.

Érdemes az Android One verziókat, nem a gyártó által bütyköltet választani, mert arra általában sokkal jobban jönnek a frissítések. Az Android egymást követő verziói egyre agresszívebben küldik el aludni az appokat, ha nem használod, szóval a készenlétben már nem eszik sokat, meg a procik is egyre jobban tudják levenni a fogyasztást amikor üresben járnak. De ha használod sajnos még mindig kér enni  :D

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Kockológia - számítógépes, telefonos okosságok
« Válasz #2587 Dátum: 2019. December 18. - 10:11:13 »
Sztem ennyiert, premium kinezetu telo sosem lesz.

Nekem az MI8 kinézete, anyagfelhasználása tökéletesen megfelelő, az említett hiányosságaival van gondom. Egyébként szerintem árban felfelé sem találnám meg, amit keresek, vagy igen?


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Kockológia - számítógépes, telefonos okosságok
« Válasz #2588 Dátum: 2019. December 18. - 10:20:50 »
Ok, akkor hagyjuk az akku-kérdést! Ezt leszámítva, létezik olyan "kisméretű" készülék, aminek van normális kamerája, és nem kerül többe, mint 100 ezer forint újonnan?


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Kockológia - számítógépes, telefonos okosságok
« Válasz #2589 Dátum: 2019. December 18. - 10:25:40 »
Olyat fogsz találni amiben NFC is van (mint szekelya is leírta, esetleg kompromisszumokkal), esetleg picit jobb az akksija, de olyat nehezen ami 1 napnál tovább bírja, benne van minden amit keresel és jelentősen kisebb.

Érdemes itt keresgélni: https://www.gsmarena.com/search.php3? , leszűkítve annyira amit aztán át tudsz nézni részletesen.

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Kockológia - számítógépes, telefonos okosságok
« Válasz #2590 Dátum: 2019. December 18. - 10:45:08 »
Köszi a tippet, jó a szűrős kereső. Még nem gyártották le azt, amit keresek. Az akku-kérdést félretéve sem.




"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető gprinz

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 644
Re:Kockológia - számítógépes, telefonos okosságok
« Válasz #2591 Dátum: 2019. December 18. - 14:19:29 »
Még soundbar témában: jelentős sarkokpontok megléte miatt (amiben egyesek kábelekhez és dobozokhoz fűződő viszonya jelentős szerepet játszik) én is ebbe az irányba mozdultam, szem előtt tartva a többségében zenei felhasználást (Spotify/Tidal chromecaston keresztül, a tévé csak  cd borítót adja, a hang optikán továbblőve). Az eredmény Dali Kubik One. És hepi vagyok. Nyilván  egy szélesebb sztereó elrendezés jobb térérzetet ad, de azért itt nagyon érezni, hogy nem csak a tv hangszórók kiváltása a cél (pl hdmi nincs is benne, csak BT, RCA, optika, USB, 3,5mm jack), hanem egy önálló, egydobozos rendszer kialakítása, a lehetőségek szerint jó hanggal. Felesleges és igazságtalan is lenne összehasonlítani a 100k alatti kategóriával, de nem is cél. Inkább egy integrált erősítő + Hifi hangfal páros a vetélytárs.
"Iuris praecepta sunt haec: honeste vivere, alterum non laedere, suum cuique tribuere." (Ulpianus)

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Kockológia - számítógépes, telefonos okosságok
« Válasz #2592 Dátum: 2019. December 18. - 15:48:20 »
Köszi a tippet, jó a szűrős kereső. Még nem gyártották le azt, amit keresek. Az akku-kérdést félretéve sem.
Az a rossz hirem, hogy ki van merve centre pontosan minden feature.
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Kockológia - számítógépes, telefonos okosságok
« Válasz #2593 Dátum: 2019. December 18. - 16:56:13 »
Ezt nem igazán értem, mire gondolsz? :fejtor:


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Kockológia - számítógépes, telefonos okosságok
« Válasz #2594 Dátum: 2019. December 18. - 18:30:18 »
Olcsón nem adnak mindent. Meg a kinaiak sem.  Brandepites. Elejen vannak becsali dolgok hogy betorj a piacra. De utana mennek fel ott is az arak. Es ne az apple legyen az alap itt, mert o messze a top brand. Persze sokat hibazik, de mar szepen fel van epitve.
Na de A lenyeg hogy olcson nincs varazslat.

Amugy a huawei elmegy ket napot, a nagyobbak kozul. De ott meg embargo van.
az apple messze a legjobban osszerakott telefon, de tudasban neha ravernek mar.  iszont en meg nem talalkoztam jo androiddal. egy borzalom az ios hez kepest. Szamomra. En rajongok a simple elvekert es nem birom a virusos hekkelos osszebolrulos kifagyos zold robotot.
Na kicsit elkalandoztam.
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici