Szerző Téma: Kockológia - számítógépes, telefonos okosságok  (Megtekintve 256305 alkalommal)

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Kockológia - számítógépes, telefonos okosságok
« Válasz #2610 Dátum: 2020. November 24. - 08:30:49 »
új router? ha ez már néhány éves. Nálam minden problémát, nyavalyát megoldott.
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Kockológia - számítógépes, telefonos okosságok
« Válasz #2611 Dátum: 2020. November 24. - 08:42:39 »
Dehogy új! Tcomos dzsunka, amit a szolgáltatáshoz adnak. Néha, amikor kijön egy műszerész, hogy valamit állítson, akkor leszólja az aktuális rootert, amit a legutóbbi kolléga itt hagyott nálunk, tesz fel egy másikat, majd nem változik semmi. :fetreng:

Köszi! :sör:

Mit kell venni?


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Kockológia - számítógépes, telefonos okosságok
« Válasz #2612 Dátum: 2020. November 24. - 08:48:06 »
Ha lehet, akkor használd csak modemnek, és vegyél egy mai, normális routert. Elég nagy területet kell megszórnod, szóval ne vegyél olcsót :) Sokat fejlődtek az antennák, tényleg óriási a különbség.

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Kockológia - számítógépes, telefonos okosságok
« Válasz #2613 Dátum: 2020. November 24. - 08:49:29 »
Engem külön megdicsért a szerelő, hogy nem az ő béna routerüket használjuk :D

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Kockológia - számítógépes, telefonos okosságok
« Válasz #2614 Dátum: 2020. November 24. - 08:59:15 »
Összetett a probléma, hívlak.  :cimbi:
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Kockológia - számítógépes, telefonos okosságok
« Válasz #2615 Dátum: 2020. November 24. - 09:19:47 »
Csatlakozva az előttem szólókhoz: a szolgáltatók által felrakott modem-routerek nem sokat érnek, max a szomszédos helyiséget érik el normálisan. Érdemes körbejárni a lakást és feltérképezni, hol van szabad sáv, pl egy telefonos alkalmazással, én ezt használom: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.arubanetworks.arubautilities&hl=en&gl=US, de mindenképpen egy jobb router lesz a megoldás. Most már jobb négyantennásokat is lehet kapni nem drágán, nekem az Asus jön be általában, de konkrét modelleknek érdemes utánaolvasni.

Azért az 5g, ha működik, nagyon kellemes tud lenni.

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Kockológia - számítógépes, telefonos okosságok
« Válasz #2616 Dátum: 2020. November 24. - 12:26:59 »
Uraim, köszönöm szépen mindenkinek a segítséget! :hat: Végre lehet megint pénzt költeni. ;D


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető Qka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2387
Re:Kockológia - számítógépes, telefonos okosságok
« Válasz #2617 Dátum: 2020. November 24. - 13:19:35 »
Uraim, köszönöm szépen mindenkinek a segítséget! :hat: Végre lehet megint pénzt költeni. ;D

Felhívod a Telekom ügyfélszolgálatot és kéred, hogy állítsák be a saját modem/router-üket bridge módba. Előtte persze nem árt beszerezni egy normális routert (minimum AC-s), ami megszórja a lakást 2.4Ghz-es és 5GHz-es jellel.
Amúgy meg van eladó AC-s routerem :-)
Preparation, Preparation, Preparation, Technique, Technique, Technique, No pressure, Let the razor do the work, it is not a race, it is your face.

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Kockológia - számítógépes, telefonos okosságok
« Válasz #2618 Dátum: 2020. November 24. - 13:37:48 »
Ezt beszéltem Greggel, de mi az, és hol van?  :futyul:

Amúgy meg van eladó AC-s routerem :-)
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető Qka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2387
Re:Kockológia - számítógépes, telefonos okosságok
« Válasz #2619 Dátum: 2020. November 24. - 13:41:03 »
Ezt beszéltem Greggel, de mi az, és hol van?  :futyul:

Amúgy meg van eladó AC-s routerem :-)

Jelenleg van egy ASUS Blue Cave és Xiaomi 3G eladó routerem.
Preparation, Preparation, Preparation, Technique, Technique, Technique, No pressure, Let the razor do the work, it is not a race, it is your face.

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Kockológia - számítógépes, telefonos okosságok
« Válasz #2620 Dátum: 2020. November 25. - 19:09:43 »
Én hétantennás faxa saomit vettem, nagyon bevált. othonra nem kell asus predator imho.
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Kockológia - számítógépes, telefonos okosságok
« Válasz #2621 Dátum: 2020. November 25. - 21:39:36 »
Ha a design is számít: https://m.alza.hu/ubiquiti-amplifi-hd-home-wifi-router-d5130767.htm

Ez egy tíz centis kocka, se hat antenna, se kevlár szárnyak. Nálunk jobban megszórja a lakást, mint eddig bármi. Ha akarod világít, mutat ezt-azt, ha mást nem, hát a pontos időt, de ha nem akarod, sötétben marad. Fényerő állítható amúgy. Kapható hozzá két kiegészítő mesh point, de úgy bőven százezer fölött van az ára.

Épp annyit tud, amennyi átlag júzernek kellhet, van port forward, statikus IP, priorizálhatsz vagy korlátozhatsz eszközöket, optimalizálhatsz játékra, streamingre, vannak sebességadatok, sebességteszt, pillanatok alatt csinálhatsz pár órás, ideiglenes vendég wi-fit... Ami a kedvencem, hogy telefonról menedzselhető egy tökjó, logikus felületen.

Van aki szerint almás hülyéknek való, mert fehér és nem lehet moddolni : ) Két és fél éve folyamatosan megy, rendszeresen jönnek rá frissítések, szóval nem egy eldobós holmi.

Nem elérhető Warper

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 71
Re:Kockológia - számítógépes, telefonos okosságok
« Válasz #2622 Dátum: 2020. November 26. - 00:22:44 »
Plusz egy a Ubiquiti-re.
Bár nekem nem az AmpliFi van, hanem csak tányéros Access Pointok, 2 darab Unifi UAP AC Lite (https://www.ui.com/unifi/unifi-ap-ac-lite/), egyik az emeleten, másik a nappaliban. Ezek UTP kábellel vannak a telekomos HGW-re kötve, annak lekapcsoltam a wifi részét. Azóta minden Wifi problémám megszűnt. Akár webexelés közben is lesétálhatok a nappaliba és simán vált az access pointok között, keveset fogyaszt (üresjáratban 2 watt alatt), és állítólag 100 kliensig gond nélkül bírja.


Ez egy tíz centis kocka, se hat antenna, se kevlár szárnyak.
Igen, ez a sok antenna az kell! Végül is, borotvából is a sok pengés a jó. Ja nem...  ;D


Van aki szerint almás hülyéknek való, mert fehér és nem lehet moddolni : )
Az ember általában kinövi azt a korszakot, hogy mindenre kernelt akarjon fordítani és hogy 4K 120fps-ben akarja sztrímelni a konyhai robotgépre a Kis Grófo összes műveit. Utána kezdi el értékelni, hogy egy eszköz használható arra, amire kitalálták.  ;)

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Kockológia - számítógépes, telefonos okosságok
« Válasz #2623 Dátum: 2020. November 26. - 08:22:51 »
4K 120fps-ben akarja sztrímelni a konyhai robotgépre a Kis Grófo összes műveit.

XD :)

Nem elérhető Lacus_65

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1046
Re:Kockológia - számítógépes, telefonos okosságok
« Válasz #2624 Dátum: 2020. November 26. - 17:11:41 »
Tőlem is egy szavazat erre a cuccra.
Én ezt a verziót használom:
https://www.icentre.hu/termek/amplifi-hd-home-wi-fi-system
Az egész lakásban egyenletes erős jel van, a többi előnyt pedig már többen leírták előttem.

Ha a design is számít: https://m.alza.hu/ubiquiti-amplifi-hd-home-wifi-router-d5130767.htm

Ez egy tíz centis kocka, se hat antenna, se kevlár szárnyak. Nálunk jobban megszórja a lakást, mint eddig bármi. Ha akarod világít, mutat ezt-azt, ha mást nem, hát a pontos időt, de ha nem akarod, sötétben marad. Fényerő állítható amúgy. Kapható hozzá két kiegészítő mesh point, de úgy bőven százezer fölött van az ára.

Épp annyit tud, amennyi átlag júzernek kellhet, van port forward, statikus IP, priorizálhatsz vagy korlátozhatsz eszközöket, optimalizálhatsz játékra, streamingre, vannak sebességadatok, sebességteszt, pillanatok alatt csinálhatsz pár órás, ideiglenes vendég wi-fit... Ami a kedvencem, hogy telefonról menedzselhető egy tökjó, logikus felületen.

Van aki szerint almás hülyéknek való, mert fehér és nem lehet moddolni : ) Két és fél éve folyamatosan megy, rendszeresen jönnek rá frissítések, szóval nem egy eldobós holmi.


Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici