Szerző Téma: Kockológia - számítógépes, telefonos okosságok  (Megtekintve 257433 alkalommal)

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Kockológia - számítógépes, telefonos okosságok
« Válasz #2625 Dátum: 2020. November 26. - 23:47:03 »
Bocsánat, valamiért nem kapok értesítést már ide, aztán jól lemaradtam. Köszi újra a sok infót! :hat:
Hogy őszinte legyek, több mindent nem is értek azok közül, amiket írtok. Ennek akkor jobban utána kell néznem. Ja, és itthon még a 30 ezer forintos kiadás egy ilyen "láthatatlan" eszközre sem sima ügy, szóval szó nincs itt esztétikáról, csak menjen normálisan minden szobában. Nincsenek nálunk egyébként nagy adatforgalmak.

A Xiaomi sündisznója nem drága, annak már utánanéztem.

A kocka jól néz ki valóban. De ezt itthon nem adom be.

AC Router... Az a Wi-Fi 5?


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Kockológia - számítógépes, telefonos okosságok
« Válasz #2626 Dátum: 2020. November 27. - 07:24:51 »
Xiaomi, stqbil, gyors, egy perc alatt feláll,(a router), van mobil app, minden piilanatok alatt megy, rém egyszerű kezelni.
Egy Netgeart váltott, az is jó volt anno, de ég és föld.
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető Qka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2387
Re:Kockológia - számítógépes, telefonos okosságok
« Válasz #2627 Dátum: 2020. November 27. - 07:37:06 »

AC Router... Az a Wi-Fi 5?

Igen. wifi5 = ac, wifi6=ax

Mekkora lakást kell lefedni? Emelet van?
Preparation, Preparation, Preparation, Technique, Technique, Technique, No pressure, Let the razor do the work, it is not a race, it is your face.

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Kockológia - számítógépes, telefonos okosságok
« Válasz #2628 Dátum: 2020. November 27. - 08:48:55 »
Köszönöm szépen! :sör:

126 m2, egy szintes.


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Kockológia - számítógépes, telefonos okosságok
« Válasz #2629 Dátum: 2020. November 27. - 08:49:23 »
Xiaomi, stqbil, gyors, egy perc alatt feláll,(a router), van mobil app, minden piilanatok alatt megy, rém egyszerű kezelni.
Egy Netgeart váltott, az is jó volt anno, de ég és föld.
Köszönöm szépen, tetszik! :sör:


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető Qka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2387
Re:Kockológia - számítógépes, telefonos okosságok
« Válasz #2630 Dátum: 2020. November 27. - 09:16:46 »
Köszönöm szépen! :sör:

126 m2, egy szintes.

Nem ismerem az alaprajzot meg a pontos igényeket sem. De 126 m2-re nem 1 cuccban gondolkodnék. A rádió jelek terjedése (és ne felejtsük el a klienseket sem, onnan is vissza kell érkezzen a jel) a távolsággal és a falakkal drasztikusan romlik. Szóval egy 126 m2-es házba ha lehet kábelezni, akkor betennék egy routert mondjuk a nappaliba és keresnék egy megfelelő helyet egy további AP-nek. Erre pl. kiváló egy Mikrotik-es router (pl hAP ac2, kicsi, belső antennás, erős hw és a végletekig konfigolható) és egy AP, ami akár lehet Ubiquiti vagy Mikrotik is. Sajnos ez sem fér bele a 30 ezres határba.
A másik lehetőség, hogy kiépítesz egy 2 egységből álló mesh hálózatot (pl. tp-link vagy asus), de ez is belekerülne kb. 40-50 ezerbe most black friday idején :-)
Preparation, Preparation, Preparation, Technique, Technique, Technique, No pressure, Let the razor do the work, it is not a race, it is your face.

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Kockológia - számítógépes, telefonos okosságok
« Válasz #2631 Dátum: 2020. November 27. - 09:29:58 »
Alaprajz (+ falvastagság, falak anyaga, társasház vagy kertes) nélkül nehéz mit mondani, de talán ha kb négyzet az a 126m2, majdnem középre megy a router, a szélén elfogadható a picit lassabb net, és van szabad sáv (nem mint egy társasházban ahol 15 másik router harcol) akkor egy 2.4 GHz-es router elvben lefedheti.

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Kockológia - számítógépes, telefonos okosságok
« Válasz #2632 Dátum: 2020. November 27. - 15:08:55 »
Szerintem értem, és köszönöm mindenkinek a segítséget. :hat: Ezek ismeretében (és az igényeinket/igénytelenségünket szem előtt tartva) vagy marad minden úgy ahogy eddig volt, vagy veszek egy Xiaomi-t 15-ért. Nekem ez most ennyit ér.


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Kockológia - számítógépes, telefonos okosságok
« Válasz #2633 Dátum: 2020. November 27. - 19:18:32 »
Ha nem akarsz nagy beruházást tenni, akkor ennyi a lényeg, jessz.

Mármint az, hogy a szolgáltató eszközét csak a szükséges minimális szinten használod, és onnan saját hardverrel mész tovább. Ami tulajdonképpen bármiféle hozzáértés nélkül is logikus, hiszen egy jól reklámozható, ingyenesen biztosított lehetőség (a modem dobozába épített, megúszós wi-fi) aligha lehet jó minőségű.

Van, aki nem nyalja be az ilyen technikai jellegű kamu megoldásokat - ők majd szívnak az egészségügyi, autóipari, banki vagy biztosítási termékeknél :)

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Kockológia - számítógépes, telefonos okosságok
« Válasz #2634 Dátum: 2020. November 27. - 20:30:14 »
 :hat:


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Chromecast
« Válasz #2635 Dátum: 2020. December 22. - 17:36:18 »
Van egy Google Chromecast-om, amivel ez idáig semmi gondom nem volt. Két napja viszont lekapcsolódik és újraindítja magát. Folyamatosan.
A rootert, a TV-t, a Chromecast-ot már újraindítottam, az 5GHz-et letiltottam, hogy ne zavarjon be. Több ötletem nincs. Tudnátok segíteni?


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető Qka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2387
Re:Kockológia - számítógépes, telefonos okosságok
« Válasz #2636 Dátum: 2020. December 22. - 17:45:37 »
Van egy Google Chromecast-om, amivel ez idáig semmi gondom nem volt. Két napja viszont lekapcsolódik és újraindítja magát. Folyamatosan.
A rootert, a TV-t, a Chromecast-ot már újraindítottam, az 5GHz-et letiltottam, hogy ne zavarjon be. Több ötletem nincs. Tudnátok segíteni?
Melyik verzioju chromecast? Csereltel routert mostanaban? Vagy valtoztattal a wifi beallitason?
Preparation, Preparation, Preparation, Technique, Technique, Technique, No pressure, Let the razor do the work, it is not a race, it is your face.

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Kockológia - számítógépes, telefonos okosságok
« Válasz #2637 Dátum: 2020. December 22. - 18:09:52 »
Köszi a gyors reagálást! :sör:

3-as verzió.

Az elmúlt hetekben sok mindent állítgattam a rooteren, meg utp kábelkedtem, de ezt követően vígan használtuk probléma nélkül.

Már azt is csináltam, hogy leválasztottam, és újra felismertettem a hálózattal, de semmi. Mármint bekapcsol, majd kb. azonos időközönként (1-2 perc) kikapcsol és újraindítja magát.


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető Qka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2387
Re:Kockológia - számítógépes, telefonos okosságok
« Válasz #2638 Dátum: 2020. December 22. - 18:59:02 »
Köszi a gyors reagálást! :sör:

3-as verzió.

Az elmúlt hetekben sok mindent állítgattam a rooteren, meg utp kábelkedtem, de ezt követően vígan használtuk probléma nélkül.

Már azt is csináltam, hogy leválasztottam, és újra felismertettem a hálózattal, de semmi. Mármint bekapcsol, majd kb. azonos időközönként (1-2 perc) kikapcsol és újraindítja magát.
Nem tudom, hogy volt-e mar, de elso korben csinalnek egy gyari reset-et a home applikaciobol
Preparation, Preparation, Preparation, Technique, Technique, Technique, No pressure, Let the razor do the work, it is not a race, it is your face.

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Kockológia - számítógépes, telefonos okosságok
« Válasz #2639 Dátum: 2020. December 22. - 20:02:02 »
Sajnos ezen is túl vagyok már, nem segített.  :(


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici