Szerző Téma: Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.  (Megtekintve 365407 alkalommal)

Nem elérhető tritrek

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 854
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #1395 Dátum: 2014. Október 01. - 13:52:35 »
Hehe, itt is vannak pipások? Nem meglepő :)

Nem elérhető waka

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 11
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #1396 Dátum: 2014. Október 01. - 14:14:00 »
Én szeretem a kávéfőzéssel járó pepecselést.
AeroPress szűrő: Amit én kaptam annak a leírásában azt írták, hogy egy szűrőt többször is fel lehet használni. Szépen lemosható és természetesen nem érzed az ízét. Kipróbáltam és egy csomag 250 g-os kávét simán le lehet főzni vele (Alkalmanként 1 kanál kávé).

Nem elérhető tankraid

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 323
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #1397 Dátum: 2014. Október 01. - 14:29:16 »
Élmény ide benézni Uraim!  :hat:

Hogy én milyen régóta szemezek a pipázás világával!  ;)
Csak idő kérdése és benevezek egy szép pipára, meg egy tasak finom dohányra.
Nem akarom senki kedvét elrontani, de apám 3 évtizeden át pipázott, nem láncdohányos csak alkalmi szinten. Akkor hagyta abba amikor ínysorvadás miatt gyakorlatilag az összes fogát ki kellett cserélni implantátumra.

Nem hiszem h összefüggés van.  Meg egyén függő is.  Ha ennyire rossz lenne szerintem sokan nem pipáznának....

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #1398 Dátum: 2014. Október 01. - 14:35:25 »
Ez nem igaz, tény hogy a fogíny sorvadás és a száj s gégerák kiemelt rizikófaktora.
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető wasytsur

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1123
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #1399 Dátum: 2014. Október 01. - 15:17:09 »
"Ráadásul az AP meg elkészítésben pepecsebb, úgyhogy ezzel ki is egyenlítődött"


Miért is? Az ajánlottabb megoldás, hogy eleve a szűrős rész van alul (a bögrén), abba megy a kávé, majd rá a víz, majd utána felülre behelyezni és áttolni a dugattyút....nem fordítgatós készítés. Ugyanolyan egyszerű, mint az FP. Utána meg kitolni a végén a zaccpogit (ez még jobb is, mert könnyebben felhasználható trágyaként, ágyásba, dísznövényhez, komposztba...meg arcpakoláshoz ;D). 
A szivarozásra szánt időt nem érdemes másra vesztegetni.

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #1400 Dátum: 2014. Október 01. - 15:21:51 »
Az ördög a részletekben rejlik, de egyik sem túl melós amugy.
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #1401 Dátum: 2014. Október 01. - 15:22:56 »
Aki ennyi melót nem bír ki igyon nes kv-t!
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető GianniV

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1984
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #1402 Dátum: 2014. Október 01. - 15:28:32 »
Vagy igyon energiaitalt.
Buga Józsi nem szép ember, de gavallér...

Nem elérhető tankraid

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 323
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #1403 Dátum: 2014. Október 01. - 16:01:23 »
Ez nem igaz, tény hogy a fogíny sorvadás és a száj s gégerák kiemelt rizikófaktora.

Oke.  Persze meg,  úgy  értettem nem feltétlenül.  Ismeretem öreg pipást nem is egyet akinek nem volt ilyen gondja meg ismerek olyat nem is egyet akinek van (már  30 körül)  és  nem dohányzik tehát se pipa se cigi se szivar....

Na de nem akarom ezen vitatkozni!  A lényeg kb.  h az erdőben sok a fa.  De nem csak erdőben van fa.....   ::)

Nem elérhető rty42

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1916
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #1404 Dátum: 2014. Október 01. - 17:50:12 »
az egésznek az össz űrtartalma talán 3 vagy inkább 4 dl lehet, ebből lejön amennyit a beletöltött kávéőrlemény kitölt illetve amit a zacc felvesz... szerintem nem híg kávéból olyan 2-3 dl jön ki talán... esetleg holnap az irodában pontosítok, ha nem felejtem el és sikerül valamivel lemérni :)

Azt megköszönném. Egy összehasonlító tesztben (AP és FP) valamiben az egyik, valamiben a másik bizonyult jobbnak. Konklúzióként azt vonta le a tesztelő, hogy 8 oz (~ 2,25 dl) és alatti mennyiség készítésénél - ha ennyi elegendő - jobb az AP, 9 oz (~ 2,5 dl) és több kávészükségletnél meg az FP.
Mondjuk ez utóbbi evidens, mert az AP-vel nem is lehet annyit egy körre csinálni.
http://www.daleisphere.com/mug-at-a-time-head-to-head-bodum-chambord-vs-aerobie-aeropress/
 
Sikerült találni mérőedényszerűséget, az egész henger 3 dl.
Eszerint 2-2.5 dl a max ami kihozható belőle.
... a nyúlon túl?

Nem elérhető wasytsur

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1123
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #1405 Dátum: 2014. Október 01. - 18:19:44 »
 :thanks:

Ez azért fontos adat. Ennyi szerintem max. 1-2 adag kávé abból, ami készíthető vele. De mintha olvastam volna valahol, hogy lesz nagyobb AP (?).
Na holnap megnézem a tecsós occó FP-t is, hátha kipróbálom.

Azt is látom, hogy a Bialetti Moka alumínium, a Venus viszont rozsdamentes acél és ez nekem szimpibb.
A szivarozásra szánt időt nem érdemes másra vesztegetni.

Nem elérhető AlexK

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 283
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #1406 Dátum: 2014. Október 01. - 18:26:00 »
Van még :) De ennyi asszem amíg élek kiszolgál.

Nem is tudtam, hogy te üzemelteted a Cigar Towert :)

Nem elérhető AlexK

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 283
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #1407 Dátum: 2014. Október 01. - 18:32:13 »
Köszi a választ !

- Azt még megkérdezhetem, hogy a tajtébetéttel mi a tapasztalatod, mivel azt olvastam, hogy köszönő viszonyban sincs az egy tömbből kifaragott tajtékkal, és kényes is nagyon. Kezdő pipának jó ez vagy nem ? Én azért gondoltam tajtékbetétesre, mert így többféle dohányt kipróbálhatok ua. a pipából.

- Másik kérdés, hogy a "kostoló pipa" mondjuk egy ilyen http://www.kossikpipa.hu/?554,dr.-hardy-kostolo-pipa-03 megfelelő -e akkor ha valaki nem akar mondjuk egy órán át pöfékelni, vagy ez csak arra való, hogy próbálgassson az ember?

Alex

Kezdőpipának, mindenképpen egy gyökérpipa!

A betétes, ha olcsó, akár még a ragasztó keseríthet is

Ha még csak kacérkodsz vele, vegyél bejáratottat. Akár ezeket.

 :+1: + elsőre valami jó aromás dohányt.
 úgyis ott derül majd ki, hogy mennyire tetszik meg aztán meg is kell tanulni, hogy kell pipázni és az meg nem is olyan könnyű aztán ha megvan a miként meg a hogyan meg már több fajta dohány is próbálgatsz, elfogyott az első x db jóféle tömet  és még mindig tetszik akor még mindig vehetsz egy tajtékosat.

Köszönöm szépen a jó tanácsokat, akkor maradok a gyökérnél.
A kisebb méret vagyis ez a kostoló pipa azért kellene hogy ha csak egy kis adagot gyújtanék be mondjuk kutyasétáltatás közben akkor ne keljen egy teljes nagyméretű pipát betöltenem mert a házban nem pöfékelek....Alkalmas egy ilyen erre, vagy a méret a minőség rovására megy?
Melyik a legaromásabb édes pipadohány amit érdemes megkóstolni?

Nem elérhető wasytsur

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1123
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #1408 Dátum: 2014. Október 01. - 18:59:12 »
Nos számomra a tajtékbetétes pipa nagyon megfelelő. Kényes? Mitől lenne kényes? Azt nem tudom, hogy a teljesen tajtékkőből készülthöz képest mi az élvezetbeli különbség, mert olyanom még nem volt. 
Nem osztom azt a véleményt, hogy kezdőnek csak gyökérpipa ajánlható.
Pont a tajtékbetétessel van kevesebb probléma. A jó minőségi betétes pipa pl Vauen strapabíró, pár tömet után elmegy belőle az esetleges ragasztó v. tajtékíz. Utána viszont bármit lehet belőle szívni. Azt mondják a jól bejáratott gyökérpipa hozzáad a dohányhoz, ízhez. Igaz. De ezt egy kezdő úgysem érzi még. Akkor sem, ha sikerült jól bejáratnia egy bruyere pipát. A tajtékbetétes nem ad hozzá, de nem is vesz el, mint adott esetben egy "romlott", vagy más dohánnyal is használt gyökérpipa.
A bejáratástól, az egyenetlen hőhatás okozta esetleges gondokon át a kezdőnek legtöbbször megmaradó bagolyhús okozta ízelrontásig (akár egy rettenetes bűzös gödör is lehet belőle) bármi szóbajöhet a gyökérnél. Ráadásul egy adott gyökérpipából egy, vagy nagyon hasonló dohányokat érdemes/szabad/ajánlott szívni, ami megintcsak korlátokat jelenthet egy kezdőnek (anyagiakra is, meg az ízek/dohányok kipróbálására tekintettel is).
Az biztos, hogy egy - már elfogadható minőségű - gyökérpipa olcsóbb lehet, mint egy hasonlóan elfogadható minőségű tajtékbetétes. Viszont utóbbiból egy darab is kiszolgálhat hosszabb távon, míg gyökérből egy-kettő is kevés lesz bizonyosan.  A gyökérpipa bizonyos fokig lutri a nagyon komoly márkákat (és persze ezzel járó árakat) talán kivéve. A gyökér minősége nem mindegy, márpedig az bizony ingadozó. Találkoztam már igen jó Szabó pipával kedvező áron és beomló falú nevesebb pipával is jóval drágábban.     

Amit tanácsolok: ameddig nem ismerkedtél meg kicsit jobban a pipázással, és el nem döntötted, hogy ez neked jó lesz, ízlik, addig ne ess abba a hibába, mint a legtöbb kezdő, aki nyakra-főre vásárolja a pipákat, dohányokat, kellékeket.
Magamra ismerek benned is, aki nem tudja, hogy milyennel kezdje és a legédesebb dohányt keresi :)

Én, ha a kezdő magamnak adnék tanácsot, a következőt javasolnám: 
Végy egy kisebb kazános minőségi tajtékbetétes, 9 mm-es szűrős pipát (hajlítottabb szár előny), hozzá 1-2 dohányt (vagy kérj tömetnyi kóstolót pipásoktól különböző gyengédebb dohányból),  hosszabb gyufát, fa tömködőt, esetleg fém tömködő-szurkáló kombót, pipatisztitó szálat. Más nem kell. Egyenlőre ne akarj séta közben pipázni. Sok az olyan körülmény, ami nehezítheti a megfelelő "tanulást" és ismerkedést.
De ahhoz ez elegendő készlet, hogy eldönthesd, jó-e ez neked. Hogy elsajátithasd az alapdolgoka. Igaz ebből a pipa a nagyobb beruházás, de ha nem jön be a dolog, akkor a jófélét könnyen tovább tudod adni.

Az aromatikokkal - annak ellenére, hogy kezdőknek ezt javasolják legtöbbször - éppen nehezebb jó eredmény elérni a a generálszósz okozta nedvességük, szószosságuk miatt szerintem. Amit itthon is megkaphatsz és szerintem jó aromatik, az a Stanwell Melange pipadohánya. Ez többeknek bejön, mint a szintén sokszor ajánlott Macbaren Original Choice.
A szivarozásra szánt időt nem érdemes másra vesztegetni.

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #1409 Dátum: 2014. Október 01. - 19:44:37 »
Nem azt mondtam, hogy a tajtékbetétes nem jo a kezdőknek, hanem, hogy az tajték őrleményből s ragasztóból áll, a gyengébb minőségű akár meg is keseredhet.

Továbbá, egy már bejáratott gyökérrel kezdeni azértideállis, mert nem érzékeny a túlhevülésre, mint egy új betétes.


Dohányból én a se nem édes se nem latiás BlacGold Specialt ajánlanám.

Valódi dohány íz, az illata után a szomszédasszony is veled jár majd sétáltatni
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici